A Gemeente Schiedam De eerste Schiedamse dag van de architectuur Wet boeten pakt fraude en misbruik aan aMilieu in Schiedam onderwerp van gesprek... Schiedamse wijken kunnen ver antwoordelijkheden oppakken Het programma is als volgt: Openbare vergaderingen in juli li 't Grote Stedengeld geeft kwaliteitsimpuls aan Schiedam De eerste plaatselijke Dag van de Architectuur is een initiatief van de Welstands- en Monumentencommissie en van de Stichting Woonpromotie Schiedam een samenwerkingsverband tussen gemeenteprojectontwikkelaars, woningbouwcorporaties en makelaars). 10.30 uur Officiële opening door wethouder Reijnhout in het Woon Informatie Centrum (WIC), Stadserf 108 >>11.00 tot 16.00 uur Het WIC, Stadserf 108, fungeert als zenuwcentrum van alle activiteiten en als inschrijf- en vertrekpunt voor de verschillende rondleidingen 11.00 tot 16.00 uur Adviesgalerij in de winkelunits op het Stadserf 11.00 tot 16.00 uur Kinderopvang in de VSB-bank aan de Broersvest 12.00 tot 16.00 uur Rondleidingen door het Stadserfcomplex. Vertrek (ieder half uur) vanuit het WIC 12.00 en 14.00 uur Vertrek rondleidingen naar Marconistraat het woonzorgcomplex aan de 13.00 en 15.00 uur Vertrek rondleidingen naar woon- en voorzieningencomplex Willem Dreesplein en de woningen op het Bois-Lanvasterrein 16.00 uur Afsluiting in de foyer van het Theater a/d Schie Zie elders in deze krant. Nu de regering Schiedam heeft aangewezen als 'grote stad', kan de gehele stad profiteren van een kwaliteitsimpuls. Mensen kun nen aan werk worden geholpen en de economische motor van de stad wordt versterkt. De komende drie jaar kan Schiedam 4,1 miljoen inzetten voor zijn Grote Stedenbeleid. "Smeerolie voor een geïntegreerde aanpak", noemt wethouder Aad Wiegman dat geld. Bovenop dat bedrag is er nu toestemming voor in totaal 121 Schiedamse Melkert-banen, waarvan er inmiddels al veel zijn ingevuld. HONDENBELASTING 1997 NEVENFUNCTIES RAADSLID WET RUIMTELIJKE ORDENING PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM. WEEK 26, WOENSDAG JUNI 1997 WOENSDAG 25 JUNI 1997 26-441 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel. 010-2465555 fox 010-4737021 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Bezoekadres: Emmastraat 1 Kantoorgebouw 's Graveland tel. 010-2465155 fax 010-2465298 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA bezoekadres: 's Gravelandseweg 567 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel. 010-2465389 tax 010-2465364 Wethouder Reijnhout geeft op zaterdag 28 juni het "startsein voor de DAG VAN DE ARCHITECTUUR. Dit evenement markeert volgens wethouder Reijnhout, wethouder voor onder andere stadsvernieuwing en volkshuisvesting, een nieuwe fase in het Schiedamse bouwbeleid. "Waar vroeger Üe aandacht vooral was gericht op aanvaardbare technische kwaliteit en het gelijktijdig zo laag mogelijk houden van de woonlasten, wordt een architectoni sche inbreng niet langer beschouwd als over bodige luxe. De gemeente rekent het tot haar taak om de monumenten van het verle den te koesteren en tegelijk om monumen ten van de toekomst te bouwen." Het feestelijk programma van deze eerste Schiedamse Dag van de Architectuur con centreert zich rond het Stadserf. U krijgt de kans de sfeer te proeven van het Stadserfcomplex dat nu nog in de steigers staat en volgend jaar officieel wordt geo pend. Er wordt voor u een tipje van de sluier opgelicht wanneer u zich laat rondleiden door het toekomstige 'Theater a/d Schie', de Bibliotheek, het Archief en de Stadswinkel. Vanuit het Woon Informatie Centrum (WIC) op het Stadserf 108, worden rond leidingen georganiseerd naar twee andere karakteristieke projecten. Wie van de sociale dienst een Abw-uitke- ring, Ioaw of Ioaz ontvangt en fraude pleegt, krijgt vanaf 1 juli 1997 te maken met de 'Wet Boeten'. De wet is bedoeld om fraude en misbruik van uitkeringen tegen te gaan. Daarnaast zijn de verplich tingen die