DE HAVENLOODS IN KRANT Lange mars naar nieuw schoolgebouw ochtelijk D financieel ongezond ^sintiatuin cr I wegens sluiting openbare bibliotheek schiedam NS Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010 - 473.88.88 Mille voor Rolantino's Hennep in slaapkamer Spugen naar conducteur 4 Schiedammer overleden aan verwondingen Leden sportclub overwegen zich vast te ketenen tegen aanleg Tweede Beneluxtunnel ■ii Nieuwe wandeling door Zuid \J)K HEDEN GEOPEND IWf 1 KRISTALWINKEL ma v //hQ<' WOENSDAG 23 JULI 1997, 49e JAARGANG, Nr 30, OPLAGE 37.374 Wegener sLjthoFP LUGEkbLaden EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD WESTHAVENKADE 14 VLAARDINGEN Rotterdamsedijk 437, Schiedam NS Spierpijn op Vierdaagse Artoteek wil naar C&A-pand Suikerspinnen bij Jeugdland SCHIEDAM Een Schiedams fonds heeft duizend gulden be schikbaar gesteld voor de jonge stichting 'Rolantino's', een mu ziekgroep voor mensen met een verstandelijke of lichamelijke handicap. De groep is erg blij met de bijdrage: hiermee kan een begin worden gemaakt aan de aanschaf van eigen instrumen ten. De groep heeft deze hard nodig, want de Rolantino's zijn al veel gevraagd voor verschil lende evenementen waaronder tv-optredens. SCHIEDAM De politie moest maandagmorgen de deur waarder assisteren bij de ontrui ming van een kleine hennepkwe kerij in een woning aan het Land van Ris. In de slaapkamer werden 93 hennepplanten, vijf assimilatie lampen, een afzuiger en een ven tilator aangetroffen. Alle spullen werden in beslag genomen. Op het moment van de inval was niemand in het pand aanwezig. Tegen de bewoner zal proces verbaal worden opgemaakt. SCHIEDAM— De politie heeft maandagavond rond zes uur een 19-jarige Vlaar- dinger aangehouden op het perron van NS-station Schie dam/Rotterdam-West. De jongeman had een woorden wisseling gekregen met de conducteurs van de trein over een vervoersbewijs dat niet was afgestempeld. Ver volgens spuugde de Vlaar- dinger een van de conduc teurs in het gezicht. De jongeman werd overge bracht naar het politiebureau en is later overgedragen aan de Spoorwegpolitie. In een tijdsbestek van een half jaar moesten de leerlingen van de Rijnmondschool aan de Dr. De Visserlaan tweemaal verhuizen. Donderdag namen zij definitief hun intrek in het gerenoveerde schoolgebouw aan de Burg. Honnerlage Greteiaan. Vanuit het voormalig Stedelijk Gymnasium aan de Hugo de Grootstraat liepen de zeventig leerlingen en het onderwijzend personeel in een feestelijke stoet naar hun nieuwe school, om een indruk te krijgen van de plek waar zij na de vakantie de lessen gaan volgen. De Rijnmondschool wordt, zoals reeds in deze krant vermeld, gesloopt in verband met de aanleg van de metro. Omdat eerder dan verwacht de school scheuren in muren en plafonds begon te vertonen, veroorzaakt door de voorbereidende grondwerkzaamheden, moest voor Kerstmis '96 overhaast uitgeweken worden naar de Hugo de Grootstraat. Met ingang van het nieuwe schooljaar vormen de Rijnmondschool en de Augustinusschool (die eveneens het gebouw aan de Burg. Honnerlage Greteiaan in gebruik gaat nemen) een scholengemeenschap. SCHIEDAM De 30-jari- ge Schiedammer die on langs voor een café aan de Lange Kerkstraat zwaar werd mishandeld, is vrijdag in het Dijkzigtziekenhuis overleden. De politie trof het slachtof fer vorige week maandag morgen ernstig gewond aan op straat. In kritieke toe stand werd hij overgebracht naar het ziekenhuis. Uit verklaringen van getuigen bleek dat de man voor het café onenigheid had gehad met een stadgenoot. De 38-jarige Schiedammer die verantwoordelijk wordt gehouden voor de mishan deling is inmiddels voorge leid aan de officier van justi tie. SCHIEDAM De aanleg van de Tweede Beneluxtunnel hangt Softbal- en honkbalver eniging Schiedam al sinds 1994 boven het hoofd. Een deel van het complex moet worden afgestaan aan Rijks waterstaat. Na een slepende procedure van drie jaar is er nog steeds geen overeenstem ming met de gemeente over een nieuwe locatie. Een offi ciële opzegging van het grond gebruik heeft de vereniging nog altijd niet gekregen, maar wel is gezegd dat in oktober van dit jaar de machines ko men om zand over het veld te gooien. Sommige leden van de vereniging hebben al ver klaard zich vast te ketenen aan het clubgebouw als het zo ver komt. Al meer dan veertig jaar huist 'Schiedam' in de verste hoek van Sportpark Harga. Van maart tot en met