IT Eerste grote tentoonstelling van en over cartoonist Peter van Straaten dit najaar Ook Michael Boogerd en Erik Breukink publiekstrekkers in badplaats v\ k a Wéér een nieuwe Koos Alberts Week van de lingerie schrijft jaarlijkse modellenwedstrijd De Solamaran: schoon, snel, soepel en stil Een dagje bloemenveiling: een heel 'ander' uitstapje Hoofdpijn?! Het Legermuseum doet niet aan zomervakantie voor zichzelf 32-1004 Na uitgave van de de succesvolle serie zefzorgboekjes 'Wat doe ik? Ga ik naar de huisarts?', zijn Ketting Partners B.V te Rotter dam en KB KreatiefBuro B.V. te Amersfoort gestart met de uitga ve van een nieuwe serie voorlich tingsboekjes. Het eerste boekje uit deze serie gaat over Hoofd pijn?!. Hoofdpijn?! Wie heeft er niet last van, de één in sterke mate de ander door tdelijke spanning op het werk of juist tijdens het weekend. In welke mate ook, hoofdpijn is en blijft een verve lende kwaal. Het boekje Hoofdpijn?! telt 64 pagina's en bevat alle informatie voor mensen die regelmatig last hebben van hoofdpijn en voor hun omgeving. Het is leuk geïllu streerd en prettig leesbaar. Zo behandelt het boekje de belang rijkste soorten hoofdpn zoals spanningshoofdpijn, cluster hoofdpijn, migraine en aange- zichtspijn en geefi het antwoord op vragen als, wat is hoofdpijn precies, wat kunt je er aan doen, hoe is het te voorkomen en wan neer is het wenselijk de huisarts te raadplegen. Ook is er speciale aandacht voor kinderen en hoofdpijn. De wetenschappelijke hoofdre dactie bestaat uit dr. M.A.M. Bomhof, neuroloog b het Ignati us ziekenhuis te Breda en drs. E.A.M. Wieberdink, publiciste. De overige redactie bestaat uit prof. dr. M. de Haan, hoogle raar huisartsgeneeskunde Vrije Universiteit Amsterdam, 'J. de Kort, werkzaam bij Nederlandse Vereniging van Migrainepatiën- ten en M.C. Ketting, uitgever. Het boekje is te bestellen door fl. 8,00 over te maken op postgiro 1503479 t.n.v. K.P.B.V. te Rot terdam onder vermelding van 'Hoofdpijn?!'. De mensen van het Legermu seum stellen hün vakantie graag uit om schooljeugd tijdens hun vakantie een interessante dag (of dagen) te bezorgen. Elke dag van de zomervakantie (tot en met 29 augustus) ontvan gen alle jonge bezoekers van het Legermuseum bij binnenkomst een kijktocht over de tentoon stelling 'Four-wheel...Drive! jeeps en andere terreinwagens'. De speciale pen waarmee ze de kijktocht invullen mogen ze na afloop houden. Op woensdag is er daarbij steeds één of andere activiteit. Toegangsprijzen Kinderen 4 t/m 12 jaar ƒ.2,50 Volwassenen ƒ.4,50 Openingstijden Dinsdag.t/m zaterdag# 10.00 - 17.00 uur Zondag# 13.00 - 17.00 uur Het Legermuseum is redelijk dichtbij en goed bereikbaar en daarbij een geschikt doel voor een nog onbestemde vakantie dag. Korte Geer 1 2611 CA Delft, tel: 015 - 2150500. Het duurt nog even maar dan is het weer vakantie, maar van 4 oktober 1997 tot en met 10 ja nuari 1998 is in Het Markiezen hof te Bergen op Zoom de eer ste grote overzichtstentoonstel ling te zien van het werk van de bekende tekenaar en cartoonist Peter van Straaten Peter van Straaten (1935) geniet als tekenaar en cartoonist lan delijke bekendheid. In 1958 de buteert hij bij Het Parobl waar hij rechtbanktekeningen en il lustraties bij sfeerreportages vervaardigt. In 1965 krijgt hij opdracht van dezelfde krant om wekelijks op de Pagina Extra een actuele grap te tekenen. Deze grap krijgt na verloop van tijd steeds meer de vorm van een strip en groeit uit tot de populaire Vader Zoon strip. Deze strip verschijnt vanaf augustus 1970 tot en met de cember 1987 dagelijks onderaan pagina 3. Vanaf februari 1986 tot januari 199S en wederom vanaf mei 1997 verschijnt wekelijks in Vrij Nederland een aflevering van 'Agnes'. Deze afleveringen ver schijnen ook jaarlijks gebun deld in boekvorm. Peter van Straaten tekent daar