DE HAVENLOODS IN KRANT Vervlogen tijden en moderne architectuur y Bliksemexpositie op het Stadserf 126 Zwartrijders beboet bij controle Warenhuis op prijzen scherp iniratuin Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010 - 473.88.88 Fiets, geld en pinpas gestolen Meldingsplicht nog niet gemeld Schildpad steekt over Stankcode 1 Winkeldief overmeesterd D66 wil snel duidelijkheid over toekomst soft- en honkbalvereniging Schiedam Trambestuurder overvallen ■■iT groene warenhuis w ïf Wegener sljthoFF weekb Laden WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997, 49e JAARGANG, Nr 34, OPLAGE 37.374 EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD WESTHAVENKADE 14 VLAARDINGEN Rotterdamsedijk 437, Schiedam Monument soms een probleem Tommei naar Nieuwland Magie Circus in Schiedam SCHIEDAM Een 18-jarige Schiedammer is zaterdagavond bestolen van zijn fiets, bankpas en een geldbedrag. De jongeman ging geld pinnen bij een bankfiliaal aan de Gerrit Verboonstraat. Hierbij liet hij zijn fiets onafgesloten buiten achter. Toen de jongen even la ter zag dat zijn rijwiel verdwenen was, rende hij naar buiten om de dieven te achterhalen. Helaas vergat hij toen zijn juist gepinde geld en bankpas mee te nemen. Bij terugkomst in het filiaal wa ren zowel de pas als het geldbe drag van enige honderden gul dens verdwenen. SCHIEDAM Raadslid Th. Schoenmakers van Platform Schiedam heeft aan het college van B&W vragen gesteld over de meldingsplicht voor evenemen ten. Deze algemene plaatselijke verordening is ingesteld naar aanleiding van de rellen bij de Margriethal van begin april en is op 1 augustus ingegaan. Schoenmakers had tijdens de ge meenteraadsvergadering op 7 juli al vragen gesteld over deze verordening en werd er toen van verzekerd dat alle betrokkenen (exploitanten van horeca-onder- nemingen) tijdig persoonlijk op de hoogte zouden worden ge steld van hun nieuwe verplich ting om alle in de komende drie maanden te organiseren evene menten te melden. Een week na de ingangsdatum was dit echter nog niet gebeurd. Schoenmakers heeft het college dan ook gevraagd naar de reden van deze vertraging. Verder wil hij weten of de in gangsdatum 1 augustus blijft of wordt uitgesteld en of het niet tijdig informeren juridische of andere consequenties kan heb ben. Daarnaast heeft hij ge vraagd wanneer de betrokkenen alsnog op de hoogte worden ge steld. SCHIEDAM Een 52-jari- ge automobilist uit Zonho ven stuitte maandagmiddag op de Boerhaavelaan op een wel zeer vreemde weggebrui ker. Rond één uur ontwaarde de bestuurder een schildpad die bezig was de rijbaan over te steken. De automobilist ontfermde zich over de schildpad en bracht het dier na.ar het poli tiebureau. Politiemedewer kers hebben de schildpad la ter bij diergaarde Blijdorp af gegeven. Schiedam heeft eindelijk weer het zicht de historische kern van de stad terug. Eind vorige week zijn enkele portocabins op het Stadserf weggehaald die ruïne Huis te Riviere lange tijd hebben omringd, waardoor dit oude bouwwerk niet langer aan het oog is onttrokken. Huis te Riviere was het kasteel van vrouwe Aleida van Avesnes, zuster van graaf Willem I. Zij legde in 1260 een dam in de Schie op de plaats van de huidige Dam en Oude Sluis, Het kasteel vormde in de Middeleeuwen de kern van Schiedam en werd in de Tachtig jarige Oorlog in 1275 door Schiedammers verwoest uit angst dat het in handen zou vallen van de Spanjaarden. Nu herinnert de ruïne nog aan deze tijd.Inmiddels steekt dit teken van vervlogen tijden af tegen de moderne architectuur van het nieuwe Stadserf. De totale kosten van het hele nieuwbouw-project bedragen 52 miljoen gulden. In het najaar zullen de verschillende diensten hun nieuwe plekje in de gebouwen gaan innemen. Het Gemeente- Archief verhuist in oktober en zal op 3 november voor het publiek worden geopend. De bibliotheek vertrekt op 27 oktober vanuit de Lange Haven en op 18 november kunnen leners hun boeken komen halen in het nieuwe gebouw. De burgemeester en wethou ders verhuizen op 7 november naar de nieuwe bestuursvleugel boven de nieuwe raadzaal. Op 11) november komt de inhoud van de fractiekamers die zich nu op de Grote Markt bevinden, naar het Stadserf. Ook de Stadswinkel aan de 's-Gravelandseweg moet verkassen. Deze sluit op 14 november en gaat in het nieuwe onderkomen weer open op 17 november. WATERWEG Voor het wes telijk deel van het Rijnmondge bied geldt sinds maandag weer stankcode 1Bedrijven die