SCHIEDAM Keringhuis langer open *3 Circuscapriolen op slotfeest Burgerlijke stand AGENDA Tweemaal goud voor Chris Koopmans WK-secretaris Smallegange overleden Muzikale duizendpoot Chris Leenders bevlogen dirigent SPORT 'Schiedam' blijft in de race Internationaal cricket op Harga Slotavond Judo Stichting Berichten voor sportredactie UJ Wethouder stapt op bij ziekenhuis Biljarten op H&B-feest Het Nieuwe Stadsblad e HET NIEUWE STABBLAD DONDERDAG 10 JULI 199728-1475 WATERWEG Om eventuele belangenver strengeling te voorkomen vertrekt wethouder K. van der Windt (PvdA) al per 1 augustus als voorzitter van de Raad van Toezicht van het Holy Ziekenhuis in Vlaardingen. Dat heeft hij dinsdag be kendgemaakt.* Het besluit van Vap der Windt, met het Holy Zie kenhuis in zijn portefeuille, volgde na de wekelijkse vergadering van B en W. Het college van burge meester en wethouders ad viseerde Van der Windt zich zo spoedig mogelijk terug te trekken uit de Raad van Toezicht. Dit in verband met de één miljoen gulden die de ge meente Vlaardingen be schikbaar stelt als bijdrage aan een oplossing van de financiële problemen bij het ziekenhuis. B en W zijn van mening dat 'een even tuele schijn van belangen verstrengeling wordt ver meden' als Van der Windt zijn nevenfunctie bij het in middels geprivatiseerde Holy opgeeft. Volgens L. van Eijk, direc teur van het Schieland Zie kenhuis en voorzitter van de overkoepelende Raad van Bestuur, verlopen de fusieplannen tussen Schie land en Holy nog steeds naar wens. „In overleg met de Raad van Toezicht van het Schieland Ziekenhuis zal een verdere reductie van de Raden van Toe zicht worden vastgesteld", meldt hij. WATERWEG- Het bil jartdistrict Nieuwe Water weg-Noord,. dat bezig is met het beleidsplan 'Kader 2000', zal op de dag dat Vlaardingen in de ban is van het Haring- en Bier feest zijn tenten opslaan op de Westhavenplaats. Tussen de Julianabrug en het kantoor van de Gene rale Bank wordt op zater dag 6 september in een tent een heuse biljarttafel ge plaatst waar een bekende biljarter (wiens naam men nog niet wil prijsgeven) een aantal demonstraties zal geven. Ook bindt hij de strijd aan met bezoekers van de stand. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 WATERWEG Het Keringhuis in Hoek van Holland blijft bij voldoende belangstelling nog drie jaar geopend. Minister A. Jorritsma van Verkeer en Waterstaat heeft dit besloten naar aanleiding van het grote aantal bezoekers en het feit dat er de komende drie a vijf jaar nog enige werkzaamheden zijn aan de Maeslantkering, de stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg. In het gratis toegankelijke informatiecentrum het Keringhuis is een tentoonstelling ingericht waarbij de bezoeker centraal staat: deze kan zelf interactieve presentaties en computerprogramma's bedienen. Verder kan men in het Keringhuis door middel van een maquette de stormvloedkering in werking zien. Vanuit het restaurant is een uniek uitzicht op de kering en de Nieuwe Waterweg. De Maeslantkering werd op 10 mei 1997 officieel in gebruik gesteld door koningin Beatrix. Het was aanvankelijk de bedoeling dat het Keringhuis vanaf oktober 1997 zou worden gesloten. Dit jaar verwacht het Keringhuis echter 150.000 bezoekers te ontvan gen. In de eerste helft van 1997 bezochten 80.000 mensen het Keringhuis. Dit is in vergelijking met dezelfde periode in het jaar daarvoor bijna een verdubbeling van het aantal bezoekers. Sinds de opening op 1 maart 1996 kwamen er ongeveer 180.000 bezoekers naar het informatiecentrum. In het weekend kunnen bezoekers aan het Keringhuis om het uur een gratis rondleiding volgen. De openingstijden van het Keringhuis (Nieuw Oranjekanaal 139) blijven ongewijzigd: in het weekend van 11.00 tot 17.00 uur en door de week van 10.