DE HAVENLOODS IN KRANT Exotisch feest in tropische warmte Vraagtekens bij vakantiecharters Drenkeling gevonden Woede gekoeld op glazen deur ^sintratuin Achter stuur met slok op Gemeente Schiedam en Rijkswaterstaat zetten ieder taxateurs aan het werk 0 Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010 - 473.88.88 Aanrijding na alcoholgebruik 26 Bonnen bij zwembad Kelderboxen opengebroken Zwoele zomerdrankjes MODEBEWUSTE DAMES' Brand door theelichtje Wegener sythofT ujeekbLaden WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997, 49e JAARGANG, Nr 33, OPLAGE 37.374 EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD WESTHAVENKADE 14 VLAARDINGEN Rotterdamsedijk 437, Schiedam NS Weinig publiek op ateliers Honderden populieren moeten weg Zwemmen in buitenwater SCHIEDAM Alcoholge bruik is vermoedelijk de oorzaak van een aanrijding, die zaterdag avond plaats vond op de Chur- chillweg. Een 56-jarige automo biliste uit Schiedam reed achter op de auto van een 20-jarige Rotterdammer, die voor het ver keerslicht stond te wachten. Door de klap werd de auto van de Rotterdammer tegen zijn voorganger geduwd, waarin een 44-jarige Schiedammer zat. Bij de aanrijding raakte niemand gewond, maar de Schiedamse bleek te hebben gedronken. De blaastest wees uit dat zij 1,60 promille alcohol in het bloed had. Haar rijbewijs is ingevor derd. SCHIEDAM - De politie heeft maandagmiddag 26 au tomobilisten bekeurd die hun wagen bij zwembad Groenoord aan de Prinses Beatrixlaan hadden gezet op een plaats waar een parkeer verbod geldt. Surveillerende agenten lieten nog een waarschuwing in het zwembad omroepen, dat de automobilisten een half uur de tijd kregen om hun voer tuig weg te halen. Hierop werd echter nauwelijks gere ageerd, waarna de politie overging tot bekeuren. De laatste dag van Jeugdland is weer een exotisch feest geworden. Als afsluiting van de drie weken sport, spel en creativi teit waar dit jaar 7000 deelnemers op af zijn gekomen, konden kinderen zich afge lopen vrijdag op de parkeerplaats van- Excelsior 20 in India wanen. Zevenhonderd kinderen trotseerden de Indiase temperaturen' en deden mee aan de spellen en feestelijkheden die voor hen waren georganiseerd door de ploeg medewerkers van Jeugdland. Ook aan hun ouders was gedacht: die konden lekker in de schaduw zitten. Het exotische feest vond plaats in een 'echte woestijn, op dertig m3 gestort zand. De kinderen hebben adem loos gekeken naar de Indiase danseressen, die waaiers en orchideeën hebben uitgedeeld aan de toeschouwers. Alle spellen waren tot het einde van het feest bezet. Daarna begon voor de Jeugdlandmedewerkers het zware werk: het opruimen en afbreken. Joop van Broekhoven, coördinator van Jeugdland: „We hebben dit jaar een gouden ploeg medewerkers gehad. Na afloop hebben ze ook bloemen van de ouders gekregen. Dat zegt genoeg. Jeugdland is dit jaar is weer een succes geworden. Daar hebben we een voldaan gevoel over." wc - - fr JK. - z I- 4 SCHIEDAM Bij een alcohol controle in de nacht van maan dag op dinsdag op de Rotter damsedijk is tegen vier automo bilisten proces-verbaal opge maakt wegens rijden onder in vloed. Van één van de weggebruikers, een 44-jarige Rotterdammer, werd het rijbewijs ingevorderd. In totaal werden 41 automobilis ten gecontroleerd. SCHIEDAM Naar aanlei ding van een inbraakmelding ging de politie vrijdagmiddag een kijkje nemen in een kelder box van een flat aan de Delf- landseweg. Daar bleek dat in nog twintig kelderboxen was in gebroken. De bewoners is ver zocht aangifte van de inbraken te doen, waarna een onderzoek zal worden ingesteld. SCHIEDAM Wie de hete zon wil ontvluchten kan deze zomer naar het Nederlands Gedistil leerd Museum gaan. Daar mixt de kastelein verfrissende cock tails. In het proeflokaal staan diverse fruitige likeurtjes en jene vercocktails klaar, gemixt met verse jus d'orange of een koele bitter lemon. Met de consump tiebon kunnen bezoekers een gratis drankje uitkiezen en met bijbetaling een bijzondere mix. In