breedUit Rotterdam en verre omstreken gaan 'Dancend' fast forward breedUit in de regio ia Hof van Dolage: beeldende kunst, muziek- en theaterfestival Helaas geen Tour de Ville maar wel fikse korting voor lezers van deze krant Sterk deelnemersveld garandeert spectaculair CHIO Rotterdam De Creme de la Creme van de vaderlandse dj 's fict-f Qlood Met korting naar American l Circus op de Müllerpier te Rotterdam DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN 1041 voor hÉMmencan zijn. kunnen tegen een klIKk circus voor het dance evenement FFWD Fast augustus in Rotterdam wordt gehouden is in de van dit jongeren evenement, dat volgens Update en The Hot Shop, het grootste open- in Nederland ooit georganiseerd, moet op volle toeren. De contracten met de platenlabels, clubs en party-organisatoren die de creme de la creme van de Nederlandse Dance DJ's meene men zijn getekend. Op twintig trailers gaan ze met 1,3 kilometer per uur forward' door de binnen stad van Rotterdam, hun beste pla ten draaien: Ronald Molendijk, Michel de Heij en Eddy de Clerq. De DJ 's over de streep trekken was volgens Mark Rouwenhorst nog een pittige kluif, omdat de or ganisatie pas in een laat stadium van start kon gaan. Het kostte vol gens hem nogal wat overreding om de argwaan weg te nemen die je bij een debuterend festival tegenkomt. Pas eind april werd door Rotterdam festivals de subsidie toegekend wat volgens JMR voor een dergelijk grootschalig evene ment, waarvan het idee al drie jaar in de kast lag, erg laat is. 'Ook met sponsorwerving visten we achter het net. De meeste be drijven hebben hun gelden voor dit jaar al vergeven', stelt Rouwenhorst. Door een samenwerking aan te gaan met het jongeren communi catie bureau The Hot Shop. verant woordelijk voor promotie en programmeurUpdate magazine (Dance Tijdschrift) hebben de or ganisatoren, zich geworteld in de Dance wereld. Hoewel geïnspireerd op de Love Parade in Berlijn, waar onlangs meer dan een miljoen bezoekers door de straten housten, wil FFWD beslist geen kopie zijn. Naast een schaalverschil, de ver maarde Love Parade is inmiddels aan zijn negende editie toe, zodat de drukte dansen inmiddels bijna onmogelijk maakt, onderscheidt FFWD zich door een grotere varWeteit aan muziek- stromen. Love parade Op de Love Parade voert techno, (de Duitse benaming voor house) de boventoon, terwijl bij FFWD gevarieerd wordt van gabber, tot jungle en van hip hop tot trance. Een andere mutatie in de opzet is het slotevenement aan de Parkkade waar een deel van de colonne wordt omgebouwd tot drie are na's, waar van 18.00 tot 23.00 wordt doorgefeest. Voor wiens pil len dan nog niet zijn uitgewerkt, is er in Nigttown een afterparty. Momenteel zijn J(asper) M(ark) R(obert) in een plakoorlog verwik keld. Omdat de posters landelijk verspreidt moeten worden is Plakker en Co, uit Amsterdam, in geschakeld. Doordat in Rotterdam plakbedrijf Kooyman, die zich een soort mo nopoliepositie heeft toegegeigend woedt er een hevige strijd waar door de organisatoren op kosten gedreven worden. Posters van Het Openlucht theater, het Zomercarnaval en Fast Forward strijden om de beperkte toegestane plaklocaties. 'Dat is best wel een triest gezicht' stelt Robert van Driesten, die be zig is de bedrijfjes om de tafel te krijgen. Zie je onze posters over- plakt worden door het Openlucht theater. Dwars eroverheen. Het kost klauwen met geld en niemand is er bij gebaat' De plakoorlog woedt volgens hem al jaren. Robert: 'Het is ze niet aan hun verstand te brengen dat wij geen opdracht geven om erover heen te plakken.' Op klaarlichte dag De organisatoren die niet aan hun verwachting van bezoekersaantal len opgehangen willen worden, omdat zoiets voor de eerste keer 'bijna niet te doen is', stellen zich tevreden met ruim 10.000 man maar een uitloop tot meer dan 25.000 of meer is mogelijk. Mark: 'Je bent wel organisator, maar je bent ook ondernemer en een ondernemer neemt