010-4. DE HAVENLOODS KRANT Soms met de bus naar strand Hoek van Holland I Jeugdland verrast Thurlede Sportclub Schiedam lijkt de dupe te worden van geschil met Rijkswaterstaat 'Potloodventers' rukken op Hoofdwond na aanrijding de Woonlceuxekran Schilderen op natuurzijde Boete wegens illegale stort Met slok op achter stuur Jongeren actief in Vlietlanden Wandelconcert laatsti HN DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1997, 49e JAARGANG, Nr 32, OPLAGE 37.374 Wegener sLjthoFF weekbLaden EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD WAARIN OPGENOMEN KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S HN Leegstand in Z-flats Hermes-jeugd pakt bokaal Weer meer stankklachten SCHIEDAM Schilderen op natuurzijde is een plezierige en ontspannende hobby. Boven dien kunnen van beschilderde zijde veel dingen worden ge maakt, zoals kaarten, lavendel zakjes, sjaals en kussenovertrek ken. Meer gevorderde schilders kunnen ook schilderijen, gordij nen en kleding maken. In september gaat in Schiedam een cursus zijdeschilderen van start, zowel voor beginners als voor degenen die weieens wat aan zijdeschilderen hebben ge daan. De cursus wordt gegeven op dinsdagmiddag of donder dagmiddag/avond. Wie interes se heeft of informatie wil, kan bellen via tel. 0181-615513 (Els) of 010-4709598 (Ada). Parkeren bij het strand WATERWEG— De par king watchers bij het strand van Hoek van Holland heb ben dinsdag vijftig automo bilisten gewaarschuwd, om dat zij hun eigendom slordig hadden achtergelaten. Zij hadden hun voertuig niet goed afgesloten of waarde volle spullen in het zicht la ten liggen. De parking wat chers hebben de hele dag toe zicht gehouden op de par keerplaatsen rond het strand en het parkeren in goede ba nen geleid. In acht weken tijd gaan de Nederlandse Spoorwe gen tussen Maassluis en Hoek van Holland de sporen compleet vernieuwen. In de periode van maandag 11 augustus tot medio oktober moet daarom op het traject Rotterdam CS/Hoek van Holland Strand rekening worden gehouden- met een vertraging van tien minuten, terwijl het in andere gevallen kan voorkomen dat reizigers op een bus moeten overstappen. Ook strandgangers uit Schiedam en Vlaardingen moeten hiermee dus rekening houden. Het is op z'n minst opmerkelijk dat in de zomervakan tie met deze werkzaamheden wordt begonnen. Juist nu het strand lokt, dienen zich vertragingen aan en moet in sommige gevallen zelfs van de bus gebruik worden gemaakt. „Soms is daar niets aan te doen", zegt een medewerkster van NS-Railinfrabeheer, dat verant woordelijk is voor de uitvoering. „Wij werken met strakke schema's en er zijn veel factoren in het geding. Voorop staat dat we de overlast voor de reizigers zoveel mogelijk willen beperken." De methode die NS-Railinfrabeheer voor de uitvoe ring van de noodzakelijke werkzaamheden gebruikt kan voor de nodige geluidsoverlast zorgen. Om overlast voor de bewoners van nabij de spoorbaan gelegen woningen in Maassluis zoveel mogelijk 'te vermijden wordt waar mogelijk overdag aan het spoor gewerkt, vandaar de aanpassingen in de dienstregeling. SCHIEDAM Surveille rende politiemensen troffen in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Noordvest- singel een berg afval aan. Na onderzoek bleek dit af komstig van een 44-jarige Schiedammer. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt wegens het illegaal storten van afval. Het ONS zorgde voor verwijdering van de troep. SCHIEDAM Een 29-jarige Schiedammer is woensdagmor gen om kwart voor zes op de Mgr. Nolenslaan door de politie aangehouden. De man zat met een slok op achter het stuur. Uit de blaastest bleek dat de automobilist 1,20 promille alco hol in zijn bloed had. Nadat proces-verbaal was opge maakt, mocht de man het poli tiebureau weer verlaten. WATERWEG Dertig jonge vrijwilligers uit tien verschillende landen steken van 17 tot 30 augustus de handen uit de mou wen in het natuurgebied de Vlietlanden bij Vlaardingen. De vrijwilligers