het museum kan men van alles te weten komen over het stoken van de verschillende va derlandse jenevers, bitters, advo caat en likeuren. De 14.000 mini atuurflesjes, animatiefilmpjes en biscoopjounaals uit de jaren vijf tig en zestig laten weer heel an dere facetten zien van de geschie denis van het Nederlands Gedis tilleerd. De openingstijden van de Ge kroonde Brandersketel (met werkende moutwijnbranderij) zijn van dinsdag tot en met za terdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.30 tot 17.00 uur. Toegang kost voor volwassenen 7,50, voor 65- plussers 6,- en voor kinderen tot en met 16 jaar 6,-, allemaal inclusief een consumptie. Met een museumjaarkaart kan men gratis naar binnen (exclusief een consumptie). SCHIEDAM De komst van de Tweede Beneluxtunnel loopt mogelijk vertraging op door een conflict tussen Rijks waterstaat en de gemeente Schiedam. Het gaat hierbij om de aankoop door Rijkswa terstaat van een deel van sportpark Harga dat nodig is voor de aanleg van de tunnel. Volgens een Schiedamse top ambtenaar is het gat tussen het aanbod van Rijkswater staat en de vraagprijs van Schiedam groter dan één mil joen gulden. Beide partijen hebben inmiddels taxateurs aan het werk gezet om hun gelijk te halen. Met de aanleg van de Tweede Beneluxtunnel willen Rijkswa terstaat en het ministerie van Verkeer en Waterstaat het aan tal files op de ring Rotterdam fors terugdringen. Met het pro ject, dat in het jaar 2002 moet worden afgerond, zijn honder den miljoenen guldens gemoeid. Reeds in 1996 werd vijf miljoen geïnvesteerd, dit jaar veertig mil joen en in 1999 bijvoorbeeld 132 miljoen. In totaal gaat de raming uit van 635 miljoen gulden. Impasse In Schiedam vormt soft- en honkbalclub 'Schiedam' een, probleem. Deze vereniging is al veertig jaar gevestigd op de hoek van sportpark Harga die tegen rijksweg A4 aan ligt en wordt nu opgeofferd voor de infrastruc tuur rond de Tweede Benelux tunnel. Dus moet naar een ande re locatie worden uitgekeken. De gesprekken hierover tussen de gemeente en de sportclub verlo pen echter allerminst soepel. De gemeente verwijst nadrukkelijk naar de onderhandelingen met Rijkswaterstaat, die al eerder in een impasse geraakten. Hier door zouden aan de soft- en honkbalclub geen concrete toe zeggingen kunnen worden ge daan. De gemeente Schiedam wil namelijk dat Rijkswaterstaat ook de herinrichtingskosten van de accommodatie van de sport vereniging voor z'n rekening neemt. In totaal zou het om mil joenen guldens gaan, maar con crete bedragen wil niemand prijsgeven. „De gemeente Schie dam houdt in ieder geval haar poot stijf', aldus directeur J. van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie, die over deze kwestie nauw in contact staat met het college van B&W. „Men kan in redelijkheid niet verlangen dat we ons met een schamele schade loosstelling laten afschepen. Het verschil tussen het bod van Rijkswaterstaat en de vraagprijs van de gemeente Schiedam voor dit deel van sportpark Harga en de herinrichtingskosten beloopt een bedrag met zes nullen. Ruim een miljoen gulden, inderdaad." Over de totale kosten wil ook Van Vugt zich niet uit laten. Onteigening Over de consequenties van het conflict is de Schiedamse top ambtenaar wel duidelijk. „Mochten we niet tot een verge lijk komen met Rijkswaterstaat, dan moet men maar een onteige ningsprocedure starten. En iedereen weet hoeveel tijd zoiets kost." Beide partijen hebben nu taxateurs ingeschakeld. Afgelo pen vrijdag is er tussen deze dele gaties voor de eerste maal over leg geweest over de verkoop van de twee hectare grond, maar over de resultaten hiervan wil nog niemand iets kwijt. De werkzaamheden aan de Tweede Beneluxtunnel zijn vorig jaar reeds begonnen. Het is de bedoeling dat de tunnel in 2002 in gebruik wordt genomen. „Het is van het grootste belang dat we de onderhandelingen met de ge meente Schiedam nog dit jaar afronden", aldus medewerker A. Pronk van Rijkswaterstaat. „Mocht dat niet lukken, dan ko men we echt in de