risico's. Je weet niet hoe dit wordt opgepakt.' Of Rotterdammers niet te nuchter zijn om op klaarlichte dag rond wagens te gaan dan sen is voor ons ook een vraag. Het is de eerste keer. Maar we verwachten wel dat het goed zit. Waarop ze naar Berlijn verwijzen. Start van de karavaan is aan de Parkhaven om 13.00 uur, waarna over een route van 6,1 kilometer on der meer de Westzeedijk, Rochussenstraat, Nieuwe Binnenweg, Coolsingel, Witte de Withstraat en Westersingel worden aange daan. Voor de zesde keer wordt een vijf daags festival georganiseerd in het groene Hof/Oranjepark te Vlaardingen. Bijzonder aan dit festival is dat ieder jaar een ander thema wordt gekozen zodat er tel kens weer een ander festival kan ontstaan. Progammering in theater, beelden de kunst, muziek, pöezie en Film worden aan de verschillende the ma's aangepast. Zo hebben bij voorbeeld de festivals 'Hof van Sirenen', 'Hof van Pomona'. 'Hof van Visioen' en 'Hof van Hartelust' plaatsgevonden. Dit jaar is het thema dolen, dwalen en zoe ken gekozen, een zoektocht door het innerlijk, met voor hel festival de titel 'Hof van Dolage'. Over het Hof van Dolage: De bijgaande landkaart geeft een beeld van een eiland Het Gemoed geheten. Dit eiland werd ooit be woond door een emotioneel hoog begaafd volk. Het Gemoed bevond zich 5000 v. Chr,:.Hr||JE£, voor de kust van Vlaardingen. De kaart is een bewer king van een unie ke bodemvondst, onlangs gedaan door archeologen en kunstenaars. Deze bijzondere landkaart is de aanleiding voor opgravingen en de reconstructie van Het Gemoed. Het inmiddels ingepolderde eiland blijkt namelijk in het hedendaagse Hof/Oranjepark gesitueerd te zijn. De resultaten van deze onderzoe ken zijn onder de titel 'Hof van Dolage, de herontdekking van Het Gemoed' van 20 tot en met 24 au gustus 1997 voor publiek toegan kelijk. Het Hof van Dolage biedt de on derzoekende bezoeker (jong en oud) op talloze lokaties in het park Voorstellingen en evenementen op en vanaf de Wilhelminapier op de Kop van Zuid, Rotterdam Donderdag 14, vrijdag 15 en za derfestiviteiten. VEST1NGDAGEN HELLEVOETSLUIS Vrijdag 15. zaterdag 16 en zon- terdag 16 augustus, Ro-theater augustus. Belangrijkste met'Geel'. onderdeel het internationale Entree fl. 25,-. Woensdag 20 au- stoomweekend. Ook een vloot- gustus Gratis kinderprogramma: schouw Qp het Haringvliet, een Bonte Bonje door Samba Salad hjstorjsche kermis; oldtimers, (4 12 jaar). Reserveren: 4390500. 010- vuurwerk. een reeks muziek-, theater-, dans en filmvoorstellingen. Tevens is er een uitgebreide beeldende kunst route: er zijn negentien beeldend kunstenaars (Rotterdammers, Schiedammers, Vlaardingers) uit genodigd om hun gemoedstoestan den zichtbaar te maken. Men kan een eigen route kiezen in het 'Hof van Dolage' op zoek naar 'Bergen Onzin', 'De Woestijn der vergetelheid, 'De Landtong der Geruchten', of de 'Tutn der Lusten". De beeldende kunstinstal laties variëren van een heuse opgraafmachine (de G-lokalisa- tor, oftewel Gemoeds-Lokalisa- tor) bij de 'Landtong der Geruchten' tot een dooltocht in een labyrint waar je de weg niet meer weet en stemmen hoort. Er kunnen foto's genomen worden bij de grootse 'Vulkaan van de Hartstocht' (en meegenomen als souvenir voor de bezoeker). 'Een late Avondwandeling door het Gemoed' op zaterdagavond 23 augustus leidt langs 23 beeldende kunst projecten. Speciale aandacht verdient de openluchtvoorstelling van het Tibetan Institute of Performing Arts. Op vrijdag 22 augustus om 21.30 uur: authentieke Tibetaanse zang en dans, ontstaan vanuit eeuwen oude spirituele tradities (toegang volwassenen 15,-, kinderen 7,50). Hof/Oranjepark Vlaardingen OPENLUCHTTHEATER, IEDERE zondagmid dag T/M 31 AUGUSTUS Rozentuin, Museumpark, Rotterdam. Programma s van 13.00 - 17.30 uur. Toegang gra tis. Vrijdag 15 augustus t/m zater dag 30 augustus (met uitzonde ring van de zondag en de maan dagavond). Speelfilms vertoond in de open- Zondag 17 augustus: 13.00 uur lucbt jn bet Museumpark op een Wereldkindertheater met scherm Van 12 x 20 meter. 