'3 1 Autobedrijf H. innings B.V. Pelicar is al weer ruim tweéenhalf jaar dé Daewoodeaier voor Vtaardlngen en om streken, In zijn rela tief korte bestaan heeft de dealer een groot aantal enthou siaste automobilisten gewonnen. Tijd om eens bij het dealerbe- drijf stil te staan. Zo'n vijfentwintig jaar geleden begon de heer C.A.P. van Dun met een garagebedrijf. Hij noemde het bedrijf naar een touringcaronder neming in Breda, waar hij altijd speelde: Pelikaan. Hij zette de naam op de gevel, maar al snel bleek dat er al een garagebedrijf met dezelfde naam in Vlaardingen bestond. Hij wijzigde het in Pelicar. In de jaren daarna breidde hij het bedrijf uit en begon met diverse dealerschappen, waaron der Kia, Hyundai en Rover. Alex Sloots vertelt: "Zo'n negen jaar geleden namen we het pand over van de toenmalige Citroëndealer, die ermee stopte. We zijn toen begonnen als univer seel garagebedrijf. Later namen we de verkoop van Kia op ons. In maart 1995 zijn we gestart met het voeren van een vierde merk, Daewoo. We waren één van de eerste vertegenwoordigers van het nieuwe ZuidKoreaanse merk in Nederland. De auto's stonden in dezelfde showroom als Kia, maar dat veranderde snel. Het merk Daewoo groeide explosief, waar door Kia moest wijken naar de hui dige vestiging in Schiedam." Nieuwe modellen Het Daewoodealerbedrijf van Pelicar is in een korte periode uit gegroeid tot een bedrijf met hon derden tevreden Daewoorijders. Alex Sloots vertelt: "We werken met een klein, maar gemotiveerd team. We hebben zowel in de showroom als in de werkplaats een nauw contact met onze klan ten. In de werkplaats hebben we alleen le monteurs werken. Het zijn hoogstaande technici, gespe cialiseerd in de modernste tech nieken." In de showroom heeft Pelicar een veertigtal tweedehands auto's staan. Alex Sloots daarover: "We hebben een groot en gevarieerd aanbod goede gebruikte auto's staan. De prijzen lopen uiteen. Alle modellen vanaf 7.500,- leve ren we af met drie maanden BOVAG-garantie, een APK-keuring en een afleverbeurt. Daarnaast is het mogelijk een uitgestelde bet aling tot zes maanden te doen. Diegene die geïnteresseerd is in een nieuwe Daewoo is ook van harte welkom. Naast een kopje koffie bieden wij extra hoge inruil- prijzen wanneer men voor een nieuwe Daewoo komt. We hebben naast de bekende Nexia en Espero ook de totaal nieuwe Lanos en Nubira staan. Net nieuw in de showroom is de Nubira vierdeurs hatchback en Wagon. Twee heel aantrekkelijke modellen, die het beslist waard zijn om even te komen kijken." Pelicar is gevestigd aan Van Hogendorplaan 139 in Vlaardin gen. De openingstijden zijn van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 18.00 uur, op vrijdag tot 21.00 en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. /If/IZII/k CFëPfiF f L X De recent geïntroduceerde Mazda 626 heeft over gebrek aan belang stelling niet te klagen. Het model is technisch minder revolutionair dan de voorgaande 626 en ook de styling is wat meer een alle gaartje, maar dat doet geen afbreuk aan de ijzersterke reputatie die de auto heeft opgebouwd. Een imago overigens, dat door het nieu we model overtroffen moet gaan worden. Om te ervaren of dat gaat luk ken, beproefde Autogids de 1.8 in de meest luxe versie, de GLX. Al tijdens de eerste kennismakin gen in Finland met de nieuwe 626, waren we verrast dat de binnen ruimte was toegenomen terwijl de buitenmaten juist afgenomen waren. Om precies te zijn werd van de lengte 12 centimeter afge snoept en van de breedte 4 centi meter. De hoogte van onze Hatchback werd echter 3 centime ter omhoog gebracht en daarin zit 'm de ruimtewinst. Als voorpassa gier merk je dat overigens nauwe lijks. Het gewin wordt pas merk baar als je achterin zit. In het inte rieur merk je sowieso iets van de vernieuwing want nagenoeg alles is bij het oude gebleven. Gelukkig maar, want het bestaande interi eur beviel ons prima en er viel weinig aan te verbeteren. Uitpakken Heeft de vorige Mazda het vooral van zijn goede kwaliteiten moeten hebben om te slagen, bij het hui dige model gooit Mazda daar niet één, maar minimaal twee schepjes bovenop. Al in de basisversie (GX) heeft de auto een bestuur dersairbag, stuurbekrachtiging, centrale deurvergrendeling, in hoogte verstelbaar stuur, neer- klapbare achterbank (60/40), bekerhouders, radiovöorberei- ding inclusief antenne en twee luidsprekers, in hoogte verstelba re en kantelbare bestuurders stoel, kaartenvak in de rugleuning en een digitaal klokje. Tevens zijn standaard in carrosseriekleur ges poten bumpers, zoemer voor ver geten verlichting, van binnenuit bedienbare buitenspiegels, van binnenuit te openen kofferklep, gordelspanners en een starton derbreker. De 1.8 LX heeft daarbo venop 15" velgen, elektrisch bedienbare buitenspiegels en twee speakers extra bij de radio voorbereiding. De centrale ver grendeling kan vanaf de LX met een afstandsbediening worden ingeschakeld en de ramen voor zijn elektrisch bedienbaar. Onze 1.8 GLX heeft daar weer bovenop een airconditioning (die helaas niet temperatuurgeregeld is, maar op de gok met een draaiknop moet worden ingesteld), elek trisch bedienbare ramen achter, velours bekleding en een tot tafel omklapbare passagiersstoel. De buitenspiegels zijn gespoten in de carrosseriekleur, wat wel zo lek ker staat. Alleen de LX en GLX ver sies zijn tegen meerprijs uit te rus ten met een passagiers-airbag in combinatie zij-airbags en ABS. Een misser, want juist mensen die voor een instapper kiezen hebben misschien wel geld over voor wat extra veiligheid. Comfortabeler Door het toepassen van verhoog de compressieverhouding van 9.6:1 werd het rendement van de 1.8 liter motor verbeterd. De 90 pk leverende krachtbron is redelijk goed in staat om de Mazda van zijn plaats te krijgen, al moet je voor aansprekende prestaties wel ver in de toeren doortrekken. De aangepaste versnellingsbak ken merkt zich door andere overbren gingsverhoudingen en schakelas sen die voorzien zijn van een Teflon-laag. Om eerlijk te zijn schakelt hij niet merkbaar beter dan de vorige versie. Al rijdend valt wel op, dat de nieuwe 626 stil ler is dan zijn voorganger. Mazda paste technieken toe die afkom stig zijn uit de Xedos-reeks en dat heeft gewerkt. Tot op hoge snel heid kun je spreken zonder je stem moeten verheffen. Is de nieuwe 626 een aanwinst? Wis en drie, want voor 41.995,- biedt onze testauto veel rijcom- fort, soepelheid en betrouwbaar heid. Als we de hedendaagse prijs en uitrusting vergelijken met dat gene wat we voorheen bij Mazda kregen, is er sprake van meer auto voor minder geld. Een fijne gedachte. lease B.V. voor elk automerk Noordmolenstraat 17, Telefoon: 010-2.464.222 Maak kennis met Pelicar

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 31