nrvD Gemeente Schiedam Leefbaarheid en veiligheid Schiedam: grote stad I mam T IS NU TIJD VOOR EEN DUIK IN In de strijd tegen de verloedering r Bee De gemeente Schiedam heeft het bij de regering voor elkaar gekregen dat Schiedam voortaan wordt beschouwd als 'grote stad'. Dat klinkt misschien vreemd voor een gemeente met 75.000 inwoners. Maar aan de andere kant: de problemen die Schiedam moet oplos sen zijn wel degelijk die van een grote stad. Daarom krijgt de gemeente extra geld om de werkloosheid te bestrijden, de vei ligheid op straat te vergroten, het onderwijs te verbeteren en verloederende buurten op te krikken. Burgemeester Scheeres Burgemeester en wethouders willen weten wat de Schiedamse bevolking vindt van de plannen die in de maak zijn. Iedere gulden kan maar één keer worden uitgegeven en het gemeen tebestuur wil er zeker van zijn dat de juiste zaken worden aangepakt. Wethouder Wiegman, de eerst verantwoordelijke voor het Schiedamse 'grotestedenbeleid', legt begin septem ber zijn oor te luisteren bij buurtbewo ners en instellingen. Want nu kunnen zij nog invloed uitoefenen op de plannen. Deze week het eerste deel uit een serie van vijf artikelen over de problemen van de grote stad: de leefbaarheid en de veiligheid. BOUWZAKEN AAa WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 34-441 Gemeenteberichten AA Colofon Stadskantoor tel. 010-2465555 fox 010-4737021 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Bezoekadres: Emmastraat 1 Kantoorgebouw 's Graveland tel. 010-2465155 fax 010-2465298 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA bezoekadres: 's Gravelandseweg 567 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel. 010-2465389 fax 010-2465364 De gemeente gaat op verschillende plaat sen in Schiedam zesendertig veiligheidsas sistenten inzetten. Deze veiligheidsmensen opereren vanuit serviceposten in de wijk. Zo worden ze 'het oog en oor' van de buurt: ze houden in de gaten of de buurt schoon en veilig is. Maar ook of mensen er niet dreigen te vereenzamen. De gemeente wil dat de bewoners van deze buurten zich er weer prettig en vei lig gaan voelen: met elkaar en voor elkaar. Tweehonderdduizend gulden Het geld dat nodig is voor deze veiligheids mensen (ruim tweehonderdduizend gulden) haalt de gemeente uit het extra geld dat ze heeft gekregen uit Den Haag. Schiedam kan nu in een hoger tempo de strijd aanbinden met de hoge werkloosheid, de criminaliteit, de vervuiling en het vandalisme. Ook het grote aantal kinderen dat vroegtijdig de school verlaat baart de gemeente zorg. Straffe aanpak Om wat te doen aan de jeugdcriminaliteit en het vandalisme zal de politie de scholen langsgaan om duidelijk te maken wat wel en wat niet door de beugel kan. Op die manier hoopt de gemeente de leerlingen op het rechte pad te houden. De enkeling die toch over de schreef gaat kan rekenen op straf: wie iets vervuilt zal dat moeten schoonma ken, wie iets vernielt zal het moeten repare ren. Politie en Justitie gaan ook de drugs overlast strenger aanpakken. Er komen hel dere regels en overtreders gaan niet vrijuit. Bewoners De gemeente denkt deze zaken het beste per wijk te kunnen regelen. Voor iedere wijk moet er een veiligheidsplan komen waar dui delijk in staat welke problemen er zijn, wat er moet gebeuren om ze op te lossen en wie dat moet doen. De gemeente gaat de bewo ners vragen om hulp, want zij weten beter dan wie ook wat er in hun straat speelt. Voor de wijken Nieuwland en Oost zijn er al wijk- plannen gemaakt, Groenoord is druk bezig en de andere wijken zullen binnen twee jaar volgen. Meer informatie Voor meer informatie over het Schiedamse grotestedenbeleid kunt u tijdens kantoor uren contact opnemen met de heer H. Gerrits, telefoon (010)-2465469. Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief- Jstukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: Hoogheemraadschap Delfland Geervlietsestraat 50 Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: C.H. Timmers Broekkade 28 hekwerk plaatsen asbest verwijderen Verleende bouwvergunningen/meldingen (incl. datum verlening): (datum verlening: 15-08-1997) R.A.F. Ingelse Mina Krusemanstraat 18 W.J.G. van der Sloot Broersvest 75-77 J.M. Eggelmeijer De Vlinderhoven 99 A. Hoek De Vlinderhoven 66 W.T. Kooyman Steenstraat 7, klein 1 VDM Architecten Puttershoeksestraat 44 a G. Wigmans Mary Zeldenruststraat 21 Bouw- en Aann.bedrijf Gebr. Verschoor b.v. Warmoezenierstraat twee dakkapellen bouwen winkel/woonhuis verbouwen berging bouwen woning vergroten woning vergroten twee dakkapellen bouwen dakkapel bouwen Huisman Vastgoed b.v. S.H.J. Jansen C. van Dam (datum verlening: 01-08-1997) J.B.J. Verschuren Dagpauwooghof Kievitslaan 46 schoolgebouw, kinderdagver