naast wekelijks een politieke prent voor Vrij Nederland en heeft twee boeken met erotische tekeningen uitgebracht: de Aan stoot en de Nastoot. Het meest bekend is hij wel door zijn dage lijkse cartoon in Het Parool en enkele regionale kranten over het Alledaagse leven. Op de overzichtsexpositie in Het Markiezenhof te Bergen op Zoom zullen alle facetten van zijn werk ruimschoots aan bod komen. Zo wordt er aandacht besteed aan de wijze waarop Van Straaten onderwerpen als eten en drinken, (groot)ouders en kinderen, roken, begrafenis sen, ziekenhuizen en dergelijke weergeeft. Daarnaast komen de Vader Zoon-strips, zijn poli tieke prenten, zijn porno-teke ningen en zijn jeugdwerk aan de orde. Naar aanleiding van de ten toonstelling in Het Markiezen hof verschijnt bij Waanders Uitgevers, Zwolle een rijk geï llustreerde publikatie. Ruim 400 zwart-wit en kleuren illus traties verluchten de artikelen waarin de diverse aspecten van zijn werk worden belicht. Els Timmerman, beeldend kunste naar en publicist, interviewt als echtgenote Peter van Straaten over zijn tekenkundige carriere. Siegfried Woldhek, directeur van het Wereld Natuur Fonds, bespreekt de natuurdagboeken die Peter van Straaten van zijn negende tot zijn negentiende jaar schreef en illustreerde. Journalist en politicoloog John Jansen van Galen schetst aan de hand van de Vader Zoonstrip een beeld van de jaren zestig en zeventig in Nederland. Frans van Eemeren en Rob Grootendorst, als docenten aan de vakgroep Taalbeheersing van de Universiteit van Amster dam verbonden, analyseren het taalgebruik van Vader en Zoon. Jim Lamorée, redacteur beel dende kunst van Het Parool, bespreekt het vroege vrije werk van Peter van Straaten. Annette Heffels, psycholoog en psychotherapeut, en Willeke Bezemer, psycholoog en sexuo- loog, zullen respectievelijk in gaan op de cartoons betreffende het alledaagse leven en de hed- sessies De politieke prenten worden onder de loep genomen door Rinus Ferdinandusse, journalist en voormalig hoofdredacteur van Vrij Nederland. De literaire cartoons worden toegelicht door schrijver, dichter en uitge ver Theo Sontrop. Het boek wordt besloten met een uitge breide biografie van de kunst historicus Johanna Jacobs, con servator van Het Markiezenhof. Van haar hand is tevens de bi bliografie. Al met al ruimschoots voldoen- de reden voor nu al aandacht voor zowel de tentoonstelling als -in de sfeer van voorpret- het boek. De 288 pagina's tellende paper back met 375 zwart/wit en 40 kleuren-illustraties is vanaf 4 oktober 1997 verkrijgbaar in, de verkoopprijs gaat ca. 49,50 bedragen. In de Profwielerronde van Oostvoorne komen donder dagavond 7 augustus weer top-wielrenners aan de start. Sprinter Erik Zabel heeft kort voor de start afgeschre ven, maar wordt vervangen door Jeroen Blijlevens, die vo rig jaar ook al van de partij was. Daarnaast heeft Bob Braber voor deze dertiende edities nog een flink aantal andere bekende namen vast gelegd, onder wie Michael Boogerd en Erik Breukink. In alle voorgaande edities heeft het organisatiecomité bekende namen naar Oostvoorne weten te lokken. In 1994 om nog een voorbeeld te geven, kwam de tijdens deze Ronde van Frank rijk op doping betrapte Djamo- lin Abdoesjaparov naar Voorne Putten. Of dadelijk Blijlevens in Oostvoorne de rapste zal blijken te zijn, is op voorhand niet te voorspellen, al denken criticas ters daar soms anders over. Een enkeling durft in Nederland te beweren dat de criteriums bij voorbaat al zijn 'verkocht' en Is Nog tot en met 17 augustus 1997 zullen in Madurodam de Kinder- feestweken plaatsvinden. Alle kinderen van 4 t/m 11 jaar krij gen uiteraard een Madurodam- paspoort dat hen speurenderwijs door de miniatuurstad voert. Bovendien zitten daar kortings bonnen in voor frisdrank, een snack of een maaltijd. Tevens krijgen al