Virtuele fabriek bij Ford i Seat Alhambra steekt familie naar de kroon S40 gaat voor BTCC goud Nieuw Peugeot Leeuwekeur programma naar Brits model De Opel vakantie-controle is een uitgebreide check-up 0" Testrijders gezocht Auto kort m V - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek J) Rt WOENSDAG 18 JUNI 1997 25-447 Colofon redactie serulce weekbladen Wegener «g i ■pegS m sAli foMob/e/ Deze pagina werd Ir opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699302 Door 'virtuele fa briek' kan het installe ren van de assembla gen geringere kosten Ford is de eerste automobielfabrikant die wereldwijd computersimu laties toepast bij het ontwerpen van de Lay-out en de procedures voor de eindassemblage in zijn fabrieken. Het gebruik van deze 'virtuele fabriek' heeft er toe geleid dat het installeren van de assemblagestraten sneller en tegen geringere kosten kan geschieden. Bovendien kunnen via deze methode auto's beter worden ontworpen met het oog op een makkelijker en kwalitatief betere assemblage en dat heeft weer een hogere eindkwaliteit én een groter onderhoudsgemak tot gevolg. De computersimulaties helpen bij Ford enorm om nieuwe modellen sneller in productie te nemen, aangezien de assemblagemethodes nu, simultaan per computer, tegelijkertijd met de diverse onderdelen zelf ontworpen kunnen worden. Dat maakt de afhankelijkheid van dure prototypes gedurende het ontwikke lingsproces aanzienlijk geringer. Kopers zijn tegenwoordig erg bewust en zoeken kwaliteit en zekerheid. Vooral ook op het gebied van de gebruikte auto's is het belangrijk dat te onderkennen. Bij Peugeot gaat om die reden een ingrijpende vernieuwd Leeuwekeur- programma van start. De basis ervoor werd in Groot-Brittannië gevonden. Groot-Brittannië zorgt namelijk voor een onberispelijke presentatie van de auto's. Zonder uitzondering staan ze er 'als nieuw' bij, voorzien van duidelijke informatie. En dat is precies waarnaar ook in het nieuwe Leeuwekeur- programma gestreefd wordt. Op elke Leeuwekeur Gebruikte Auto, en dat zijn auto's tot maximaal vijf jaar oud en met maximaal 150.000 kilometer op de teller, krijgt de klant 12 maanden BOVAG-garantie. Bovendien kan gebruik worden gemaakt van de internatio nale hulpdienst van Peugeot. En zeer belangrijk: de keuring door de ANWB elk jaar. Tijdens de jaarlijkse vakantietocht worden er aan de auto hoge eisen gesteld door de lange afstanden, het beklimmen van bergen, extreme hitte en zware belasting. Een optimale conditie van de auto op weg naar het vakantiedoel is dan ook van groot belang. Om de kans op een zorgeloze vakantie te verhogen heeft Opel dan ook speciaal de Vakan tie-controle in het leven geroepen. Voor f 39,50 inclusief BTW ondergaat de Opel een uitgebreide controle waarbij alle vitale onderdelen worden nagezien. Tijdens de Opel-Vakantiecontrole wordt de auto op meer dan 20 punten gecontroleerd. Deze controle richt zich op de volgende delen: verlichting, koelsysteem, remsysteem, banden, ruitenwisserbladen en ruitensproeiers. Ook de staat van de V-snaren, claxon, accu, uitlaat, schokdempers, versnellins- bak, handrem en remleidingen wordt goed bekeken. Dus als u het risico op onverwachte problemen in uw vakantie zoveel mogelijk wilt indammen, is de Vakantie-controle een absolute must. Vooral als u voor uw vakantieadres de nodige kilometers moet overbruggen. eerste va- zou de Daewoo zoekt weer testrijders. Dit om de nieuwe Daewoo Lanos en Daewoo Nubira uit te proberen. Voor de eerste