14.30 uur: Palio- Tnpajmg gratis. Voor de eerste muziek met Zappen. ^b~-c 0 partea, Griekse muziek met 100q bezoekers is er een stoel bluesachtige achtergrond. 16.00 beschikbaar. Aanvang 21.30 uur uur: Fay Lovsky La Bande Dessinee. BINNENSTADSFESTIVAL Muziek, theater en straatheater in het amfitheater achter 'de Stoep' en op het Uitplein, Havenplein en Cargo. Jazz, ope ra, pop, blues, wereldmuziek, Nederlandstalig, theater voor Zaterdag 11 bands uit binnen- programma-overzicht en WATERPOP, 20STE EDITIE, HOFPARK IN WATERINGEN Toegang gratis. Vrijdag 15 au gustus (vanaf 19.00 uur) en za terdag 16 augustus (13.00 23.00 uur). buitenland, theateracts, kin- om 696218, transport echter achterwege. Het loont de moeite niet omdat het cir cus momenteel relatief dichtbij staat, namelijk op het Malieveld in Den Haag. Vanaf Rotterdam gaat de reis wel weer per spoor naar Eindhoven. Het American Circus is van dinsdag 19 augustus tot en met zondag 13 augustus in Rotterdam. Voorstellingen zijn er dagelijks om 20.00 uur, ma- tinpees vanaf 20 augustus dage lijks om 15.00 uur. De dieren be kijken kan ook iedere dag. De toegangsprijzen lopen vanaf 15 gulden voor de 3e rang t/m 40 gulden voor een plaats in de lo ge. Voor kinderen t/m 12 jaar, houders van een 65 plus pas of CJP geldt een reductietarief. Lezers van deze krant kunnen voor speciale korting gebruik maken van de bon op deze pagi na. Voor meer informatie over het circus kan gebeld worden naar: 010-47.83.988. De generale voor het EK in het weekend van 30 en 31 augustus. Zo wordt het onderdeel springen van het komende CHIO Rotterdam, dat van 21 tot en met 24 augustus in het Kralingse Bos plaatsvindt, genoemd. Het CHIO Rotterdam valt tussen de weekends van het EK dressuur in Verden en het EK springen in Mannheim. De bezoeker ziet daarom op het hip pisch evenement met het grootste buitenconcours een sterk deelnemers veld tegemoet. Alle toplanden brengen hun beste ruiters en paarden aan de start. Zaterdag 23 augustus belooft door de deelname van de Amerikanen aan de landenwedstrijd een topdag te worden. 'De deelname van de roodjassen is een plezierige verrassing. Ze bevin den zich momenteel in het Europese circuit en drukken, waar zij ook starten, hun stempel. Ze wonnen in Rome en in Sankt Gallen en werden in de landenwedstrijd in Aken tweede na Nederland. Winnen in de zwa re landenwedstrijd in Aken is niet niks, want je behoort direct tot de fa vorieten voor het kampioenschap. Het zal er bij de landenwedstrijd bij het CHIO Rotterdam tussen de Amerikanen en Nederlanders om span nen', vertelt woordvoerder CHIO Rotterdam Ton Corbeau. Dit jaar is er geen landenwedstrijd bij de dressuur. De organisatie heeft deze wedstrijd geschrapt omdat zij dan geheel vrij is in de uitnodiging voor deelname. Hoogtepunten van het dressuurprogramma zijn de Grand Prix op vrijdag 22 augustus, de zware kür op muziek op zaterdagavond 23 augustus en de Grand Prix Special op zondag 24 augustus. Favoriet bij de dressuur zijn Nederland en Duitsland. De landen brengen respec tievelijk Ankie van Grunsven en Isobel Wehrt aan de start, die elkaar om de eerste prijs de loef zullen afsteken. De politie verzoekt de bezoekers zoveel mogelijk van het openbaar ver voer gebruik te maken en indien zij per auto komen de bewegwijzering naar de twee grote parkeerterreinen (metrostation Kralingse Zoom en de Erasmus Universiteit) te volgen. Dissen het CHlO-terrein en de parkeer terreinen pendelen gratis bussen. Parkeren rondom het Kralingse Bos is nie| toegestaan. Voor het bijwonen van de eerste dag van het CHIO kun nen twee entreekaartjes voor de prijs van één (tientje) worden gekocht. le onkosten zouden vergoeden. We moesten alles betalen: politiemen sen, dranghekken, zelfs het stop pen van de tram. Dat zou een re kening opleveren van minimaal 35.000 gulden maar