IN KRANT Nieuw logo voor Het Nieuwe Stadsblad Geen auto-inbraken meer bij strand Doorgereden na aanrijding Batterijendief aangehouden Maritieme conferentie Elke water voor enorme zonnebloem Muzikale vaartocht Te veel op Omwonenden vrezen felle weerspiegeling door de zon loods 39.95 925.720 0318 - 698 698 ROVC KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1997, 49e JAARGANG, Nr 34 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Excelsior oppermachtig Record voor Jongepier SCHIEDAM Een 34-jari- ge Vlaardinger is dinsdag middag rond 12.00 uur ge wond geraakt bij een aanrij ding op de Koemarkt. De man reed op zijn bromfiets en moest uitwijken voor een auto, die hem geen voorrang verleende. Door deze uitwijkmanoeuvre botste het slachtoffer tegen de auto van een 39-jarige Schiedammer, die hem niet meer kon ontwijken. De Vlaardinger viel en is met nekletsel overgebracht naar het Holyziekenhuis. De bestuurder van de auto die geen voorrang verleende aan het slachtoffer is doorge reden na de aanrijding. SCHIEDAM Een 37-jarige Schiedammer is dinsdagochtend rond 8.30 uur in een winkel aan het Broersveld aangehouden we gens winkeldiefstal. Hij wilde zonder betalen de winkel verla ten met 38 pakjes batterijen ter waarde van enkele honderden guldens. Winkelpersoneel betrapte hem echter en droeg hem over aan de politie. WATERWEG De ge meenten Rotterdam en Vlaardingen fungeren de ko mende dagen als gastheer van de 'Fifth North Sea His tory Conference', een inter nationaal congres voor circa 45 maritieme historici uit landen rond de Noordzee. Het thema luidt 'Financing the Maritime World'. Het congres wordt gehouden van vrijdag 22 tot en met maan dag 25 augustus. De organisatie van dit inter nationale evenement is in handen van het Visserijmu seum in Vlaardingen, in sa menwerking met het Mari tiem Museum 'Prins Hen drik' in Rotterdam. De deel nemers aan het congres zul len maandag een bezoek brengen aan het Vlaardingse museum. De zonnebloemen in de tuin van de familie Amade aan de Koekoekslaan in Schie dam-Noord oogsten de laatste tijd veel bekijks, Vooral één van de exemplaren springt met z'n bijna vier meter bijzonder in het oog. „Het zaadje waar deze zonnebloem uit voortgekomen is, hebben we in mei van dit jaar gezaaid. Op het zakje stond wel 'Reuze Zonnebloemen', maar dat er zo'n grote bloem uit zou groeien, wisten we natuurlijk niet", vertelt de heer Ama de. Overigens haalden niet alle zonne bloemen een lengte van bijna vier meter, ondanks de goede zorgen van de familie. „We geven de bloemen elke dag water. Daarnaast staan ze in bemeste tuinaar de en dat heeft - zoals te zien is - ook goed geholpen." „Het is trouwens toch hard gegaan met de planten in onze tuin. En dan te bedenken dat we de tuin pas één jaar geleden hebben ingericht, toen we hier kwamen wonen in Schiedam." Buurtbewoners en toevallige passanten steken hun bewondering voor de reuze zonnebloem niet onder stoelen of ban ken. De 'oh's' en 'ah's' zijn dan ook niet van de lucht. WATERWEG Café Vliet- zicht in Schipluiden organiseert zaterdag 23 augustus een muzi kaal evenement op het walfer. gevolgd door een barbecue. Om 17.30 uur vertrekt een boot voor een tocht over de Westlandse waterwegen. Aan boord bevindt zich ook de Maaslandse zanger Ad van Opstal, die liedjes van wijlen Jantje Koopmans ten ge hore brengt. De vaartocht wordt om 20.00 uur besloten met een barbecue bij café Vlietzicht, aan de Vlaardingsekade 60-61 in Schipluiden. Deelname aan dit evenement kost 57,50 en reser veren kan via tel. 015-3808886. SCHIEDAM Politiemensen hebben dinsdagavond alcohol controles gehouden op de Rot- terdamsedijk en de Vlaardinger- dijk. Er zijn 317 automobilisten gecontroleerd, waarvan één is aangehouden. Deze 51-jarige au tomobilist uit Den Haag bleek 1,00 promille alcohol in zijn bloed te hebben. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. SCHIEDAM De gemeen te houdt onverkort vast aan een deels wit Stadserf. On danks protesten van omwo nenden wordt het oorspronke lijke ontwerp van architect H. Ruijssenaars gehandhaafd. Momenteel is slechts een wit te balk zichtbaar op de bak stenen muur, bestaande uit twee proefvlakken voor de hechting van de verf. „De ko mende tijd zal de hele zijde van het complex wit worden geverfd", zegt voorlichter J. Langstraat van de Dienst Ge meentewerken. „Dat is vanaf het begin duidelijk geweest, dus ik begrijp alle ophef niet zo goed." Begin augustus verscheen de wit te balk plotseling op de bakste nen muur van het complex aan het Stadserf, waarin straks on der meer de Stadswinkel, het Ge meentearchief en de bibliotheek worden gevestigd. Aanvankelijk dachten sommige voorbijgan gers, onder wie nogal wat amb tenaren, aan een grap. Niets bleek minder waar... Reflectie „Sinds 1991 is bekend dat er een witte zijde aan het Stadserf komt", aldus Langstraat. „Dat is bijvoorbeeld ook goed zicht baar op het bord op het bouw terrein aan de Broersvest. De witte kleur is een belangrijke fac tor in het ontwerp van Ruijsse naars, vooral met het oog op de reflectie van het zonlicht. Bij meerdere ontwerpen heeft Ruijs senaars hiervan gebruikge maakt." Een aantal omwonen den is hiervan niet onder de in druk. In een brief aan het college van B&W spreken zij hun zor- gen uit over de recente ontwik kelingen. Een tweetal factoren voert de boventoon. Ten eerste bestaan er twijfels over het es thetische aspect, omdat het plein één geheel zou moeten vomen met de omgeving (onder meer het wooncomplex aan de over zijde en St. Luidina Basiliek). De witte gevel zou daar niet aan bijdragen. Daarnaast vormt voor de omwonenden de weer spiegeling een probleem. „Door dat het grootste deel van de ge vel, die op het zuiden ligt en dus de hele dag door de zon wordt beschenen, wit wordt gekalkt zal er een permanente onaangename reflectie ontstaan", aldus de om wonenden C. Frericks en C. Groetrendaal. Ook de straatver lichting zou voor hinder kunnen zorgen. Heroverwegen Verder wijzen zij op een tweetal details: een witte muur nodigt uit tot graffiti en wit wordt snel vuil/grauw. „Gelet op deze as pecten verzoeken wij u het wit kalken van de gevel van het Stadserfcomplex te heroverwe gen. Wij weten dat meerdere be woners van ons wooncomplex dit verzoek ondersteunen en we hebben het vermoeden dat vele Schiedammers onze mening de len", schrijven de dames Fre ricks en Groenendaal aan het college van B&W. Volgens voorlichter Langstraat kan hiervan geen sprake zijn. „De komende tijd, als de bouw materialen en de rommel van het plein zijn verwijderd, wordt de gevel wit geverfd. Conform het ontwerp van Ruijssenaars. Daarmee is trouwens altijd reke ning gehouden. Zo is er onder meer een goedkope steensoort gebruikt en is er vrij ruw ge voegd. Simpelweg omdat we wisten dat er laag witte verf overheen zou komen. De witte balk die nu zichtbaar is op de muur. bestaat uit twee proef vlakken voor de hechting van de verf. Nee, het gaat niet om de kleur, want die staat vast." Het Nieuwe Stadsblad ziet er vanaf deze week iets anders uit. Links boven op deze pagina, naast de vertrouwde titel 'Het Nieuwe Stadsblad', staat een nieuw beeldmerk in een dynamische, eigentijdse vormgeving. In de bekende kleur blauw, maar met een andere