Altijd een blikje bij de hand Naast elkaar op de Scooter met de FunTech-nx2you m Nieuwe producten moeten Opeis positie verstevigen VW Polo Variant Over heuvels en bergen met de Vitara Cabrio 2.016V 1 Rover maakt Tourer weer stuk completer Auto kort ltd - Sport - Onderhoud - Techniek WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 32-446 4> Foto. Malfords Ccplcpforz redactie sErulCB weekbladen Wegener frisje bij de hand. Wie 's zomers lange ritten in de auto maakt kan behoorlijk dorstig worden. Een (koel) blikje frisdrank voor onderweg is dan geen overbodige luxe. Maar hoe hou je een eenmaal geopend blikje recht overeind als beide handen aan het stuur verlangd worden? In de accessoire handel is voor dit probleem een handige oplossing verkrijgbaar: de klikblikhouder. In één beweging kan een geopende blikje veilig opgeborgen worden in deze houder die met twee clips vast zit op de lamellen van het ventilatierooster in het dashboard. In een doorgaande beweging zet de bestuurder het blikje tussen de grijpers en knijpt ze gelijktijdig dicht. Als men de handen weer vrij heeft is één druk op de knop voldoende om de houder weer te openen. Is de auto uitgerust met een airco, dan heeft men door de plaatsing voor de ventilatie openingen ook nog het voordeel dat de dorstlesser wordt gekoeld. De klikblikhouder is geschikt voor flesjes of blikjes met een doorsnede van 5 tot 9 centimeter. Onlangs werd een nieuw vervoermiddel op de Nederlandse markt geintroduceerd. 't Oogt een beetje als een buggy maar feitelijk is het een scooter. Wèl een heel bijzondere overigens. Want op deze scooter zitten de (jonge) passagiers niet achter elkaar maar naast elkaar. Vandaar de trendy naam: FunTech-nx2you (spreek uit: next to you - 'naast jou'). De techniek van de nx2you is afkomstig van het Franse Secma. De scooterbuggy is uitgerust met een achterwiel aangedreven motor van 49cc die 6,8 pk levert. De maximum snelheid bedraagt 45 kriybur. Wat veiligheidsvoorzieningen betreft, biedt het voor jonge mensen bedoelde funvoertuigje o.m. een rolbeugel, driepunts veiligheidsriemen, stabilisa- tiewielen en veiligheidsglas. Standaard is de nx2you leverbaar in de trendy kleuren geel, blauw, rood en cyclaam. Maar het is ook mogelijk een eigen kleur te kiezen. De FunTech-nx2you staat voor fl. 7.995,- in de prijslijst en wordt geimporteerd door Bebro uit Hoevelaken. Informatie: tel. 033-2537246. k Deze pagina werd tn opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 Als je zoals Opel aan de top staat wat betreft de verkopen, kun je er eigenlijk alleen maar op achteruit gaan. Een bedrijf als Adam Opel AG moet er danook alles aan doen zo'n positie te behouden. Opel wil zijn koppositie zeker stellen door het krachtigste pro duct-offensief uit zijn geschiedenis in te zetten. Tussen nu en eind 2001 zal Opel niet minder dan 26 nieuwe modellen en modelvarianten introduceren, zo heeft het bedrijf aangekondigd. Acht van deze modellen zijn bedrijfswagens, waarmee Opeis positie in deze sector moet worden verstevigd. Onder de nieuwe auto's verder een flink aantal 'niche' modellen, die de Opel-merknaam meer glans moeten geven. Alleen al voor 1998 heeft Opel zes nieuwe auto's aangekondigd. Hierbij hoort ook de Zafira, de nieuwe compacte ruimtewagen die in september op de IAA Autoshow te Frankfurt voor het eerst aan het publiek zal worden getoond. Met de zevenzits Zafira, die in de tweede helft van 1998 op de markt komt, betreedt Opel een segment dat volgens deskundigen flink zal groeien. Er werd al reikhalzend naar uitgezien maar komend najaar staat 'ie echt in de show rooms: de Variant versie van de VW Polo. Wat er op* het prijskaartje komt te staan houdt VW nog even in het ongewisse. De Variant werd gebouwd op het onderstel en met de techniek van de Polo Sedan. Ondanks de beperkte buitenmaten meet de bagageruimte (met neergeklapte achterbank) 1250 liter. Wat motoren betreft is er keuze uit twee benzinemoto ren (1,4 liter 44kW/6()pk en 1,6 liter 55kW/75pk) en een 47kW/64pk sterke 1,9 liter SDI dieselmo tor. De uitrusting van de Polo Variant ligt vol gens VW al op hoog nivo maar kan middels het Polo-bouwstenen-systeem aan de wensen van de koper worden aangepast. ''V Suzuki's nieuwste zandhaas Door Anjès Verhey Op een herfstachtig aan doende lentemaandag presenteerde onze Ne derlandse Suzuki-im- porteur, de BV Nimag, met gepaste trots haar nieuwe geesteskind voor in het rulle zand: de 3- deurs Vitara 2.0T6V. De in Cabriolet- of Metal Top-uitvoering ver krijgbare 'fun-car' is een terreinwagen pur sang. Dit noeste werkertje wordt 4-wiel aangedre ven door een fonkelnieu we 2-liter motor met 16- kleppen. Om u op route te houden onder de meest erbarmelijke om standigheden 'scoort' deze 4-cilinder een ver mogen van 132 pk., maar wat wellicht nog belang rijker is: een hoog koppel (166 Nm) bij slechts 3.000 toeren per minuut. Het moge duidelijk zijn dat we met de Vitara praten over een heel specifiek marktsegment. Suzuki