breed Uit in de regio breed U it Muziek, poezie, verhalen, lekker eten en massa' s mensen Traditionele vestingspelen in Brielle Blik in de keuken van Hoekse-waardsche Beeldend Kunstenaars Dunya-festival is al jaren multicultureel samenzijn op de best denkbare manier Evenementen ladder '97 een nieuwe service aan onze lezers loods 22 - 1040 Het is inmiddels een tradi tie, de jaarlijkse Vesting- spelen in Brielle. Zondag (1 juni) staat de historische binnenstad weer bol van de grappige, dramatische en verbazingwekkende straat- acts, allemaal uitgebeeld door toneelgroepen, ac teurs, muzikanten en clowns. Tussen 12.00 en 16.00 uur is er straatheater in elke vorm: mi me, muziek, zang en kinder theater. De voorstellingen worden doorlopend opgevoerd en zijn allemaal gratis te zien. En wie even genoeg heeft van alle klein- en straatkunst, kan in de vele winkels en boetiekjes te recht. Deze zijn tijdens de Vestingspelen immers gewoon geopend. Vliegshow 'FLY-IN'. Met zweefvliegtuigen, antieke vliegtuigen af komstig uit het vlieg tuigmuseum Seppe, landing van para's en rondvluchten per helicopter wordt het eerste lustrum van de Stichting Luchtvaart voor de Jeugd gevierd. Zaterdag 31 mei; terrein open vanaf 08.00 uur. Eerste landing om 09.15 uur. Einde programma: 16.00 uur. Numansdorpterreinen van Harry Bogaerds, Lange Biesakkerweg Antieke tractoren en Stationaire motoren. Meer dan 80 deelnemers worden in Strijen verwacht met antieke tractoren voor een show op de terreinen van Fam. Boer, Wielweg 5 te Strijen. Zaterdag 31 mei. Aanvang 13.30 uur. 's Ochtends is er een rondrit door Strijen van 11 tot 12.30 uur. Open Drakebootraces. De Rotterdamse Drakeboot Organisatie orga niseert voor het vierde achtereenvolgende jaar een bedrijven-drake- boot-evenement. Niet alleen spannende races, maar ook live-muziek gedurende de hele dag en activiteiten voor kinderen. (Meer informatie: 010 - 4677384, na 17.00 uur) Zaterdag 31 mei, van 09.00 - 18.00 uur. Toegang gratis. Rotterdam. Rotte bij Nautilus. Dommelsch Boogie Woogie Festival. 11e editie, met onder meer een internationaal programma van Boogie-pianisten. Drie buitenpodia en na 23.00 in de verschillende etablissementen aan de Oude Haven. Zie artikel op deze pagina. Vrijdag 30 en zaterdag 31 mei, 19.30 tot 01.30 uur, toegang grdlh.Rotterdam, Oude Haven, Overblaak. Open Atelierdagen Hoekse Waard. Zaterdag 31 mei (zie artikel op deze pagina). KNAU Internationale ZuiderSterloop. Zondag 1 juni. Zie speciale pagina elders in deze krant DUNYA Festival. Het jaarlijkse internationale openluchtfestival met wereldmuziek, storytelling en poëzie. 13 podia en meer dan 300 artie sten. Toegang gratis. Zie artkel op deze pagina. Zaterdag 7 juni, 19 tot 1 uur, Rotterdam, plein Willemskade/ Veerkade; zondag 8 juni. 13 tot 20 uur, Rotterdam, park bij de Euromast. Parklaan, Veerkade/Willemskade. Now Summer Dance. Laatste grote publieksoptreden van DJ Paul Elstak. Zaterdag 7 juni, Feyenoord Stadion, 18.00 - 23.00 uur. Entree 35,-/49,50. Dansspektakel met o.a. No Mercy, Captain Jack, Charly Lownoise Menthal Theo (ook presentatie), T. Spoon. Vanaf acht tot negen surprise hour. VERWACHT: EO Familiedag, maandag 16 juni, Feyenoord Stadion. 27e Poetry International. Vrijdag 13 tot 21 juni, Rotterdamse Schouwburg. Jacoba van Beierendag. Zaterdag 14 juni, Oostvoorne. Spike Pop tiende editie. Zondag 22 juni. Park Vogelenzang. Spijkenisse Parade Primeurs. Museumpark Rotterdam, Vrijdag 20 t/m zondag 29 juni. Dordrecht op z'n kop: Micro Festival International (25/6-29/6), Rainbow Music Festival (27/6-29/6), Havenfestival 27/6-29/6). Ruim twihtig beeldend kunstenaars uit de regio gunnen het pu bliek een blik in de keuken tijdens de Open Atelierdagen Hoeksche Waard. De kunstroute wordt dit weekeinde voor de tiende maal georganiseerd en toont een breed scala aan wer ken: Van aquarellen tot beelden en abstracte kunst. De Open Atelierdagen Hoeksche Waard trekken ieder jaar meer publiek. Het is een goede mogelijkheid om op een onge dwongen manier kennis te maken met het werk van regionale kunstenaars, die zelf ook aanwezig zijn om vragen te beant woorden. De route door het open Hoeksche Waardse polder landschap