IN KRANT SALE BIJ Schieten naar de Tasmanian devil DE HAVENLOODS feintrcrtuin -■-Mm om te kussen Nachtelijke vechtpartijen Zweven over Maasboulevard Stuifpopulieren veroorzaken irritaties aan luchtwegen Overval op snackbar Man bekent diefstallen Boetes voor te hard rijden Politie lost met aanhouding groot aantal misdrijven op Muziekkorps speelt te luid Piepend dier in slaapkamer Klachtengolf na vliegexamens Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010 - 473.88.88 NS 'Het wonder van de geboorte' DrieMaasStede opgeknapt SCHIEDAM Naar aanlei ding van een melding heeft de politie in de nacht van zondag op maandag een zwaargewonde 30-jarige Schiedammer aange troffen in de Lange Kerkstraat. Het slachtoffer is overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis, war hij in kritieke toestand is opge nomen. Uit verklaringen van getuigen is gebleken dat de Schiedammer vermoedelijk voor een café in de Lange Kerkstraat onenigheid had gehad met een plaatsgenoot, waarna hij zou zijn mishandeld. In het café is een 38-jarige Schie dammer aangehouden als ver dachte van de mishandeling. Hij is overgebracht naar het politie bureau. Zondagmorgen rond vijf uur was het weer raak. Toen is een 35-jarige Amerikaanse man uit Sommerville gewond geraakt bij een ruzie in een horecagelegen heid aan de Broersvest. Politie mensen hebben het slachtoffer lopend op straat aangetroffen en naar het Schieland Ziekenhuis gebracht. Daar is hij behandeld aan snijwonden in zijn gezicht. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht van de mis handeling. SCHIEDAM Vliegexa mens die werden afgenomen in een Hercules-toestel heb ben maandagmiddag in de regio een ware klachtengolf veroorzaakt. In anderhalf uur tijd belden 137 inwoners van Schie- broek, Bergschenhoek, Ber- kel en Rodenrijs en Schie dam de Meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijn mond. Allen klaagden over extreem lawaai van de Her cules. De examens zouden aanvan kelijk in de omgeving van Schiphol worden afgenomen, maar vanwege de vakantie- drukte werd uitgeweken naar Rotterdam Airport. Waaghalzen hadden het mooiste zicht op het Maasboulevardfeest dat het afgelopen weekend onder stralende weersomstandigheden werd ge houden. Vanaf een metershoge toren aan de Nieuwe Maas stortten zij zich langs een kabel baan naar beneden, gadegeslagen door vele duizenden bezoekers. Het gratis toegankelijke festival heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een feest voor een zeer gemêleerd publiek. Echtparen met kinderwagen, ex-hippies, jongeren met tatoeages en pitbulls, rondfietsende jeugd en nieuwsgierige ouderen; allen vertoefden op de Maasboulevard. Zaterdag stond het festival in het teken van de braderie en optredens van een groot aantal bands. The Urn, met Rini van Willigen in de gelederen, boekte op het hoofdpodium het meeste succes. Verder was de programmering vrij vlak. met weinig uitschieters naar boven en beneden. Zondag was het vooral het Hollandse Hits Festival dal veel toehoorders lokte, met bekende namen als B*E*D en Marianne Weber. Ook werd er de hele dag door gevoetbald, op speciaal aangelegde veldjes. Het Maasboulvevardfeest, de laatste jaren geteisterd door slecht weer, had eindelijk eens mazzel. Zonnetje, biertje, babbeltje... En de Pechprijs? Die ging naar die voetbalsters die hun bal met een grote boog zagen verdwijnen in het enorme doolhof, dat op zondagmorgen nog was gesloten. Het duurde een tijdlang voor dat de bal werd ontwaard in het kronkelende labyrint. Kostbare tijd welteverstaan, want al snel nadat de meiden de bal weer in het spel brachten, klonk het onverbiddelijke: 'Scheidsrechters, hier is uw eindsignaal'. SCHIEDAM Geen stuifs neeuw, maar flinke vlokken dwarrelden de afgelopen da gen in grote hoeveelheden neer in de stad. En naar ver wachting zal dit de komende twee weken aanhouden. Voor mensen die lijden aan aandoe ningen aan de luchtwegen, zo als astma en bronchitis, ver oorzaakt deze 'zomersneeuw' behoorlijk wat irritaties. De boosdoener is de pluispopu- lier, vooral in Schiedam- Noord prominent aanwezig. Zo werden ook sommige win keliers in De Ketel min