Cool so"*' Badio+ft® Vink Evag Autobedrijven BV. Gunstige verkoop van uw woning kunt u zelf beïnvloeden 135.- Waarde van uw huis heeft u in eigen hand Vrij om te kiezen mminEEEEESMSEmm Voor een tweede woning gelden vaak strengere eisen VENDU NOTARISHUIS "Vergeet ze niet' Giro 999 Landelijke prijsontwikkeling van koopwoningen op een rij HOME SUN ZOMERAANBIEDING Jan Evertsenweg 6, Industrieterrein Vijf Sluizen, 3115 JA Schiedam.Telefoon 010 - 426 46 90. OPENBARE VERKOOP Astma Fonds Er is al een nieuwe Mondeo vanaf f 39.990,-. De Ford Dealers, die doen wat. DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1997 33-482 Waarom kiest de één voor wonen in de stad en de ander voor wonen op het land of in een buitenwijk? Wonen in de stad betekent vaak herrie, vervuiling en vandalisme voor lief moeten nemen. Voordeel van wonen in de stad is dat de bakker, het café, de tijdschriftenwinkel en de school goed bereikbaar zijn. Vaak zelfs om de hoek. Bij wonen op het land of in een buitenwijk draaien de rollen om. U heeft er geen last van herrie, vervuiling of vandalisme, maar als u naar de supermarkt, het café of de dokter wilt, moet u meestal gebruik maken van de auto of het open baar vervoer. Mensen kiezen bewust. Het heeft niets te maken met inkomen, leeftijd of gezinssituatie. Natuur lijk speelt het inkomen een rol. Verhuizen kost nu eenmaal geld, maar nadrukkelijker is er sprake van een woonvoorkeurkeuze. Uit een in opdracht van de gemeente Rotterdam verricht onderzoek is gebleken, dat naoorlogse wijken, waarbinnen je van een flat naar een woning en op oudere leeftijd weer terug naar de flat verhuisde, niet meer opgaat. Dat blijkt uit de leegstand die in dat soort wijken is ontstaan. Mensen willen hun vleugels uitslaan en zelf bepalen waar en hoe ze willen wonen. Daarom moeten stedenbouwers en archi tecten veel meer rekening gaan houden met de wensen van mensen. Thuis bezorgd en weer opgehaald. Voor meer informatie: 0174-420235 Uiterste leverdatum 12 september. Rijkserkend (Stivas) diploma. eigen zaak mogelijk. Dag- en avond-cursussen (1 dag of 2 avonden per week, 18 maanden). SPOEDCURSUS SLECHTS 9 MAANDEN! Volgend jaar zomer een eigen praktijk Vooropleiding niet nodig; kwaliteitsonderwijs in kleine groepen Gespreide betaling cursusgeld, met lage maandelijkse termijnen Gratis leermiddelenpakket; gratis boekenpakket Gratis applicatiecursus elektrisch ontharen Modern en goed geoutilleerd, een betere school is et met Ook opleidingen PEDICURE/CHIROPODIE Vraag informatie en studiegids, ook 's avonds en in het weekend (u wordt persoonlijk te woord gestaan, dus gèen antwoordapparaat) telefonisch bij: Centraal Instituut Opleidingen Schoonheidsverzorging ju.; 2725 Circa 75.000 Nederlanders hebben een tweede huis. Voor de weekends en vakanties in zowel Nederland als in het buitenland. En door de arbeidstijdverkorting zal de vrije tijd - en naar verwachting het aantal tweede woningen - van de Nederlanders toenemen. Een tweede huis kan op verschillende manieren gefinancierd worden. De meest voordelige manier is een hypotheek. U kunt een tweede hypotheek op het eerste huis nemen. Soms is het ook mogelijk de eerste hypotheek te verhogen met de overwaarde van het huis. U moet er wel rekening mee houden dat er vaak strengere normen gelden en eigen geld een vereiste is. De vereniging Eigen Huis heeft een brochure 'Tweede woningen in Nederland'. Door 9,80 (leden) of 12,25 (niet-leden) over te maken op gironummer 266 55 88 t.n.v vereniging Eigen Huis in Amersfoort onder vermelding van 'Tweede woning in Nederland' ontvangt u de brochure. Koopt u een huis in het buitenland, dan kan de Kamer van Koophandel van het land waar u uw huis wilt kopen u informatie verstrekken. 