naam: De Havenloods. De 28 lokale edities die voorheen onder de naam WegenenSijthoff Weekbladen verschenen, zijn samengebracht onder d,e titel De Havenloods. Het Nieuwe Stadsblad is dus voortaan een editie van De Havenloods. Behalve dat verandert er niets; het blijft uw vertrouwde krant Het Nieuwe Stadsblad, gemaakt dóór dezelfde mensen vóór dezelfde mensen. De nieuwe titel is gekozen vanwege de duidelijkheid. Geen toevallige keuze, want De Havenloods is een naam met een rijke geschiedenis en een speciale betekenis. Een naam die uitstekend past bij alle vertrouwde lokale titels. Elders in deze krant is meer te lezen over de historische achter grond van deze titel. Bovendien staat daar op welke manier de leuke gratis poster te krijgen is, die striptekenaar Willem Ritstier speciaal voor deze gelegenheid heeft gemaakt. Buro met opzet TURTLE als het om wonen gaat WATERWEG Schiedammers die al een paar keer het strand van Hoek van Holland hebben bezocht, hebben ze vast al eens gezien: de parkingwatchers. Er zijn er twintig, waarvan per dag maximaal twaalf actief zijn. Eén van hen, M. Hofman, rijdt regelmatig voorbij op zijn fiets en houdt een oogje in het zeil tijdens het verblijf van de badgasten in Hoek van Holland. Dit jaar doet Hofman voor het eerst mee aan het project en het bevalt hem erg goed: „Om tien uur verzamelen we ons op het politiebureau, waar de taken worden verdeeld. Dan gaan we met de hele groep naar de Porto- cabin aan de Badweg. In teams van twee personen houden we dan een parkeerplaats en de di recte omgeving in de gaten. We kijken of de auto's zijn afgeslo ten en of er geen waardevolle spullen zichtbaar in de auto lig gen." Als een wagen niet goed is afgesloten, sluiten de watchers deze zelf af als dat mogelijk is. Ook geven zij dat door aan de politie. Deze stuurt de eigenaar dan een briefje, waarin deze op zijn of haar onzorgvuldigheid wordt gewezen. Diefstal „Wij zijn er vooral om diefstal uit de auto's te voorkomen. We proberen de dieven een stap voor te zijn door zelf de auto's te controleren. De meeste mensen weten dat we er zijn en vinden ook dat we goed werk leveren. Ze laten met een gerust hart de auto's bij ons achter en dat zien we natuurlijk graag", aldus Hof man. „Njet alleen de auto's heb ben onze aandacht, maar ook de bezoekers. Soms proberen we te bemiddelen bij een kleine ruzie tussen vermoeide strandgangers Lukt het ons niet, dan roepen we de politie erbij via de portofoon. Deze neemt dan de zaak over. Onze aanwezigheid moet de be zoekers van het strand een veili ger gevoel geven. Daarnaast hel pen we toeristen als ze ons de weg vragen, of op zoek zijn naar bezienswaardigheden in Hoek van Holland. Wat we hier de hele dag doen. vind ik leuk en nuttig: tijdens onze werktijden zijn er nog geen auto-inbraken geweest." MET ROVC GAAN TECHNICI ER FLINK OP VOORUIT Bel voor de cursusgids: Wegener Sijthoff Weekbladen Groot Rotterdam Oplage: ruim 3/4 miljoen Nieuwe StCld b^tld Gemeente houdt onverkort vast aan witte gevel op het Stadserf De witte balk is goed zichtbaar op de bakstenen muur. Later krijgt de hele gevel deze kleur Uitgevoerd in wit- of beuken melamine. Bladmaat 130 x 60 cm. Hoogte 76 cm. Nu van 199.95 voor Burostoel CHARLENE In diverse dessins, verstelbaar en op zwenkwieltjes. Nu van 69.95 voor IEDERE DAG OM 10.00 UUR GEOPEND! FILIAAL ROTTERDAM OP MAANDAG GESLOTEN! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Dankzij de parkingwatchers is het een stuk veiliger nabij het strand TECHNlf:.Hf I' OPLEIDINGïji J VOOR RESULTAAT IN DE P8AKTI1K

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1