oktober maken de 230 spelende leden optimaal gebruik van alle velden. Daarnaast ge bruikt hondensportvereniging GHSV Schiedam de velden ge durende het hele jaar. K. Bol, secretaris van SV en HV Schie dam: „In 1994 kregen we voor het eerst te horen dat we een deel van het complex zouden kwijtra ken aan de Tweede Beneluxtun nel. We mochten zelf tekeningen maken van het nieuwe complex. Later bleek dat Rijkswaterstaat nog meer ruimte nodig had. Onze tekeningen zijn nooit meer besproken." Teleurgesteld „Vanaf dat jaar hebben wij zit- At meer dan veertig jaar huist softbal- en honkbalvereniging Schiedam in de verste hoek van het Hargapark. ten wachten. Want de gemeente moest eerst onderhandelen met Rijkswaterstaat over het bedrag dat de laatste voor de strook grcnd zou betalen. Pas dan kon de gemeente met ons onderhan delen. In augustus 1996 was er nog geen concrete oplossing voor ons op tafel gekomen en zijn we gaan praten met wethou der L. Hafkamp van Sport en recreatie. Hij begreep dat wij de komst van de nieuwe tunnel met angst en beven tegemoet zagen en verklaarde voor een goede oplossing te zorgen. Daarna hebben we meerdere malen con tact gezocht met de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente, maar het duurde tot maart 1997 tot we officieel werden ingelicht over de plannen. De bij ons in wonende hondenclub heeft zelfs tot vorige week niets gehoord over alle nieuwe plannen", aldus Bol. In mei van dit jaar is de vereni ging weer met Hafkamp om de tafel gaan zitten en heeft nog een aantal suggesties aangedragen voor uitwijkmogelijkheden. „Maar de wethouder heeft ons erg teleurgesteld, want de enige optie die hij als uitvoerbaar wil beschouwen is een tijdelijke ver plaatsing van twee velden naar de oude voetbalvelden van WK en Olympus Schiedam in Bij dorp", verklaart Bol. Porto-ca- bins zouden dan als clubgebouw dienen en parkeren zou bij het zwembad moeten gebeuren. Te keningen van het nieuwe com plex in Harga zijn er nog niet. De gemeente gaat er van uit dat onze huidige buren SVV/SMC een veld inleveren, waardoor 'Schiedam' weer terugkomt op de oude stek. Maar voor die tijdelijke oplos sing voelen de soft- en honkbal lers niet veel, want parkeren bij het zwembad is nu al niet mak kelijk en de twee velden liggen te dicht bij elkaar: elke foutslag vanuit het honkbalveld zou in het softbalveld terechtkomen en een derde veldje ontbreekt. Bo vendien vindt 'Schiedam' de ge steldheid van de grond hier slecht. De voetbalverenigingen hebben om deze reden de locatie al verlaten. Dan blijft ook de vraag overeind of de nieuwe fu sieclub SVV/SMC wel een veld inlevert, dus of het plan van de gemeente uiteindelijk wel door kan gaan. Bol: „Wij hebben dan ook beslo ten niet over een tijdelijke ver plaatsing te praten, laat staan die goed te keuren, zolang niet duidelijk is waar ons definitieve complex komt. Aan onze leden kunnen we niet verkopen dat we nu naar een tijdelijke locatie gaan en dat we na die twee jaar misschien weer op straat staan. Maar de gemeente laat ons in het ongewisse over een toekom stige plek. Ook weten we nog niet hoeveel geld we zullen krij gen om nieuwe kleedkamers en een kantine te bouwen. Er wordt mondeling wel van alles beloofd, maar niets is zwart op wit ge zet." „Wij willen liever direct naar een nieuwe locatie. Nummer een op ons lijstje is Spaland. Tussen de spoorlijn, de nieuwe weg naar de industriegebieden en het Bea- trixpark liggen in het verlegde van de Parkweg weilanden. Daar is genoeg sport- en par keerruimte. Maar volgens de ge meente is er voor deze plek een bestemmingsplan dat geen ruim te biedt aan sportvelden. Daar moet het nieuwe station en kan toren komen." „Alle andere opties vindt de ge meente te duur. Alsof die tijdelij ke oplossing niet veel kost! Maar de verplaatsing naar Bijdorp wordt door Rijkswaterstaat be taald. Die velden daar zijn nu een soort jungle. Als wij daar na twee jaar weg moeten, komen daar weer de tuinders die moeten wijken voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis. Bij ons heerst dan ook het gevoel dat de ge meente twee vliegen in een klap wil slaan, want als wij Bijdorp verlaten blijft er een prachtig op geknapt gebied over waar de tuinders zo naartoe kunnen." Verongelijkt merkt Bol nog op: „Wij zijn niet zomaar een vereni ging, maar spelen in de één na hoogste landelijke klasse. Wij hebben geen schulden. Toch wordt er een