twee model len van de nieuwe generatie Daewoo's zoekt men echter nu rijders voor een periode van twee jaar. Begin 1995 riep Daewoo Motor Benelux de Ne derlandse consument op om zich te melden bij de Daewoo dealer als Testrijder. Vele tienduizenden automobilisten meldden zich toen. De overweldigende respons zorgde voor een herhaling van de campagne Daewoo Testrijders hebben een belangrijke bij drage geleverd aan de verfijning van de bestaande modellen en verbetering van de totale organisatie. Aanmelding bij de Daewoo dealer is mogelijk tot 30 juni. Het Spaanse alternatief door Peter Polter Toen er bij de marktdes- kundigen het signaal bin nenkwam dat de MPV- markt zich een paar maal zou gaan verdubbelen, moest iedere automobiel fabrikant ineens zo'n rui me zeven-zitter in zijn programma hebben. De afgelopen tijd werden we daardoor overstelpt met introducties van nieuwe ruimteauto's. Vrijwel ieder merk heeft er mo menteel een. Zo ook Seat, dat zijn ruimtewonder naar de Spaanse naam Al hambra laat luisteren. Wie de Seat Alhambra als verschijning bekend voor komt, vergelijkt de auto met de Volkswagen Sharan en de Ford Galaxy. Op de grille, de achterzijde en een aantal za ken in het interieur na zijn de auto's namelijk identiek. Zoals een ruimteauto be taamt, kan de Seat Alhambra plaats bieden aan zeven inzit tenden. Standaard wordt de Spaanse MPV echter gele verd met vijf stoelen. Twee op de voorste rij en drie op de tweede. In die uitvoering be schikt de Alhambra nog over een behoorlijke ruimte om bagage mee te nemen. Tot aan de onderzijde van de ach terruit gemeten is deze maar liefst 852 liter groot. Dat be tekent dat de Alhambra in deze configuratie naast vijf personen, een hoeveelheid la ding kan vervoeren waar je anders al snel een kleine be stelauto voor nodig hebt. Ook kan de Alhambra geheel voor personenvervoer wor den ingezet. Met twee extra stoelen kan een derde zitrij kan worden gecreëerd. Wie het maximale aantal van zeven zitplaatsen in de Alhambra heeft ge plaatst, kan op een comfortale manier de zes passagiers mee nemen. Op de voorste twee rijen zit je ronduit riant. Op de derde rij is het allemaal iets krapper. Toch is er ook daar geen reden tot klagen. De laadruimte van de Alham bra is toegankelijk via een klep. Deze is van groot for maat, zodat ook het inladen van grote voorwerpen geen probleem is. Om de achterpassagiers toe gang te verschaffen heeft Seat Volvo's prestaties aan het Brits Toerwagen Kampioenschap (BTCC) hebben de afgelo pen drie jaar een stijgende lijn laten zien. Dit seizoen gaat Volvo met de nieuwe S40 Racing voor goud. Rickard Rydell en Kelvin Burt, die de afgelopen twee jaar ook al voor Volvo uitkwamen, zijn zeer optimistisch over het seizoen. „Het ziet er goed uit. De Volvo $40 is een snellere auto dan de 850 van vorig jaar. De motor levert zo'n 300 pk bij 8.500 omwente lingen per minuut, het hoogst toegelaten toeren tal in deze raceklasse. Het BTCC is in enkele jaren tijd uitgegroeid tot één van de best bekeken takken van sport. We reldwijd trekt deze Britse toerwagenklasse meer dan een miljoen kijkers. Een ontspannende vakantie begint met een goede voorbereiding. Maar de auto of caravan wordt vaak vergeten. Nou, die wordt zo weinig gebruikt, daar kan niks mee zijn.... Een vakantiebeurt en een bandencontrole, bij voorbeeld bij de Vredestein-dealer kunnen veel problemen voorkomen. Michelin komt met een nieuw gamma aan banden voor de nieuwe generatie bestelwagens. De eigenaars