Generale Bank biedt haar relaties veel gebruiksgemak en aantrekkelijke tarieven Maanliedjes in Podium Rake klappen BELOOFD: Garantiemakelaars feliciteren 2500-ste afluiters verzekering Activiteiten voor ouderen Don Bosco Koor zingt al tien jaar sterren van de hemel GroenLinks over kwaliteit Rommelmarkt bij Leger des Heils Inloopconcert Veel bekijks bij Streetfestival HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 18 JUNI 1997 25-1442 SCHIEDAM GroenLinks organiseert drie 'kwaliteitsmid- dagen' ter voorbereiding op het nieuwe verkiezingsprogramma. Op drie zondagmiddagen staat de kwaliteit van het samenleven, van het leefmilieu en van arbeid en inkomen centraal. De Groen Links achterban discussieert met leden van maatschappelijke or ganisaties, deskundigen en na tuurlijk inwoners van Schiedam. De uitkomst van de discussies vormen bouwstenen voor het verkiezingsprogramma 1998- 2002. De eerste middag wordt gehouden op zondag 22 juni en duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Er wordt gesproken over relaties tussen jong, oud, wit, zwart, be stuur en burgers. Dagvoorzitter is Han van der Horst. De discussie vindt plaats in Ser vicepunt Nieuwland, De Wilde- straat 38. SCHIEDAM Het Leger des Heils organiseert op zaterdag 21 juni een rommelmarkt in het korpsgebouw aan de Lange Ha ven 27. De opbrengst komt ten goede aan de werkzaamheden van deze organisatie. Er is ver koop van tweedehands kleding, schoenen en tassen. Ook curio sa, boeken, speelgoed, huishou delijke artikelen en apparaten worden te koop aangeboden. De zaal is open van 10.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM In Podium treedt donderdag 19 juni Cees Brunt voor het voetlicht. Na wat korte avonturen in verschillende bands, staat hij nu alleen voor het publiek, als een moderne troubadour die wijst naar de maan en met lede ogen toeziet hoe de aardkloot naar de maan gaat. Vanaf 21.30 uur geeft hij daar verslag van in zijn liedjes. Daar naast brengt hij covers ten geho re van onder andere the Police, REM en Tom Waits. SCHIEDAM De politie heeft donderdagnacht een 20-jarige Schiedammer aan gehouden wegens mishande ling van een 21-jarige stadge noot. Voor een horecagelegenheid aan de Hoogstraat was one nigheid ontstaan tussen een aantal jongeren. Op het mo ment dat de politie arriveer de, deelde de 20-jarige Schie dammer rake klappen uit aan het slachtoffer. De man werd opgepakt en overge bracht naar het bureau. Het slachtoffer, dat verwondin gen aan zijn gezicht opliep, werd voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd. SCHIEDAM Sopraan Mari an van Loon en Jac Vinke (pia no) verzorgen zaterdag 21 juni het inloopconcert in de Grote of Sint Janskerk. Het concert be gint om 15.00 uur. Toegang is gratis. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Zakelijk bekeken SCHIEDAM De Garantie makelaars konden onlangs een klein feestje vieren bij Ooms Ma kelaars. Ze hebben P. Schut en I. Dijkshoorn in de bloemetjes ge zet omdat zij de 2500-ste Garan tieverzekering van Nederland af sloten. Met de 2500 Garantieverzeke ringen die in relatief korte tijd zijn afgesloten, wordt de meer waarde van het kopen van een huis via de Garantiemakelaars onderstreept. De kopers weten zich met deze verzekering opti maal beschermd tegen schade als gevolg van verborgen gebreken van bouwkundige aard. Voor beelden hiervan zijn schade als gevolg van het lekslaan van dub belglas, houtrot aan kozijnen of een verrotte vloer. De Garantie verzekering is standaard, zonder meerkosten en is van toepassing op schade die binnen een jaar na aankoop wordt geconstateerd. SCHIEDAM Net als in een aantal andere grote steden zijn er dit jaar in Schiedam Open Monumentendagen. Dus zowel zaterdag 13 als zondag 14 september gaan er deuren open die anders gesloten zijn. Ditmaal ligt het accent op scholen. Omdat veel schoolgebouwen verdwenen zijn en andere snel met de tijd mee moesten, is er veel veranderd aan de gebouwen en de omgeving. In deze krant wordt steeds een vergelijking getrokken tussen toen en nu. Het gaat om een aantal mooie scholen die iedereen in september kan bezoeken. Ditmaal draait het om de Broersvest. Twee foto's met dezelfde plek als onderwerp, maar die verder nauwelijks iets gemeen hebben. Beide foto's zijn op vrijwel dezelfde plaats en in dezelfde richting genomen. Het enige dat zij gemeen hebben is de tramrails, ook al gaat het hier niet om dezelfde trambaan. Op de oude foto is de