DE HAVENLOODS HYPOTHEEKRENTE IN KRANT ff SP'er Remi Poppe in Kluphuis Oost BEZOEK KAN LEIDEN TOT EEN MOLTO BELLO INTERIEUR. ALEXANDRIUMH WiLKTOPPER! Winst Eneco verdubbeld Samenzang Cursus Taal en Gezondheidszorg Ijsje bezegelt samenwerking 3 ton voor SW/SMC Files, opstootjes en scheldkanonnades bepalen decor in deze wn* De Zomerfeest bij De Taaltuin Wethouder in verwarring bij debat over verlenging A4 de woon Kr Tel. 010-473.66.65 Boodschappen Krant Aanleg op maaiveldniveau van de baan 7en 8 juni 1997 zie elders in deze krant HN 0 DONDERDAG 5 JUNI 1997, 49e JAARGANG, Nr 23, OPLAGE 37.374 Luegener sijthaFF weekbLaden EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD VA 1 1 jaar 4,0% 1 5 jaar 4,9% MAF 10 jaar 5,6% 20 jaar 6,4% Rijnmond Hypotheekwijzer wmrin opgenomen Wiegman denkt na over hogere bijstand Bernarduschool in de prijzen WATERWEG Het Zuidhollandse energiebe drijf Eneco, waartoe ook de ONS behoort, heeft het vorige jaar een nettowinst geboekt van ruim 170 mil joen gulden. Dit is bijna een verdubbe ling ten opzichte van het voorgaande jaar toen de winst 85,6 miljoen be droeg. Dit blijkt uit het deze week verschenen jaarverslag van de Eneco. De toename van de winst is voor een deel het gevolg van verbeterde efficiency, extra verkoop van gas en warmte door de koude winter en door eenmalige buitengewone inkomsten (ter grootte van 35 mil joen) na het vrijkomen van enkele voorzieningen. Voor dit jaar verwacht de Eneco een bedrijfsresultaat van circa 135 miljoen, wat gelijk is aan het resultaat van vorig jaar. Aan de aandeelhoudende gemeenten wordt op de uitgegeven winstbewijzen over 1996 in totaal een be drag van 9,4 miljoen uitge keerd. De rest van de winst voegt het energiebedrijf toe aan het eigen vermo gen. SCHIEDAM— In De Ark (Hargplein 100) vindt zondag 8 juni van 19 tot 19.45 uur weer een zangavond plaats. Iedereen die ervan houdt met elkaar gees telijke liederen te zingen is wel kom. Met ingang van september zal deze avondzang opnieuw elke tweede zondag van de maand plaatshebben. WATERWEG De Academie voor de Gezondheidszorg De Kern organiseert woensdag 11 juni een voorlichtingsbijeen komst over de cursus Taal en Gezondheidszorg voor allochto ne vrouwen. De bijeenkomst vindt plaats aan de Juliana van Stolberglaan 6 en begint om 14.00 uur. De cursus Taal en Gezondheids zorg is een samenwerkingsver band tussen De Kern uit Schie dam, het Plaatselijk Educatief Centrum uit Vlaardingen en hef Educatief Centrum voor VoL wassenenonderwijs. De eerste groep start 8 september voor een cursus van veertig weken, drie dagen per week. De tweede groep start 15 sep tember voor een cursus van twintig weken, maar deze groep bestaat uit vrouwen, die de Ne derlandse taal al een beetje machtig zijn. Deelname aan de cursus staat open voor allochtone vrouwen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis in de leeftijd van 18 tot 45 jaar, die graag in de ge zondheidszorg willen werken. Voor meer informatie of aan melding voor de voorlichtings bijeenkomst kan men bellen, te lefoon 4093445. Nijntje en Katja zijn gefuseerd. Dit gebeurde onder meer naar aanleiding van een vorig jaar verricht onderzoek, waarin werd geke ken naar de verwachtingen waarmee de kin deropvang in Schiedam in het jaar 2000 te maken zou krijgen. De huidige situatie werd vergeleken met de ontwikkeling in de rest van het land. Daaruit bleek bijvoorbeeld dat overal behoefte bestaat aan schaalver groting, betere bedrijfsvoering en aan een afnemende afhankelijk van de subsidieverstrekker. Volgens algemeen directeur Yvette Vervoort van de Stich ting Kinderopvang Schiedam (voorheen directeur van Nijntje) kwam uit het onderzoek naar voren dat uitbrei ding het professionele karakter van de kinderopvang in de hand werkt. Bovendien wordt het dan mogelijk ouders een breder dienstenpakket aan te bieden. „Daarbij denken we onder andere aan verruiming van de openingstijden en aan een meer flexibele opvang", aldus Vervoort, „Voor een goed verloop van de kinderopvang in Schiedam is samen werking noodzakelijk. Er zijn in de stad drie stichtingen; Katja, Honki Ponk en Nijntje, met drie directeuren en drie besturen die allemaal te maken hebben met dezelfde problemen. Overleg was er wel maar dat was toch altijd