KRANT DE HAVENLOODS Extra douche voor groen *r*ZS Ondergang dreigt voor 'De Rijzende Zon' Cursus Spaans en Italiaans Minder uitkeringsfraude l)c fhóóiitt collufa Strü ma IS ECHT OP! Kat dood na verwaarlozing Zomer Bridge weer geslaagd Jaarprogramma NCVB Woudhoek Medicijnen buitgemaakt in deze De Burgemeester Scheer es verwelkomt Bilal Emre Demir als 75.000ste stadgenoot Schiedanimertje steelt brommer Lekkage door hennepkwekerij WêlLJm m Boodschappen Krant T DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1997, 49e JAARGANG, Nr 33, OPLAGE 37.374 Wegener sijthoFF weekbLaden Zomerpop met Golden Earring Honkballers op scherp NS door hitte ged wa rsboomd SCHIEDAM Een kat is dinsdagmiddag doodgegaan, nadat het dier geruime tijd in een woning aan het Slot As- sumburgpad aan z'n lot was overgelaten. Een omwonende haalde de kat in zeer slechte toestand via een wentelraam uit de woning. De hulp van de poli tie en de Dierenambulance werd ingeroepen, waarna het dier werd overgebracht naar dierenhuis Hargahoeve. Korte tijd later overleed de kat echter. „We denken dat het huisdier behoorlijk lang zonder eten en drinken heeft gezeten", zegt een politie woordvoerster. Wanneer de bewoner van het pand terugkeert, zal proces verbaal worden opgemaakt wegens dierenkwelling. SCHIEDAM - De dertigste edi tie van de Zomer Bridge Instuif is gewonnen door het koppel Brinkman/Van Velzen. De he ren speelden een totaal van 372,92 punten bij elkaar en ble ven daarmee het paar Van Gel deren zes punten voor. Voor de organisatie van de in stuif tekenden de Dienst Sport en Recreatie en de bridgeclubs Schiedam'59 en Schiedam-West. Er werd gespeeld in het clubge bouw van Excelsior'20, waar ge durende de tien weken dat het evenement duurde gemiddeld 34 paren aanwezig waren. Na de slotdrive werd het echtpaar We ver dat al een kwart eeuw het leeuwendeel van de organisatie voor zijn rekening neemt door de deelnemers gehuldigd. De winnaars werden gefêteerd door DSR-directeur Jan van Vugt. SCHIEDAM Het nieuwe jaarprogramma van NCVB Woudhoek is uit. NCVB staat voor Nederlandse Christen Vrouwenbond, een maatschap pelijke organisatie waarbij lan delijk een kleine 50.000 vrouwen zijn aangesloten. Vrouwen met verschillende kerkelijke achter gronden en van alle leeftijden. Tot de activiteiten in Schiedam- Noord behoren bijeenkomsten, één avond in de maand, waarbij dit jaar onderwerpen als discri minatie, nieuwe woon- en leef vormen, botontkalking en voor bereiding van een verjaardags viering aan bod komen. De mo menteel 37 leden ontmoetem el kaar ook overdag: tijdens koffiemorgens, een badminton club, bezoek aan een tentoon stelling, een leesclub en middag- voorsteling in de bioscoop. Wie zin heeft haar kennissen kring uit te breiden, waarbij ont moeting en vorming de sleutel woorden van de organisatie zijn, kan het NCVB-jaarprogramma aanvragen via tel. 4715620 of 4714058. EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S HN Het warme weer maakt dorstig. Dat ontdekken de supermarkten dagelijks. Aan de vraag naar allerlei dorstiessers zoals bronwater, frisdrank en natuur lijk bier is nauwelijks te voldoen. Het tempo waar mee klanten hun winkelwagens vullen met drankjes houdt geen gelijke tred met het opnieuw aanvullen van de lege plekken, Voor het groen in de stad geldt deze schaarste niet en de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur sproeit waar nodig. Vooral bomen en struiken die dit voorjaar zijn geplant en nog niet voldoende zijn geworteld