75.000 momenteel in het bezit van een tweede huis Gastvrijheid met 'n prijskaartje Het verkopen van uw huis is de taak van de makelaar. Het is zijn dagelijkse werk en als geen ander weet hij uw woning te verkopen. U betaalt hem of haar er voor en hij zal uw be langen uitstekend be hartigen. Toch kunt u ook uw steentje bijdra gen om de verkoop snel en gunstig te laten ver lopen. Een rommelig interieur maakt bij de potentiële koper geen beste indruk. Een luidknetterende radio geeft geen gastvrij ge voel. Een mooie bos bloemen in een vaas wèl. Soms zijn het maar kleine dingen die het grootste effect kun nen hebben. De eerste klap is een daal der waard. Als de poten tiële kopers een vieze of zelfs beschadigde voor deur aantreffen, zullen zij met argusogen de rest van de woning bekijken. Is de binnenkomst gelijk al 'liefde op het eerste ge zicht' dan heeft u al heel 0 Sen opgefuimdemsd\om W fjiv<?7ï ZdCtrl bdj een focziubtigrryg i tmi i«ÏiÏVm van uw fjuf» KvTifwrt oezc 3fxtib? uun facktrtgrijke rui sge+tun f Op de woensdagen 27 augustus en 3 september 1997 bij vei ling en afslag in het Novotel aan de Hargalaan te Schiedam, des v.m. te 11.00 uur t.o.v. één der notarissen, verbonden aan de maatschap Van der Valk - Bonga partners, notarissen te Schiedam van de navolgende te Vlaardingen gelegen onroerende zaken: Ex artikel 504 RV: 1. het recht van erfpacht, eindigende op 17"februari 2033, van een perceel grond gelegen te Vlaardingen en in eigendom toe behorende aan dé gemeente, bedragende een jaarlijkse erf pachtscanon groot TIENDUIZEND GULDEN 10.000,00), bij vooruitbetaling te voldoen op 2 januari van ieder jaar, groot 23 are 35 centiare, uitmakende een woonhuis met garage en ver der toebehoren, plaatselijk bekend te Vlaardingen als MAASBOULEVARD 25 kad. gem. Vlaardingen sectie D nummer 5744, leeg c.q. te ontrui men. Achterstallige zakelijke lasten p.m. Ex artikel 3:268 BW: 2. het recht van erfpacht, eindigende op 15 oktober 2039, van een perceel grond gelegen te Vlaardingen en in eigendom toe behorende aan de gemeente, van welk erfpachtsrecht de ver plichting tot betaling van een jaarlijkse erfpachtscanon voor de gehele looptijd is afgekocht tot één gulden 1,00) per jaar, groot 1 are 38 centiare, uitmakende een woonhuis met tuin, schuur en verder toebehoren, plaatselijk bekend te Vlaardingen als JEAN MONNETRING 96 kad.gem. Vlaardingen sectie K nummer 3167, leeg c.q. te ontrui men. Achterstallige zakelijke lasten p.m. Indien mocht blijken dat de leeg te aanvaarden objecten nog wor den bewoond/in gebruik zijn, kan de ontruiming op eigen kosten worden gevorderd krachtens de grosse van de veilingakte. De kopers dienen ter plaatse 10% van de koopsom te voldoen, dan wel voldoende andere zekerheid te stellen. Aan iedere bieder of koper zal op de veiling voorts worden gevraagd zich te legitimeren. Een ieder kan tot 13 augustus a.s. des voormiddags 12.00 uur schriftelijk een bod uitbrengen voor wat betreft kavel 2. Aanvaarding en betaling van de kooppenningen: 1 oktober 1997. Kijkdagen: de maandagen 25 augustus en 1 september 1997 van 14.00 tot 16.00 uur Inlichtingen: Van der Valk - Bonga Partners notarissen Schiedam, Parkweg 216, tel. (010) 4730000. fax. (010) 4737333. veel gewonnen. Het is echter niet alleen 0 Geef voor de vergeten vluchtelingen Stichting Vluchteling Den Haag STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS JULI, AUGUSTUS EN SEPTEMBER DE 'S-GRAVENZANDE levert u 4 weken lang uw eigen HAPRO zonnehemel voor slechts Voor het kopen van een eigen woning dient u (nog) steeds meer geld op tafel te leggen dan in dezelfde periode vorig jaar. De gemiddelde prijs van een koopwoning bedroeg in de periode maart t/m mei 1997 287.400,- tegen 259.800,- in de periode maart t/m mei 1996. Deze prijsontwikkeling heefj betrekking op gemiddelde prijzen van be staande woningen. Per woningtype, regio en plaats kan de ontwikkeling anders zijn. Zo liggen de prijzen in het noorden en oosten in de periode maart yfri mei 1997 bijvoorbeeld nog steeds lager dan het landelijke gemiddelde (resp. 225.000,- en 282.000,-). De (gemiddeld) duurste regio is nog steeds het midden van ons land 324.000,-). De gemiddelde prijs van koopwoningen in het zuiden 299.000,-) ligt toch wel enkele procenten boven het landelijke gemid delde en woningen in het westen kosten (gemiddeld) 293.000,- en liggen dus qua prijs nèt iets boven datzelfde landelijke gemiddelde. Bron: NVM-Stappenplan belangrijk dat uw bezoek zich op hun gemak voelen, maar ook uw (rustige) houding speelt een rol. Zorg dus dat u weet wat u te wachten te staat èn wat er van u verwacht wordt. Uw makelaar zal vooraf gaand aan een bezichti ging met u het één en an der doornemen. Hij heeft immers'al contact met de potentiële kopers gehad en heeft kunnen inschat ten met wie hij te doen heeft. Het is verstandig uw rol bij d'e bezichtiging met de makelaar te be spreken. In ieder geval is het raad zaam om in de schoenen van de nieuwkomers te gaan staan. Zij zullen kri tisch rondkijken, dus het is belangrijk dat u dat - v.