nemen deel aan een internationaal project van SIW Internationale Vrijwilligerspro- jecten en IVN Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. De Vlietlanden worden gevormd door zeer vochtige schraalgras- landen, waarin planten groeien, die op andere plekken niet kun nen overleven. Om dit unieke stuk natuur in stand te houden, gaan de jongeren overdag hooi afvoeren en greppels schoonma ken. In de avonduren en in het weekeinde worden allerlei activi teiten georganiseerd, waarbij de jongeren uitstapjes in de omge ving kunnen maken. WATERWEG— Organist Norbert Bartelsman neemt het Wandelconcert van zater dag'9 augustus voor zijn re kening. Op het orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen. speelt hij werken van Swee- linck, Frescobaldi, Correa de Arauxo, J.S. Bach, Reincken, Parry, Dandrieu, Bruhns en twee anonieme componisten uit de 14e en 15e eeuw. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM De onder handelingen tussen de ge meente en soft- en honkbal vereniging Schiedam zitten muurvast. Dat blijkt uit de laatste briefwisseling tussen beide partijen, van eind juli. Sportclub Schiedam houdt vast aan de huidige locatie in sportpark Harga, terwijl de gemeente vanwege de komst van de Tweede Beneluxtunnel een tijdelijke verplaatsing van de accommodatie naar sport park Bijdorp als 'enig uitvoer bare optie' ziet. De 'zwarte piet' gaat uit naar Rijkswa terstaat, dat vooralsnog zou weigeren met een passende schadeloosstelling over de brug te komen. Het geschil speelt al sinds 1994. Door de komst van de Tweede Beneluxtunnel moet sportclub Schiedam, die al veertig jaar in Harga huist, vertrekken. Pro bleem is echter waarheen. Het bestuur van de vereniging wil het liefst naar Schiedam-Noord, ter wijl de gemeente voorlopig kiest voor sportpark Bijdorp. Van groot belang is ook de rol van Rijkswaterstaat, dat de verhui zing moet bekostigen omdat zij opdrachtgever voor de Tweede Beneluxtunnel is. Inmiddels is een boeiende briefwisseling op gang gekomen tussen de ge- TaftlagrSngSehiedam uit de Beneluxtunnel. Vanwege de komst van de tweede buis moe, een deel van sportpark Harga worden opgeofferd. archieffoto meente en de sportclub, waarin over en weer verwijten doorklin ken. Trage voortgang Op 23 juli schrijft directeur Van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie dat zijns inziens bij de sportclub 'de wens de vader van de gedachte is', ofwel de eisen die 'Schiedam' stelt zijn niet reëel. De trage voortgang van het pro ces is ook hem een doorn in het oog', maar hiervoor verwijst hij naar Rijkswaterstaat. Blijkbaar staan de gemeente en Rijkswa terstaat nog steeds lijnrecht te genover elkaar. „U zult toch in redelijkheid niet kunnen verlan gen dat de gemeente Schiedam zich met een schamel schade loosstellingsbedrag laat afsche pen." En pas wanneer Rijkswa terstaat over de brug is gekomen met een aanvaardbaar bedrag kunnen de werkzaamheden in sportpark Bijdorp aanvangen, zo stelt Van Vugt die onvermin derd vasthoudt aan verplaatsing van de accommodatie naar Bij dorp. Secretaris K. Bol van 'Schiedam omschrijft de brief van Van Vugt als 'een competitie spitsvondig corresponderen'. „In ons eerder schrijven stelden wij al dat inge val van een 'kwestie', van beide partijen respect mag worden ver wacht. Wij ervaren het als onac ceptabel en onzorgvuldig om een amateurvereniging ruim drie jaar in onzekerheid te laten over het toekosmtperspectief." Vakantie Volgens Bol heeft verantwoor delijk wethouder L. Hafkamp in een eerder stadium toegezegd dat indien voor de vakantie de onderhandelingen niet waren af gerond, sportvereniging Schie dam ook in 1998 op Harga zou kunnen blijven. Aangezien dit niet schriftelijk is vastgelegd, vraagt Bol nu alsnog om bevesti ging hiervan. Cruciaal is echter de opmerking die Bol maakt over de schade loosstelling van Rijkswaterstaat aan de gemeente Schiedam. Het bestuur van de sportclub is het volkomen met de gemeente eens dat zij geen genoegen moet ne men met een 'schamele' schade loosstelling. „Laat onverlet, dat het incorrect zou zijn onze vere niging de dupe van deze ontwik keling te laten worden." SCHIEDAM Bij de politie komen de laatste tijd weer regelma tig meldingen over 'potloodventers' binnen. Met name in Schie dam-Noord schijnen exhibitionisten actief te zijn, maar ook in de binnenstad zijn ze recent gesignaleerd. „De meeste 'potloodven ters' zijn bij ons bekend", zegt poiitievoorlichtster L. 