\0m Gemeente Schiedam Alles over 1 Volgens de Sociale Dienst heb ik teveel uitkering ontangen. Wat nu? "Ontdek morgen iets over gisteren" HEfV GEHEIM y^VAN i '1 IS NU TIJD VOOR EEN DUIK IN Als u teveel uitkering hebt ontvangen, dan zal de Sociale Dienst dit geld van u terugvorderen. Dat is bijvoorbeeld mogelijk als u gaat werken en uw uitkering wordt te laat stopgezet. Of als bij controle blijkt dat uw inkomsten hoger waren dan u had doorgegeven. Maar ook als door een fout van de Sociale Dienst te veel uitkering is betaald en u dat had kunnen begrijpen. U moet de te veel ontvangen bijstand terugbetalen. Als er sprake is van fraude krijgt u bovendien te maken met een boete of wordt er aangifte gedaan bij justitie. BOUWZAKEN Wilt u meer weten? MONUMENTENVERGUNNING WET RUIMTELIJKE ORDENING VRIJSTELLING EX ARTIKEL 15 WET RUIMTELIJKE ORDENING VRIJSTELLING EX ARTIKEL 15 WET MILIEUBEHEER HALTEWIJZIGING BUSLIJN 54 WET MILIEUBEHEER WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 32-441 Gemeenteberichten AA Colofon Stadskantoor tel. 010-2465555 fox 010-4737021 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Bezoekadres: Emmastraat 1 Kantoorgebouw 's Graveland tel. 010-2465155 fox 010-2465298 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA bezoekadres: 's Gravelandseweg 567 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel. 010-2465389 fox 010-2465364 Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling bouw- en woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-jstukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: G. Grund De Akkers 11 gevel wijzigen Er is een nieuwe Algemene bijstandswet, afgekort de Abw. Natuurlijk verandert niet alles met deze nieuwe wet. Wat hetzelfde blijft is dat bijstand er is voor wie dat echt nodig heeft. Er wordt ook altijd gekeken of er wellicht recht bestaat op een andere uitkering. Dan is de bijstand immers niet of maar gedeeltelijk nodig. Ook dat blijft. Dat er rekening kan worden gehouden met de persoonlijke omstandigheden, geldt meer dan ooit! De meest gestelde vragen op het gebied van bijstand komen in het vervolg op deze Gemeentepagina aan bod. Neem dan telefonisch contact op met de Gemeentelijke Sociale Dienst 's Gravelandseweg 567 3119 XT Schiedam. Telefoon 246 61 80 (alleen tussen 09.00 en 10.00 uur) Verleende bouwvergunningen/meldingen (ind. datum verlening): (datum verlening 04-08-1997): A.A. Bergen Henegouwen Abrikozéngaarde 2 RL. Etman Boekweitakker 35 A. Moerman H.M.H. Coenradistraat 6 R.P. Meijndert Noordvest 137-139 P.M. van der Stap Abrikozengaarde 14 J.H. de Wit Mieriksveld 39 berging bouwen dakkapel bouwen dakkapel bouwen bedrijfspand verbouwen dakkapel bouwen dakkapel verbouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen (incl. datum verle ning): (datum verlening: 01-08-1997) H.M. Berenschot Paulus Potterstraat 56 berging slopen (datum verlening: 04-08-1997) St. Schiedamse Theaters Nieuwstraat 12 scheidingswand slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. KERKWEG 53, R.K. Kerk H.H. Jacobus de Meerdere De burgemeester maakt bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 is verleend voor het monument Kerkweg 53, R.K. Kerk H.H. Jacobus de Meerdere Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit bin nen zes weken na de dag van publicatie ervan een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. De burgemeester maakt bekend, dat vergunning is aangevraagd voor Gaardenpad 7 woning vergroten Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan Spaland-West. Het plan wordt daarom tevens gezien als een verzoek om vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen t.z.t. voor dit plan vrijstelling te verlenen met toepas sing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe vanaf 07 augustus 1997 t/m 06 september 1997 ter inzage in het stads kantoor, 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schrif telijk en gemotiveerd bij burgemeester en wethouders bedenkingen indienen (t.a.v. de chef van de hoofdafdeling bouw- en woningtoezicht, postbus 61, 3100 AB Schiedam). De burgemeester maakt bekend, dat vergunning is aangevraagd voor Spaland-oost (Windas) bergingen vergroten Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Spaland-oost". Het plan wordt daarom tevens gezien als een verzoek om vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen t.z.t. voor dit plan vrijstelling te verlenen met toepas sing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe vanaf 07 augustus 1997 t/m 21 augustus 1997 ter inzage in het stads kantoor, 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schrif telijk en gemotiveerd bij burgemeester en wethouders bedenkingen indienen (t.a.v. de chef van de hoofdafdeling bouw- en woningtoezicht,, postbus 61, 3100 AB Schiedam). Het zal u niet ontgaan zijn dat in de reclamezuilen in de stad een prachti ge poster prijkt: "Ontdek morgen iets over gisteren". Op deze manier brengt het Geheim van Holland zes Oudhollandse steden onder uw aandacht. Maar heeft u het geheim zelf al ontdekt? Het Geheim van Holland is een samenwerkingsverband tussen zes Oudhollandse steden: Delft, Dordrecht, Gouda, Haarlem, Leiden en Schiedam. Dit zijn stuk voor stuk steden met een bijzon dere cultuurhistorische waarde. Een belangrijk onderdeel van het project, waarin gemeente, VW en toeristisch bedrijfsleven participeren, is het promoten