SPORT Samenvoeging vijfde en zesde klas uitgesteld 'Iedereen kan van iedereen winnen' AGENDA m Korenbeurs op sterkte Unitas-toernooi in teken van goede doel Rook derde in Nieuwkoop Drie zwemmers naar EK Sevilla NK veldhandbal op UVG-terrein Oefenreeksen Zwaluwen en DVO Cion-selectie trakteert fans op gratis feest y/A Alleen Nebas kan herkeuring aanvragen maar zwijgt in alle talen Hermes D VS-cricketer John Verwey: 14e Rook Triathlon nadert Van der Waal naar Eagles Collecte goed voor 8000 piek De Bruijn geselecteerd Bankiers winnen 'Rondo' li HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 19 JUNI 199725-1476 SCHIEDAM - De voor het Nike 2000-team uitkomende Richard de Groot (TV Rijnmond) heeft de kwart-triathlon van Nieuw koop afgelegd in iets meer dan twee uur. Winnaar werd Guido Gosselink die voor 1,5 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen 1.55.42 nodig had. Als collectief bereikte het Nike-team de vierde plaats. Het Rook-team werd derde. De beste klassering was voor, Menno Oudeman die als vijfde finishte. Joke Ritman werd in de halve tritahlon twee de in 4.53.10. WATERWEG - Stefan Aart- sen, Brenda Starink en Wil- ma van Hofwegen* nemen op 20, 21 en 22 juni deel aan de Nederlandse zwemkampi- oenschappen in het Eindho- vense bad De Tongelreep. Het NK staat volledig in het teken van de Europese titel strijd die eind augustus in het Spaanse Sevilla worden ge houden. Aartsen is inmiddels zeker van plaatsing. Hij zwemt de 100 en 200 meter vlinderslag. Van Hofwegen (in Eindhoven actief of de 50 en 100 meter vrije slag) heeft aan de vereiste normen voor uitzending naar Sevilla vol daan maar hoort pas na het NK of ze naar Spanje mag. Brenda Starink moet vorm behoud tonen voor een start bewijs op de 100 meter rug slag en 200 meter wisselslag. SCHIEDAM- Het 50-jarige UVG organiseert op zondag 22 juni het Nederlands kampioen schap veldhandbal voor senio ren. Het titeltoernooi begint om 10.30 uur. Bij de mannen hebben zich voor de eindstrijd geplaatst HCV'90 (Velsen), Atomium, Fulmen/Fe- dititas (Amersfoort) en Groene Ster. In het vrouwentoernooi strijden de reserves van UVG, TVO (Beckum), Foresters (Hei- loo) en Klan Kleuken (Margra ten) om de hoogste nationale eer. Na afloop zal NHV-voorzit- ter (en wethouder van Schie dam) Lub Hafkamp de prijzen afreiken. VLAARDINGEN - Zwaluwen begint de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen op zater dag 16 augustus bij hoofdklasser Scheveningen. Trainer Aad An- driessen laat zijn mannen daarna wat stoom afblazen tegen VVGZ (23 augustus) en Monster (30 augustus). DVO'32 opent de oefenreeks op zaterdag 9 augustus met een thusduel tegen Jai Hind. Daarna volgen VFC (12 augustus), Smitshoek (23 augustus), HVO (30 augustus) en Schiebroek (9 september). Op vrijdag 15 augustus vertrekt de selectie naar Hulshorst voor een drie daags trainingskamp. VLAARDINGEN - De spelers van derdeklasser (en Vlaardings kampioen) Cion hebben de sup porters zaterdag getrakteerd op een gratis einde-seizoenfeest. Het idee ontstond toen de selec- tiegroep gevraagd werd wat de eindbestemming moest worden van de ruim vierduizend gulden die dankzij het florissante sei zoen in de spelerspot terechtge komen was. Het bestuur deponeerde daarin 200 gulden bij een gewonnen wedstrijd en 100 gulden bij een gelijkspel. De spelers vonden dat de fans beloond moesten worden voor de trouwe steun en besloten de kosten van de feestavond uit 'eigen zak' te betalen. WATERWEG- De (zondag) zesdeklassers vonden het prach tig. De vijfdeklassers hadden echter geen goed woord over voor het door de. voetbalbond gelanceerde idee om beide klas sen op een grote hoop te schui ven. De elftallen zouden eerst een najaarscompetitie afwerken met acht afdelingen van zes clubs waarna na de winterstop in play-offs om de prijzen