Vernieuwde Mazda B-serie Pick-up terug in showroom Ook Volvo gaat GDI-motor van Mitsubishi gebruiken VW maakt prijzen Polo Variant bekend Auto kort Organizer telt kilometers in moderne vormgeving Klassiek rijplezier Honda 'Type-R' ÊÊKÊ iiliili I A uto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek illlllllll Illlllllll! mmmm Colofon redactie service lu eekbladen Wegener Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Pas. 010-4699362 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 In 1993 nam Mazda de B-serie Pick-up uit het leveringsprogram ma. Inmiddels is de vraag naar dit soort auto's echter zo toegeno men, dat de importeur besloten heeft dit model weer in het programma op te nemen, zij het nu in pen sterk verbeterde uitvoering. Die verbeteringen zijn op de eerste plaats te vinden onder de motorkap. Daar huist nu een nieuwe 2,5 liter dieselmotor met een vermogen van 86 pk (63kW). Dez? krachtbron heeft bovendien een beter koppel en is een stuk geruislozer dan zijn voorganger. Ook is voor de B-serie Pick-up een 2,6 liter benzinemotor beschikbaar (122ply90kW) die kan worden uitge rust met een 'onderbouw' LPG-installatie. Om het comfort voor de inzittenden te verbeteren werden nieuwe stoelen geplaatst en werd het dashboard volledig vernieuwd. De B-serie Pick-Up is leverbaar in vier uitvoeringen: 2500 D standaard, 2500 Cab Plus, 25oo Cab Plus 4WD en 2600 Benzine Cab Plus 4WD. De prijslijst (excl. BTW) begint bij fl. 27.390,-. ■f De vraag naar de GDI-motor (directe benzine-injectie) van Mit subishi is enorm. Daarom verhoogt de fabrikant tegen het einde van het jaar de productie van 7.000 naar 20.000 per maand. De revolutionaire krachtbron werkt volgens het concept van directe benzine-injectie. Hierdoor ligt het brandstofverbruik twintig procent lager dan bij een gelijkwaardige conventionele injectiemotor. Ook de uitstoot van C02 is met twintig procent teruggebracht. Tegelijkertijd neemt het vermogen ten opzichte van diezelfde motor met tien procent toe. In Nederland wordt de Carisma leverbaar met een 1,8 liter GDI-motor. Mitsubishi heeft nu ook een 3.5 liter V6 GDI-motor ontwikkeld. Alleen de Pajero in Japan is leverbaar met deze krachtbron. Het is voor het eerst dat het GDI-concept wordt toegepast op een V6 motor. Ook andere fabrikanten hebben veel interesse in de revolutionaire GDI- motor van Mitsubishi. De producent gaat de motor daarom in licentie ook voor anderen bouwen. Vanaf april 1998 monteert Volvo bijvoorbeeld de GDI-krachtbron bij NedCar (Bom) in de S40 en V40. Door Anjès Verhey München. In de Heuvels rond de Beierse metro pool liet Ford de wereld autopers voorproeven van haar nieuwe sport- coupé. De coupé is terug van weggeweest. Een coupé (letterlijk "afge sneden") is een twee- deurs auto die over het algemeen vier personen plaats biedt. Een type type auto dat met name inde smaak valt van mensen die de elegante lijn en de sportieve uit straling ervan boven het gemak en de prijs van een vierdeurs wagen stellen. De Puma werd geheel via de computer in recordtijd op de wielen gezet. Zijn on derstel, iets verlengd, werd van de Fiesta overgenomen en aangepast aan het spor tieve image van de coupé. De Puma \yordt vanaf eind 1997 in één uitvoering met één motor geleverd. Het be treft de nieuwste en tot nii toe grootste uit de befaam de Zetec-serie. Deze moto ren blinken uit door hun rustige trilingvrije loop, de sportieve inslag en het lage brandstofverbruik, de 1679 cm3 grote zestienkleps in jectiemotor van de Puma vormt daarop geen uitzon dering. Met een volledig variabel, elektronisch gere gelde nokkenasverstelling bereikt hij bij 6300 toeren per minuut maar liefst 125 pk. 85% van de trekkracht is over een breed merenge bied al vanaf 1500 omwen telingen voorhanden en be draagt in cijfers uitgedrukt maximaal 157 Newtonme- ter. Om het felle karakter van deze multipoint injec tiemotor ten volle te kun nen benutten past Ford een speciaal voor de Puma ont wikkelde vijf versnellings bak met korte,schakel wegen toe. De koppeling vergt weinig kracht zodat ook "lange fïle-stop-and-goes" niet tot tortuur voor het lin kerbeen worden. Gelijke aandrijfassen voor komen hinderlijke stuurre- acties bij fel optrekken. Het ingrijpend gewijzigde Fies- ta-onderstel is afgestemd op een dynamisch maar voor spelbaar weggedrag met een opwindend sportief karak ter. De bekrachtige bestu ring is gevoelvol en direct terwijl de remmen (voor dikke geventileerde schij ven, achter trommels, met ABS) mede dankzij een korte pedaalslag nauwkeu rig doseerbaar zijn. De uitgebreide veiligheids voorzieningen zijn geba seerd op het Ford Dynamic Safety System. Het omvat o.a. naast de obligate car rosserieversterkingen en voorgeprogrammeerde kreukelzones een bestuur dersairbag, pyrotechnische gordelspanners, ABS en traction-control. De Puma rolt op grote 15 inch licht metalen velgen met brede sportbanden door het leven. Het interieur is smaakvol, functioneel en niet overdre ven sportief