deze kinderen een ver- rrassingszak vol cadeautjes. Om het extra feestelijk te maken krij gen alle kinderen bovendien een ballon Verder is ér elke dag tus sen 11.00 en 16.00 uur extra -entertainment. Madurodam is in de zomer maanden tot 22.00 uur open zo dat iedereen kan genieten van de 50.000 lampjes die Madurodam een sprookjesachtige sfeer ge ven. dat de winnaar al van tevoren vaststaat. Wie de voorgaande edities van de Profwielerronde van Oostvoorne met eigen ogen heeft aanschouwd, zal die me ning niet zijn toegedaan. Maar ten den Bakker, die meestal in één zin genoemd wordt met het plaatsje Abbenbroek, won de strijd vorig jaar, nadat hij in de jaren daarvoor telkens misgreep. Ook dit jaar zal de TVM-cou- reur van de partij zijn. daarmee is hij tevens de eerste renner die in het jaar na zijn overwinning wederom van de partij zal zijn. En daar is de organisatie best trots op. Gratie Bob Braber, de stuwende kracht achter het wielerfeest in Oost voorne, geeft aan dat hij blij is met Den Bakker en de andere bekende namen. „Maarten is in deze regio populair. Dus als or ganisatie wil je zo'n uitstekende renner graag op je deelnemers lijst hebben staan. Hij is altijd goed voor behoorlijk wat aan vallen. Dat heeft met zijn manier van rijden te maken. Den Bak ker verschijnt bij de gratie van geldschieter Farm Frites, die het wielrennen in deze regio geluk kig een warm hart toedraagt. We hebben als organisatie namelijk altijd te maken met de Ronde van Denemarken, waar nogal wat renners naar toe moeten van hun ploegleiders. Het is echter een ongeschreven regel, dat wie de Ronde van Frankrijk heeft uitgereden, naar de Nederlandse criteriums gaat. Je zult begrijpen, dat wij altijd in spanning afwachten met welke namen Gerrie van Gerwen uit de Tour komt. Deze ex-prof regelt de contracten voor de diverse organisatoren. Dat doet hij tij dens de rustdagen. Op dinsdag 22 juli kreeg ik 's middags geluk kig te horen dat Michael Boog erd en Erik Breukink ook graag in Oostvoorne willen rijden. Boogerd is toch onze nationale kampioen en hij presteerde toch redelijk in de Ronde van Frank rijk. Maar vooral hun aankomst in Meerssen, tijdens het NK, heeft op veel mensen diepe in druk gemaakt. Deze Rabo Bankrenners passen heel goed in ons peloton dat wij voor ogen hebben. Maar ook de bekende coureurs Louis de Koning, Bart Vos kamp, Servais Knaven, Tristan Hoffman, Michael van der Wolff en John den Braber, Erik Dekker, Koos Moerenhout Ger- rit de Vries verschijnen aan de start. Daarnaast hebben we nog be hoorlijk wat buitenlandse tour renners gecontracteerd, zoals Van Lancker en Vanderaerden," vertelt een enthousiaste Bob Braber. Elfstedentocht Vorig jaar organiseerde het plaatselijke comité ook voor het eerst een koppelkoers voor be kende Nederlanders.1 Ditmaal heeft Rien de Roon in samen spraak met de organisatie een groot aantal bekende schaatsers uitgenodigd om een half uur lang met een lid van de zoge noemde appeltaartploeg te koer sen. Lokale 'vedetten', zoals Jan de Roon (met Erik Huizebosch), Peter van Duyne (met Piet Klei ne), Rien de Roon (met Lam mert Huitema), Peter van Kem pen (met Arnold Stam), Joop van Nugteren (met Henri Rui tenberg) en Peter Gelderland (met Peter de Vries) rijden twee keer per week als groep naar onder meer Renesse. Maar vol gens De Roon traint menigeen extra hard voor deze bijzonder aantrekkelijke koers. Voor Rob van Beek -hij mag met Dries van Wijhe en Pierre ten Holter rijden - die met Elfstedentochtwinnaar Henk Angenent een koppel vormt, wordt dit helemaal iets bijzonders. Van deze duo's wordt namelijk extra veel ver wacht. De prominenten zullen overi gens om half zeven starten. Drie kwartier later worden de tourrij ders gehuldigd. Het dagpro gramma begint echter al om twee uur, als de dames, met on der meer Leontieri van Moorsel