krijgen aandacht. Volgens mede werker K. van Oorschot wordt bij iedere droogteperiode (zoals bijvoorbeeld in het voorjaar) in de gaten gehouden of besproeien nodig is. Eenjarig spul als afrikaantjes en petunia's worden daarbij niet vergeten. Ook de bomen die in verband met de metrowerkzaamheden zijn verplaatst naar andere plekken in de stad worden voortdurend nagelopen. „Zo zijn de platanen die naar de Havendijk en de Plantage zijn verhuisd juist in deze warme periode verzekerd van water. Dat geldt eveneens voor de bomen die zijn overplant naar het industriegebied." Op de vraag of hij met deze bomen het grote aantal bedoelt dat binnenkort aan de Adm. Trompstraat wordt geveld, reageert Van Oorschot verbaasd en informeert om welke bomen het gaat, „Nee, van het kappen van 260 populieren op die locatie weet ik niets. Natuurlijk worden bomen die in het voorjaar daarheen zijn verplaatst nu niet gekapt." Vorige week kondigde de gemeente aan op deze plek 260 populieren te vellen. Naar aanleiding van een artikel in Het Nieuwe Stadsblad heeft de raadsfractie van Gemeentebelangen Schiedam hierover inmiddels vragen gesteld aan het college van B&W. SCHIEDAM Van een 42-ja- rige Schiedamse vrouw is dins dagmiddag in de Nieuwe Passa ge haar portemonnee gerold. Naast een geldbedrag en enige persoonlijke bescheiden zaten in de portemonnee ook twee tablet ten van het medicijn Sandomi- gran, een middel tegen migraine. Deze tabletten zijn schadelijk wanneer ze door kinderen wor den ingenomen. Mensen die de medicijnen aan treffen, kunnen ze afgeven op het politiebureau of de apo theek. SCHIEDAM Burgemees ter R. Scheeres trok er dins dagmiddag hoogstpersoonlijk op uit om Bilal Emre Demir officieel te verwelkomen in Schiedam. Het jongetje werd geboren op 2 juni 1997 en was daarmee de 75.000ste inwoner van de stad. Een magische grens is hiermee eindelijk weer doorbroken; in 1979 kende Schiedam voor het laatst 75.000 inwoners. Des tijds was er echter sprake van een snelle afname van de be volking, terwijl momenteel een stijgende trend is te signa leren. De verwachting is dat Schiedam in 2006 ruim 79.000 inwoners telt. Uit gegevens van de afdeling Burgerzaken en de afdeling On derzoek en Statistiek van de ge meente kwam vast te staan dat Bilal Emre Demir exact de 75.000ste inwoner van Schiedam is. Zijn ouders Ilhami Demir en Selma Gök zijn beiden geboren in het Turkse Aksaray en Bilal is hun derde kind. Vader Demir kwam in 1980 naar Schiedam en de moeder in 1986. In '85 traden zij in het huwelijk. Het gezin is woonachtig in de Van Tienho- venstraat. Wereldoorlog EJit het gemeentelijk overzicht Bevolkingsverloop blijkt dat in de maand juni het inwonertal van Schiedam wederom is geste gen. Door zowel een geboorte als een vestigingsoverschot nam de bevolking per saldo toe met 44 personen. Bilal Emre Demir was één van deze 44 en daarmee de 75.000ste inwoner. In de periode na de Tweede We reldoorlog maakte het inwoner tal een jarenlange groei door. Deze toename werd begin jaren zeventig tot staan gebracht. In 1971 kende Schiedam haar maximale inwonertal met 83.313 personen. De periode daarna gaf als gevolg van een grote uit stroom van vooral gezinnen met kinderen een langdurige daling van het inwonertal te zien. In 1979 zakte de stad zelfs onder de 75.000 inwoners. Sveaparken Het keerpunt kwam halverwege de jarentachtig, toen de grote bouwprojecten in Woudhoek op gang kwamen en enkele jaren later Spaland-West uit de grond werd gestampt. Hierdoor