DE HAVENLOODS KRANT Rijnmondband wint gouden medailles SK Twee pompen op weg naar Tsjechië 010-462 27 OO EUROTAX Vurige opstoker Overlast door vakantievluchten Gemeente wil met actief beleid armoede tegengaan openbare bibliotheek schiedam Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010 473.88.88 Onder invloed, zonder rijbewijs en onverzekerd Armand in Bar Chicken Farm Vrouw steekt man in rug Vragen over gezondheidszorg Gepakt na auto-inbraak m wmdelty mm, ScfafMf! Filiaal Oost gaat definitief dicht WOENSDAG 30 JULI 1997, 49e JAARGANG, Nr31, OPLAGE 37.374 Rotterdamsedijk 437, Schiedam Wegener sLjthoFP weekbLaden EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD WESTHAVENKADE 14 VLAARDINGEN NS Trouwen in de stad goedkoop Kwart miljoen voor versieren Stadserfplein Plein 40-45 weer veiliger SCHIEDAM Een 22-jari- ge Schiedammer is maandag avond rond 21.00 uur aange houden op de Groen van Prinstererlaan. Kort daar voor was hij doorgereden na dat hij tegen een geparkeerde auto was aangereden op de Vlaardingerdijk. Uit een blaasproef op het po litiebureau bleek de man 0,7 promille in zijn bloed te heb ben. Bovendien was hij niet in het bezit van een rijbewijs en reed hij in een onverzeker de auto. Deze is in beslag genomen. Tegen de Schie dammer is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Café/Bar Chic ken Farm aan de Rotterdamse dijk 146 viert zaterdag 2 augus tus het eerste jubileum. Van 14.00 tot 17.00 uur is het hier feest met een Muzikaal duo en gratis pony rijden voor kinde ren. Daarna begint de barbecue, die muzikaal wordt omlijst door zanger en gitarist Wil. Om 21.00 uur wordt de avond feestelijk afgesloten met een op treden van Armand (bekend van 'Ben ik te min'). De toegang hiervoor is gratis. Men kan zich vooraf opgeven voor de barbecue (kosten 25,- per persoon) op tel. 4268027. SCHIEDAM Op de Broers- veld heeft vrijdag, kort voor middernacht, een 24-jarige Schiedamse het mes in de rug gezet van een 29-jarige Schie dammer. Aan de steekpartij lag een relatieprobleem ten grond slag. Het slachtoffer is naar het Schie- land Ziekenhuis gebracht. Na een medische ingreep kon hij het ziekenhuis weer verlaten. De vrouw is aangehouden en over gebracht naar het politiebureau. Een nader onderzoek naar de achtergrond van de steekpartij wordt ingesteld. SCHIEDAM De Informatie lijn van de Nederlandse Patiën ten Vereniging Rijnmond heeft gezien de vakantieperiode gewij zigde openingstijden. Voor vra gen en problemen betreffende de gezondheidszorg kan de beller terecht op werkdagen tussen 13.00 tot 17.00 uur op het num mer 0318-547870. Men wordt dan automatisch doorgescha keld met het landelijk bureau van de NPV in Veenendaal. Vanaf 25 augustus is de NPV- Informatielijn Rijnmond weer bereikbaar als altijd op werkda gen tussen 13.00 tot 22.00 uur. De Rijnmondband heeft het afgelopen weekeinde tijdens het Wereld Muziek Concours (WMC) op nieuw twee eerste prijzen in de wacht gesleept. Zowel op de mars- als de showwedstrijden behaalde de Schiedamse drumfanfare een gouden medaille. Met deze prestatie hebben de vijftig slagwerkers en blazers van de Rijnmondband laten zien dat ze bij de internationale top van show- en marchingbands horen. Tijdens de marswedstrijden in het stadion van Roda JC in Kerkrade speelde de Rijnmondband de marsen Bravura en Top Malo. De jury vond dit optreden goed voor 83,3 punten. De show die de Rijnmondband bracht had als thema 'Going to the Movies'. Deze medley van film- en musicalmelodieën, speciaal gearrangeerd door baritonist Marcel van Raaij, leverde maar liefst 86,4 punten op. De Rijnmondband stond tijdens beide optredens onder leiding van tamboer-maitre Edwin de Boer. Het was de achtste keer dat de Rijnmondband deelnam aan het WMC. Deze olympiade van de amateuristische muziekbeoefe ning wordt om de vier jaar gehouden. Behalve uit Nederland, deden ook muziekgezelschappen uit onder andere Thailand. Japan, Duitsland, Tsjechië, Noorwegen, Spanje, Oostenrijk en de Verenigde Staten mee. De Rijnmondband mag nu even uitblazen. Maar niet te lang, want over vier weken moet de band weer paraat zijn op een taptoe op vliegveld Valkenburg. tl iimm SCHIEDAM Een 32-jarige Schiedammer is zondagmiddag in de