leent trouwens prima om deels op de fiets af te leg gen. Om het tiende lustrum luister bij te zetten is in de Jan Ligthartschool aan de Karei Doormanstraat in Oud-Beijerland een overzichtsten toonstelling van alle deelnemende kunstenaars. Deze biedt tevens de mogelijkheid om van te voren te bepalen welke ateliers een bezoek waard zijn want in de praktijk blijkt het moeilijk om alle deelnemers in dag langs te gaan. In het Atelier Klaaswaal aan de Voorstraat 49 in Klaaswaal is een gas- texpositie te zien en La troupe, een groep verstandelijk gehandicap ten. Deze maken in tegeltablau's van keramiek waarmee tunnels, flats en andere gebouwen worden opgesierd. Ook zijn gebruiksvoor werpen zoals schalen, vazen en bollen van hun hand te zien. Dichters dichten in het lover De tuin van Galerie 1893 in Goidschalxoord is sinds enkele jaren het domein van dichters en muzikanten. Onder het voorbehoud dat de re gen niet met bakken uit de lucht valt dragen verschillende dichters hun werk voor onder de pereboom. De Galerie zelf toont een exposi tie van olieverfschilderijen van Henk van den Bergh en Zura Kalandra. De Open Atelierdagen Hoeksche Waard zijn op zaterdag en zondag. Een folder met de deelnemende kunstenaars en een route beschrijving kan men vooraf verkrijgen bij de VVV in Oud- Beijerland, de vestigingen van de Rabobank in de Hoeksche Waard en tijdens de dagen zelf bij de ateliers aan de Schuringsedijk 94 in Numansdorp en aan de Zinkweg 144 in Oud-Beijerland. "Zou ik het durven aanraken?" Dunya Festival aan de voet van de Euromast, zoals het in 1996 was Muziek uit alle windstreken, dichters, verhalenvertellers en lekker eten. Dat -en naar goede traditie, heel veel mensen- zijn die ingrediënten voor het Dunya Festival. In de schaduw van de Euromast vindt komend weekeinde één van Nederlands grootste multiculturele festivals plaats met optredens van ruim driehonderd nationale en inter nationale artiestesten. Het Dunya festival begint za terdagavond met een Turkije Special, waarbij verschillende aspecten van de Turkse cultuur worden belicht. Op het plein Willemshaven/Veerhaven kan men proeven van de verfijnde Turkse keuken en vinden tal van muzikale optredens plaats, waarbij het repertoire loopt van hiphop tot de meer tradi tionele muziek. Zondag barst het festival echt goed los. In en rond het park bij de Euromast kan het pu bliek de hele dag terecht bij drie muziekpodia, een letteren- terrein met de story-tellingtent en de poëzietent en een literaire oase. Daarnaast zijn er een Marokkaans, Zuid-Ameri kaans Anatolisch, Indisch, Kaapverdiaans en Antilliaans/ Arubaans dorp met elk een ei gen programma De organisatie van Dunya streeft naar een drie dagen durend festival waarin nog meer disciplines aan bod komen. Zover is het nog niet maar dit jaar zijn wel twee nieuwe onderdelen aan het festival toege voegd, namelijk het wereldpoppo dium en Jazz en dichters hun werk voordragen op de klanken van jazz artiesten als Ghasem Batamuntu Oloyemi Thomas em het Jazz en Poetry en semble. Het literaire hart van het Dunya festival klopt in de storytellingtent en de poetry tent. Zoals voorgaan de jaren zullen veel Nederlandse en buitenlandse vertellers aanwe zig zijn om hun verhalen voor te dragen. Ook de performing poets, waarbij de gedichten worden om lijst met muziek, zijn goed verte genwoordigd. Voor diegenen die drukte van het festival voor een moment willen ontvluchten is er de literaire oase. Even bijkomen met een boek, krant of tijdschrift aan de leestafel of struinen over de tweedehands boekenmarkt. Verder is er een boe ken- en informatiemarkt waar uit geverijen, boekhandelaren en lite raire instellingen zich presenteren. Mini-festival Kinderen kunnen terecht op het Mini-Dunya festival waar doorlo- van muzikanten, dichters, verhalenver tellers, en toneelspelers. Ook kun nen ze zelf schilderen en gedichten schrijven. Op het kinderpodium staat alles in het teken van feest met aandacht voor India, Ghana en Ethiopië, die hun onafhankelijk heid vieren. De Jaipur Kawa Brass Band geeft het startsein met een feestelijke optocht van Indiase dans, muziek en acrobatiek. Vervolgens zullen de wereldmu ziekschool Rotterdam, het