horen bij de uitkering aange scherpt. De hoofdregels van de wel zijn: wie fraudeert krijgt een boete wie zijn of haar uitkeringsverplichtingen niet nakomt krijgt een maatregel opge legd; de uitkering wordt gekort >- een uitkering die ten onrechte is verstrekt kan eenvoudiger worden teruggevorderd De wet geldt voor mensen die nu een uitke ring hebben, er een aanvragen of mensen die onvoldoende moeite doen om aan het werk te komen. Als u zich aan de regels houdt en de ver plichtingen nakomt, zult u niets van de nieu we wet merken. Wanneer wordt een boete opgelegd? Indien u een uitkering ontvangt bent u ver plicht veranderingen die van invloed zijn op de uitkering te melden bij de sociale dienst. Het gaat bijvoorbeeld over gegevens betref fende de woonsituatie, eventuele inkomsten en vermogen. Indien u onjuiste of onvolledige informatie verstrekt of informatie voor de sociale dienst verzwijgt moet de sociale dienst u vanaf 1 juli 1997 een boete opleggen. Een boete wordt ook opgelegd als u bij het indienen van een aanvraag fraude pleegt. De boete bedraagt minimaal f 100,- en kan oplopen tot f 5000,- Wanneer wordt een maatregel opgelegd? Reeds nu al is het mogelijk maatregelen te treffen. Een maatregel wordt getroffen als u: passend werk weigert of onvoldoende sol liciteert door eigen toedoen uw (deeltijd) baan verliest niet meewerkt aan om- of bijscholing of een geneeskundig onderzoek niet tijdig de noodzakelijke informatie verstrekt (bijv. u stuurt de periodieke ver klaring niet tijdig in) Afhankelijk van de soort gedraging wordt de uitkering tijdelijk verlaagd met 5%, 10% of 20% Volledige uitsluiting is zelfs mogelijk als u een passende baan weigert of door eigen schuld een baan verliest. Terugvordering Wanneer u ten onrechte teveel uitkering heeft ontvangen dan moet de sociale dienst dit bedrag volledig terugvorderen. Nieuw is dat de sociale dienst het bedrag rechtstreeks kan inhouden op de uitkering of beslag op het loon kan leggen zonder dat de rechter er aan te pas komt. Bezwaar Cliënten die te maken krijgen met een boete of een maatregel kunnen bij de gemeente in bezwaar gaan. Ook tegen een besluit tot terugvordering kunt u bezwaar aantekenen bij de gemeente. Dit schort uw betalingsver plichting niet op. i v 3* Commissie voor het Milieu Datum: dinsdag 1 juli Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: mevr. A. Nix, tel. 2465440 Commissie Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Archief (FBPA) Datum: woensdag 2 juli Tijd: 16.30 uur Plaats: Stadskantoor, 5e etage, kamer 5.06 Secr.: J. Boshuizen, tel. 2465361 Extra vergadering raadscommissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) inzake de Otterbuurt Woensdag 2 juli vindt een openbare vergadering plaats van de raadscommissie ROV over de herontwikkeling van de Otterbuurt (het gebied tussen Broersvest, Boterstraat, Kreupelstraat en Lange Kerkstraat). De vergadering vindt plaats in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 en begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de commissie, mevrouw L.J. Klapwijk, tel. 2465680. Gemeenteraadsvergadering Datum: Maandag 7 juli Tijd: 20.00 uur Plaats: in de Aula van het Stedelijk Museum Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van commissie- en raadsvergaderingeir-liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, maandag t/m vrijdag van 8.45 - 16.00 uur, 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. Voor de aanpak van typische grote stadspro- blemen ontvangen vijfentwintig grote steden geld van het rijk. Sinds kort mag ook Schiedam zich 'grote stad' noemen en krijgt het geld uit de 'grote stedenpot' van het rijk. Op 12 juni ondertekende Schiedam in aan wezigheid van minister Dijkstal een conve nant voor het Grote Stedenbeleid: het offi ciële moment van de grote stad-status. De aanleiding is echter minder feestelijk. Grote steden hebben zo hun eigen proble men. Zij