of meer gedwongen de deur op een kier te zetten vanwege het 'insneeuwen'. De natuur maakt dit jaar in veel opzichten de tongen los. Begin juni tartte het noodweer Schie dam en beliep de stormschade aan het groen in de stad ruim een miljoen gulden. Nu zijn het de pluispopulieren die zich doen gelden. Bomenexpert Herbert Nikkels verklaart dat er verschil lende klachten over het feno meen bij de gemeente zijn bin nengekomen. „De bomen zijn 25 jaar geleden geplant. Deze soort heeft de eigenschap meer pluis te produceren naarmate ze ouder wordt. Vooral met warm, winde rig weer veroorzaakt dat over- last. Enige jaren geleden werden ruim 40 van deze populieren in de stad verwijderd en vervangen door een ander type. In het na jaar willen wij nagaan waar nog meer van deze bomen groeien. Ook die zullen worden gekapt. In ieder geval weten we dat er nog ongeveer tien in het parkje achter het Chopinplein staan. Bij de renovatie van dat plant soen worden de bomen vervan gen. Overigens heb ik deze over last in mijn carrière als 'groen- voorziener' nog nooit zo erg meegemaakt", aldus Nikkels. Beukenhof Medewerkers van de gemeente lijke afdeling Groenvoorziening en Natuur hebben de stormscha de van zaterdag 7 juni op be graafplaats/crematorium Beu kenhof inmiddels gedeeltelijk hersteld. Veel bezoekers en om wonenden klaagden na de storm over de vele lege plekken die op het terrein waren ontstaan. On langs zijn daarom 25 bomen in kuipen geplant, zodat de lege plekken weer enigszins groen zijn. In een half uur werden tijdens het noodweer op het terrein 60 bomen toegetakeld of ontwor teld. Het gevolg hiervan was dat het merendeel van de bomen ge rooid of sterk gesnoeid moest worden. De lege plekken bleken een bron van ergernis. Het planten van bomen in kui pen is een bijzonderheid, omdat bomen tijdens het zomerseizoen niet in de volle grond kunnen worden neergezet. Ze drogen dan snel uit. Door bomen in kuipen te kweken heeft de ge meente de mogelijkheid om on der uitzonderlijke omstandighe den bomen in het zomerseizoen te planten. Deze bomen hebben echter extra zorg nodig, want ze moeten voortdurend goed voch tig worden gehouden. De bomen die op de begraaf plaats werden geplant zijn de sierkers, sierappel en meidoorn. Deze bomen geven in het voor jaar een bijzondere bloesem. Ko mende winter worden de bomen uit de kuipen gehaald en in de volle grond geplant. Daarna kunnen ze zich tot volwassen bomen ontwikkelen die de be graafplaats weer het vertrouwde aanzien geven. SCHIEDAM— Een 33-jarige medwerker van een snackbar aan de Broersvest is maandag avond door een man overvallen. Onder bedreiging van een vuur wapen werd het slachtoffer ge dwongen een geldbedrag af te staan. Vervolgens ging de dader er vandoor. Zie elders in dit blad SCHIEDAM— Het veldje bij de Akkers was afgelopen woensdag veranderd in een bijzonder voetbalveld. Wijkcentrum de Blauwe Brug organiseerde daar een voetbalkermis. Het weer werkte mee en het aantal voetballers was dan ook veel hoger dan verwacht. Vijfenzestig deelnemers tus sen de zes en twaalf jaar heb ben dertien voetbalopdrach ten uitgevoerd zoals busje- trap, dribbelslalom en scho tje schieten. Tasmanian devil De ultieme uitdaging was het grote ga ten bord met de 'Tas manian devil', waar de bal in moest worden geschoten. Aan het einde van de voet balkermis heeft iedereen een 'officiee!' certificaat gekre gen als bewijs voor de voet balprestaties. SCHIEDAM Een 25-jarige man zonder vaste woon- of ver- blijplaats heeft vijf inbraken in plezierjachten, twee winkeldief stallen en de diefstal van een fiets (allemaal gepleegd in Schiedam) bekend. Hij is vrijdagavond aangehou den, toen hij op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in een jacht aan de Nieuwe Haven. Hij wordt voorgeleid aan de Officier van Justitie. SCHIEDAM De politie heeft maandagmorgen een snelheids controle gehouden op de Burg. van Haarenlaan. Van de 250 ge controleerde auto's, reden er 21 harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 95 kilometer per uur. De overtreders krijgen binnen kort een bekeuring in de brieven bus. WOENSDAG 16 JULI 1997, 49e JAARGANG, Nr 