DE HAVENLOODS 1 HYPOTHEEKRENTE IN KRANT BIjlSIÜIwSCS ixtra' {kZuiderSter UNA VISITA KAN BLIJVENDE GEVOLGEN HEBBEN VOOR UW INTERIEUR. ALEXANDRIUM "^T^fkrant de Woon' »'1 Schade aan groen al richting het miljoen Onderzoek naar rol van politiewagen met sirene en zwaailicht bij ongeval Sanering WF-terrein van start m Verwijderen van speeltoestellen kost Schiedam miljoenen guldens Jeugdland zoekt nog medewerkers Slapende man met vuurwapen Muzieknacht Beeldje van Liduina te koop mm-m m Opknapbeurt de Teerstoof deze Kw" De Boodschappen Krant Tel. 010-473.66.65 Win een authentieke Fiat 500! Wegener siJthoFF weekbLaden 0 Wegener sLjthoff ujEEkbLaden DONDERDAG 19 JUNI 1997, 49e JAARGANG, Nr 25, OPLAGE 37.374 EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD 1 1 jaar 1 5 jaar VA 4,0% 4,9% MAF 10 jaar 5,6% 20 jaar 6,4% Rijnmond Hypotheekwijzer HN Klanten opgelicht Feike Waqué in mineur SCHIEDAM Jeugdland zoekt nog enkele enthousiaste medewerkers in de leeftijd van 17 tot 21 jaar die van maandag 21 juli tot en met vrijdag 8 augustus jeugd willen begeleiden bij sportinstuiven, spelcircuits en creatieve activiteiten die in ver schillende wijken worden geor ganiseerd. Medewerkers moeten wel enige ervaring hebben in het begeleiden van jeugd. Er is een vergoeding van 100,- per week. Belangstellenden kunnen voor 26 juni contact opnemen met Buro Jeugdland, tel. 2465839. SCHIEDAM Een 39-jari- ge Schiedammer is woens dagmorgen in alle vroegte door de politie aangehouden op de Havendijk. De man, die in het gras lag te slapen, was in het bezit van een geladen vuurwapen. Het wapen plus twee patronen zijn in beslag genomen en de Schiedammer is vastgezet. SCHIEDAM Een kleine der tig cafés doen zaterdag 21 juni mee aan het Midzomernacht feest in Schiedam. In veel eta blissementen kunnen bezoekers genieten van live-muziek. De be doeling van het Midzomernacht- sfeest is op de eerste plaats het publiek kennis te laten maken met de diversiteit aan cafés in de Grote Omloop en daarnaast de samenwerking binnen de horeca te stimuleren. Het feest begint rond 10 uur en is tegen 3 uur 's nachts afgelopen. SCHIEDAM Ze zijn veertien centimeter hoog en lijken als twee druppels water op het oor spronkelijke zilverkleurige Li- duinabeeld. Van de replica's werden al 250 exemplaren ver kocht en sinds kort heeft het parochiebestuur van de Liduina Basiliek weer 150 stuks in voor raad. De prijs van de tinnen beeldjes bedraagt 77,50. Ze zijn verkrijgbaar na Eucharistie vieringen en ook aan de deur van de pastorie van de kerk (vooraf even bellen tel. 4268228). Belangstellenden die in de omgeving wonen van Ver zorgingshuis Frankenland in de Liduinastraat kunnen - om in het bezit te komen van het beeld je - contact opnemen met de heer G. Collignon, tel. 4262190. Het noodweer van vorig weekend heeft aan het groen veel meer schade toegebracht dan eerder werd ingeschat. In eerste instantie sprak men op het Stadskantoor over een schadepost van circa een half miljoen gulden. Dit bedrag moet volgens hoofd J. Krijgsman van Aanleg en Beheer Groenvoorziening danig naar boven worden bijgesteld. Exacte cijfers kan hij nog niet geven, maar dat het 'richting het miljoen' gaat is zeker. „Ik zit nu zo'n twintig jaar in dit vak en heb nog nooit zoiets meegemaakt. Zelfs de storm van januari 1990 was beduidend minder krachtig." Maar liefst dertig mensen zijn dag in, dag uit bezig met de werkzaamheden en zij maken gebruik van tien machines (voorna melijk hoogwerkers en versnipperaars). Het gaat om via aanne mers ingeleend personeel, want de ambtenaren van Groenvoor ziening zijn na de eerste, meest urgente werkzaamheden na het natuurgeweld weer bezig met hun dagelijkse activiteiten. „Het gewone werk gaat natuurlijk ook door", zegt Krijgsman. „An ders heb je straks te maken met een grote achterstand in het onderhoud." Inmiddels is in kaart gebracht wat de zwaarst getroffen gebieden zijn binnen de stadsgrenzen. Het gaat om het Volkspark (zie foto). Maasboulevard. Hargapark, begraafplaats Beukenhof, Poldervaart, Strickledeweg/Van Riebeeckweg, Groenoord, Wa rande/Westerkade en de 's-Gravelandsepolder. Het betreft met name ontwortelde bomen en gevaarlijk loshangende takken. Krijgsman: „Het wordt nog een hele klus. Want meteen na het opruimen van de ravage, dat nog zeker vier a vijf weken gaat duren, moeten we weer aan de