ingericht, 'n Mooi "bag"-stuur, fijne harde, steungevende stoe len, ook achterin en een echte Ford-cockpit die be rekend is op actief maar ontspannen rijden. Het dashboard en enkele andere delen ontlenen aan alumini um decoratie een luxe, sportieve meerwaarde. De opwindende styling sluit aan op de met de KA ingezette designtrend. De hoog opgetrokken achter zijde en de kleine ruit daar, zullen parkeren wat be moeilijken. Maar de Puma is bedoeld om te rijden en dat doet-ie! Zelden tref je een nieuwe auto die je zo direct "ligt". Hij reageert enthousiast op al je wensen terwijl de motor lekker sportief gromt. Het is een genot om hem met uiterst korte slagen van de stevige pook door de toe- rep te jagen. Met name op bochtige bergachtige par cours ontplooit hij zijn on vermoede sportieve rijka rakter. Je kunt hem onbe zorgd met hoge snelheid door "tricky bochten" stu ren en zelfs in het grensbe- reik blijft-ie als een blokje op de weg. Pet af voor Ford. Men is erin geslaagd om "klassiek" rijplezier te combineren met moderne vormgeving. En jazeker, een bagage ruimte heeft-ie ook. Nor maal 240 dm3 en met om geklapte achterbank 725 dm3 kan erin. Minder be langrijk, maar leuk om te weten: de topsnelheid is 203 krryü en in 9,2 seconden jaagt-ie van 0 naar 100 knyü. Gemiddeld verbruik 1:13,5. Een derde remlicht heeft-ie met zijn hoge achterlichten niet nodig en Ford doet zijn uiterste best om hem bij ons onder de 40 mille aan te bieden...! De fraai enmo- Ford Puma wérd bo venal ontworpen met het oog op rijplezier //V// Fi - #*- TJ v Volvo 40-serie Volkswagen heeft de prijzen van de nieuwe Polo Variant bekend gemaakt. In het najaar van dit jaar zal het leveringsprogramma van Volkswagen worden uitgebreid met deze compacte stationwagen gebaseerd op de populaire Polo sedan. De Volkswagen Polo Variant is leverbaar in drie motorvarianten: twee benzinemotoren (1,4 1 44 kW/60 pk en 1,6 1 55 kW/75 pk) en een direct ingespoten dieselmotor (1,9 1 SDI 47 kW/64 pk. De uitrusting kan met het 'bouwstenen* pro gramma naar eigen smaak aangepast worden. De basisprijzen (inclusief BTW/BPM) van deze drie uitvoeringen zijn als volgt: Volkswagen Polo Variant 1,4 1. f 28.680,00; Volkswagen Polo Variant 1,6 1 f 29.595,00; Volkswagen Polo Variant 1,9 1 SDI f 32.695,00. Volkswagen Polo Variant. Audi blijft haar activiteiten in Latijns Amerika voortzetten. Onlangs werd een Braziliaanse doch teronderneming opgericht onder de naam Audi do Brasil, die de verkoopactiviteiten voor Latijns Amerika zal gaan uitvoeren en toezicht gaat hou den op de activiteiten in de nieuwe autofabriek td Curita. Met de nieuwe onderneming streeft Audi naar verdere mondialisering. Audi verwacht een wereldwijd verkoopcijfer van meer dan 500.000 auto's in 1997 en een omzet van circa 20 miljard D-mark. Opel i-line brengt in samenwerking merlrm- scher een houten interieur inlegset op de markt. Bij montage wordt het oorspronkelijke dashboard vervangen door een fraai houten exemplaar. Ook is een houten knop op de pook in hetzelfde houtdesign verkrijgbaar. l. Deze pagina werd tn opdracht van uw krant vervaardigd door: 34-446 Bij de Opel-dealer Is de Car Organizer te koop, die zorgt voor een sluitende kilometer-registratie. Een sluitende kilometer-administratie is in een aantal gevallen onontbeerlijk: bij de belastingaangifte, een nauwkeurige kilome tervergoeding door de werkgever en/of het bijhouden van de kilometers door de wagenparkbeheerder. De Opel dealer introdu ceert daarvoor nu de uiterst slimme Car Organizer. De Car Organizer houdt op de meter nauwkeurig de privé, woon-werk en zakelijke kilometers bij. Inclusief datum, vertrek- en aankomsttijd, totale rijtijd en begip/eindstand van de kilometerteller. Mocht de overheid haar voornemen in de praktijk ten uitvoer brengen om iedere berijder van een zakenauto te verplichten de kilometers te verant woorden voor de belastingaangifte, dan zal de Car Organizer echt onont beerlijk zijn. De Car Organizer is een electronische zwarte doos die automatisch het autogebruik registreert. Alle overzichten kunnen via de PC worden weergegeven en verwerkt. De Car Organizer is leverbaar vanaf f 1.090,00 exclusief BTW. >4ii to Mlo biel opent A* Ford Puma Op de I.A.A. in Frankfurt laat Honda de eerste telg uit een nieuw geslacht van exclu sieve sportwagen debuteren. Het gaat om de Integra Type-R*. De wagen wordt begin 1998 in Europa leverbaar. Type-R is de naam van Honda's nieuwe klasse van lichtgewicht sportwagens. Ze zijn gebaseerd op de vertrouwde componenten van de persone- nautolijn maar gecombineerd met prestaties en handling op competitie niveau. Zo is de Integra Type-R voorzien van een 1,8 liter DOHC VTEC motor met de nieuwste techniek zoals met de hand afgewerkte inlaatpoorten, een ruim bemeten uitlaatsysteem en een zeer lage wrijvingsweer stand in de motor. Mede hierdoor ontwikkelt de krachtbron een vermogen van 140 kW (190pk) bij 8.0000 tpm.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 9