stank verwek kende activiteiten ontplooien, dienen dit bij de DCMR Milieudienst Rijnmond te melden. De stankcode is inge steld vanwege het warme en na genoeg windstille weer, waar door de stank boven het gebied blijft hangen. SCHIEDAM Een winkelme dewerker en enkele voorbijgan gers hebben zaterdagmiddag een 28-jarige Schiedammer overge dragen aan de politie. Getuigen hadden gezien dat de man twee opblaasbare zwembaden weg nam uit een winkel aan de Hoogstraat. Een medewerker zette hierop de achtervolging in. Samen met enkele voorbijgan gers werd de man overmeesterd en overgedragen aan de politie die de Schiedammer afvoerde. SCHIEDAM De kans op een nieuw sportcomplex in Schiedam-Noord lijkt mini maal. Dat zegt directeur J. van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie in reactie op vra gen van D66. „Er is gewoon geen ruimte. We hebben even gedacht aan een accommoda tie nabij het viaduct over de nieuwe rijbaan richting 's- Gravelandseweg, maar die oppervlakte bleek te klein. Een andere optie is een com plex bij tenniscentrum Kethel- hage, maar vanwege de ondui delijkheid over de komst van de verlengde A4 is ook dat onbegonnen werk." D66 neemt hiermee geen genoegen en wil dat het college van B&W zich opnieuw over de zaak buigt, vooral met het oog op de toekomst van soft en honkbalvereniging Schie dam. Deze club moet in ver band met de aanleg van de Tweede Beneluxtunnel ver dwijnen uit sportpark Harga en wil graag naar Noord ver huizen. De gemeente wil sportclub Schiedam voorlopig onderbrengen in Bijdorp. „Tijdens de behandeling van de begroting voor 1997 door de ge meenteraad zegde het college van B&W in antwoord op een vraag van de D66-fractie toe dat onderzoek zou worden verricht naar de mogelijkheden om in Woudhoek of Spaland een bui- - fa *-'■ tensportaccommodatie aan te leggen", aldus de D66-raadsle- den G. van den Akker-de Jager en M. Houtkamp. „Tot op he den heeft deze toezegging niet tot merkbare actie geleid. De problemen van soft- en honkbal vereniging Schiedam brengen ons ertoe om nu aan te dringen op een spoedige nakoming van die toezegging." D66 stelt het college nu dan ook drie concrete vragen. Verantwoordelijkheid Ten eerste wil men weten wat de voorwaarden (met name finan cieel) zijn waaronder de sport vereniging de huidige accommo datie in Harga moet verlaten. Daarnaast of de gemeente niet vindt een eigen verantwoorde lijkheid te hebben voor lokale sportclubs (losstaand van de voortgang van de onderhande lingen met Rijkswaterstaat, over de verkoop van een deel van sportpark Harga dat nodig is voor de aanleg van de Tweede Beneluxtunnel). Tenslotte wil D66 dat het college van B&W op korte termijn onderzoek verricht naar de mogelijkheid van een sportaccommodatie in Noord. Als mogelijke locaties worden genoemd: omgeving Munster straat (Woudhoek) en nabij Windas (Spaland). Directeur Van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie beaamt dat de behoefte aan een sportcomplex in het noordelijke deel van de stad groot is. „Al vaker hebben clubs te kennen gegeven graag naar Noord te verhuizen. Ik denk onder meer aan Hermes DVS, HBSS en PPSC. Probleem was en is de beschikbare ruimte. Het gaat al gauw om een paar honderd vier kante meter, om een behoorlijk sportcomplex te realiseren. Vol gens mij is dat oppervlak ge woon niet voorhanden. Maar als een politieke partij hier vragen over stelt, zullen we dit natuur lijk opnieuw gaan bekijken. Deze week komt verantwoorde lijk wethouder Hafkamp terug van vakantie en gaan we onge twijfeld weer rond de tafel zit ten." Hondensport Van Vugt wil de problematiek van de sportaccommodaties graag als geheel aanpakken. „Zo verhuist hondensportvereniging De Brandersstad waarschijnlijk van sportpark Harga naar het leeggekomen complex van SMC, dat onlangs fuseerde met SVV. Met passen en meten trachten we tot oplossingen te komen. Feit blijft echter dat Schiedam inmiddels behoorlijk is volge bouwd." SCHIEDAM Een tentoon stelling inrichten die slechts vier uur te bezichtigen is, loont de moeite niet zullen de meeste mensen denken. Toch vindt een dergelijk kortlopend initiatief vrijdag 22 augustus plaats op Stadserf. Kunstenaar David Flipse, type 'globetrotter', kreeg van Marcel Rozenberg (van Instituut' Restauratie en Decoratie, gevestigd aan het Stadserf) het aanbod om zijn werk te exposeren en dat sloeg hij niet af. 