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM St. Radboud zou eigenlijk een jeugdorkest moeten hebben waar jonge muzikanten worden opgeleid, vindt Chris Leenders. Sinds 1 september van het vorige jaar is hij de bevlogen dirigent van deze Kethelse muziekvereni ging. Volgens hem is een jeug dorkest de ideale plek voor kinderen om een instrument te leren bespelen. Daarnaast be schouwd Leenders een eigen jeugdopleiding als onontbeer lijk in verband met het voort bestaan van het orkest op de langere termijn. Chris Leen ders - geboren in 1969 in Ge- mert, Noord-Brabant - kreeg de muziek al met de paplepel ingegoten en kwam al jong als slagwerker bij de plaatselijke harmonie terecht. „Ik ben rond mijn achtste jaar lid geworden van het Gemert's Harmonie Orkest. Dat was niet zo verwonderlijk, aangezien mijn ouders in dit orkest speel den. Samen met mijn broer werd ik dan ook regelmatig naar aller lei muziekuitvoeringen meege nomen, waar zij aan deelnamen. Een extra stimulans om bij deze muziekvereniging te komen, was het feit dat het jachthoorn- en trompetterkorps van dit Ge- mertse orkest circa veertien jaar op rij Nederlands kampioen werd bij de blazers. Bovendien kregen mijn broer en ik vanaf ons twaalfde piano- en slagwer kles", vertelt Chris Leenders. Beide broers kwamen er al op jonge leeftijd 'spelenderwijs' achter muzikaal behoorlijk ta lentvol te zijn. „Op de middelba re school was het voor ons daar om zonneklaar dat we naar het conservatorium zouden gaan." Vanwege het feit dat de slagwerk en dirigentenopleiding er goed stond aangeschreven werd dat het Rotterdams Conservatori um. Daar studeerde Chris Leen ders slagwerk bij Randy Mex, Robert van Sice en Willem Hee- sen. Nadat hij zijn Diploma Uit voerend Musicus had behaald, begon Chris Leenders directie dirigeren te studeren bij Jaap Koops, Jos van der Sijde en Ma ria Kusters. Eind dit jaar hoopt hij in deze richting af te stude ren. Uitdaging Gedurende zijn studie bracht Leenders het dirigeren in prak tijk bij de Harmonie van Naald wijk. „Na ongeveer vijfjaar voor dit orkest te hebben gestaan, merkte ik dat ik aan een nieuwe uitdaging toe was. Het telefoon tje waarin mij werd gevraagd bij Radboud te komen, kwam daar om welbeschouwd op het juiste moment." Naast zijn dirigentschap bij St. Radboud is Chris Leenders on der andere als freelance slagwer ker actief bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Radio Philharmonisch Orkest en treedt hij van tijd tot tijd op met de slagwerkgroep Percussive Rotterdam. Met deze groep ein digde hij in 1994 op de tweede plaats van het Gaudeamus Con cours en won hij daar de Slag- werkprijs. Leenders speelt graag heden daagse muziek en vindt het daar om jammer dat voor deze kunst vorm maar een beperkt publiek warm loopt. Verder valt het hem bij uitvoeringen in het buiten land iedere keer weer op hoe geestdriftig het publiek reageert. „Vorig jaar heb ik meegespeeld met een concert in de Royal Al- bert Hall in Londen. De mensen waren na afloop wild enthousi ast. Vaneoiets kun je hier alleen maar dromen. Daar staat echter wel tegenover dat Nederlandse componisten weer heel creatief zijn. Op het gebied van de mo derne muziek bijvoorbeeld, blaast ons land zijn partijtje aar dig mee. Dus het is niet allemaal kommer en kwel wat de moder ne muziek betreft." Toekomst Chris Leenders benadrukt het belang van een eigen opleiding. „Een gemiddeld orkest beschikt over een jeugdorkest. Dat is on dermeer belangrijk in verband met de toekomst van de vereni ging. In de streek waar ik van daan kom, had elk orkest zijn jeugdafdeling.Tk hoop van harte dat het hier ook nog eens zover komt. Radboud zou er zeker bij gebaat zijn." Op dit moment zijn de repetities in volle gang voor' het muziek concours op 9 november in Poel dijk. Op het repertoire staan werken van Coby Lankester en Leonard Bernstein. Van de bijna tachtigjarige Lankester wordt het stuk 'Ballet Dreams' ten ge hore gebracht. Van pianist, diri gent en componist Leonard Ber nstein (1918- 1990) - bekend van onder andere de West Side Story - worden de Three Dance Episo des gespeeld. Deze stukken zijn afkomstig