ge speeld zou gaan worden. „Dan is onze promotie van nul en generlei waarde", schampert MSV'71-trainer Han van Leeu wen. S.VDPW's Sjaak de Ridder zit in hetzelfde schuitje. „Ik heb Rob van Vliet er niet over ge sproken, maar ik ga.ervan uit dat onze trainer het vierkant afwijst." Demos en Schiedamse Boys achten het een buiten kansje. „Stel dat het even mee zit, dan laat je in één klap de zesde klas achter je en ben je pardoes vierdeklasser", roepen Henk van Loenen (Demos) en Koos Klein (Schiedamse Boys) bijna in koor. Zuiver organisatorisch is de sa menvoeging van beide klassen zo gek nog niet. „Tot en met de vierde klas hanteren we een pi ramide-opbouw. Daaronder is het echter mis omdat er slechts twee vijfde en twee zesde klas sen zijn", verklaart Cock Eij- kenbroek de gedachtengang op het Rotterdamse bondsbureau. Voor de KNVB was dat reden om een nieuwe structuur te be denken. „Zoiets doe je echter niet zomaar. We hebben dus eerst getracht achter de mening van de betrokken clubs te ko men." Een praatavond werd echter door de magere opkomst een jammerlijke mislukking. „Er verschenen slechts dertien clubs en dat vonden we een te smalle basis", aldus Eijkenbroek. De volgende zet was een enquête. Maar ook daarvoor bleek de animo gering. SVDPW's De Ridder: „Ik heb er inderdaad iets over gehoord. Toen die zaak speelde was onze secretaris afwezig. We zijn dus één van de clubs die niets van zich hebben laten horen." MSV'71. Demos en Schiedamse Boys zeggen wel 4 - ïrs®8 mm gereageerd te hebben. Van Leeuwen: „Ik ben erover door het bestqur benaderd. Ik hoefde er niet eens een nachtje over te slapen. Niet doen dus. Het zal je maar overkomen dat je door oorzaken die je niet in de hand hebt in het najaar been tje wordt gelicht. In een comple te competitie is dat oneffenheid- je daarna nog te herstellen. In de nieuwe constructie niet." Vooralsnog ziet de KNVB af van de samenvoeging. „We be treuren het zeer dat zo weinig clubs van zich hebben laten ho ren. De respons was zo mager dat het districtsbestuur het on gewenst acht om de nieuwe in deling al komend seizoen te la ten starten. Van uitstel komt wat ons betreft geen afstel. We schuiven het gewoon een jaartje voor ons uit." SCHIEDAM - De 'belache lijke keuring' (citaat uit een door het thuisfront verzonden persbericht) die wheeler Feike Waqué vorig jaar in Atlanta de voet dwars zette dendert nog steeds na. De keurings- bonzen vonden de Schiedam mer niet gehandicapt genoeg en stuurden hem weg van de Paralympics. Internationaal en zelfs nationaal mag hij zich slechts op informele wedstrij den vertonen. Daar gereden records tellen alleen voor zijn persoonlijke boekhouding. Dat frustreert. Natuurlijk. Zeker voor een sportman die er alles voor over had en ei genlijk nog heeft om scherpe tijden neer te zetten. Maar voorlopig houdt hij zich (hoe wel hij de heren die over zijn lot beslisten eigenlijk wel kan schieten) diplomatiek op de vlakte. „Men (en daarmee doelt hij mede op de hem goed gezinde Stichting Holland Wheelers, red.) is nog steeds bezig met een onderzoek naar de mogelijkhe den om een beroepsprocedure aan te spannen. Dat ligt allemaal nogal gevoelig. Daarom wil ik er niet al te veel over kwijt", zegt Feike Waqué. De lust om te sporten is hem door die 'onbegrijpelijke beslis- sing' van een Australische arts nog immer niet vergaan. Direct na zijn terugkeer uit Olympisch Altanta - waar hij roem en goud had willen vergaren - gordde hij zich meteen weer in zijn 'driewie ler' en racete richting Delfgauw zijn conditie vooral niet te om laten lijden onder de beslissing van die 'Australische mijnheer'. „Ik sport trouwens niet om die man een plezier te doen. Ik doe het omdat ik het zelf leuk vind." Van de Nebas (Nederlandse Bond voor Aangepast Sporten) hoeft hij volgens zijn achterban niets