Westfrankelandsestraat aangehouden wegens het inbre ken in een auto. Na een melding over een opengebroken auto in de Brugmanstraat stelde de poli tie in de omgeving een onder zoek in. In de Westfrankelandse straat is de verdachte aangehou den. Een schroevendraaier, die hij in zijn bezit had, is in beslag genomen. De man is aan het bureau in verzekering gesteld. FIETSENDIEF Een 27-jarige man uit Schiedam is afgelopen week aangehouden toen hij op heterdaad werd betrapt bij het stelen van een fiets in de Fabri- straat. Na verhoor bekende de Schiedammer dat hij de laatste tijd 38 fietsen had gestolen in Schiedam en Vlaardingen. Ook bleek dat hij in Schiedam 19 auto's had opengebroken. De verdachte werd anderhalve maand geleden ook al aange houden na een tip van een getui ge en bekende toen ruim hon derd fietsendiefstallen. SCHIEDAM De kans is groot dat huishoudens die lan ger dan vijf jaar van een inko men op minimumniveau moe ten rondkomen straks gratis een koelkast, wasmachine, gasfornuis of kachel kunnen krijgen. Dat staat in de 'Ar- moedenota Schiedam' van de gemeente, die door het college van B&W is uitgebracht. Aanvragen zullen individueel worden getoetst. En voor de aanschaf van deze duurzame gebruiksgoederen zullen vaste normbedragen worden vastge steld. Armoede is in Schiedam nog steeds aan de orde van de dag, zo blijkt uit onderzoek. Het gaat dan om mensen van wie de mid delen (materieel, cultureel en so ciaal) zo beperkt zijn dat zij wor den uitgesloten van de minimaal aanvaardbare levenspatronen. Schiedam scoort hoog op de lijst van gemeenten met een dergelij ke achterstand. Hierbij wordt uitgegaan van een methode, waarbij het aantal allochtonen, mensen in de bijstand en laagbe taalden met een baan een rol spelen. Landelijk staat Schiedam op nummer 14, buiten Rotter dam komt geen enkele Rijn mondgemeente voor bij de eerste veertig. Scheepsbouw Ook het gemiddeld besteedbaar inkomen van de Schiedammer ligt laag. Bij een totaal van 672 gemeenten, geldt dat Schiedam op de 445e plaats komt. Dat betekent dat tweederde van de Nederlandse gemeenten een ho ger gemiddeld besteedbaar inko men hebben. Zo heeft volgens cijfers uit 1994 vijftien procent van de huishoudens in Nieuw- land een netto maandelijks inko men langer dan 1301 gulden en 24 procent zit tussen de 1301 en 1800 gulden. Verder is in Schiedam door het inzakken van de industrie en scheepsbouw het aantal werklo zen met circa 6000 personen re latief hoog. 'Ondanks alle be leidsinspanningen van de afgelo pen jaren blijft de conclusie gel den dat Schiedammers relatief arm zijn, weinig te besteden heb ben en is de noodzaak van een armoedebeleid duidelijk', aldus het gemeentebestuur. Commentaar Daarom komt de gemeente nu met een aantal aanvullende voorstellen, die overigens nog wel voor commentaar aan een aantal maatschappelijke organi saties en de gemeenteraad wor den voorgelegd. Met name de vergoeding bij aanschaf/vervan ging van duurzame gebruiksgoe deren (koelkast, wasmachine, gasfornuis of kachel) springt in het oog. Voorheen konden lang durige minima hiertoe een lening afsluiten bij de kredietbank, maar dat is straks waarschijnlijk niet meer nodig. Omdat volgens de gemeente de rek uit het inko men is, wordt bijzondere bij stand 'om niet verstrekt'. Met andere woorden: na individuele toetsing worden deze goederen op basis van vaste normbedra gen gratis verstrekt. De bij standsnormen die per 1 januari '97 gelden (per maand en inclu sief 5,2% vakantietoeslag) zijn: 1981,50 voor een echtpaar; 1783,35 voor alleenstaande ouders en 1387,05 voor alleen staanden. Ook wil de gemeente de Rotter dampas flink stimuleren onder minima. Zij kunnen deze kor tingspas voor tien gulden aan schaffen. In 1997 hoopt Schie dam 2000 Rotterdampassen af te zetten, een stijging met 30% ten opzichte van '96. Dit jaar krijgen de pashouders voor het eerst twee strippenkaarten gratis, waarmee de Rotterdampas in een klap terugbetaald is. Gezien de positieve ervaringen met de 'energiescan', het door het ONS doorlichten van alle elektrische apparaten in huis om zo de energielasten terug te drin gen, is de gemeente van plan dit op grote schaal toe te passen. De kosten van 75 gulden worden vergoed aan Schiedammers