ROVER DEALER 1/ E L fWUSMTE PFW V f JE M t€ fV VÊS /Hf T£« Vanaf december 1997 staat hij in de showrooms van de Nederlandse Suzuki-dealers: de geheel nieuwe en speci aal voor Europa ontwikkelde Wagon R+. Hij is ruim van binnen en klein van buiten. Het is geen MPV stationcar of bestelauto zegt Suzuki. Maar wat dan wel? Tijdens de in maart 1997 gehouden Autosalon van Genève onthulde Suzuki een totaal nieuw model: de Wagon R+. In het Japanse straatbeeld is hij al jaren een vertrouwde verschijning. In iets meer dan drie jaar werden in Japan 500.000 exemplaren ver kocht. Hij breekt daarmee het ver kooprecord van de Alto die twee maanden meer nodig had voor het zelfde aantal. De Wagon R+ zoals die in Europa verschijnt is niet gelijk aan de Japanse variant. Met zijn lengte van 3,41 meter en breed te van 1,58 meter is hij respectieve lijk 12 centimeter langer en 18 cen timeter breder dan de Japanse ver sie. De groei van het model heeft te maken met de verschillende infrastructuren. In Japan hangt het bezit van een auto af van de groot te van het model. Hoe compacter de buitenafmetingen, des te minder belasting betaal je. In Europa ken nen we deze regel niet, zodat Suzuki hier een wat meer volwaar dige auto neerzet. Ook de te rijden afstanden zijn in Europa langer. De extra breedte ten opzichte van de Japanse versie komt met name de wegligging ten goede. Doordat de spoorbreedte is vergroot ligt de auto stabieler op de weg. Het plus je in de type-aanduiding geeft de Europese uitvoering aan. De auto biedt plaats aan vier per sonen en een beperkte hoeveelheid bagage. De bagageruimte is een voudig tot maar liefst 633 liter te vergroten door de twee losse ach- terstoelen weg te klappen. De toe gang tot de bagageruimte ge schiedt door een grote achterklep. Eén complete uitvoering Suzuki gaat slechts één motorver sie in de Wagon R+ leveren. Een benzinemotor met een cilinderin houd van 996 cc. De krachtbron levert een maximum vermogen van 65 pk en is in staat de 845 kilogram lichte auto naar een top snelheid van 140 km/h te brengen. 1 -s» M MA1 Een multi-point in jectie-systeem zorgt voor de verdeling van benzine indivi dueel naar de vier cilinders. Volgens fabrieksopgave be draagt het gemiddelde benzine verbruik 6 liter per 100 kilometer oftewel 1 op 16,7! Naar keuze kan de motor gekoppeld worden aan een viertraps automaat. Een vijf versnellingsbak behoort tot de standaarduitrusting. Eveneens standaard zijn twee airbags, getint glas, dakrails, stuurbekrachting, elektrisch bedienbare ramen voor, centrale portiervergrende ling en een digitaal klokje. Tegen meerprijs zijn airconditioning en ABS leyerbaar. De prijs De Wagon R+ is nog niet officieel in de Suzuki-prijslijst opgenomen. De verwachte prijs bedraagt zo'n 25.000 gulden. Een scherpe prijs H MAX f K als je de complete uitrusting, het ruime interieur en de gebruiksmo gelijkheden bekijkt. De Wagon R+ is een... Net als Suzuki weten wij het ook niet, maar houden het op een auto met de wendbaarheid van de Alto, de gebruiksmogelijk heden van de Baleno Wagon en de interieurruimte van de Vitara. Suzuki levert individuele lifestyle- pakketten om kopers hun auto naar eigen wens uit te voeren door onder meer spoilers, fietsdrager, multifunctioneel opbergbox voor op dak, dashboard inlegsets, stoel- hoezen en surfboardhouder. De koper bepaalt zelf wat zijn auto voor soort auto is. R'dam-West/Schiedam Vlaardingen yeeé {/vee, £eel Sajtc&i De 400-serie van Rover Is uitgebreid met een nieuwe instapversie, de 414i Hatchback. De model len uit de 400-serie zijn de laatste Rovers geweest die in samenwerking met Honda zijn ontstaan. Met dit gegeven in het achterhoofd