problemen. Vertraging lijkt dan niet te voor komen." kiei* lig+ wvv Ucms, jDickoso Fashion keeff wefkeli een unieke kollek+ie F kuis voor keel "modebewust Westlcmd" SCHIEDAM De PvdA wil van het college van B&W weten wat de gevolgen voor Rotterdam Airport zijn nu Schiphol heeft besloten lawaaiige vliegtuigen te weren. Volgens de PvdA zou de directie van Schiphol er op heb ben aangedrongen dat deze toe stellen (zogeheten hoofdstuk 2 vliegtuigen) voor vakantie char tervluchten gebruik moeten ma ken van regionale luchthavens. „Het aantal klachten over ge luidsoverlast van Rotterdam Airport is de laatste tijd overi gens al behoorlijk gestegen", al dus de PvdA. Daarom wil men weten wat de concrete gevolgen van dit weren de beleid op Schiphol zijn voor de geluidsoverlast voor de inwo ners van Schiedam. Ook is de PvdA benieuwd naar de stappen die het college inmiddels heeft genomen ter voorkoming van de geluidsoverlast. WATERWEG - Na een zoektocht van bijna 24 uur hebben de duikers van de brandweer vorige week donderdagmiddag het lichaam van een 31- jarige Rotterdammer uit het water van de Krab- beplas gehaald. De man was woensdagmiddag met een opblaasbaar bootje de plas opgegaan. Tientallen meters uit de oever dook hij het water in. Toen de wind onder het bootje sloeg, waaide dit weg. De man, die aan een spierziekte leed, zwom er achteraan, maar kreeg het bootje niet te pak ken. Plotseling verdween hij onder water, waarna diverse watersporters en badgasten hem nado- ken, maar helaas zonder succes. Ook een uitge breide zoektocht van politie en brandweer, waar bij gebruik werd gemaakt van een gespecialiseer de speurhond en sonarapparatuur, had geen re sultaat. Donderdagochtend vroeg werd de zoektocht met een sonar van Rijkswaterstaat voortgezet, waar na het ontzielde lichaam rond 14.00 uur werd gevonden. In verband met de zoektocht is de Krabbeplas geruime tijd verboden terrein ge weest voor surfers. Volgens een woordvoerder van het Recreatie schap Midden-Delfland is dit het eerste verdin- kingsgeval in de Krabbeplas, sinds de surfplas in mei 1991 officieel in gebruik werd genomen. SCHIEDAM Een 20-jarige man is donderdag aangehouden, nadat hij bij de Sociale Dienst aan de 's-Gravelandseweg een glazen deur had vernield. Hij reed in een auto over de groenstrook voor de ingang en zag daarbij de tussenliggende betonnen blok ken over het hoofd, waardoor de auto werd beschadigd en olie op het wegdek terecht kwam. Dit ongeluk en het feit dat zijn eigen auto de dag daarvoor was gestolen, deed de man in woede uitbarsten. De boze man is het pand van de Sociale Dienst - waar hij cliënt was - binnengerend, heeft op de tweede etage wat planten omver gegooid en heeft op weg naar buiten de glazen draaideur vernield. Politie-agenlen hebben hem aangehouden en naar het bureau overgebracht. De brandweer heeft het met olie besmeurde wegdek weer schoon gemaakt. SCHIEDAM In een woning aan de Aleidastraat is maandagmid dag brand ontstaan. De brandweer is ter plaatse gekomen en heeft het vuur geblust. Als gevolg van de brand is de woning onbewoon baar geworden. Een bovengelegen woning heeft rookschade opgelo- pen. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de gordijnen door een theelichtje vlam hebben gevat. Niemand is gewond geraakt. Nieuwe Stadsblad a Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen y ~lk~ \.y- Aanleg Tweede Beneluxtunnel mogelijk vertraagd door conflict De werkzaamheden tussen Vlaardingen en Schiedam aan de infrastrueluur van de tunnel zijn al in volle gang. Molenstraat 6, NAALDWIJK, TEL. O 1 7 4 - 6 2 0 7 6 2 Brandweerlieden ruimen de gelekte olie op. T/M ZATERDAG 16 AUGUSTUS BIJ AANKOOP VAN 25,- CHEQUE VAN 2.50 KAPO! De donkerroze bloemen van deze vaste plant, Lavatera olbia 'Rosea', bloeien de hele zomer door. Ze verlangt een plek in de zon en voelt zich op het terras of in de tuin net zo thuis als op het balkon. Van 8.95 voor donderdag en vrijdag koopavond PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1