29, OPLAGE 37.374 Rotterdamsedijk 437, Schiedam Wegener sLjthoFF uJEGkbLaden EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD WESTHAVENKADE 14 VLAARDINGEN SCHIEDAM Met de aanhouding van een 23-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats heeft de politie drie berovin gen, een winkelinbraak, een autodiefstal en een overval opgelost. Het betrof een gezamenlijke actie van de politiedistricten Schie dam en Ridderwaarden en het Roof Coördinatie Team. Op 19 april van dit jaar beroofde de verdachte onder bedreiging van een mes een 18-jarige man in Beverwaard van zijn scooter. Meteen daarna dwong hij op dezelfde locatie een 17-jarige Rotterdamse haar halsketting af te geven. In de nacht van 9 op 10 mei pleegde de man een inbraak in een winkel in de Nieuwe Passage in Schiedam, waarbij een grote hoeveelheid tassen, riemen en portemonnees werd ontvreemd. Een tweede inbraak in het winkelcentrum mislukte. Een week daarna stal de verdachte een personenauto in Beverwaard. Later werd de man door de politie in 's Heerenberg (Oost-Nederland) aangehouden toen hij de auto wilde verkopen. Toen bleek dat het voertuig als vluchtwagen was gebruikt bij een overval op een café aan de Parkweg in Schiedam op 12 mei. Die overval pleegde de man samen met twee andere verdachten. De 31 -jarige eigenaar moest onder bedreiging van een mes zijn gouden ketting afstaan. Na het doorzoeken van het café gingen de mannen er verder vandoor met enkele duizenden guldens en een hoeveelheid weed. Op 10 mei deed de verdachte een poging om een parfumeriewinkel aan de Broersvest in Schiedam te overvallen. Onder bedreiging van mes eiste hij geld uit de kassa. Op het moment dat hij de zaak wilde verlaten, zag de 58-jarige eigenaar kans de buit uit de handen van de overvaller te trekken. In een woning in Beverwaard beroofde de man op 18 mei tenslotte een man en twee vrouwen (van 33, 27 en 55 jaar). Onder bedreiging van een mes moesten zij geld afgeven. De verdachte heeft inmiddels bekend en is voorgeleid aan de officier van justitie. SCHIEDAM - Niet alleen klachten de laatste tijd bij de DCMR Milieudienst Rijnmond over vliegtuiglawaai, maar ook over een muziekkorps dat te luid zou spelen. Op de Meldkamer van de DCMR werd onlangs geklaagd over de repetities die de Rijn mondband uit Schiedam in de openlucht hield op het complex van atletiekvereniging Fortuna in Vlaardingen. De Rijnmond band heeft extra repetities inge last vanwege het Wereldmuziek concours dat deze maand in Kerkrade wordt gehouden. Eind juli geven de Schiedammers acte de présence in Limburg. Volgens voorzitter C. Magielsen van de Rijnmondband gaat het muziekkorps niet op zoek naar een andere locatie om te repete ren. „De Vlaardingse politie heeft poolshoogte genomen toen we aan het oefenen waren. Maar van een repetitieverbod is geen sprake." SCHIEDAM Een bewoner van een pand aan de Burg. Knappertlaan werd vorige week 's nachts opgeschrikt door een piepend geluid in zijn slaapka mer. Onder zijn bed trof hij een voor hem onbekend, piepend dier aan. De man alarmeerde de politie, die het diertje meenam naar het bureau. Waarschijnlijk gaat het om een chinchilla (Zuid-Amerikaanse wezel), waarvoor in overleg met dieren tehuis Hargahoeve inmiddels een passend onderkomen is ge vonden. AUTO TE WATER De per sonenauto van een 31-jarige man uit Maassluis is maandagoch tend rond 9.45 uur te water ge raakt in de Korte Haven. Op dat moment zat er niemand in de auto. De man had zijn auto gepar keerd en was vermoedelijk ver geten de handrem aan te trek ken. Duikers van de brandweer hebben de auto geborgen. Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken Hypotheken en verzekeringen GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO! Vier prachtige tuinmeubel-kussens voor slechts 69.- Geschikt voor elke standen- stoel. Ze zijn lekker comfortabel en u heeft de keuze uit diverse dessins. Dikte 7 cm. Nu 4 stuks van 159.- voor Benauwdheid door 'sneeuw' Handenvol vlokken van de pluispopulier. Het gatenbord was de ultieme uitdaging van de voetbalkermis. Het Nieuwe Stadsblad PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1