SCHIEDAM M Schone portieken en speelplaatsen Geen Carisma in de regio Voorproef op vierdaagse bij Dykstal X Activiteiten in Thurlede Schone singels Organist in museum Molen De Vrijheid door kraan onthoofd Nieuwe manager wil meer bezoekers trekken door activiteiten en samenwerking Ontvoerder voorgeleid KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad VSB'BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 18 JUNI 199725-1441 SCHIEDAM In woon- en zorgcentrum Thurlede wordt maandag 23 juni de 'kom zing met ons mee' middag gehouden. Vanaf 14.00 uur worden in de conversatiezaal oude liedjes ge zongen op muziek van de heer Kischemöller. Toegang kost 2,50. Woensdag 25 juni wordt vanaf 14.00 uur de tweede bingomid dag van de maand gehouden. De toegangsprijs is 2,50. De activi teiten in Thurlede zijn zowel toe gankelijk voor bewoners, als voor niet bewoners. SCHIEDAM De Stichting Stimulering Model Maquette bouw Schiedam (SMMS) gaat verder met het schoonmaken van singels en sloten. De vrijwil ligers die het resultaat zien van hun werk in het Julianapark en de singel bij de Stadhouderslaan, krijgen er steeds meer plezier in. Op zaterdag 21 juni gaan ze weer verder aan de Stadhouderslaan. Hiervoor is de SMMS nog op zoek naar meer actieve vrijwilli gers. Ook kinderen kunnen mee helpen, die krijgen dan het lich tere werk. Belangstellenden kun nen contact opnemen met J. de Deken, tel. 4734981. SCHIEDAM Het orgelcon cert in de aula-van het Stedelijk Museum wordt op zaterdag 21 juni verzorgd door André Ver woerd, sinds 1981 organist van de Grote Kerk in Schiedam. Van 1943 tot 1981 was hij in vijf Rotterdamse kerken als organist werkzaam. Tijdens het concert worden wer ken uitgevoerd van Sweelinck, Scheidt, Pachelbel, Bach, Stan ley en Walond. Het concert wordt georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Mu seum Schiedam. Het begint om 14.00 uur. Men kan het concert bijwonen met een entreebewijs voor het mu seum. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 'II SCHIEDAM Niet alleen de afge brande molen De Walvisch bezorgt de Schiedamse restauratiewerkplaats han denvol werk, ook molen De Vrijheid aan de Noord vest vraagt veel aan dacht. Zo werd onlangs eerst het staartwerk en daarna de kap met behulp van een enorme hijskraan van de molen verwij derd vanwege onderhoudswerkzaam heden. Het niet ongevaarlijke karwei nam ongeveer vijf uur in beslag en verliep voorspoedig bij mooi weer. Net nadat de kap weer veilig op het onder stel van De Vrijheid was geland, bra ken er opnieuw buien los. De komende tijd wordt met name het kruiwerk, waarmee de molen naar de wind kan worden gezet, onder handen genomen. Het is de bedoeling dat De Vrijheid hartje zomer weer volop kan draaien. SCHIEDAM Aan het di- recteurloze bestaan van het Gedistilleerd Museum is op 20 mei een einde gekomen. Vanaf die datum heeft Mari anne de Bruvn de touwtjes van De Gekroonde Branders ketel in handen en vervangt ze als interim-manager J. Gun- neweg die al enkele maanden thuiszit. De directeur zou ziek zijn, maar heeft zelf al een beetje laten doorschemeren dat dit niet het geval is. De Bruyn gaat zich nu inzetten voor een beter lopend mu seum, dat ze 'spiritueler' wil maken. De Bruyn: „Ik ben hier zonder overnamegesprek met Gunne- weg gekomen. Ik weet niet waar om hij is weggegaan en daar hou ik me ook niet mee bezig. Dat is een discussie tussen hem en het bestuur. Af en toe vang ik wel wat op, maar eigenlijk wil ik ook niet weten wat er aan de hand is. Het heeft voor- en nadelen om zo zonder al te veel informatie in dit museum te zijn gerold: je kent sommige achtergronden niet, maar daardoor hoef je je ook niet te verdiepen in bijza ken. De Bruyn werkt nu drie dagen per week in het museum aan de Lange Haven en is vooral nog bezig met het wegwerken van dingen die zijn blijven lig gen. „Daarnaast ga ik me ervoor inzetten het museum goed te la ten draaien. Het museum moet gaan gisten." Irreëel Vanaf de opening vorig jaar in juni tot en met december hebben 10.000 mensen het jenevermu- seum bezocht, terwijl er zo'n 60.000 werden verwacht. Van ja nuari tot en met mei van dit jaar zijn er 7.000 bezoekers geweest. Dat is gemiddeld wel iets minder dan vorig jaar, maar de afgelo pen maanden is er wel een verbe tering te zien. De Bruyn: „Het bezoekersaantal dat is genoemd is veel te hoog gegrepen. Het is niet vreemd dat dit getal niet is gehaald, want het is niet reëel. Maar het kan wel beter worden en de laatste maanden is het ook al iets beter gegaan, we hebben meer groepsbezoeken gehad. Het museum is natuurlijk pas