te verwachten. „De bond heeft gevraagd of we ons er niet meer mee wilden bemoeien. Dat zouden zij wel doen", stelt moe der Waqué. „Dat zeiden ze in oktober, maar sindsdien hebben we niets meer gehoord. Inmid dels is de conditie van Feike zo zeer achteruit gegaan dat hij niet meer dan twee passen kan lopen. Het probleem is echter dat wij niet zelf een herkeuring kunnen aanvragen. Dat moet de bond doen. Maar daar heerst strikte radiostilte." Startverbod Sterker nog, Waqué kreeg een startverbod voor het Open Ne derlands kampioenschap wheel- en dat zondag in Tilburg werd gehouden. Voor de Schiedam mer was een uitgelezen kans om zich weer eens met zijn maatjes te meten. Totdat het veto kwam. Waqué reed alsnog maar dat was niet de verdienste van de Nebas. Een dreigende atleten- boycot verpulverde het verzet van de bond. Het licht ging dus alsnog op groen, maar voor de geplaagde wheeler was het eigen lijk lood om oud ijzer: hij mocht slechts buiten mededinging mee doen. Volgens zijn moeder is de helft van de daar aanwezige atleten nooit gekeurd. Ze vindt dat on verteerbaar. „Die zouden dus zonder geldige papieren wel kampioen kunnen worden. En Feike wordt zonder pardon zo maar terzijde geschoven. Terwijl hij in het verleden overal waar hij startte een keuringsbewijs kreeg. Behalve in Atlanta en aan die afkeuring wordt hij nu opge hangen." Hoewel de heisa rond zijn per soon hem langzamerhand be hoorlijk de keel begint uit te hangen, laat Feike Waqué zich vooralsnog niet knock-out slaan. Zondag 22 juni rijdt hij in Utrecht ('daar vindt men het zelfs een eer hem aan de start te hebben') en twee dagen later reist hij naar Atlanta voor een 10 kilometer-race. „Dat is een officieuze wedstrijd. Maar wel één waar negentig pro cent van de wereldtop aan de start verschijnt. Uiteraard vra gen ze wat er met me aan de hand is en dan leg ik het op nieuw geduldig uit. Die hebben me drie jaar internationale wed strijden zien rijden en zien aan mijn bewegen hoe de fysieke stand van zaken is. Dus snappen ze net zo min als ik iets van het keuringsbeleid. Het probleem is echter dat niet zij beoordelen hoe het me gesteld is maar de bond. Ach, laat ik maar niet teveel zeggen. Anders gooi ik dadelijk mijn eigen glazen nog in." SCHIEDAM - Nee, bij de zo veelste Schiedamse cricketderby speelt revanche voor de vorig jaar kansloos verloren beslis singswedstrijd geen rol. Tenmin ste, als John Verwey het bij Her mes DVS voor het zeggen had. „Nieuwe competitie, nieuwe kansen", is de inhoud van zijn boodschap. „Ik moet je eerlijk zeggen dat de confrontatie tot afgelopen zondag zelfs helemaal niet aan de orde geweest is. We hebben er helemaal niet bij stil gestaan. Zaterdag was toen nog zo ver weg." Verwey noemt het verloop van de competitie tot dusverre ui terst merkwaardig. En niet al leen voor Hermes DVS, dat za terdag de punten prijs gaf aan hekkesluiter Rood Wit om vervolgens een dag later tegen Gandhi al na vier wickets het hoge totaal van de volgelingen van Emerson Trotman te passe ren. „Het blijkt dat iedereen van iedereen kan winnen. De marges zijn klein. Langzamerhand be schikt bijna ieder elftal over een paar knapen die makkelijk de honderd kunnen passeren. Het gaat dan om de vorm van de dag. Dat deed ons tegen Rood Wit de das om. Vooral ook om dat wij er niet in slaagden om echt uit te halen." Natuurlijk is de 'lichtblauwe' brigade ook ditmaal van acquit gegaan om het fenomenale vori ge seizoen op z'n minst te evena ren. Voorlopig zit dat er even niet in. Hermes maakt deel uit van een grote groep middenmo ters. Mist de ploeg Steven Lub bers? Verwey noemt de Devente- naar een psychologisch wapen. „Zodra Steef ging bowlen zag je de tegenpartij in de schulp krui pen. Waarom? Ik weet het niet. Hij was geen geweldenaar. Hij was wel een goede speler. Maar