óór hun komst - ook doet. Zo is een schoon toi let wellicht vanzelfspre- Als Ford Dealer hebben wij nu een auto waar elke autoliefhebber warm voor loopt: de nieuwe Ford Mondeo. Dankzij de allerlaatste, door Ford zelf ontwikkelde techniek is dit een van de veiligste auto's ter wereld. Bovendien heeft de nieuwe Mondeo een verbeterde wielophanging en stuurinrichting, waardoor hij plezieriger rijdt dan ooit. Om u extra op te warmen, doen wij er deze zomer een airconditio ning en een Easy Sound System bij voor maar f 990,-. Op de Mondeo Ghia is het Cool Sound Pakket standaard Prijzen zijn incl. B.T.W., excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Afgebeelde lichtmetalen velgen en mistlampen voor, zijn optioneel. elke twee jaar een nieuwe Ford. Vraag ons naar de exacte voorwaarden. Wijzigingen voorbehouden. Prijs van koopwoning blijft stijgen. kend, maar ook kleine 'ge breken' kunnen van in vloed zijn op de eerste in druk. Pak de olicspuit als de deuren piepen en zorg ervoor dat de knikkers van uw kinderen niet her en der over de vloer ver spreid liggen. Hang de schilderijen recht en spij ker de losse traptrede vast. U zult zien dat de loszit tende deurknop juist op het moment dat er een be zichtiging plaatsvindt door de aspirant-koper wordt losgetrokken. Voor de potentiële koper een gênant moment, maar voor u eveneens. Sluit uw hond op, want als de be zoekers niet van huisdie ren houden, is het voor hen onmogelijk om uw woning ontspannen te be zichtigen. Vaak is het ook beter uw allerkleinsten even bij vrienden of familie onder te brengen. Ze zullen maar net met hun fietsje een uitglijder gemaakt hebben en met bloedende knieën en huilend van de pijn uw aandacht opeisen. Soms is het zelfs beter bij een bezichtiging ook zelf niet thuis te zijn. De po tentiële kopers voelen zich dan meer op hun gemak en durven dan ook diepere vragen aan de makelaar te stellen. Geeft u er de voorkeur aan bij de be zichtiging te zijn, houdt u dan bescheiden op de ach tergrond en laat de make laar het woord voeren. U geeft daarmee de aspirant- -koper een gastvrij gevoel. Worden er vragen over scholen, sportverenigin gen en winkelcentra in de buurt gesteld, dan zal de makelaar u bij het gesprek betrekken. Want wie beter dan u kan hierover infor matie verstrekken? U kunt dan tegelijkertijd ook over de straat en nabije omge ving uw verhaal kwijt. Met name potentiële ko pers met jonge kinderen zullen dat erg op prijs stellen. En tot slot een slimme tip om uw bezoek thuis te la ten voelen: zet voor hun komst verse koffie en leg een paar koekjes enkele minuten in de oven of magnetron. Deze huiselij ke luchtjes zullen de stem ming van de potentiële kopers gunstig beïnvloe den.... De waarde van de gemiddelde koopwoning stijgt nog steeds een beetje. De waarde is niet alleen afhankelijk van de vraagmarkt - de ko persmarkt, dus - maar ook van de staat waarin de woning verkeert. Door de woning als een 'goed huisvader' te onder honden, helpt u mee de waarde van uw huis te behouden en zelfs te doen laten stijgen. Voor het onderhoud hoeft echt niet altijd een vakman te worden ingeschakeld. Kleinere klusjes kunnen ge makkelijk zelf worden uitgevoerd. Als u het onder houd aan uw woning aan uw laars lapt, wordt u na een aantal jaren met de gevolgen geconfronteerd. U moet dan vaak diep in de huidel tasten om de zaak weer op te lappen, omdat u dan echt een beroep op vakmanschap moet doen. Beter is het om eens per jaar hee! zorgvuldig uw woning te bekijken en extra aandacht te besteden aan de zwakke punten. Regelmatig onderhoud kan de waarde van uw huis beïnvloeden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 10