kon net zo goed op het dubbele uitdraaien. Dus daar hebben we maar vanaf gezien.. De voorpret van maar liefst 13 dagen 'circus in de stad' begint al op maandagochtend 4 augustus als omstreeks 10.00 uur het hele spektakel op de Müllerpier arriveert en de tent wordt opgebouwd. Op het evene mententerrein verrijst een ware circusstad waar, naast de vele exo tische dieren, zo'n 250 medewer kers en artiesten van 18 verschil lende nationaliteiten worden on dergebracht. Het American Circus is een van de weinige circussen die nog per trein reizen. Zo'n 38 wagons en een kolonne van honderd wagens zijn nodig om het materiaal en de dieren te verhuizen. Voor de reis Rotterdam blijft het trein- Door: Mark Kivit en Els Neijts 9, acrobaten, clowns, houten tribunes én -als het e muffe geur van natte jassen iq de tent Vanaf tus maakt de Müllerpier in Rotterdam plaats Circus. Lezers van deze krant die er snel bij tegen 'n bijzonder lage toegangsprijs genieten van circus dat de technologie niet schuwt maar er zijn doet. Hetgeen tot zeer bijzondere effecten leidt die vergelijkbaar zijn met de sensaties 'illusionair' bees ten- en acrobatenspul als Cirque Plume en Cirque du Soleil. Zonder dat men vertrouwde zaken als een levende have en de ou derwetse circusluchtjes hoeft te missen. en de fenomenale Rastelli Clowns. Olifanten echt zien vliegen 15.- voor Parket-midden i.p.v. 35 -ü I i i. wegerier sljthofF weekbladen Inmiddels Is het al weer vier jaar geleden dat 'THE' American Circus voor het laatst zijn giganti- sche tent in Rotterdam opzette. Diè tent is zo groot als een voet balveld en biedt plaats aan wel 5000 mensen. (In zomerkleding; winterjassen nemen iets meer ruimte in beslag). Het publiek kan er getuige zijn van gewaagde acrobatiek, buitelende clowns en bunging jumpers die aan elastieke koorden door de tent schieten. Alles onder muzikale begeleiding van een twaalf koppig orkest en onder een gerafineerde belichting die de zintuigen verwart maar ook verwent. Het grootste circus dat momenteel door Europa reist wordt geleid door de Italiaanse familie Togni. Deze familie wist een beroemd heid als Günther Gebel Williams in de piste te krijgen, evenals de luchtacrobaat Elvtn Bale, de vlie gende trapezego Absolute ster van het circus is dresseur Flavio Togni. Deze ras-, echte circusarties won op zijn zes tiende al de prestigieuze Zilveren Clown op het Internationale Circus Concours in Monte Carlo. Voor zijn werkelijk gigantische fi nalenummer (de vliegende olifan ten) worden alledrie de pistes sa mengevoegd om voldoende ruimte te bieden. Naast klassieke circu singrediënten als dressuur kan het publiek daarbij ook doorlopend genieten van ballet en schitterende kostuums. De nummers nemen steeds meer theatrale vormen aan. Naast zaken als bij voorbeeld dressuur zelf, is er veel aandacht besteed aan details im aan sug gestie die door de belichting wordt oproepen. Maar, ons clownse. benadrukt de den en acrobaten zodat iedereen de gelegenheid zou krijgen gratis en voor niets de echte circussfeer Dat zit er echter niet me- Nederlands manager voor het regio verspreid- prominent in het American Circus F. Banning. straatbeeld opduiken. Banning Rotterdam en oog een de Coolsingel met olifanten, paar- reclameborden die -door de hele IA WILHELMINA'S ZOMERS FILMNET CANAL+ PLEINBIOSCOOP ROTTERDAM SPIJKENISSE, 27T/M 30 AUGUSTUS Hoofdrol, voor vliegende olifanten en bungee jumpers in uiterst eigentijds maar toch klassiek American circus Tegen inlevering van deze bon betaalt u slechts 10 voor plaatsen op Zij-parket i.p.v. 25.- en Geldig voor de volgende voorstellingen: di. 19 aug. 20.00 u., wo. 20, do. 21 en vr. 22 aug. om 15.00 u. en 20.00 u. I Deze bon kunt u uitsluitend inwisselen aan de I circuskassa's. I (zolang voorraad strekt, geldig voor max. 2 pers., géén korting op korting!) ill AFD. PROMOTIE: POSTBUS 1980, 3000 BZ ROTTERDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 19