slag met de nieuwe aanplant." SCHIEDAM Hoewel de meeste aandacht de laatste maanden uitgaat naar het nieuwe Theater aan de Schie, wordt Theater de Teerstoof niet vergeten. Al lang was men het erover eens dat dit kleine theater wel een op knapbeurt kon gebruiken. Begin van deze maand was het zover. De houten deur van de entree wordt vervan gen door een glazen wand en ook de garderobe is aan ver andering toe. Bovendien wordt in de foyer een kurk- vloer gelegd en ondergaan kleedkamer en zaal eveneens een aanpassing. Voorts wordt alles met frisse kleuren opnieuw in de verf gezet en daarmee zal de wat sombere entourage tot het verleden behoren. Naar verwachting is de renovatie voor de start van het komende theatersei zoen achter de rug. Schie dammers die het nieuwe pro gramma nog niet ontvingen kunnen dit aanvragen via tel. 4269563. SCHIEDAM Bij een ern stige aanrijding tussen een personenauto en een politie wagen op de 's-Gravelandse- weg is dinsdagmiddag een dode gevallen. Drie mensen raakten gewond en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Volgens getui gen zou de politiewagen, die zwaailicht en sirene gebruik te, met zeer hoge snelheid hebben gereden en mogelijk het verkeer in gevaar hebben gebracht. Omstanders meld den voorts dat het opmerke lijk was dat de GGD al druk bezig was met het verlenen van zorg, voordat de brand weer arriveerde om mensen uit de wrakken te zagen. De aanrijding vond plaats rond kwart voor twee. Op het politie bureau aan het Bijdorpplein was even daarvoor een alarmmelding binnengekomen vanuit een bank in het Hof van Spaland (die later vals bleek). De politiewagen, met sirene en blauw zwaailicht, reed over de 's-Gravelandseweg richting Schiedam-Noord. Op de kruising met de De Brauw- weg botste de wagen frontaal op een personenauto die linksaf sloeg. Eén van de inzittenden van deze wagen, een 45-jarige vrouw uit Rotterdam, kwam hierbij om het leven. De bestuur- voor nieuwe produkten en acties der van het voertuig, een 50- jarige Rotterdammer, werd met letsel in shocktoestand overge bracht naar het Holy Ziekenhuis in Vlaardingen. Mobilofoon De twee politiemensen die bij het ongeval betrokken waren, wer den voor behandeling (kneuzin gen en ontvellingen) vervoerd naar het Schieland Ziekenhuis. Eén van de politiemedewerkers slaagde er nog in om het ongeluk via de mobilofoon door te geven aan de Regionale Alarmcentrale (RAC) in Rotterdam. Van daar uit werd de hulp van GGD-am- bulances en brandweer (vanwege beknellingen in de wagen en een benzinelucht) ingeroepen. De oproep van de ambulances vond direct plaats, de oproep van de brandweer liep via de Schiedam- se brandweerkazerne (die als enige in deze regio niet regionaal gekoppeld is). Omstanders noemden het op merkelijk dat de GGD (afkom stig vanaf de post aan de Harga- laan) minuten eerder bij het on geval arriveerde dan de brand weer (afkomstig vanuit de kazer ne aan de Breedstraat). Zo waren hulpverleners al druk be zig via portieren en ruiten eerste hulp te verlenen, voordat de brandweer kon beginnen met het uitzagen van beknelde slachtof fers. Volgens de officiële gege vens kwam de melding van de aanrijding om 13.43 uur bij de RAC binnen, was de eerste am bulance om 13.45 uur ter plaat ste en de brandweer oirt 13.48 uur. Gevaar Volgens de Schiedamse politie woordvoerster L. 't Hart is het nog niet duidelijk of de politie wagen te hard heeft gereden. Zij stelt dat het aan de bestuurder is om in te schatten hoe snel er moet worden gereden. Inspec teur P. Enkelaar van het Politie Verkeersinstituut in Apeldoorn geeft echter aan dat er wel dege lijk regels zijn waaraan hulp diensten zich hebben te houden. „Enerzijds is er sprake van een generale ontheffing", zegt hij. „Volgens artikel 91 van het Re glement Verkeersregels en Ver keerstekens mogen de bestuur ders van voorrangsvoertuigen (dus hulpdiensten met optische en geluidssignalen, red.) van de verkeervoorschriften afwijken voor zover de uitoefening van hun taken dat vereist. Maar daartegenover staat artikel 5 van de Wegenverkeerswet. Die zegt dat het een ieder is verboden zich zodanig te gedragen dat gevaar op de weg wordt veroorzaakt of kan worden veroorzaakt. Die laatste regel noem ik weieens het 'zwaard van Damocles', want daarmee kan bijvoorbeeld een officier van justitie een zaak aan kaarten." In het verleden is