moe ten we de ontwikke ling van de nieuwe Rover 414i 5-deurs niet zien. Immers, in het bestaande model dat voorheen alleen met een 1.6 liter motor leverbaar was, is hu de door Rover zelf ontwikkelde 1.4 liter K motor gehangen. Deze krachtbron is een fraai staaltje van techniek. Op zich is dat niet verwonderlijk, want Rover heeft een boeiend verleden als motor bouwer. Het aggregaat weet er door middel van brandstofinjectie en 4 kleppen per cilinder een aan sprekende 103 pk uit te persen. Of dat een aansprekend vermogen is? Autogids ging een korte week met de Rover 414i uit rijden. Doortrekken Met de 1.4 liter motor is de 5- deurs Rover allerminst slecht bediend. Goed, de motor is niet zo krachtig als zijn bijna 1600 cc metende broer, maar de 1.075 kilogram zware hatchback is er prima mee te verplaatsen. Sterker nog, het bekende sprintje wordt in een aangenaam vlotte 11.8 seconden voltrokken. Ver in de toeren doortrek ken is dan wel een vereiste en zelfs dat is geen onge noegen in deze Rover. Het geluidsniveau stijgt merk baar, maar echt storend wordt het niet. De soepel schakelende 5-bak laat zich trefzeker bedienen. Het onderstel is niet helemaal berekend op het behoorlij ke vermogen. Met name de soepelheid en de rust die de 414i op het rechte eind biedt, is zijn grootste handicap als de weg curves gaat vertonen. Als een bocht snel in- en uitgestuurd wordt -bijvoorbeeld zoals bij een rotonde die met 50 kilometer per uur 'rechtdoor' wordt genomen- voel je de veerwegen te ver inge duwd worden bij de stuuruitslag naar rechts. Bij het indraaien van het stuur naar links hoor je de banden slurpen. Hetzelfde verne men we zodra weer naar rechts wordt ingestuurd om de weg te vervolgen. Een iets hardere afve- ring had de auto zeker geen kwaad gedaan. Niet omdat u nou zo nodig moet kunnen scheuren, maar meer om een nog betrouw baarder-bochtgedrag te bewerk stelligen. Bij het hard tot stilstand brengen merken we dat het onder compliment voor de ingenieurs, die het onderstel precies op de doelgroep hebben afgestemd. Redelijk rijk Rover staat bekend om zijn aller minst karige uitrusting van haar 400-modellen. Dat is bij deze 414i zeker ook het geval. Standaard beschik je over een goed gevoel verschaffende stuurbekrachtiging en elektrisch bediende zijruiten vóór. Waarom het knopje van het linker portier keurig in het linker portier zit en die van het rechter voorportier bij de handrem is geplaatst, is ons een raadsel. Aardig is, dat bij het starten van de motor het lampje van de airbag op het stuur even rood oplicht. Dan weet je in ieder geval dat de plofzak aanwezig is. In de setting van wortelnotenhouten accenten en het prettige interieur voelen we ons 'at ease'. Tenslotte is het maar goed dat een centrale ver grendeling met afstandsbediening standaard is om de 34.490,- kos tende Rover te beschermen, want voor dat bedrag is de 414i Hatchback een waardevolle aan winst in zijn klasse. stel eveneens invloed heeft op de stabiliteit. De niet met ABS- bekrachtigde remmen zijn lekker te doseren en bieden voldoende vertraging. Bij net-niet blokkeren voel je de carrosserie zoeken naar stabiliteit. Wie zijn sportieve nei gingen weet te bedwingen tot hij op zijn sportclub is, heeft aan de Engelse Rover 414i een auto die bijna een onvergelijkbaar Frans comfort biedt. En dat is weer een ROVER Rover-dealer voor: Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, de Lier, R'dam-West. Phillippusweg 11, Spaanse Polder, Schiedam, Telefoon.: 010 262 16 11 Suzuki introduceert WAGON R+ VRI De Nijverheidstraat 14 Taanderijstraat 5 010-462 49 22 010 -435 63 11

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 26