'One Evening Event' luidt de titel van de bliksemten- toonstelling en daarmee wordt een overzicht getoond van werk dat de kunstenaar de afgelopen tien jaar maakte. Daaronder is twee-dimensionale kunst te zien waarbij verschillende stijlen en (druk)technieken zijn toegepast uit zowel heden als verleden. Misschien dat er bij een enkele Schiedamse kunstliefhebber nu een lichtje gaat branden, waar bij men zich afvraagt: „Is dat niet die jongen die eind zestiger jaren stempelwerk exposeerde tijdens de 'Salon der Maasste den'?" En dat klopt. Overigens werd er na die tijd niet veel meer van David Flipse - eens als arbeider in de Rotterdamse ha ven begonnen - gehoord. Hij vertrok 19 jaar oud naar India en Pakistan. Tenminste dat was het plan, maar hij bleef hangen in Istanbul en ging volgens naar Tel Aviv. Van daaruit reisde hij naar de Verenigde Staten en belandde in de kunstenaarswijk Greenwich Village in New York. Na enige tijd vertrok hij naar San Francisco. In 1975 volgde hij in Californië een kunstopleiding en nam deel aan tal van groepstentoonstellingen in San Francisco, Dallas, San Jose en New York. In Japan bestudeerde hij druktechnieken. Geruime tijd was hij assistent van Daniel Spoorri (bekend kunstenaar) en in 1977 kreeg hij van de inmiddels overleden Duitse kunstenaar Joseph Beuys het verzoek een perfor mance op de Documenta in Kassei te verzorgen. Afwisse lend woonde David Flipse in Nederland en in de Verenigde Staten. Ruim twintig jaar deed hij indrukken op in het buiten land en die hij verwerkte in zijn doeken. Vorig jaar werd werk van Flipse getoond in het Van Reekum Museum Apeldoorn en in de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Sinds anderhalf jaar woont en werkt hij weer in Nederland en de behoefte om er op uit te trekken voelt de thans 48-jarige David Flipse niet meer zo sterk. De overzichtstentoonstelling, waarbij de kunstenaar aanwe zig is, loopt vrijdag 22 augustus van 19.00 tot 23.00 uur op het Stadserf 90-92. SCHIEDAM Een 33-jarige trambestuurder uit Rotterdam is donderdagnacht rond 00.30 uur in de tram ter hoogte van het Bachplein beroofd. De dader was ondanks dringende verzoe ken van de bestuurder om de tram te verlaten bij het eindpunt aan de Scheepvaartweg blijven zitten, omdat hij naar het station wilde. Het slachtoffer besloot daarom terug te rijden naar de remise en de man af te zetten bij het sta tion. Ter hoogte van het Bach plein werd hij echter met een mes bedreigd en pakte de dader een onbekende hoeveelheid geld en strippenkaarten. De bestuurder spoot met een busje verf op zijn belager, die vervolgens met de buit uit de rijdende tram sprong en er vandoor ging. ■f SCHIEDAM De politie heeft donderdagavond samen met personeel van de RET een tramcontrole gehouden op de Rotter damsedijk ter hoogte van de Van Deventerstraat. In totaal kregen 126 mensen een boete van de RET, omdat ze niet in het bezit waren van een geldig plaatsbewijs. De politie heeft drie mensen aangehouden, twee voor het opgeven van een valse naam en één omdat hij nog een boete had openstaan en niet in het bezit was van een verblijfsvergunning. Deze 40-jarige man is ingesloten op het politiebureau. In totaal zijn 1125 reizigers in veertien trams, lijn 1 en 4, gecontroleerd. „Er zijn dus veel mensen beboet binnen een paar uur, bijna tien procent. Toch is de controle redelijk rustig verlopen. Er hebben zich geen ongeregeldheden voorgedaan", aldus politievoorlichtster L. 't Hart. Mensen die geen geldig kaartje hadden, is verzocht uit te stappen en plaats te nemen in een gereedstaande RET-bus. Daar zijn de zaken verder afgehan deld, waardoor de trams geen vertraging hebben ondervonden van de controle. De politie heeft dertien mensen ingezet bij de controle, waronder ook personeel van de Vreemdelingendienst. Door de RET zijn tien medewerkers ingezet. Nieuwe Stadsblad a Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen Aanleg sportcomplex in Noord is volgens gemeente onhaalbaar aanleg van een sportaccommodatie nabij tenniscentrum Kethelhage aan sie over de verlengde rijksweg A4 is dat echter nog steeds onmogelijk. Een van de mogelijkheden zou aanleg van een sportaccommt Zoomweg zijn. Door de discussie over de verlengde rijksweg Deze reizigers konden wel een geldig kaartje laten zien aan de controleur. Nu tijdens de Warenhuis op Stelten- dagen zeer scherpe aanbiedingen. Een supergrote tuinhortensla van 24.95 voor maar PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 l Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1