zal zich met name richten op de groep sportievelingen, die plezier beleven aan het rij den in ruig terrein, met een auto die juist dan haar sterkte kan, en wil tonen. In dit opzicht spelen de be grippen hobby en vrije tijd een hoofdrol. Maar niet al leen voor beproefde avon turiers is de Vitara 2.0 16V een aanrader. Suzuki's All Terrain Vehicle, sinds zijn primeur in '88 al trendset tend te noemen, zal name lijk ook zijn waarde bewij zen voor de - niet te onder schatten - bevolkingsgroep die zich vanwege werk zaamheden genoodzaakt zien een sterke en oerdege lijke 4x4 aan te schaffen. Als decor voor de Vitara introductie had Suzuki ge kozen voor de prachtige omgeving rond de Utrecht se Heuvelrug. Een geva rieerd terrein derhalve van bossen en heuvels: dé 'place to be' voor een realistische praktijktest van een 4x4- terreinwagen. Gezien de grootse dreiging die er van Pluvius uitging, beloofde het voor de Vitara een meer dan vochtige testrit te wor den. De Vitara bleek echter in haar nopjes met dit weer type en bewees uit het goe de hout te zijn gesneden. Zonder enige hapering re den we de Suzuki met een hand aan het stuur over heuvels, hobbels en door diepe -met water gevulde- kuilen. Dit was de Vitara in haar element. De korte en vrij stug schakelende 5-bak 'past' uitstekend in een der gelijke auto en zorgde er voor dat de motor al haar kwaliteiten kon tonen. Met speels gemak en een on voorstelbare grip was het heerlijk gooien en smijten met de Suzuki. De behoor lijk sterke stuurbekrachti ging, welke voor het rijden op de openbare weg mis schien wat té prominent aanwezig is, maakte het ons nog makkelijker. Enig punt van kritiek waren de wat 'soft' aanvoelende remmen. Dit lijkt echter een afstel lingsprobleem. Mocht u naast het niet on belangrijke aspect 'plezier', ook prijs stellen op een stukje comfort, dan biedt de Suzuki u verrassend genoeg heel wat. Het is uiteraard niet de luxe die we door gaans aantreffen in een be hoorlijke middenklasser, maar met o.a. een dubbele airbag, elektrische ramen, variabele interval op de rui tenwisser en elektrisch be- dienbare spiegels, biedt de Vitara veel waar voor zijn geld. Kiest u voor de Metal Top-versie, dan blijft het ook 's-zomers lekker 'cool' toeren, met de dan stan daard aanwezige airco. Wat betreft de styling valt vooral de 'two-tone' lak op (in twee kleuren gespoten). Naast de kleine 3-deurs Vi tara Cabrio en Metal Top, staan ook de grotere 5- deurs Vitara Villager V6- benzine en Villager Turbo diesel (met intercooler) haar mannetje. Naast de zo spe cifieke kenmerken van een '4x4', beschikt de Villager- lijn over iets meer luxe en comfort dan het kleinere broertje. Tenslotte de geldelijke ver goeding die u (helaas) moet achterlaten voor een Vitara: de 3-deurs Cabrio met 2- liter motor en 16-kleppen 'doet' Fl. 45.995,-. Legt u hier 1.500,— bij, dan heeft u een hard-metalen dak bo ven uw hoofd, plus de airco natuurlijk. Echter niet ge treurd indien uw spaar bankboekje op dit moment een wat lager creditsaldo kent: u bent al een trotse Vitara-bezitter vanaf Fl. 32.995,—. De Villager V6 (bijna 55 mille 'geel' en 48.000,— 'grijs') en de Tur bodiesel (55.000,— 'geel' 47.000,— 'grijs') zijn wat kostbaarder, maar zeker ook het overwegen waard. Suzuki Vitara Ca brio 2.0 16V niet al leen een wagen voor hobby en vrije tijd maar zeker ook voor de zakelijke rijder van veef praktisch nut. Rover heeft de populaire Tourer op een flink aantal punten verbeterd. De station wagen kreeg een nieuwe motor, een nieuw interieur en ook de standaarduitrusting werd completer met o.a. een airco. In het vooronder ligt nu een nieuwe 1,6 liter K- motor. Deze levert 111 pl^82kW en 145 Nm. Wat uitrusting betreft bracht Rover de Tourer op het nivo van de 200. Met nieuwe stoffen en materia len, stuurbekrachtiging, elektrische ruitbedie- ning, centrale vergrendeling, airbags en airco is de Tourer weer helemaal up to date. Ondanks de verbeteringen heeft Rover de prijs van de Tourer niet 'naar boven afgerond' want op het prijskaartje staat een bedrag van fl. 39.990,- inclusief schuif dak en lichtmetalen velgen. De vernieuwde Rover Tourer Nederland en Japan zijn onlangs een overeen komst aangegaan op wetenschappelijk en tech nisch gebied. Veel Nederlandse kleine en grote bedrijven zagen Japan als interessante maar moeilijk toegankelijke markt. Daarom gaan beide landen nu hun bedrijven, universiteiten en instel lingen actief ondersteunen bij het zoeken naar partners o.a. op het gebied van afvalverwerking, de uitstoot van kooldioxide en duurzame energie bronnen. De Japanse automerken hebben een goed jaar achter de rug. De combinatie van lagere produk- tiekosten een groeiende binnenlandse vraag en een gunstige wisselkoers van de yen droegen bij aan de sterke resultaatstijging van de fabrikanten. Aangezien deze factoren zich gunstig ontwikke len, verwachten de producenten dit jaar een aan houdende winstgroei.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 9