het meermalen gebeurd dat ver keersslachtoffers en verzeke ringsmaatschappijen hulpdiens ten - voorzien van sirene en zwaailicht - met succes hebben aangeklaagd vanwege onverant woord rijgedrag. In hoeverre dit in Schiedam speelt is vooralsnog onduidelijk. Bepalend daarvoor is in de eerste plaats het resultaat van een onderzoek van de tech nische- en ongevallendienst van de Verkeerspolitie van Rotter dam-Rijnmond naar de toe dracht van het ongeval. SCHIEDAM - De sanering van het bedrijfsterrein van Wilton- Fijenoord gaat volgende week van start. Het constructiebedrijf Huisman-Itrec en de gemeente Schiedam nemen het voortouw. De totale kosten van de herstructurering bedragen zeker vier miljoen gulden. Het gaat onder meer om het slopen van loodsen en het verwijderen van verontreinigde grond. De sanering wordt gefinan cierd door het ministerie van Economische Zaken (twee miljoen), de Europese Unie (één miljoen), de provincie Zuid-Holland (vierenhalve ton) en de gemeente (vier ton). Ook de firma's die zich op het WF- terrein vestigen, moeten meebetalen. Begin juli slaat Huisman Itrec de eerste paal. Het is de bedoeling dat de productie in februari '97 verhuist van Rotterdam naar Schiedam. Het bedrijf heeft ongeveer honderd vaste medewerkers en leent .regelmatig personeel in. Waarschijnlijk komt op korte termijn ook een onderdeel van metaalbedrijf Van Seumeren naar Schiedam. Volgens wethouder A. Wiegman (Financiën en Sociale Zaken) bete kent de herstructurering van het WF-terrein een impuls voor de plaatselijke economie. „Ons bereiken nu al veel signalen van toeleve ringsbedrijven die naar Schiedam willen komen. Uitstekend voor de werkgelegenheid natuurlijk." I 1 I als het om wonen gaat Kijk op pagina 'Voor U'! SCHIEDAM De gemeente Schiedam verwijdert de komende weken 172 onveilige speeltoestellen uit de stad. Deze toestellen voldoen niet aan de nieuwe voorschriften van de Europese Commissie. In totaal zullen de komende twee jaar duizenden speeltoestellen worden vervangen; een actie die in termijnen wordt uitgevoerd. Volgens hoofd R. Kervezee van de gemeentelijke afdeling Groenvoorziening en Natuur is hiermee een bedrag van anderhalf a twee miljoen gulden gemoeid. Een speciale keuringscommissie heeft het afgelopen jaar alle speeltoestellen in Schiedam gecontroleerd. Uit deze controle blijkt dat 172 speeltoestellen niet aan de nieuwe veiligheids- en gezond heidsvoorschriften voldoen. Deze voorschriften zijn in '96 door de Europese Commissie in het leven geroepen om de veiligheid van spelende kinderen te verbeteren. In de eerste fase van verwijdering gaat het in Schiedam om toestellen waarvan de bouwconstructie niet veilig genoeg is. Ze variëren van wipkip tot glijbaan. De plaatsen waar deze toestellen staan zijn over de hele stad verspreid. Later komen er nieuwe speeltoestellen voor terug. De komende twee jaar gaat het om duizenden speeltoestellen en - plaatsen, aldus Kervezee. „Vanwege de aansprakelijkheid is met de verzekering afgesproken dat we in fases te werk gaan. Ook speelvloeren en hekwerken worden onderhanden genomen door de gemeente. Ik denk dat we voor het hele karwei ongeveer twee jaar nodig hebben." 0800-1598 WOONMALL DE GROOTSTE W00NBELEVENIS VAN NEDERLAND. Nieuwe Stadsblad gj L Rotterdamsedijk 437, Schiedam Dode bij ernstige aanrijding De gecrashte politiewagen dievoorzien van zwaailicht en sirene, met hoge snelheid op weg was naar aan hank alarm dat later loos bleek Dubbeldakskoepeltent Buitententnylon aluminium gecoat Binnentent: nylon/katoen Stokken glasfiber 0 7,9 mm Afmeting 210x210x130 (2 persoons) Normaal 139.95 Bristolprijs 119.9 geldig t/m 21 juni ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman) ROTTERDAM: op het Zuiderterras van W.C. ZuidpleinUliüiïl ROTTERDAM: Alexandrium II (t/o W.C. Oosterhof) SPIJKENISSE: Stadhuispassage 2 (v/h Ter Meulen) HOOGVLIET: Binnenban 54 VLAARDINGEN: Hoogstroat 219 OUD-BEIJERLAND: Oostdijk 45-49 mm SCHIEDAM: Nieuwe Passage 8 ijffiSiggaSs Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Dure wipkip... ED Met openbaar vervoer: NS-station Rotterdam Pr. Alexander. In de WoonMall waant u zich in hartje Italië. Want tot eind juni is het Italiaanse Maand, bij ruim vijftig woonspecialisten onder één dak. GRATIS INFO NUMMER: Rotterdam-Pr. Alexander

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1