School F te zien, twee lokalen met daartussen de woning van het Hoofd der School. In 1877 besloot het gemeente bestuur tot de bouw van deze school met onderwijzerswoning aan de Broersvest, die in 1866 was gedempt. Het werd ook de School van Bochove genoemd, omdat hij lange tijd de hoofdonderwijzer was. Ook de School van Sander was al gebruikelijk geweest. Verder heeft schrijver Henri Hartog hier enkele jaren als onderwijzer gestaan. De school is in 1912 afgebroken. De leerlingen kregen toen een nieuwe school aan de Singel die in 1947 bekendheid zou krijgen als de Comeniusschool. De Broersvest heeft nadien grote veranderingen ondergaan. Op de oude foto is de tramrails van de paardentram te zien. Dat is waar op de nieuwe foto de personenauto staat. In het begin van de jaren dertig is alle bebouwing aan de oostzijde gesloopt en vervangen door hetgeen op de nieuwe foto staat. Ook nu ligt er weer een tamrails, bestemd voor de lijnen 1 en 4 die sinds '83 een verbinding vormen tussen Rotterdam en het centrum van Schiedam. In 1985 werd lijn 1 doorgetrokken naar Woudhoek. SCHIEDAM Druk en gezel lig. Dat was het zaterdag in het Hof van Spaland tijdens het Streetfestival. Veel klanten lieten de inkopen even voor wat ze waren om te genieten van de optredens. Het waren vooral de limboshows van de drie dames van Cocadinhas die veel bekijks trokken, terwijl ook de steltlo pers van De Parade opzien baar den. De kinderen beleefden ple zier bij clown Addie en Ritsie Rommelaar. Volgens winkelier Jan Bosman was het opnieuw een zeer ge slaagd Streetfestival. „Zowel qua voorstellingen als qua ver koop voor ons was het zonder meer een lekkere zaterdag. We hebben veel enthousiaste reac ties gekregen van het publiek. Alle reden dus om volgend jaar weer een Streetfestival te organi seren," Jong en oud genoot in winkelcen trum Hof van Spaland van de vele optredens en het muzikaal ont haal. SCHIEDAM In dienstencen trum Oost wordt elke donderdag van 9.15 tot 10.15 uur en van 10.15 en 11.15 uur gymnastiek gegeven. Kosten zijn 6,- per maand. Van 14.00 tot 16.00 uur kan hier elke donderdag met olieverf worden geschilderd. Wie mee wil doen betaalt alleen kos ten voor materiaalgebruik. Op donderdag 19 juni wordt in De 4 Molens het zomer-biljarttoer- nooi gehouden van 18.30 tot 22.00 uur. Toegang is gratis. Elke vrijdag kan men in dien stencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur meedoen aan het ge- heugenspel. Deelname is gratis. SCHIEDAM De oprich ting van het Don Bosco Koor vond plaats op 6 maart 1987, de verjaardag van pastor Wim Flapper. Een aantal parochia nen - op verjaardagsvisite in de pastorie aan de Kerkweg in Kethel - bekenden aan elkaar dat zij hun muzikale talenten graag zouden willen beproe ven in een nieuw op te richten koor. En zo geschiedde. Afge lopen zondag werd tijdens de eucharistieviering in de Mar- tinuskerk uitvoerig stilge staan bij het tienjarig bestaan van het koor. Voorganger tij dens deze viering was - hoe kon het ook anders - Wim Flapper. „De parochie beschikte al over drie koren voor volwassenen en één voor kinderen, maar deson danks was er behoefte aan een vierde koor", vertelt Cor de Jong. Sinds vijf jaar is hij lid van het Don Bosco Koor en zingt hij - samen met de 52 andere leden - de sterren van de hemel. „Jef Engering heeft destijds op aan raden van Wim Flapper een groepje bij elkaar getrommeld en de koorplannen verder uitge werkt." De zangers van het eer ste uur werden al snel vergezeld door pianist Leo van der Meij. 'Beatmissen' De eerste keer dat het koor z'n kunsten ten gehore bracht, was tijdens een mis in de Martinus- kerk in september '87. Overigens was het niet uitsluitend de be doeling als kerkkoor te funge ren, zo is te lezen in de statuten van het koor. „De praktijk is echter anders", laat de huidige dirigent Rob Poels weten. „We zingen meer in de kerk dan daar buiten." Het Don Bosco Koor is een echt 'tussenkoor' met een heel eigen repertoire en geluid. Poels: „We zingen liederen die goed in het gehoor liggen en die de kerkgan gers ook makkelijk kunnen mee zingen. Bij ons komt het niet voor dat je een lied pas kunt meezingen, nadat je het vier of vijf keer hebt gehoord. We heb ben trouwens altijd veel aan dacht besteed aan de keuze van onze liederen. Ons tienjarig jubi leum is dan ook een mooie gele genheid ons huidige repertoire onder de loep te nemen en onze muzikale koers voor de eerst ko mende jaren uit te stippelen. Hierbij