zijn kracht zat vooral in zijn uitstraling, de mythe." Ook Excelsior'20 moest in het dubbelweekeinde twee punten prijsgeven (VCC). Het is voor John Verwey de bevestiging dat op dit moment geen ploeg zeker van zijn zaakjes kan zijn. „Wat dat betreft wijken wij daar niet van af. Het is halen en brengen. We leven eigenlijk van week tot week. We presteren niet conse quent. Dat is het probleem. Vooral fieldend leveren we door doorschietende ballen of het missen van vangen nogal eens in. Dat is geen verdienste van de tegenstander. Dergelijke missers kan je alleen jezelf verwijten." In de derby hoopt hij er van verschoond te blijven. Waarmee hij dan vanzelf terugkeert naar de jaarlijkse cricketkraker. „Ei genlijk, zou je het moeten be schouwen als zomaar twee wed strijden uit een reeks. Dat kan in Schiedam echter niet. Vooral omdat er veel mensen op afko men. het een bepaalde druk op de hoofdpersonen legt en je toch vooral niet wilt verliezen..." van donderdag 20 tot en met woensdag 26 juni BILJARTEN: vrijdag, zaterdag en zondag Vlaardingen café De Griffioen districtsfinale 6e klas bandstotep. CRICKET: zaterdag Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior'20- Hermes DVS, 13 uur Excelsior'20-VCC(da); zondag Schiedam Thurlede 11 uur AsvionConcordia. HANDBAL: zondag Schiedam Harga veld UVG vanaf 10.30 uur Nederlands kampioenschap veldhandbal voor senioren. HONKBAL: zondag Jeka-Holy, Schiedam Harga 14 uur Schie- dam-Hazenkamp. SOFTBAL: vrijdag Schiedam Harga 20 uur Schiedam-Feye- noord(h). TENNIS: t/m zondag Vlaardingen Zwanensingel toernooi Yellow Smash Cl/2, Dl/2; vanaf maandag Vlaardingen De Vijfsluizen toernooi ROVS Cl/2, Dl/2. TOERFIETSEN: zondag Schiedam Harga start wielerbaan 8 uur 'Rondje Vecht' 150 km. VLAARDINGEN - De veer tiende editie van de Rook Tri athlon krijgt met Rob Brouwer (Delft) en Ger Bosman (Rotter dam) twee 'jubilarissen'. Beide atleten hebben namelijk aan alle edities van het evenement deel genomen en steeds de eindstreep gehaald. Triathlonvereniging Rijnmond en atletiekvereniging Fortuna te kenen op zondag 29 juni voor de organisatie. Inmiddels is bekend dat het complete Rook-team aan de start zal verschijnen. Tevens hebben zich al bijna alle leden van TVR gemeld. Ook hebben zich enkele buitenlanders ge meld. waardoor de triathlon zich het predikaat 'internationaal' mag opspelden. Deelnemers kunnen zich tot 28 juni melden bij Gerard Oomen (tel. 010-4700920) of op 29 juni bij de start. De wedstrijdatleten vertrekken om 10 uur, de kwart triathlon gaat om 10.10 uur en de achtste om 10.50 uur. Het startpunt is Paviljoen de Krab- beplas. MAASSLUIS - Peter van der Waal (ex-Juventus) wordt bij basket balvereniging Green Eagles de opvolger van de na een jaar al vertrokken trainer/coach Karei Verwer. Het Eagles-bestuur is ingenomen met zijn komst. „Een buitenkans je", noemt voorzitter Chris Huisman het. „Van horen zeggen begre pen we dat hij in Schiedam zijn ei niet echt meer kwijt kon. Dat kwam ons goed uit, omdat we er nog steeds niet in geslaagd waren een nieuwe man aan te trekken." Door de 'transfer' naar de Eagles zakt Van der Waal enkele trapjes op de prestatieve ladder. Volgens Huisman deert hem dat niet. „Het mannenteam is vorig jaar al deels, verjongd en komend seizoen hopen we de verjonging af te ronden. Dan staat er als het ware een versterkt juniorenteam. Daarvan mogen natuurlijk niet meteen wereldwonderen verwacht worden maar het is wel een groep met potentie, de macht om binnen driejaar veel van het verloren terrein terug te winnen. We verwachten dat Van der Waal gezien zijn uitstraling en persoonlijke benadering de juiste man is om daar leiding aan te geven." Studio VLAARDINGEN - De collecte voor de Gehandicapten Sport heeft ruim 8000 gulden opge bracht. Dat is 2700 gulden min der dan vorig