't Hart. „Ze vallen regelmatig in herhaling. De ervaring leert dat ze meestal in wordt er geen aangifte gedaan, maar komt er slechts een telefoon tje bii ons binnen. Natuurlijk gaan we er dan direct op ai, maar meestal is de vogel al gevlogen." Omdat de exhibitionisten zich vaak in het struikgewas ophouden, is het voor de politie lastig snel ter plekke te zijn. 't Hart: „Met de auto kunnen we er dan niet komen, zodat we de fiets moeten pakken. Duurt allemaal net iets langer." Wanneer over een bepaalde locatie vaker meldingen binnenkomen, pakt de politie het doorgaans anders aan. „Dan sturen we daar regelmatig onze medewerkers op de fiets en m burger op af. We realiseren ons terdege dat het een rotervaring is om als vrouw of kind op een 'potloodventer' te stuiten. Daarom houden we die plekken dan extra in de gaten, om zo iemand daadwerkelijk te betrappen." SCHIEDAM Een 68-jarige Schiedammer is dinsdagmiddag ge wond geraakt bij een aanrijding op de 's-Gravelandseweg. De man reed op de 's-Gravelandseweg en kwam op de kruising met de Algerastraat in botsing met een 19-jarige automobiliste uit Maas land die geen voorrang verleende. De Schiedammer moest voor behandeling van een hoofdwond overgebracht worden naar het Schieland Ziekenhuis. SCHIEDAM De laatste week van Jeugdland is weer bijna ten einde en ook deze dagen zijn weer veel kinde ren op de activiteiten afge komen die door de hele stad worden georganiseerd. Be halve zichzelf vermaken, hebben de kinderen afgelo pen dinsdag ook bewoners van Woon- en Zorgcentrum Thurlede blij gemaakt. Dinsdag stond bloemschikken op het programma, ,,'s Mor gens waren we op de Boekwei takker, daar kwamen maar liefst honderd kinderen", ver telt J. van Broekhoven, de 'bur gemeester' van Jeugdland. s Middags konden kinderen op het Wibautplein terecht om bloemstukjes te maken. Door de grote opkomst hadden we bloemen bijbesteld, maar uit eindelijk bleef er toch wat over. Dan kun je de stukjes natuur lijk wel groter maken, maar die zagen er al prima uit. Toen zijn we op het idee gekomen om wat extra stukjes te maken en die naar Thurlede te brengen. Daar was men natuurlijk heel blij met deze onverwachte at tenties", aldus van Broekho ven. Het brein achter Jeugdland be nadrukt ook dat de slotdag van aanstaande vrijdag een grote happening belooft te worden: „We toveren heel het parkeer terrein bij Excelsior 20 om in een Indiase stad, waar kinderen exotische spellen kunnen doen als slangringwerpen, tijgervan- gen, kruikenrace, waterputten en kruidenmarkt. En als klap op de vuurpijl kunnen ze een ritje maken op de rug van een ezel of kameel." Deze en nog veel meer activitei ten duren vrijdag van 11.00 tot 15.00 uur en zijn gratis. Rotanfauteuil FABIENNE als het om wonen gaat! wLi lUwT Nieuwe Stadsblad a Wegener Sijthoff Weekbladen Groot Rotterdam Oplage: ruim 3/4 miljoen Gemeente neemt geen genoegen fl' uuwm.» '7 -~- ROUTE leder moliere in zwart, bruin en grijs. Maten 40 - 46. Normaal 49.95 Bristolprijs 39.95 ROTTERDAM: in 20 (bovenZjemon) ROTTERDAMÏop 'hel Zuidtrtnr» «lüSlc Zuidpllin 1M5ÏI ROTTERDAM: geldig t/rn 9 augustus A|BX3riun, 11 (t/o vfc. 0«terf,of) SPIJKEWSSE: Stodhu,5 A'-U-.I- ifi noniur.ru. U.Miirani 91Q nllD-REUERLA In een vrolijke paarse kleur. Nu van 79.95 voor Tuintafel GLADSTONE Rotan met marmer-look rond blad. Nu van 149.95 voor 99.95 IEDERE DAG OM 10.00 UUR GEOPEND! Fll IAAL ROTTERDAM OP MAANDAG GESLOTEN! j AfffA/gggggl Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1