zullen de koorleden na drukkelijk betrokken worden. Het is de bedoeling de komende jaren zeker ook terug te grijpen op wat het verleden aan muzi kaals heeft opgeleverd, zoals een aantal ijzersterke evergreens. In feite willen we op muzikaal ge bied doen wat ook gebeurde in de tijd van de 'beatmissen'. Toen maakte het Martinerkoor bij voorbeeld veelvuldig gebruik van op dat moment populaire Top 10-liedjes, waarop dan nieu we, liturgische teksten werden geschreven. Met die toekomstige koers hopen wij ook aantrekke lijk te blijven voor jongeren. Want ook hen moeten we blijven boeien om ervoor te zorgen dat ons bestaan gewaarborgd is." Tom Parker Volgens Cor de Jong heeft het Don Bosco Koor een positieve uitwerking op het kerkbezoek en komt het regelmatig voor dat toehoorders - na het koor ge hoord te hebben - te kennen geven lid te willen worden. De Jong: „Eenmaal in de maand kunnen degenen die daar be hoefte aan hebben - na afloop van de repetitie - nog even na praten onder het genot van een drankje." Dirigent Rob Poels vult aan: „Een heel belangrijk aspect van het Don Bosco Koor is het sociale. Dat komt vooral sterk naar voren in tijden als koorleden - of familieleden daar van - overlijden, of als er leden - of hun kinderen - in het huwe lijksbootje stappen. Telkens geeft het koor acte de présence. We zijn wat dat betreft erg be trokken bij eikaars lief en leed." Gedurende z'n bestaan kende het Don Bosco Koor verschil lende hoogtepunten. Met name de 'Sing In' met Tom Parker in de Doelen in Rotterdam staat menig koorlied nog helder voor de geest. Poels: „Daardoor wer den we geïnspireerd muziek van Parker op ons repertoire te zet ten. Uiteraard voorzien van ker kelijke teksten." Het koor werd genoemd naar Don Bosco, een Italiaan die zich in de vorige eeuw in zijn geboor teland het lot van de kansarme jeugd aantrok en scholen, inter naten en vakopleidingen sticht te. „Omdat er hier in de parochie volgelingen van Don Bosco wer ken, en wij nogal wat aan hen te danken hebben, leek het de op richters een goed idee het koor naar genoemde Turijnse heilige te vernoemen", veronderstelt Cor de Jong. Het koor repeteert iedere woens dagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Martinuskerk (Jan Da- menstraat 1). Zanglustigen kun nen zich aanmelden bij Marja Poels, tel. 4714109. SCHIEDAM ledereen die op zoek is naar een betrouwbare bank en uiteindelijk terecht komt bij de Generale Bank aan 's-Gravelandseweg 565, ontdekt snel dat die keuze de juiste was. Voor de Generale Bank - met ruim 90 kantoren verspreid over Nederland - is het vanzelfsprekend dat de dienstverlening optimaal is/Wij bieden een volledig dien stenpakket dat gericht is op particulieren en bedrijven", aldus Joke de Brieder, kan toordirecteur van de vestiging aan de 's-Gravelandseweg. Generale Rekening "Of het nu gaat om verzekeringen, hypo theken, sparen of beleggen, wij nemen de tijd om de meest geschikte oplossing voor onze relaties te zoeken. Bovendien werd met ingang van 20 mei een nieuw pro duct, de zgn. Generale Rekening geïntro duceerd, waarmee sparen, betalen en le nen op een rekening mogelijk wordt", al dus mevrouw De Brieder. Voor personen die voor het eerst van de diensten van de Generale Bank gebruik maken ligt een ca deau klaar. Dit is het rijk geïllustreerde boek 'Verkenningen door de provinciale landschappen'. De uitgave werd mogelijk gemaakt door de Generale Bank en de actie loopt tot en met 30 juni 1997. Vaste relaties van de bank kunnen eveneens in aanmerking komen voor het gratis boek. De medewerkers vertellen graag (tel. 2462222) hoe men in het bezit komt van de uitgave. Sinds begin van dit jaar gel den bijzonder aantrekkelijke voorwaarden voor het afsluiten van een hypotheek. In Nederland is het vrij uniek dat men tot 143 procent van de executiewaarde kan gaan, maar bij de Generale Bank is dat mogelijk. Ook personen die een zelfstan dig beroep uitoefenen kunnen voor een flexibele en concurrerende hypotheek bij de Generale Bank terecht. Generale Bank 's-Gravelandseweg 565 Postbus 108,3100 AC Schiedam Telefoon 010-2462222 Fax 010-4270455 doorCHRIT WILSHAUS door W.P.ROOK 'Social aspect van groot belang' Nieuw. De heren Van der Schee Ooms GarantiemakelaarsKoopman en Visser zetten de 2500-ste afsluiters van de Garantieverzekering in de bloemetjes. Ook veel ijzersterke evergreens worden gerepeteerd door het Don Bosco Koor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7