een jaar open en de helft van die tijd was de directeur afwezig. Er is dus een moeilijke periode ach ter de rug, waarbij niemand aan wezig was om leiding te geven. Dan vind ik dat de medewerkers zich er goed doorheen hebben geslagen. Toch moet er natuur lijk nog wel het één en ander veranderen om meer bezoekers binnen te krijgen." Om dit te realiseren, gaat De Brandersketel zich bijvoorbeeld meer richten op touringcaron dernemers. Ook moeten er meer wisseltentoonstellingen komen. Op dit moment hangt in de ex positieruimte een tentoonstelling over Schiedam in de tijd dat het Zwart Nazareth werd genoemd. De stad zag toen zwart van het roet dat vrijkwam bij het stoken van jenever. „Met nieuwe ten toonstellingen en activiteiten kun je als museum naar buiten treden. Er is hier nu ook een nieuw soort jenever in ontwikke ling, moutwijnjenever. Dat drankje gaan we in oktober ook heel feestelijk presenteren en mensen kunnen dan een fles ko pen. Daarnaast kunnen we mis schien in de-proeverij iets veran deren, zodat mensen niet alleen een glaasje kunnen bestellen, maar ook kleine nipjes. Dan kunnen ze verschillende jenever soorten vergelijken. Ook organiseren we de 'Spiritue le Zondagmiddagen', waarbij le zingen worden gehouden, bij voorbeeld over kurken en ande re sluitingen van flessen en krui den", aldus de interim-manager. Samenwerking „Het concept van het museum is in ieder geval goed doordacht. Je kunt hier niet alleen de geschie denis zien van het stoken, maar ook het hele proces hoe jenever wordt gemaakt en iedereen bo ven de zestien jaar kan de drank jes zelf proeven en vergelijken." Aan de manier waarop inhoud is gegeven aan het museum ligt het volgens De Bruyn dus niet dat het bezoekersaantal aan de lage kant is: „Er zijn andere dingen die meespelen, zoals het hele 'product' Schiedam. Dat moet wel lopen, bijvoorbeeld doordat er goede winkelstraten, restau rantjes en cafés zijn. Als je schoenen gaat kopen, ga je ook niet naar een straat waar maar één schoenwinkel zit, maar waar er meer zijn. Zo trekt het mu seum ook bezoekers als de stad meer te bieden heeft. Daarom is samenwerking ook zo belangrijk en daar wil ik nu ook aan gaan werken. Het zou goed zijn als we samen met het Stedelijk Mu seum, het Coöperatie Museum, monumenten en met het bezoe kerscentrum dat bij het Stadsar chief komt, naar buiten treden. Daarmee geef je de WV ook een duidelijker product om te 'ver kopen' en kunnen ze De Bran dersketel en Schiedam als jene- verstad in positieve zin promo ten. Ik weet niet of mijn voor ganger al afspraken heeft ge maakt met de VVV of met de musea. Maar die samenwerking is in ieder geval één van de din gen waar ik nu mijn best voor ga doen. Dan komt het museum er wel." SCHIEDAM Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) stelt voor de wijken Groenoord, Woudhoek en centrum een leefbaar- heidsprijs beschikbaar van 10.000,- per wijk. De prijs wil initiatieven voor verbetering van de leefbaarheid stimuleren. Leefbaarheid kan van alles betekenen, van schone portieken tot winkels op loopafstand en van goed onderhoud tot speelplekken voor kinderen. De WBS hoopt met het beschikbaar stellen van de prijs ook tot nieuwe ideeën te komen voor het leefbaarheidsbeleid van de corporatie. Aan het toekennen van de prijs is een aantal voorwaarden verbonden. Zo moet het initiatief door een groep van tenminste zeven bewoners worden gedragen. Het is belangrijk dat het om een nieuw idee gaat. Dat betekent dat andere instanties of de WBS nog niet zelf bezig zijn met het plan. Het effect moet een permanent karakter hebben en zodanig zijn dat de bewoners in de toekomst het idee eenvoudig kunnen voortzetten. Het beschik baar gestelde bedrag is slechts een klein gedeelte van de 350.000,- die de WBS jaarlijks al in leefbaarheid investeert. Daarbij gaat het vooral om complexbeheerders en om voorzienin gen in de woonomgeving als tuinonderhoud en het aanbrengen van buitenverlichting. De actie wordt beperkt tot drie wijken omdat de WBS in andere wijken al initiatieven heeft ondersteund en juist in de wijken Groenoord, Woudhoek en centrum de initiatieven wil stimuleren. Mocht voor het winnende initiatief de bijdrage lager zijn dan 10.000,-, dan wordt het resterende bedrag beschikbaar gesteld voor een tweede initiatief. Bewoners moeten dus niet schromen om ook kleine, goedkope ideeën in te dienen. De aanvraag moet worden ingediend voor 1 september 1997 en uitgevoerd kunnen worden na 1 oktober. De uitslag wordt voor 1 oktober bekend gemaakt. SCHIEDAM Een 36-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats is eind vorige week voorgeleid aan de officier van justitie vanwege de ontvoering van een 24-jarige Schiedammer. De man had op 24 april met drie medeverdachten het slachtoffer tijdens de ontvoering meermalen met een vuurwapen bedreigd. De Schiedammer werd gedwongen 7000 gulden van zijn bankre kening op te nemen en dit af te geven. De ontvoering begon in een pand aan de Hoogstraat. Vervolgens werd het slachtoffer ver voerd naar Rotterdam, waar de Schiedammer een nacht werd vastgehouden. Het onderzoek wordt door de recherche voortge zet. HELDERZIENDE WAARNEMINGEN Greet Vermeulen ver zorgt donderdag 19 juni de harmonia-avond met helderziende waar nemingen door middel van gekleurde linten. Bezoekers krijgen een nummertje waarvan een groot aantal corres pondeert met de gekleurde linten. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is 7,50. WATERWEG Hoewel ook in deze regio de straten volhin gen met de inmiddels beroemde rode posters, is geen enkele Vlaardinger, Schiedammer of Maassluizer het afgelopen week einde een Mitsubishi Carisma rijker geworden. De spectaculai re posteractie van Mitsubishi Nederland heeft heel wat stof doen opwaaien. In de dagbladen verschenen paginagrote adver tenties, waarop in een rood vlak de naam 'Carisma' prijkte. Wie deze pagina voor het raam plak te, maakte kans op een gratis auto. Hiervoor had een notaris tachtig willekeurige adressen in het gehele land 'geprikt'. Afgelo pen donderdag, vrijdag en zater dag trokken teams door het land om te onderzoeken of op de uit verkoren adressen inderdaad de poster voor het raam hing. Een tussentijds onderzoek had uitge wezen dat maar liefst 37 procent van de Nederlandse huishou dens (ruim een derde dus) aan de posteractie deelnam. Daarom is het opmerkelijk dat van de 80 beschikbare auto's slechts 24 werden uitgereikt. Volgens een woordvoerster van de importeur is de actie desalniettemin ge slaagd. „Het ging om een herin troductie van de Carisma. De auto is medio 1995 op de markt gebracht, maar nooit echt geïn troduceerd. Aangezien het een auto van Nederlandse makelij is (NedCar in Born, red.) vonden we het tijd om de auto op een aparte wijze voor het voetlicht te brengen. We kunnen wel zeggen dat dat uitstekend is gelukt." Even leek het Openbaar Minis terie nog roet in het eten te gooi en, omdat er wellicht sprake was van een ongeoorloofd kansspel. „Dat was het niet", stelt de Mit- subishi-woordvoerster. „Het was een legale sweepstake-actie. We zijn ook nooit benaderd door iemand van het ministerie of Justitie." SCHIEDAM De Internatio nale Vierdaagse in Nijmegen (15 tot en met 18 juli) nadert met rasse schreden. Daarom stelt Dykstal Schoenen (Broersvest 135) op vrijdag 20 en zaterdag 21 juni iedereen in de gelegenheid alvast wandelschoenen van hoofdsponsor Rockport te pas sen. Op die dagen staat de schoe nenwinkel helemaal in het teken van de vierdaagse. Er is onder andere een loopband aanwezig waarop men zelf kan voelen hoe de Rockport schoenen zitten. De filosofie van Rockport, on der de meest extreme omstandig heden het optimale bereiken, sluit aan op het karakter van de vierdaagse: een zware en sportie ve uitdaging aangaan en daar door afzien, doorzetten en gren zen verleggen. Tijdens de vierdaagse kunnen lo pers op Rockport genieten van het blarenbal, maar dan zonder blaren. VSB. Daar kom je verder mee. „forto Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Het niet ongevaarlijke werk nam ongeveer vijf uur in beslag. 'Het museum moet gaan gisten' Interim-manager De Bruyn tussen de stookketels. Ook voor kinderen in Groenoord is leefbaarheid belangrijk. De beroemde 'Carisma-poster' hing bij één op de drie huishoudens voor het raam. Stel, opeens ziet u die ene auto waar u al 'n tijdje naar op zoek bent. En het prijs kaartje valt mee. Als u van tevoren een VSB Doorlopend Krediet heeft afgesloten kunt u meteen toeslaan. Want daarmee heeft u altijd extra geld achter de hand voor onverwachte uitgaven. Met als belangrijk voordeel dat u alleen rente betaalt over het bedrag dat u daadwerkelijk opneemt. En het rentepercentage is in 9 van de 10 gevallen lager dan bij andere krediet verstrekkers. Wilt u direct een doorlopend krediet afsluiten? Of wilt u meer informatie over voordelig lenen bij VSB Bank? Bel VSB Leen- lijn 06 - 8670 (20 ct/pm). Of kom langs bij uw VSB Bankkantoor. Des te eerder staat uw droomauto voor de deur. Op zaterdag open voor advies tussen 10.00 en 14.00 uur: Broersvest 110, Schiedam. TT 246 46 00. Veerplein 1, Vlaardingen. T? 44 55 222. y

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3