jaar. Voetbalvereniging VFC die de collecte namens de landelijke or ganisatie coördineerde zorgde met 5300 gulden voor de groot ste inbreng. Badmintonvereni ging Refoba was met 2500 een goede tweede. De overige vereni gingen (Oranje Nassau, Tref punt, Holy-volley en WIK stort ten 200 gulden. VLAARDINGEN - Bonds coach Kees van Hardeveld heeft de bij het Goudse Keiler Keu ken/Donk spelende Vlaardingse Daniëlle de Bruijn geselecteerd voor het Nederlands dames-wa- terpoloteam. De voormalige De Walrus-speel ster mag mee rraar het toernooi om de FINA Worldcup dat van 1 tot en met 6 juli in het Franse Nancy wordt gehouden en speelt in augustus ook op de EK in Sevilla. In de aanloop naar beide evenementen spelen de dames toernooien in Canada en Grie kenland. Tv/- VLAARDINGEN - De formatie van de Rabobank heeft het door Zwaluwen georganiseerde bedrijfsvoetbaltoernooi om de Rondo beker gewonnen. De bankiers stelden de beker veilig door een 3-1 zege op Fontijne Holland, dat in de voorronde ook al met 1-0 was verslagen. Daarna toonden de Rabo-mensen ('You never walk alone') zich ook supe rieur in het Rondo-spel (in een kring gaan staan en het balletje hoog houden) waardoor ze de dubbel binnenhaalden. Na afloop reikte wethouder Aad Kool de prijzen uit. SCHIEDAM- Mark Heems kerk (naar GKB/Kredietbank) ontbreekt in het trio dat tafelten nisvereniging De Korenbeurs in zet voor de najaarscompetitie. Hij wisselt stuivertje met Danny Maas (20) die de Westlanders verlaat en al na een jaar weer terugkeert naar de Lange Ha ven. Het Korenbeurs-trio wordt gecompleteerd door Arjap Kar- baat (19) die een verdienstelijk debuut maakte in hét hoogste team en het al eerder vastgelegde talent Nermin Smajic( 18). Bij het uit de eerste divisie gede gradeerde tweede team ont breekt dadelijk 'veteraan' Hans Lingen. Hij wordt vervangen door de piepjonge van Amster- dam'78 afkomstige Frank Ren- genhart (14). Jeroen Bastiaansen en René Waterreus maken het team compleet. Het eerste vrouwenteam verliest Carola Thalen (verhuist naar Zwolle), maar haalt met Lineke Sneller (31) een routinier huis. De afgelopen jaren kwam ze uit in de mannencompetitie. De ver wachting is gewettigd dat zij met Danielle Maas en Sylvia Water reus hoge ogen gaat gooien in de derde divisie. MAASSLUIS - Op de velden van handbalvereniging Unitas wordt op zaterdag 21 en zondag 22 juni voor de 25e maal een internationaal toernooi gehouden. Het toernooi staat in het teken van de actie 'Sporters voor Sporters' en het grootste deel van de opbrengst wordt geschonken aan een vereniging van invalide sporters waarvan de naam bekend gemaakt wordt na afloop van een massale warming-up die de openingsdag om 9 uur inleidt. Daarna- zal burgemeester J.Sterkenburg-Versluis het toernooi officieel openen. Ruim zestig jeugdteams zullen zaterdag actief zijn. Op zondag komen (de oudste categorie) junioren, de recreanten en senioren in actie. In de hoogste seniorenklasse spelen bij de mannen onder andere WIK. Unitas, Animo, SOS/Kwiek Sport en het Duitse Ravensberg en bij de vrouwen Helius, Cosmos, Unitas en SOS/Kwiek Sport. Op beide dagen wordt om 9.30 uur begonnen. k béu** ')UV/ MSV'71 werd met ruime voorsprong kampioen en vierde de titel uitbundig. 'Wanneer de hond de vijfde en zesde klas had samengevoegd dan was onze promotie van nul en generlei waarde geweest', vindt trainer Han van Leeuwen. Waqué nog steeds buitenspel door GERARD S. VERVER Feike Waqué wil niet al te veel zeggen over de merkwaardige gang van zaken. 'Anders gooi ik dadelijk mijn eigen glazen nog in.' Hermes D VS verloor zondag in het duel tegen Gliandi slechts vier wickets en haalde met 249 runs zegevierend de eindstreep. R.l&Wi)/. V.ot-ots.mg Ms A 'i •*- - Het Rabohank-team pakte de Rondo-dubbel

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 5