en Ingrid Haringa, van start gaan. Om kwart voor vier zijn de A-amateurs aan de start. Zij rij den 80 kilometer. Ook hier heeft de organisatie al diverse bekende namen 'gecontracteerd'. Lex Ne- derlof is uiteraard van de partij, evenals Remko Noordermeer, Tommy Post en Martin Schou ten. Wat door velen voor onmoge lijk werd gehouden gebeurde een paar jaar geleden toch: na maandenlange revalidatie en vele krachtinspanningen ging Koos Alberts weer zingen. Vol gens velen klonk z'n stem war mer dan ooit. En, toen het bloed eenmaal weer kriebelde, stond Koos binnen een paar maanden ook weer in alle TV-shows en radio programma's. Optimaal pro motie kunnen doen was op nieuw een mijlpaal in zijn leven. Na het enorme succes van zijn come-back was de volgende stap -weer gaan optreden- een logische. Iedereen wachtte met smart op zijn terugkeer. En vanaf begin '90 werd ook deze wens gerealiseerd. Rendez-vous met Koos werd een zeer succes volle tournee door Nederland en afgesloten met een fantas tisch concert in het Concertge bouw te Amsterdam. Het resultaat van het uitbren gen van deze 'live' stukken was, dat iedereen die mocht twijfe len aan Koos' stem ongelijk kreeg. Koos was terug en weer helemaal de oude. Koos zit intussen al weer meer dan 10 jaar in het artiestenvak en zijn carrière na het ongeluk duurt nu al langer dan ervoor. Dat heeft van Koos een voor beeld gemaakt voor velen die ook dachten dat zij alles had den verloren in hun leven. Op 25 juli 1997 verscheen dan ook al wéér een nieuw album Achter De Wolken Schijnt De Zon. Een goed model worden is moei lijk. Maar aan een lingeriemodel worden wel bijzonder hoge eisen gesteld. Toch wordt voor de 'Week van de Lingerie', de jaar lijkse promotieweek voor onder mode, nacht-, bad- en beenmode die in oktober plaats vindt, ge zocht naar kandidaten voor de verkiezing van Lingeriemodel van het Jaar. Wat heb je allemaal nodig om aan deze wedstrijd mee te doen? In de eerste plaats moetje tussen de 15 en 20 jaar (meisjes) of tussen de 18 en 25 jaar jongens) zijn. Daarnaast geldt voor meis jes een minimum lengte van 1.77 en voor jongens 1.85, en moetje maat 36/38 (meisjes) of 48/52 jongens) hebben. Dat is echter nog niet alles. Het gaat er ook om dat je weet wat lingerie voor je doet, hoe je lingerie moet showen, met ande re woorden om 'de kunst van het dragen' van lingerie. Daar draait ook alles om tijdens de Week van de Lingerie. Ontdek de Kunst van Lingerie is van 25 oktober t/m 1 november de slo gan voor 1200 lingeriezaken. De modellenwedstrijd wordt ge organiseerd in samenwerking met Emilie's Favourite Models uit Amsterdam. De finale vindt plaats tijdens de 'Nacht van de Lingerie', op 20 oktober a.s. in discotheek Escape. Dan wordt ook de winnares/winnaar be kend gemaakt in aanwezigheid van een professionele jury. De winnares/winnaar van^de wedstrijd wordt uitgeroepen tot Lingeriemodel van het jaar met alle publiciteit die daarbij komt kijken, en wordt opgeleid om een professioneel model te wor den voor diverse shows in Parijs, New York en Amsterdam. Er vindt een fotosessie plaats met een vooraanstaand modefoto graaf. De foto's kan de winna res/winnaar gebruiken voor haar/zijn fotoboek, als start voor een eventuele verdere car rière als model Wie wil meedoen kan twee foto's (één van het gezicht en één van top tot teen in badkleding of lingerie, vakantiefoto's zijn ook goed), beide voorzien van alle persoonsgegevens, voor 25 augustus a.s. sturen naar: Emilie's Favourite Models Isolatorweg 36 1014 AS AMSTERDAM Tel.: 020 - 6814141. Introductie van de Solamaran, een nieuw concept voor de kleine pleziervaart, is aanstaande zater dag en zondag 8 en 9 augustus te beleven op 't Waaltje, locatie Restaurant De Waal, Molenweg 37 te Heerjansdam. Er wordt gevaren van 10.00 tot 16.00 uur. Niet alleen zijn de