vrijblijvend. Een betere taakverdeling' zal ongetwijfeld vooruitzichten bieden op het kunnen aantrekken van deskundigen", verwacht directeur Vervoort. Voorlopig blijft het Centraal Bureau van de stichting gevestigd aan de Van Ostadelaan 120. Hier kan men terecht voor informatie over plaatsing, planning en ouder bijdrage (tel.4731142). Naar aanleiding van de fusie wordt op zaterdag 7 juni in alle vestigingen van 10 tot 14 uur open dag gehouden. Voor de kinderen wordt een kleur- wedstrijd met mooie prijzen georganiseerd. SCHIEDAM Niets lijkt de fusie tussen de voetbal clubs SVV en SMC meer in de weg te staan. Deze week heeft de ge meente, via de Dienst Sport en Recreatie, toegezegd een bedrag van drie ton over te maken naar de nieuwe ver eniging. Twee ton voor herinrich ting van het SVV-complex in sportpark Harga en één ton als garantie voor de SMC-accommodatie. Wanneer daar een andere voetbalclub intrekt, is het de bedoeling dat dit bedrag aan de gemeente wordt te rugbetaald. In een eerder stadium liet SMC-secretaris Luc Fran ken weten dat zonder de keiharde gemeentelijke toe zegging van deze drie ton de fusie op springen stond. „Ik denk dat we nu een oplossing hebben gevonden die voor iedereen bevredi gend is", concludeert wet houder L. Hafkamp van Sport. SCHIEDAM De weg werkzaamheden aan de Ha vendijk zijn deze week niet zonder slag of stoot gepas seerd. Files, opstootjes en scheldkanonnades bepalen het decor. „De sfeer was allesbe halve plezierig", zegt opzich ter G. van der Hoek van de Dienst Gemeentewerken. In de eerste week werden al tien tallen bonnen uitgeschreven wegens te hard rijden, maar dat heeft nauwelijks geholpen. „Veel weggebruikers lappen de regels gewoon aan hun laars. Het leidt echt tot le vensgevaarlijke situaties..." De werkzaamheden duren al enige tijd. Eerst moest de oude bovenlaag worden verwijderd, waarna de Havendijk (tussen de Lekstraat en de Jachthavenlaan in Schiedam-Zuid) deze week opnieuw werd geasfalteerd. De uitvoering is in handen van het bedrijf Versluis uit Bodegraven onder toezicht van de Dienst Ge meentewerken. Vrachtwagen Al in de eerste week leidden de werkzaamheden tot onverkwik kelijke situaties. Terwijl één rij baan was afgesloten, gebeurde het meermalen dat op de andere, open rijbaan voertuigen tegen over elkaar kwamen te staan. 71- 7 «•&»,- TT-C b Eenmaal was er zelfs sprake van een ware 'sur place'. Op dat mo ment weigerde een bestuurder van een personenauto uit te wij ken voor een vrachtwagen. Bei de weggebruikers stapten uit, maakten elkaar uit voor rotte vis en stapten weer in hun wagen. Terwijl de claxons van achterop komend verkeer loeiden, bleven zij meer dan een uur zitten. De politie moest er tenslotte aan te pas komen om de kemphanen tot bedaren te brengen. Bijkomend probleem deze we ken is de extra drukte op de Havendijk. Door de vele opbre kingen overal in de stad (met name vanwege de aanleg van de metro), hebben veel weggebrui kers gekozen voor alternatieve routes. Een van de sluitwegen vanuit Vlaardingen loopt via de Havendijk richting Rotterdam. „Het is soms echt een gekken huis", aldus opzichter Van der Hoek. „Weggebruikers trekken zich niets aan van de regels. Een enkele, gehandicapte automobi list krijgt van ons dispensatie om over het fietspad naar zijn flat aan de Nieuwe Maas te rijden. Binnen de kortste keren zie je talloze bestuurders hetzelfde doen. Als we de boel met hekken afzetten, worden die hekken weer net zo snel weggehaald. Als mensen dan merken dat ze over het nog natte asfalt rijden, willen ze ons aansprakelijk stellen voor de eventuele schade." Een dieptepunt werd dinsdag middag bereikt. „Weer trok ie mand zich niets aan van de aan wijzingen die duidelijk op straat staan vermeld. Slalomde om de afzettingen heen en reed luid toe terend bijna een wegwerker om ver. Wat bleek? Die man wilde per se zijn auto op de Havendijk parkeren om in de Poortugaalse- straat op bezoek te gaan. Vanaf de andere kant is die straat ge woon bereikbaar. Toen zijn een paar werklui behoorlijk uit hun bol gegaan. Ja, een scheldpartij over en weer was het gevolg." Van der Hoek zegt te zijn ge schrokken van de reacties van weggebruikers. „Je houdt het soms niet voor mogelijk welke capriolen men uithaalt om