van bestelwagens, verlangen steeds meer van hun voertuig. Aan de banden worden daarom bijzondere hoge eisen gesteld. De nieuwe serie Michelin Agilis-bes tel wagen- banden voldoet aan al deze criteria. De nieuwe banden zijn ontwikkeld voor de nieu we generatie bestelwagens en zijn opgewassen tegen de zware eisen die een intensieve werkdag aan hen stelt. Ben Leeuwe- keur-oceasion staat er 'ais nieuw' bij. i j «gtf voor twee openslaande deu ren gekozen. Enkele fabri kanten voorzien hun MPV van schuifdeuren. Dit laatste wordt door sommigen bestel- auto-achtig gevonden. Aan de andere kant vergemakke lijkt een schuifdeur het in- en uitstappen als de auto dicht naast een obstakel staat. Rijden met de Alhambra gaat prima. De uitstekende rij-ei- genschappen van de Volks wagen Sharan en de Ford Galaxy waren al langer be kend en gelden onverkort voor de Seat Alhambra. Het trio is technisch immers iden tiek. De grote Seat Alhambra doet wat betreft rijcomfort en wegligging praktisch niet on der voor een personenauto. Alleen door zijn grootte is het bijvoorbeeld op een parkeer plaats moeilijker manoeuvre ren dan met een middenklaa- se personenauto. Ook vereist de MPV in druk stadsverkeer wat meer aandacht om het door het verkeer te loodsen. Daar staat tegenover dat de Alhambra een heerlijke auto is om de grote weg mee op te gaan. Door de hogere zitposi- tie heb je een beter overzicht op het verkeer voor je. De bestuurder zit riant en comfortabel achter het stuur van de Alhambra. Voor een goede zit is het stuurwiel zo wel in hoogte als in lengte verstelbaar. Door de hoge zit er er een uitstekend zich top de weg. De grote ramen ma ken het uitzicht haast panora misch. In het donker is de rode dashboard verlichting een beetje onrustig aan de ogen. Laten we het er maar op houden dat dit rode licht een uiting van Spaans tempe rament is. Kopers van een Seat Alham bra hebben de keuze uit twee motoren. Er is een 2.0 liter benzinemotor en een 1.9 liter turbodiesel met directe in spuiting. De 2.0 liter benzinemotor heeft een maximaal vermogen van 85 kW (115 pk). Hiermee heeft de Alhambra alleszins redelijke topsnelheid van 177 knyü. Wat de uitrusting betreft, vinden we slechts één uitvoe ring in de prijslijst. Het basis model (door Seat de Alham bra Comfort genoemd). Maar ook het basismodel heeft de nodige luxueuze za ken aan boord. Zo zijn de voorstoelen voor zien van middenarmsteun en is de bestuurdersstoel in hoogte verstelbaar. Ook ver stelbaar, in hoogte en in leng te, is het stuur. Daarnaast heeft de Alhambra standaard airconditioning, centrale portiervergrende ling, stuurbekrachtiging, een bagageruimte-afdekking, in terieurverlichting met ver traagde uitschakeling en bij voorbeeld twee 12V stopcon tacten in de bagageruimte. Wie dit nog niet genoeg vindt, kan het Luxe Pakket aanschaffen. Dit pakket bevat mooie zaken als volautomati sche airco, draaibare en in hoogte verstelbare voorstoe len, electrische ramen voor en achter, electrisch uitzetbare achterste ruiten, electrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels, mistlampen voor en uitklapbare tafeltjes aan de achterzijde van de voorstoelen. De prijslijst van de Alhambra begint bij 53.995 gulden. Se ats MPV met 1.9 liter direct ingespoten turbodieselmotor kost 58.995 gulden in de stan daarduitvoering. nieuwe ruimtewon der naar de Spaanse naam Alhambra tuis- tQr&o> is heerlijke auto om de 0 De Volvo S40.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 19