van het bijzondere karakter van de steden. Daarnaast ontwikkelt het Geheim van Holland ook eigen produkten. Zes steden, één verleden. U kunt dit verleden zelf gaan ontdekken. Bij de VW kunt u terecht voor een aantal uittips voor uw vakantie of dagje uit: Wandelend gaat u op zoek naar het industrië le erfgoed aan de hand van de wandelgids "Hollanders aan de slag". Ook fietsend kunt u de cultuurhistorische waarde van de zes ste den ontdekken. Langs de route zult u veel natuurschoon vinden. Het boekje: "Heksen, heren en heilige huisjes", met anekdotes en verhalen, begeleidt deze tocht. Zelfs varend op een passagiersschip kunnen de Geheim van Holland-steden ontdekt wor den. Deze produkten worden in binnen- en bui tenland aan de 'man' gebracht. Op deze manier laten we ook de Limburger, Amerikaan of Engelsman de Schiedamse molens en jenever ontdekken. Veel groepen bezoeken Schiedam al voor een dagtocht. Het Geheim van Holland maakt de steden echter ook zeer aantrekkelijk voor de individuele bezoeker. De onlangs in de bin nenstad geplaatste, zwart-gouden, voetgan gersbewegwijzering is een hulpmiddel om de toerist zelfstandig zijn weg te laten vervolgen en te laten genieten van goed bewaarde geheimen van Schiedam. m maiïm -- Veel Schiedammers brengen een zomerse dag door aan de Maasboulevard om te genieten van het mooie uitzicht en de Bedrijvigheid op het water. Vanaf nu kimt u dit tafereel ook wandelend bekijken. Een wandelroute 'Langs parken en havens in Schiedam-Zuid' is uitgestippeld die u informatie geeft over de activiteiten in en om het water, over de natuur en kunst werken in de openbare ruimte. Deze wandeling is een gezamenlijk inspan ning van de gemeentelijke afdelingen Natuurontwikkeling en Economische Aangelegenheden. De wandeling begint bij de VVV, gaat door het oudste stadspark van Nederland 'De Plantage', langs de havens rondom de Maasboulevard om vervolgens via het Juliana- en Volkspark weer terug te gaan naar het centrum. Onderweg wordt stilgestaan bij bezienswaardigheden als het Dudok- en Guidicipand en kunstwerken. Ook krijgt de lezer een nadere toelichting over de flora en fauna in de parken. Informatie over de bedrijvigheid van de havens wordt gegeven aan de hand van zeven borden die in 1996 langs de havens zijn geplaatst. De provincie Zuid-Holland heeft hiervoor, in het kader van de subsidie regeling "recreatie in en om de stad", een subsidie verstrekt. De wandelroute 'Langs Parken en Havens in Schiedam-Zuid' is vormgegeven in een prak tisch boekje met plattegrond. Het is de tweede wandeling in een serie van drie. De 'Knotwilgenroute in Schiedam-Noord' is afgelopen voorjaar uitgegeven. Beide boekjes zijn te koop bij de VW of te bestellen bij de gemeente, afdeling Natuurontwikkeling, telefoon: 246 5521. BESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieu beheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aange- ^«ieudienst Rijnn, vraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergu gens het verlenen van de vergunning beschikking). g u« stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervol Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 9 april 1997 een aanvraag om vergun ning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van W. van der Pas B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een zonweringsbe- drijf aan de Jan van Galenstraat nog ong. te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 6 augustus 1997 tot en met 16 september 1997 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die ter mijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een derge lijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010)2 468 402). Projectnummer: 97.15.09. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 29 juli 1997 op grond van artikel 1:3 lid 1 Algemene wet bestuursrecht hebben besloten: 1. de beide haltes aan de Lange Nieuwstraat voor de Hoofdbrug op te heffen; 2. zowel in noordelijke als in zuidelijke richting aan de Lange Nieuwstraat ter hoogte van het voormalig Hoofdbureau van Politie twee nieuwe haltes aan te wijzen; 3. dat dit besluit in werking treedt op 6 augustus 1997. Belanghebbenden kunnen, indien men het met dit besluit niet eens is, binnen zes weken na de dag van bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Milieudienst Rijnrr,0 BESCHIKKING art. 8.23 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/ of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergunningvoorschriften niet meer toerei kend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben voorschriften van de op 26 september 1994 aan Molen de Nieuwe Palmboom verleende vergunning ten behoeve van een windko- renmolen met museuminrichting en een aangemeerd siloschip aan de Noordvest 34 te Schiedam krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aangevuld en ingetrok ken. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 6 augustus 1997 tot en met 16 september 1997 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kan toor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer (010) 2 468 402). Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de Beschikking; - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die ter mijn naast een beroepschrift tevens een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Projectnummer: 401883. f

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2