met een minimuminkomen. Tot slot wordt voorgesteld het aantal medewerkers van het Pro ject Schuldhulpverlening (voor mensen met problematische be talingsachterstanden) uit te brei den en wil men een speciale uit- keringsgids in het leven roepen. Hierin moet een overzichtelijk aanbod.worden gegeven van alle vergoedingen voor de minima, met specificaties en voorwaar den. WATERWEG Het Hoogheemraadschap van Delfland doet mee aan een gecombineerde actie van de ministeries van Verkeer en Waterstaat, Defensie, Buitenlandse Zaken en twee andere waterschappen om in Tsjechië twee pompen in te zetten en technische bijstand te leveren. Tsjechië heeft Nederland namelijk gevraagd om pompen, waarmee men bij daling van het waterpeil het achterblijvende water weg kan pompen. Dit water, het zoge naamde hangwater, kan niet op natuurlijke wijze worden afge voerd. De pompen en de bijbehorende buizen worden geleverd door het Hoogheemraadschap Amstel, Gooi en Vecht en het Waterschap de Waterlanden. Het gaat om twee, door dieselmotoren aangedre ven pompen met een capaciteit van elk 30.000 liter water per minuut. De bijbehorende brandstoftanks zijn van Delfland. Met de pompen gaat een technisch expert mee van het Hoog heemraadschap van Delfland en een deskundige op het gebied van de waterhuishouding van het Hoogheemraadschap Amstel, Gooi en Vecht. Zij worden ter plaatse geassisteerd door een medewerker van de Nederlandse ambassade te Praag. Het vervoer wordt geregeld door de 160 Zware Transportcom pagnie van de Koninklijke Landmacht uit Nunspeet. Donderdag is het materiaal op drie 19-tons zware trekker-opleggers geladen die vrijdag naar Tsjechië zijn vertrokken en zaterdag zijn aange komen in het rampgebied bij de stad Olomouc. De pompen zijn direct naar de pomplocatied gebracht. Delflands technicus is al vrijdag per vliegtuig in Tsjechië aangekomen. De hulpaktie zal ongeveer vier weken gaan duren. AIRPORT TRANSFERSERVICE 's-Gravenlandseweg 408, 3125 BK Schiedam SCHIEDAM Ruim hon derd bewoners uit Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Delft, Bleiswijk en Berkel en Roden rijs hebben zaterdagmorgen en zondagavond de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond gebeld. Zij klaagden over lawaai dat door drie vlieg tuigen werd veroorzaakt. De eerste overlast was afkom stig van een opstijgende DC 983 van de maatschappij Spa- nair. Het ging om een vakantie- vlucht naar Palma de Mallorca. Het toestel steeg op om 05.35 uur. Er kwamen 22 klachten op de meldkamer binnen. Om 10.25 uur steeg een Boeing 737 van de maatschappij AMC op. Dit was een vakantievlucht naar Luxor in Egypte. Daar over kwamen ruim veertig klachten binnen op de meldka mer. Zondagavond was het opnieuw prijs met een toestel van Spa- nair naar Palma de Mallorca. Een MD 83 veroorzaakte toen vanaf 22.25 uur 51 telefoontjes. De DCMR is de aangewezen instantie voor het melden van lawaaioverlast van vliegtuigen. De klachten worden doorgege ven aan de Commissie Milieu hygiëne Rotterdam Airport, die bij de Provincie Zuid-Hol land is ondergebracht. Deze commissie doet het klachtenon- derzoek en treedt in overleg met de luchthaven. Op vrijdag 1 augustus kunnen daarom voor het laatst boeken worden ingeleverd en geleend in Filiaal Oost aan de Lorentzlaan 6 van 14.00 - 17.00 uur. Na deze datum kunnen geleende boeken in alle andere vestigingen van de bibliotheek worden ingeleverd. Voor meer informatie: Filiaal Oost, telefoon 4153674 Hoofdbibliotheek telefoon 4267877 mp 1 HET groene warenhuis Nieuwe iwe Stadsblad m- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen Gratis koelkast of kachel voor langdurige minima in Schiedam w Fikse besparingen zijn mogelijk via een 'energiescan' door het ONS. Normaal kost het doorlichten van alle elektrische apparaten binnenshuis 75 guldenstraks vergoed voor mensen met een minimuminkomen. GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25,- CHEQUE VAN 2.50KADO! Zwaar metalen vuurkorf met een royale diameter van 37 cm. Enorm gezellig om tijdens lange zomeravonden bij het vuur na te genieten. Van 49.- voor PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 donderdag en vrijdag koopavond Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1