uit Bernstein's Broad way musical On The Town. Een verhaal gebaseerd op het ballet Fancy Fee, waarin een aantal matrozen aan de wal in New York de hoofdrol spelen. De Koninklijk goedgekeurde Muziekvereniging St. Radboud werd opgericht op 29 november 1889. SCHIEDAM Wekenlang zijn alle groepen van christelijke basisschool Kethel bezig geweest met het maken van maskers, versiering en het instuderen van verschillende circusacts, allemaal voor het jaarlijkse slotfeest dat afgelopen dinsdag is gehouden en dat in het teken stond van het circus. De groepen zijn door twee clowns begeleid naar de tot circustent omgebouwde gymzaal en mochten daar plaatsnemen. In de 'tent' hebben alle groepen een eigen voorstelling opgevoerd. Na de circusacts konden de leerlingen op het schoolplein allerlei spellen doen of een suikerspin halen bij de suikerspinmachine. In de speelhal van de onderbouw heeft een goochelaar verschillende groepen verbaasd met zijn trucs. Aan het einde van de ochtend mochten de groepen 1 en 2 naar huis. De oudere kinderen zijn naar de Rank gegaan om daar te genieten van de musical die groep 8 voor hen heeft opgevoerd. Opgave van 13 tot en met 19 juni: Geboren: Cornelis J.J. z.v. Anker-Verheij, Lamyae d.v. El Merzguioui-El Jaouani, Zhané d.v. Doesburg-Kooijman, Nomi Y. d.v. Bindels- Hermans, Selma d.v. Ejupovic-Ejupovic, Julian S. z.v. Bruszt, Rick B. z.v. Van der Meer-Molendijk, Erik J. z.v. Juffermans- Kamp, Myron J. z.v. Straatman-de Rooij, Manminderz.v. Singh- Daljit Kaur, Matthew C. z.v. Van Hofwegen, Seynab, d.v. Farah Abdullcadir-Hawo Adan Mohamed Ondertrouwd: M. Vermaas 25 jr. en S. Schellen 25 jr, R. Bihari 19 jr. en S.R. Ajodhia 18 jr., R.J. Bobeldijk 30 jr. en G. Verveen 27 jr., R. Isarin 33 jr. en M.J Verwaaijen 40 jr., M.G. Jongste 26 jr. en M. Groeneweg 25 jr., T. Kruikemeijer 39 jr. en G.C.M. van Berkel 35 jr., H. van Rijswijk .37 jr. en P. Hung 27 jr., M. Uljee 25 jr. en M.A. Kool 24 jr., P de Vree 25 jr. en P. Vink 25 jr., D. Winterswijk 49 jr. en J.M.T. Janssen 55 jr. Gehuwd: B. 't Hart 27 jr. en J.M. Bender 31 jr., S.G. van der Meer 28 jr. en J.W.M. van Oudheusden 29 jr., R.P. Rieken 27 jr. en M.W.J. Loch 21 jr., C.G. Hermans 29 jr. en B.C. Gille 26 jr., R.W. van Dongen 34 jr. en W.A. van 't Hof 29 jr., J. de Jong 26 jr. en J.J.A. Pannekoek 26jr., J.A.J. Huis in 't Veld 31 jr. en M. Rottiné 30jr., K.A. Kerkhoff 34 jr. en J.R. Brice 23 jr., A.C. de Kievit 25 jr. en S. Hendriks 25 jr., J.A.C. Dekkers 32 jr. en G. Moes 30 jr. Overleden: T. Jager man, 60 jr., J. Dries man, 82 jr., J.H.J. Roeters man, 75 jr., H.A.A.M. Fredriks vr., 88 jr., geh.gew.met: W.T. Hendriks, J. Bisschop man. 81 jr., A.R.L. van Dijk, vr., 65 jr., H.G. Kruitwa gen, vr., 75 jr., echtgen. van: J.J.M. Meijer, J.A. van Wijk van Brievingh vr., 77 jr., geh.gew.met: J.J. Bravenboer, D. de Lange man, 75 jr., C. Konings vr., 73 jr., echtgen. van: C.A. Koppe van donderdag 10 tot en met woensdag 17 juli CRICKET: zaterdag Thurlede 13 uur Excelsior'20-Hercules(da); zondag Gandhi-Excelsior'20, Harga 11 uur Hermes DVS-HCC, Abtsweidé 11 uur Asvion-Excelsior'20 3. HONKBAL: zaterdag Harga 15 uur Schiedam-Ducks, Feyenoord 2-Holy; zondag Ducks-Schiedam, Vlaardingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Feyenoord 2. SOFTBAL: vrijdag Spijkenisse-Schiedam(h), Vlaardingen Zwalu wenlaan 19.30 uur Holy-Orioles(h); zondag Alphians-Schiedam(da); maandag Stags-Holy(da). TENNIS: t/m zondag Maassluis toernooi Be Quick voor BI, Cl/2 en Dl/2. SCHIEDAM - Via 17-6 winst bij Braves blijven de honkballers van Schiedam in de race voor het kampioenschap waarin Jeka de andere kandidaat is. De Brabanders gaan met een voorsprong van twee punten aan de leiding maar hebben een wedstrijd meer gespeeld. De achterstallige wedstrijd is het duel tegen het Nijmeegse Hazen- kamp waarvoor de mannen van coach Donald Juencke opnieuw een vergeefde reis maakten. Nadat het duel zes dagen eerder de slag met Pluvius verloor, volgde