loopje met ons ge nomen. Wij zijn de dupe van de aanleg van de nieuwe tunnel en houden dan ook vast aan een complex in Spaland. Dus... wij zigen dat bestemmingsplan." wmm WATERWEG Volgens voorlopige cijfers heeft de GGD Nieuwe Waterweg Noord in 1996 een tekort op de begroting opgelopen van ruim 175.000 gulden. Op grond hiervan heeft de gemeente Vlaardin- gen bij het bestuur van de regionale gezondheidsdienst opheldering gevraagd. Het college van B en W wil weten wat de oorzaak van de overschrijding is en waarom hierover niet eerder is gerapporteerd. „Nu is het nog maar de vraag of de drie Waterweggemeenten - Schiedam, Vlaardingen en Maassluis - voor de tekorten willen opdraaien", zegt de Vlaardingse wethouder A. Kool met GGD in zijn portefeuille. Het jaarverslag en de cijfers van de GGD over 1996 zijn nog niet gereed. „Dit hangt samen met een capaciteitsprobleem op de finan ciële administratie van onze dienst", laat het GGD-bestuur desge vraagd weten. Het personeel is het knelpunt. „Daar moeten we serieus naar kijken", reageert Kool. „Je kunt niets meer doen aan het tekort over 1996, maar dit jaar moet de GGD wel het nodige inhalen. Dat kunnen we als gemeenten zeggen. Dit is een knellende situatie." Het bestuur van de GGD geeft aan dat vorig jaar wel 234.000 gulden is bezuinigd en een halve ton niet is gehaald. Dat heeft te maken met nieuwe arbeidsvoorwaarden (LOGA-akkoord) en noodzakelijke ver vanging wegens ziekte. Als het aan minister Borst (D66) van Volksgezondheid ligt wordt de GGD op korte termijn verzelfstandigd. Wethouder Kool verwacht dat binnenkort overleg volgt met de bewindsvrouw over de proble matiek, samen met zijn collega's uit Schiedam en Maassluis. „De begroting van de GGD moet nog acceptabel worden gemaakt. Als wordt aangegeven dat er structureel een personeelsprobleem is, moet er een oplossing worden gezocht. Nu is het zo dat de Waterweg gemeenten niet op voorhand de tekorten dekken", besluit Kool. Voorzitter van het GGD-bestuur, de Schiedamse wethouder B. de Leede, was niet bereikbaar voor commentaar. Hij moet echter wel zo snel mogelijk met de definitieve cijfers over 1996 komen en uitleggen waarom er niet eerder is gerapporteerd. Dat eist de gemeente Vlaardingen. Ook de Maasboulevard komt aan bod. SCHIEDAM VVV-directeur R. Pillard neemt zondag 27 juli het eerste exemplaar van de nieuwe wandelroute langs parken en havens in Schiedam-Zuid in ontvangst. De wandeling begint en eindigt bij de VVV en gaat langs monumentale panden, kunstwer ken, havens rondom de Maasboulevard en door parken als De Plantage, Volkspark en Julianapark. Wandelaars kunnen de route lopen aan de hand van een boekje met plattegrond. Onder weg wordt stilgestaan bij bijzondere bezienswaardigheden als het Dudok- en Guidicipand, kunstwerken en wordt uitleg gegeven over fauna en flora in parken. Daarnaast is er nadere informatie over de bedrijvigheid van de havens als aanvulling op een zevental borden die in 1996 langs de havens zijn geplaatst. De wandelroute langs parken en havens in Schiedam-Zuid is een uitgave van de afdeling Groenvoorziening Natuur en de afdeling Onroerende Zaken, Grondzaken en Economische Aan gelegenheden. De wandeling is gesubsidieerd door de provincie Zuid-Holland. Wie geïnteresseerd is in de wandelroute of het boekje met de plattegrond wil kopen kan contact opnemen met Marcel Scheefhals van de afdeling Natuurontwikkeling, tel. 2465521. De kosten bedragen 4.50 per boekje. royal leerdam Voor al uw ambachtelijk vervaardigde geschenken van Cristal Supérieur 30% Openingstijden: woensdag t/m zaterdag van 10.00-17.30 uur. Op zaterdag sluit de winkel om 17.00 uur. Royal Leerdam Cristal, Buitenhavenweg 114-116, Schiedam (bij de glasfabriek). Vrijdag 1 augustus 1997 laatste dag boeken inleveren en lenen in filiaal Oost aan de Lorentzlaan 6 van 14.00-17.00 uur. Voor meer informatie: Filiaal Oost, telefoon 4153674 Hoofdbibliotheek telefoon 4267877 Nieuwe Stadsblad a Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen 'Schiedam' in botsing met gemeente GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25,- CHEQUE VAN 2.50 KADO! De passiebloem of Passiflora. Krachtig bloeiend en groeiend. Klimt getooid met unieke bloemen overal naar toe. Deze ambitieuze klimmer verlangt een plekje in de tuin of op het terras, in de zon of halfschaduw. Van 19.95 voor PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1