blijf, gymnastiekzaal en woningen bouwen trafostation bouwen 15, 16,17 woningen vergroten Stadhouderslaan 111 antennemast plaatsen berging bouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen (incl. datum verlening): (datum verlening: 15-08-1997) C.H. Timmers Broekkade 28 asbest verwijderen Woningstichting Noordvest Mgr. Nolenslaan 458-772 asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) bin nen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. BI V De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1, Schiedam Datum: 26 augustus 1997 Hoogheemraadschap Delfland Geervlietsestraat 50 hekwerk plaatsen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. In dat geval dient u een afspraak te maken over het juiste tijdstip met het secretariaat, tel.: 246 55 03. ONTWERP-ONTHEFFINGEN Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veelgevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behande len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-ontheffing) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 1 juli 1997 een aanvraag om ontheffing artikel 10.47 van de Wet milieubeheer ontvangen van Transport Sanering Milieu >or het lozen van bemalingswater op het openbaar riool. De bemaling wordt uitge voerd ten behoeve van grondwatersanering op de lokatie aan de Ringerstraat 18 te Schiedam. ingevolge (TSM) vc Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ontheffing te verlenen. Aan de ontheffing zijn voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-ontheffing, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 20 augustus 1997 tot en met 16 september 1997 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerp-ontheffing kunt u deze tot en met 16 september 1997 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw per soonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de ontheffing kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan gedurende de inzagetermijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt inge bracht tegen de ontwerp-ontheffing. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijker wijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-ont heffing. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerp-ontheffing kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de elefoonn Projectnummer408327 DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402 It/y ONTWERPBESCHIKKINGEN i Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behande len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om ver gunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 16 april 1997 is een aanvraag ontvangen van Rotterdamse Elektrische Tram om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een metrostation aan de Vlaardingerdijk/Vijfsluizerhaven te Schiedam (97.16.05). 2. Op 24 april 1997 is een aanvraag ontvangen van Avezaat Handelmaatschappij B.V. om een revisievergunning voor het veranderen van een constructiewerkplaats ten behoeve van mobiele kranen en kraandelen aan de Van Heekstraat 39 te Schiedam (97.17.11). De veranderingen omvatten onder andere een uitbreiding met een montage-en demontage ruimte, de aanleg van een wasplaats, het afleveren van motorbrandstoffen voor eigen gebruik, de opslag van materialen op het buitenterrein, verharding van het buitenterrein en het verrich ten van bepaalde werkzaamheden op het buitenterrein. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunnin gen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 20 augustus 1997 tot en met 16 september 1997 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken m.b.t. Rotterdamse Elektrische Tram kunt u tevens inzien bij de gemeente Vlaardingen, bij de sectie Vergunningen en ontheffingen Van de dienst Stadswerk, Hoflaan 27, kamer 107, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken m.b.t. Avezaat Handelmaatschappij B.V. kunt u tevens inzien bij Gemeentewerken Rotterdam, afdeling Milieubeleid Rotterdam, Europointcomplex toren III, Galvanistraat 15 te Rotterdam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerp-beschikking kunt u deze tot en met 16 september 1997 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw per soonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over de ontwerpen van de beschikkingen kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan gedurende de inzagetermijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aanto nen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerp-beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M, de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de elefoonni Projectnummers: 97.16.05 en 97.17.11 DCMR (telefoonnummer (010)2 468 402

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2