er zaterdag opnieuw een afgelasting. Zater dag 19 juli is de nieuwe speeldatum. Ondanks het natte begin afgelopen zondag kon Schiedam in de namiddag wel in actie komen tegen Braves. Na een in de derde inning opgelopen achterstand (3-0) liep de kampioenskandidaat in de gelijk makende vierde inning weg naar een 3-5 voorsprong. Elf slagmensen tilden de score in de vijfde inning naar 5-10. Omdat het niet lukte om in de twee volgende innings een verschil van tien punten te creeëren was er een achtste ronde nodig om Braves definitief voor nul aan de kant te krijgen. SCHIEDAM - Chris Koopmans heeft op de Europese kampioen schappen bowlén in het Engelse Nottingham tweemaal goud ge wonnen. Daarmee sloot de Schiedamse in stijl een gedenkwaardig seizoen af. Eerder al werd de bij Musis Sa crum spelende bowlster Neder lands kampioen. Ook met het trio van haar vereniging werd een nationale titel zeker gesteld. In Nottingham maakte Koop mans deel uit van het Oranjetrio en van de 5-mansformatie. Beide teams haalden de hoogste trede van het ere-platform. Minder voor de wind ging het Silvia Spijker. Deze eveneens voor Musis uitkomende speel ster had in Nottingham haar dag duidelijk niet en eindigde in de achterhoede. SCHIEDAM - Na een kort ziekbed is vorig week dinsdag WK- secretaris Aad Smallegange overleden. Eerder al was hij enige tijd in het ziekenhuis opgenomen geweest. Na zijn ontslag uit Schieland leek zijn (slopende) ziekte zich te stabiliseren. Smallegange had inmiddels aangekondigd dat hij in september tijdens de ledenvergadering zou aftreden. Niet vanwege zijn ziekte, hij meende dat na tien jaar het moment was aangebroken om het secretariaat aan een ander over te doen. De symphatieke secretaris volgde met zijn echtgenote in 1980 zijn zonen Robin en Benno naar WK, werd jeugdleider en bleef dat totdat zijn jongens de overstap naar de senioren maakten. Smallegange is vrijdag onder overweldigende belangstelling van WKleden gecremeerd. SCHIEDAM - Op het veld van Hermes DVS in sportpark Har ga worden in juli en augustus drie internationale cricketwed strijden gespeeld. Op woensdag 16 juli is Nederland D de tegen stander van Cardiff Vale. Het duel begint om 11 uur en gaat over vijftig overs. Hermes DVS speelt op woens dag 13 augustus tegen City of Londen CC (13.30 uur). Op don derdag 21 augustus treffen Ne derland B(jeugd) en de Britse districtskampioen 1996 Doncas- ter elkaar. De aanvang is 11 uur en het aantal overs 50. SCHIEDAM - De Judo Stich ting Schiedam sluit op zaterdag 12 juli het judowedstrijdseizoen af met een informele bijeen komst in FitSportLand aan de Slimme Watering 5. De bijeenkomst die om 19 uur begint, is niet alleen bestemd voor het kader van Sportinsti tuut Schiedam en FitSportLand maar vooral ook voor de judo ka's. Eén van hen zal namelijk worden gekozen tot 'Judoka van het jaar'. SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het num mer 010-5913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140AG Maassluis of bezorgd worden bij het redactiekantoor, Westhavenkade 14 te Vlaar dingen. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEJ 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KE Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.114 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethe1 en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade. BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS In het informatiecentrum over de stormvloedkering worden dit jaar maar liefst 150.000 bezoekers verwacht. 'Sint Radboud zou gebaat zijn bij eigen jeugdorkest' door CHRIT WILSHAUS Chris Leenders kreeg de muziek al met de paplepel ingegoten. Alle groepen van basisschool Kethe! hebben op het slotfeest hun eigen circusvoorstelling gehouden. J Schiedam neemt opnieuw de felicitaties in ontvangst en kijkt reikhalzend uit naar het treffen met lijstaanvoerder Jeka op zondag 17 augustus.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3