was Schiedam in staat ook meer koopkrachtige huishoudens en gezinnen voor de stad te behou den en van buiten de stadsgren zen aan te trekken. Door de bouw van circa duizend woningen in Sveaparken (Spa- land-Oost) is de verwachting dat Schiedam de komende jaren ver der blijft groeien. Volgens de be volkingsprognose zal bij een ge lijkblijvende woningbouwplan- ning het inwonertal de komende tien jaar geleidelijk stijgen. In het jaar 2006 telt Schiedam dan ruim 79.000 inwoners. SCHIEDAM De Partij van de Arbeid maakt zich zorgen over de toekomst van karateve- reniging De Rijzende Zon. De club, die veel moeilijk bereikbare jongeren trekt, maakt nu weke lijks twee uur gebruik van sport hal Oost maar wil dit aantal uitbreiden naar vier uur. Het omgekeerde dreigt te gebeuren: De Rijzende Zon zou zich geheel moeten terugtrekken uit de sporthal ten faveure van basket balvereniging Juventus. Reden voor de PvdA-fractie om schrif telijke vragen te stellen aan het college van B&W. De PvdA-raadsleden B. Zyde- veld, G. Klepke en P. Groene- weg willen sowieso weten hoe het met het gebruik van sporthal Oost gesteld is en hoe het na de zomerstop verder gaat nu recent besluitvorming heeft plaatsge vonden binnen de gemeentelijke organisatie. „Als het gebruik van sporthal Oost na deze be sluitvorming, naast het onder- wijsgebruik, nog slechts door één sportvereniging plaatsvindt, wat is dan de hoogte van de mogelijk verkapte subsidie die deze ene vereniging ontvangt en hoe is dan de kantine-exploitatie geregeld?", zo vragen de drie so ciaal-democraten. Voorts wensen de PvdA'ers ant woord op de vraag wie verant woordelijk is voor de verhuur van de sporthal en wie de richt lijnen opstelt die bij verhuur in acht moeten worden genomen. „Bent u mef ons van mening dat in elk geval in de wijk Oost, met de onomstreden problemen die in deze wijk bestaan, aan de be tekenis voor de wijk die een be paalde vereniging heeft, een be slissende waarde moet worden toegekend bij de keuze uit ver schillende gegadigden voor het gebruik van een dergelijke ac commodatie en is uw college met ons van mening dat de nu ont stane situatie uiterst onbevredi gend is?", schrijft het PvdA-trio. De sociaal-democraten dringen in hun schriftelijke vragen aan op een 'dringende correctie' ten gunste van De Rijzende Zon. „Welke maatregelen denkt uw college te nemen om een eind te maken aan deze onbevredigende situatie die volstrekt in strijd is met zowel het wijkgerichte be leid in het kader van de leefbaar heid (Integraal Veiligheidsbe leid), als met de beleidsvoorne mens om meer sport in de wijken uit de dragen, zoals bij herhaling onderschreven door de PvdA en andere partijen", zo besluiten de gemeenteraadsleden hun serie vragen. SCHIEDAM Wijkcentrum De Blauwe Brug start in september met de cursussen Italiaans en Spaans. Deze cursussen zullen worden gedoceerd door Carlos Godoy Vidal. Voor twaalf lessen betaalt men 90,-. De cursus Italiaans voor beginners wordt vanaf 22 september iedere maandagavond gegeven van 20.45 tot 22.15 uur. Er zijn twee verschillende cursussen Spaans: Spaans voor beginners I (voor men sen zonder voorkennis), te volgen op maandag van 19.00 tot 20.30 uur en gaat 22 september van start; Spaans voor beginners II start op donderdag 25 september van 13.30 tot 15.00 uur. Voorafgaande aan de cursussen Spaans wordt donderdag 18 septem ber van 13.30 tot 15.00 uur een presentatie gehouden. De docent zal dan uitleg geven over de inhoud van zijn lessen en zijn