energiebron en de aandrijving van de zoge noemde Solamaran vernieuwd; ook het ontwerp betekent een duurzame productinnovatie. In plaats van de traditionele boot- vorm die in het water ligt, en daardoor veel energie vereist, heeft de Solamaran een vorm die gebaseerd is op het catamaran principe en dus op het water ligt. Het resultaat is een geheel nieuw type boot, die dankzij een mini male weerstand een minimale hoeveelheid energie verbruikt. Hierdoor is het toepassen van elektrische aandrijving met ge woon daglicht als energiebron ideaal. Als je met de Solamaran vaart, is het enige dat je hoort het geluid van de omringende natuur. Fluisterstil brengt de elektrische aandrijving de varende(n) naar de mooiste plekken. In plaats van een boeggolf ziet men nau welijks een verstoring van het wateroppervlak. Men glijdt meer over het water dan erdoor heen. Zo maakt men slechts een minimale inbreuk op stilte en rust in natuurgebieden en wordt hettnogelijk meer vogels en an dere dieren te zien. Zonder uit laatgassen of olievervuiling kan men genieten van de natuur, met respect voor het milieu. De directe toegang tot het wate- roppvervlak is ook voor vissers een praktisch voordeel. Het rui me dek en de uitstekende stabili teit maken de Solamaran ook tevens geschikt voor professio nele doeleinden, zoals onder houd aan schepen, bruggen, stei gers, en walkant beschoeiingen. Alle oppervlakken van de Sola maran zijn ontworpen voor een onderhoudsvrije blootstelling aan weer en wind; ze zijn zelfs winter- en ijsbestendig. Door een modulaire opbouw biedt het So lamaran concept ook individuele mogelijkheden. Men kan voor een gewenst bootontwerp kiezen door aandrijving, dek, meubilair en zonnecelpanelen naar eigen wens samen te stellen. De twee standaarduitvoeringen van de Solamaran zijn voorzien van 4 of 6 daglichtpanelen met zonnecellen waarover gelopen kan worden. Wanneer hier licht op valt, wekken deze cellen elek triciteit op. Deze elektriciteit wordt opgeslagen in accu's van waaruit de electromotor wordt gevoed. In een paar dagen, ook met bewolkt weer, zijn de accu's volledig opgeladen en klaar voor een weekend van milieuvriende lijk vaarplezier. Wie er interesse in heeft de erva ring van Solamaran-varen in een mooi natuurgebied te ontdekken kan hiervoor een afspraak ma ken met Roel Franke of Rob van de Sande van Brink Solar (tel.nr. 078-6179892, faxnr. 078- 6177192). De Solomaran kan maximaal zes opvarenden verdragen. Ut*£< In de zomer worden er volop bloemen en planten geveild op de veilingen. Daarom organi seert Bloemenveiling Holland in Bleiswijk tijdens de zomer vakantie 'speciale vakantie rondleidingen. Door het succes van de rond leidingen in juli heeft Bloemen veiling Holland nog een extra datum toegevoegd. De vakantierondleidingen vin den nog plaats op dinsdag 26 augustus én donderdag 28 augustus 1997. De rondleiding begint om 08.00 uur in de kantine van restaurant Fleurinn. Tijdens het bezoek zal de rondleidster uitleg geven over alle veilingac tiviteiten. Naast de afmijnzaal wordt ook hel cash carry- centrum Terra en het Bemid delingsbureau bezocht. Het programma eindigt om ca. 10.30 uur. De kosten voor de rondleiding zijn ƒ4, per per soon en 2,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Voor iedere bezoeker ligt er een fleurige bloemenposter klaar. Het adres van de veiling is Klappolder 130 in Bleiswijk. Telefonisch aanmelden bij de telefoniste, telefoon 010 5297777. K O AoTo Dl PACT N OU ZX.G J DAT ir WEC TE 21 É/N Herinnert u zich deze nog, nog, nog? Oostvoorne krijgt en zelfs Angenent doorCOR HULSBUS Boogerd en Breukink zijn kort na de Tour te zien in Oostvoorne. foto: COR VOS Ook Maarten den Bakker uit Abbenhroek rijdt in Oostvoorne. foto COR VOS Foto: JANSSEN DE KIEVITH

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 15