kennen een combinatie van veel mensen zonder werk, veel mensen met een uitkering, veel laag geschoolden en veel allochtonen. De allochtone Schiedammers kampen met grote onderwijsachterstanden en hebben minder vaak werk. Daarnaast blijft de economische ontwikkeling in de Rijnmond achter bij de groei in andere delen van Nederland. Het Grote Stedenbeleid is daarom gericht op het voorkómen van een tweedeling. Een tweedeling tussen bijvoor beeld mensen mét en zónder werk. Hollanders en allochtonen. Mensen die zich wel, en die zich niet thuis voelen. Goede en minder goede wijken. Niet trots Schiedam is er niet trots op dat het nu geld uit de grote stedenpot van het rijk ontvangt. Wel is wethouder Aad Wiegman gelukkig dat Schiedam het rijk ervan heeft kunnen over tuigen dat de stad het geld dringend nodig heeft. De doorslag gaf misschien een werk bezoek dat staatssecretaris Kohnstamm van Binnenlandse Zaken aan Schiedam bracht. Kohnstamm kende Schiedam tot dan toe nauwelijks. Wiegman: "Maar de staatssecre taris sprak die dag met veel Schiedammers. Met ae mensen in de wijken sprak hij over het leefmilieu, de huisvesting en de inrich ting van de openbare ruimte. Het maakte indruk op hem. Kohnstamm zag de ernst van de problemen." Op dit moment brengt Schiedam in kaart hoe het het rijksgeld in gaat zetten. Op tal van gebieden liggen er reeds min of meer afgeronde plannen op tafel. Maar omdat met het rijksgeld niet alles kan, maakt de gemeente binnenkort de keuze welke plan nen worden uitgevoerd. Economische motor Naast allerlei concrete projecten op het gebied van onderwijs, werkgelegenheid, vei ligheid en leefbaarheid, is een aantal projec ten gericht op de economische ontwikkeling van Schiedam. Zo moet bedrijfsterrein Vijfsluizen een betere ontsluiting krijgen. "Door een betere infrastructuur wordt het voor bedrijven aantrekkelijker zich daar te vestigen. Dat is zeer belangrijk, want bedrij ven vormen uiteindelijk de motor van de economische ontwikkeling", is de overtui ging van de wethouder. Daarnaast wil Schiedam de uitgifte van grond voor bedrij ven versnellen. Dat kan door eerder een oude scheepsbouwloods van Wilton Fijenoord te slopen. Gevolg is dat bedrijven die zich graag willen vestigen dan veel eerder een eerste paal de grond in kunnen slaan. Naast de plannen op papier zet Schiedam het grote stedengeld al daadwerkelijk in. Van de 121 Melkert-banen waarvoor Schiedam toestemming heeft gekregen zijn er al veel ingevuld. De Melkert-baners zijn bijvoor beeld actief op het gebied van veiligheid, zorg en leefbaarheid. Wethouder Aad Wiegman is gelukkig met de komst van de Melkert-baners. Allereerst omdat zij weer werk hebben en hun kansen op de arbeidsmarkt zien stijgen. Maar er is meer. "Zij voegen echt iets toe aan de wijk. Zij verbeteren de Schiedamse leefomgeving in al haar schakeringen. Hun elan moet overslaan op de wijkbewoners. Zodat de bewoners, nog wat meer dan zij nu al doen, die verantwoordelijkheid mede oppakken." Naar de wijken Voor dat oppakken van verantwoordelijkhe den krijgen de wijken meer mogelijkheden. Wiegman benadrukt het belang van samen werking tussen gemeente en bewoners, zon der wie de gemeente niet zal slagen in een succesvol Grote Stedenbeleid. Daarom wil de wethouder de wijken zelf een grotere inbreng geven: "De gemeente kan het nooit alleen. We moeten de bereidheid hebben om taken én geld te decentraliseren naar de wij ken. Dan krijg je een goed netwerk en kom je beter te weten wat er leeft. De bewoners weten zelf immers het beste wat er in hun straat nodig is." Samenspraak De Schiedamse plannen voor het uitvoeren van het Grote Stedenbeleid zijn vastgelegd in een concept-actieplaiï. Dit plan bevat 53 Crojecten en is inmiddels door b8cw aange- oden aan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Via deze publikatie wil de gemeente alle Schiedammers van het plan in kennis stellen. Eenieder die dat