hier te rijden. Wat meer betrokken heid bij de werkers aan de weg zou echt geen kwaad kunnen." SCHIEDAM Het Tweede- Kamerlid Remi Poppe geeft maandagavond 9 juni acte de présence op een bijeenkomst van het SP-actiecomité 'Nul is ge noeg'. Centraal staat de komen de huurverhoging. Nadat het ac tiecomité in april de Nationale H uurkrant verspreidde, kwamen er vooral reacties uit De Gorzen, Nieuwland en Schiedam-Noord. Inmiddels is er een vervolg op deze huurkrant, die zaterdag in de binnenstad werd uitgedeeld. Hierin zitten onder meer twee kaarten waarmee huurders pro test kunnen aantekenen tegen'de huurvergoging die op 1 juli in gaat. SP'er Poppe zal onder meer ingaan op het huurbeleid van het kabinet. De bijeenkomst vindt plaats in Kluphuis Oost (Boerhaavelaan 79), aanvang 20 uur. Vanaf 19.30 uur is er koffie, meer informatie via tel. 4673222. SCHIEDAM Zoals elk jaar houdt de openbare ba sisschool De Taaltuin (Thorbeckesingel 2) ook nu een groot zomerfeest. Ditmaal zijn er voor de kinderen op woensdag 11 juni op het schoolplein van 15.30 tot 18.30 uur tal van activiteiten zoals een grab belton, een waarzegster, spelletjes, toneelspel en nog veel meer. Voor jong en oud is er ver der een terras met hapjes en drankjes, een fotograaf en een rommelmarkt. Bo vendien kan men deelne men aan een bingo. Het zomerfeest wordt afgeslo ten met een grote loterij. WOONMALL DE GROOTSTE WOONBELEVENIS VAN NEDERLAND. SCHIEDAM „Ik weet niet goed wat ik hiervan moet vinden," Wethouder L. Hafkamp van Verkeer, dinsdag zelf op het Binnen hof aanwezig, kan nauwelijks inschatten wat er met de A4 gaat gebeuren. „Er is veel gesproken, maar helder kan ik het niet noemen. Positief is in ieder geval dat de A4 op maaiveldniveau is afgewezen." De Haagse politiek kwam er dus niet uit. Op donderdagmiddag 19 juni spreken minister Jorritsma en de Twee de Kamer opnieuw met elkaar. Duidelijk is wel dat het overleg over de verlenging van rijksweg A4 (tussen Delft en Schiedam) muurvast zit. Een meerderheid in de Tweede Kamer wijst het kabinetsvoorstel af. Tijdens de commissievergadering bleek dat de aanleg op maaiveldhoogte, zoals Jorritsma voorstelt, alleen door de VVD wordt gesteund. De minister zegt echter geen geld te hebben voor ondertunneling van de weg door Midden-Delfland en verdiepte aanleg in het stedelijk gebied tussen Schiedam en Vlaardingen. In totaal heeft zij zo'n 370 miljoen beschikbaar, voor zeven kilometer weg. Met 55 miljoen gulden per kilometer is de verlenging van de A4 toch al de duurste weg van Nederland, benadrukte Jorritsma. De ideeën van de Kamer (gesteund door provincie en betrokken gemeenten) maken de A4 tussen de 300 en 600 miljoen duurder. Voor Jorritsma is dat niet acceptabel. Ook de Tweede Kamer worstelt met deze enorme bedragen. Maar als er geen extra geld op tafel komt voor ondertunneling of verdiepte aanleg, neigen PvdA en D66 ernaar om de hele operatie af te blazen. VVD en CDA staan nog steeds positief tegenover de A4, terwijl GroënLinks en SP sowieso tegen zijn. Aan het slot van de vergadering kaatste minister Jorritsma daarom de bal terug naar het parlement, dat nu zo mogelijk zelf een voorstel op tafel moet leggen en dient aan te geven waar het extra geld vandaan moet. komen. Wethouder Hafkamp is ondanks alle verwarring blij dat er een signaal is afgegeven door de Tweede Kamer. „Geen A4 op maaiveldniveau. Dat is duidelijke taal. Verder kan het volgens mij nog alle kanten op." V. hoekmeubel TRIANGEL nen gaat! deZM(der$ter als het om wonen gaat! fVLI MAwfkJWT Nieuwe Stadsblad 2 Rotterdamsedijk 437, Schiedam 'Levensgevaarlijke situaties bij wegwerkzaamheden aan Havendijk' „Y De wegwerkers zijn behoorlijk geschrokken ran de situatie. voor nieuwe produkten en acties Met openbaar vervoer: NS-station Rotterdam Pr. Alexander. In de WoonMall waant u zich in hartje Italië. Want tot eind juni is het Italiaanse Maand, bij ruim vijftig woonspeciaüsten onder één dak. Rotterdam-Pr. Alexander DOE 20 MEEfSSL Uitgevoerd in geloogd massief grenen Ca. 110 cm. breed en 70 cm. hoog. Nu van 359.95 voor Meoneempnjs. Hooldweg 18, Capelle aan den IJssel. tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39. t.o. metrostation Ri|nhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1