Jeugdcircus Rotjeknor en een Ethiopische muziekgroep hun kunsten laten zien. Het Dunya Festival begint zater dag om 19.00 met de Turkije Special op plein hoek van de Veerkade en de Willemskade. Zondag speelt het festival zich van 13.00 tot 20.00 uur af in het park bij de Euromast, Parklaan en voor het museum van Volkenkunde. De toegang is gratis. Het festival is goed bereikbaar met het openbaar vervoer: tram 5 en 6 of de metro. De auto kan men gratis kwijt op de Mullerpier. De directe omgeving van het festivalterrein is afgesloten voor het verkeer. De "zomer dient zich gelukkig aan en het leven verplaatst zich, als het maar even mogelijk is, weer naar buiten. Theaters slui ten binnenkort hun deuren voor enkele maanden, de tv start weer het gebruikelijke herhalingssei zoen. Zoals ieder jaar vinden er daar entegen wel tal van evenemen ten en festivals gedeeltelijk of geheel in de openlucht plaats. Reden voor de redactie geduren de dé zomermaanden met een nieuwe agenda te komen: een evenementenladder, die door het kleurgebruik duidelijk te her kennen en gemakkelijk in de krant te vinden is. Gezien de hoeveelheid evenementen, groot en klein, die er in de regio plaatsvinden kan dit uiteraard maar een greep uit het totale aanbod zijn. Als het aan ons ligt: wel 'voor elck wat wils'. Om de andere week worden er een aantal evenementen uit deze 'ladder' gelicht, die nader be licht worden op een speciale pa gina. Voor u ligt de eerste afle vering van deze pagina. Archieffoto van het jaarlijkse Dunya evenement Willem van Dullemen in muzikale trance In Rotterdams sfeervolle uit gaanscentrum de Oude Haven start vrijdag de elfde editie van het Dommelsch Boogie Blues festival. Op drie buitenpodium treden vrijdag- en zaterdag avond een keur van artiesten op. Het festival serveert Boogie Blues in de ruimste zin van het woord. Zowel coryfeeën als Rob Agerbeek als nieuwkomers in de 'blueswereld der lage lan den' komen aan bod. Op het eerste podium bij de wijn havenpanden kan men vrijdag kij ken en luisteren naar de rhytm blues van de Eugene 'Hideaway' Bridges. De jongste zoon van bluesmuzi kant en dominee Hideaway Slim maakte faam als zanger/gitarist in de formatie Memphis Blues Caravan en toert sinds kort rond met een nieuwe bezetting. Van het tweede buitenpodium tegenover plan C klinkt de swing van de uit Rotterdam afkomstige Hot Bluezz Band. De band leden zijn alweer tien jaar bij elkaar en beschikken La Blusa, graag geziene gasten op het Boogie en Blues over een stevig repertoire van Zaterdag Chicago en Texas-Blues. De Electric Kings uit Belgi.e zijn te beluisteren op het derde buitenpo dium tegenover Chaka. Zaterdag staat Magie Frankie The Bluesdisease op het program ma, die vorig jaar tijdens het festi val veel succes oogste. Het pro gram van deze avond vermeldt ver der de onvervalste boogie-woogie van Silvan Zingg Andre Valkering Trio en James Hunter en The Jokers. De voormalige front man van Howlin 'Wolf The Veejays heeft een stemgeluid die doet denken aan de jonge jaren van Ray Charles. Als de buitenoptredens om 23.00 zijn afgelopen gaat het Festival binnenhuis nog even verder. In di verse gelegenheden rondom de Oude Haven vinden optredens plaats. De Zeeuwse bluesband The Juke Joints is daarbij ook van de partij, evenals Captain Gumbo die vorig jaar de zaal plat speelde met een swingend repertoire van cajun en zydeco. Het trio Combo Killers daarentegen serveert een mix van Rock& Roll en rockabilly. Verder geven ook de Mambo Chillum, The Headless Roosters, La Blusa en de blues en boogie- woogie coryfee Rob Agerbeek ac te de presence. Buiten en binnen Het Dommelsch Boogie Blues festival vindt plaats op vrijdag 30 en zaterdag 31 mei in de Oude Haven in Rotterdam. Mike the Mellotones Van 19.30 tot 23.00 uur zijn optre dens te zien en te beluisteren op drie buitenpodia. Daarna gaat het festival in diverse gelegenhe den binnen verder tot 01.30 uur. De toegang is gratis. Foto: Robert Scheers Foto: Rein Geleijnse Foto: JAN VAN DER PLOEG FESTIVAL tegen sfeervolle achtergrond Foto: Niek Deuze Foto: Festivalorganisatie ■BUI Foto: Joachim Quim van der Kwast

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 9