wil kan op het con cept-actieplan reageren en kan aanvullende suggesties doen voor projecten. Het college wil in de vorm van samenspraak met de Schiedammers het projectplan Grote Stedenbeleid definitief vormgeven. Mocht u zelf een voorstel hebben voor een project, schroom dan niet om dit voor te leggen aan het college. U kunt zelfs een afspraak maken om uw suggestie nader toe te lichten. De eerste twee weken van september is wet houder Wiegman aanwezig om gesprekken te voeren. U kunt ook eerder bij hem terecht. Desgewenst komt wethouder Wiegman naar u toe! Deze maand en in juli zal het concept-actie- plan in de diverse raadscommissies bespro ken worden. Na het 'samenspraak'-traject zal het actieplan wederom in commissieverband worden besproken, waarna de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 september 1997 een definitief besluit zal nemen over de voorgestelde projecten. Informatie Mocht u aanvullende informatie wensen of vragen hebben dan kunt u op werkdagen, tijdens kantooruren, bellen met de coördina tor Grote Stedenbeleid, de heer H. Gerrits. Hij is te bereiken op telefoonnummer 2465469. Mocht u het concept-actieplan of een samenvatting toegezonden willen heb ben dan kunt u ook bij de heer Gerrits terecht. U kunt het plan ook inzien bij Bureau Communicatie en Externe Betrekkingen, op de vijfde etage van het Stadskantoor. Alle bij de gemeente geregistreerde hondenbezitters krijgen volgende maand automa tisch een aanslagbiljet toegezonden. Mochten er nog wijzigingen in de situatie zijn waarvan u de gemeente nog niet in kennis heeft gesteld (bijvoorbeeld u bent geen houder meer van een hond of u heeft er een hond bij genomen) dan wordt u hierbij in de gelegenheid gesteld een en ander alsnog bij de gemeente te melden. Binnenkort wordt er nagegaan wie er nog geen hondenbelasting betaalt. Ook in uw wijk komt controle. Voorkom moeilijkheden en het risico van een extra hoge aanslag of een boete. Vraag alsnog een aangifteformulier aan bij het bureau belastingen. Informatie Voor meer informatie kunt u van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur terecht bij de balie van het bureau belastingen, gevestigd op de vierde etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam. Telefonisch is informatie te verkrijgen onder nummer (010) 246 53 18. Krachtens de Gemeentewet dienen de burgemeester en de raadsleden bekend te maken welke andere functies zij, behalve het raadslidmaatschap, nog meer bekleden. Een nieuwe opgave van de nevenjfuncties van mevr. M.M. de Mol-de Mooij ligt vanaf 25 juni 1997 gedurende een maand ter inzage op de 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1 (op werkdagen van 8.45 uur tot 16.45 uur) en op het bureau Algemene Zaken, 's-Gravelandseweg 567, 2e etage (op werkdagen van 8.00 uur tot 15.00 uur en op donder dagavond van 17.00 uur tot 19.00 uur). VRIJSTELLING EX ARTIKEL 15 De burgemeester maakt bekend, dat vergunning is aangevraagd voor Mieriksveld 28 Mieriksveld 39 De Akkers 41 De Akkers 8 Atalantahof 21 Atalantahof 48/50 Abrikozengaarde 14 dakkapel bouwen dakkapel verbouwen woning vergroten woning vergroten berging bouwen bergingen bouwen (eerder gepubliceerd; ter inzagelegging was onjuist) dakkapel bouwen De bouwplannen zijn in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Spaland-west". De plan nen worden daarom tevens gezien als een verzoek om vrijstelling px artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen t.z.t. voor de plannen vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. De plannen liggen hiertoe vanaf 26 juni 1997 t/m 25 juli 1997 ter inzage in het stadskan toor, 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schrif telijk en gemotiveerd bij burgemeester en wethouders bedenkingen indienen (t.a.v. de chef van de hoofdafdeling bouw- en woningtoezicht, postbus 61, 3100 AB Schiedam).

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2