manier van lesgeven. Tevens kan men indien er sprake is van enige voorkennis een gesprekje met de docent voeren, zodat hij kan inschatten of aan de cursus Spaans voor beginners II kan worden deelgenomen. Voor verdere informatie en voor inschrijvingen kan men terecht bij de receptie van De Blauwe Brug (Bachplein 590), tel. 4701049. Het wijkcentrum is gemakkelijk bereikbaar met tramlijn 1. SCHIEDAMDe politie heeft dinsdagavond op de Ch. Th. Storkstraat een 11-jarige Schiedamse jongen aangehouden die rondreed op een gestolen bromfiets. Eerder die dag had een 18-jarige Schiedammer aangifte gedaan van diefstal van zijn brommer. Na verhoor op het politiebureau werd de 11-jarige jongen overgedragen aan zijn ouders. SCHIEDAM Het aantal gevallen van fraude met uitkeringen vertoont de afgelopen driejaar in Schiedam een dalende tendens. Werden in 1994 nog 350 'duistere praktijken' opgespoord en in 1995 250, over 1996 was er 175 maal sprake van zogeheten witte fraude. Het gaat om bedragen boven de 500 gulden waarover normaal gesproken loonbelasting moet worden betaald. Een en ander blijkt uit cijfers van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Het opsporen van fraude verloopt niet altijd even gemakkelijk omdat de belastingdienst tot voor kort pas na twee jaar rappor teerde aan de GSD. Nu gaat dat anders, al moeten nog veel zaken onderzocht worden. „Schiedam is een grote stad, dus gaat het allemaal niet zo snel", meldt GSD-woordvoerster C. Duijnker. „Maar doordat de belastingsignalen nu grotendeels binnen een jaar kunnen worden afgehandeld, wordt de fraude sneller opge spoord. Als gevolg hiervan wordt de fraudeduur korter en het gefraudeerde bedrag lager. De snellere opsporing lijkt tevens een preventieve werking te hebben, want het aantal daadwerkelijke fraudezaken ten opzichte van het aantal signalen neemt jaarlijks af." Het totale bruto fraudebedrag nam vorig jaar in vergelijking met 1995 af met één miljoen gulden. De gemiddelde fraudeduur in weken liep terug van 46 in 1994 en 31 in 1995 tot 28 in 1996. Het aantal opgemaakte processen-verbaal daalde ook, met zo'n vijftig per jaar. „Onze cijfers liggen hoger dan die in Maassluis bijvoorbeeld. Maar ja, Schiedam is nu eenmaal een grotere stad en kent een geheel andere sociale structuur", aldus Duijnker. SCHIEDAM De politie heeft woensdagmiddag rond 16.30 uur naar aanleiding van melding van een lekkage een hennepkwekerij ontdekt in een woning in de Ja cob -van Lennepstraat. Op de tweede etage van het pand werden 129 hennepplanten en negen assimilatielampen aange troffen. De planten en de appa- reatuur zijn in beslag genomen. Alles stond onder water, waar door de brandweer er aan te pas moest komen om alles te verwij deren. Tegen de bewoner van het pand wordt proces-verbaal opge maakt. \/A4\ i via A15 Afslag I Barendrecht/IJsselmonde Eethoek SATRIJS als het om wonen gaat Nieuwe Stadsblad s Wegener Sijthoff Weekbladen Groot Rotterdam Oplage: ruim 3/4 miljoen "J'*/? mm-.-. voor nieuwe produkten en acties Gemeente Schiedam gaat komende tien jaar naar ruim 79.000 inwoners Burgemeester Scheeres heeft namens de gemeente aan de ouders van de 75.000ste inwoner een VSB- spaarhankboekje en enkele andere cadeaus overhandigd Bestaande uit 4 zwarte stoelen met fantasiestof bekleding en bijpassende tafel op kruispoot. (ca. 100x100 cm.) Nu kompleet van 479.95 voor IEDERE DAG OM 10.00 UUR GEOPEND! I FILIAAL ROTTERDAM OP MAANDAG GESLOTEN! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1