IN KRANT Kampioensbeker weer een jaar in Thurlede I Palletbedrijf gaat weer in vlammen op 50% - 70% korting Warenhuis op >telten, prijzen op scherp 72 ^gintratuin ria«en loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010 - 473.88.88 Gewonde na steekpartij Aanmelden Blues Night Van bouwwerk gevallen Auto in brand Dronken en agressief Hulpdienst zoekt mensen VVD ontstemd en ernstig teleurgesteld over trage aanpak door college van B&W Bewoners Leliëndaal winnen rechtzaak tegen gemeente Sport in winkelcentrum WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1997, 49e JAARGANG, Nr 35 Rotterdamsedijk 437, Schiedam TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Directeur trots op nieuw theater Eetbare krant Meedoen aan Milieuprijs SCHIEDAM Een 27-jari- ge Vlaardinger is vrijdaga vond rond 22.45 uur gewond aangetroffen op het Nieuw- landplein. Hij was in zijn been gestoken. Het slachtoffer verklaarde dat hij voorafgaand aan de steekpartij een woordenwis seling had gehad waarbij werd gevochten naar aanlei ding van problemen in de relatiesfeer. Het slachtoffer is overge bracht naar het Schieland Ziekenhuis. Niemand is aan gehouden. De politie stelt een onderzoek in. SCHIEDAM Als onderdeel van de Brandersfeesten (zater dag 20 tot en met zondag 28 september) vindt op 20 septem ber de tweede editie van de Hei- neken Brander Blues Night plaats. Amateurbands die pure blues spelen worden uitgenodigd deel te nemen aan de Heineken Young Blues Battle. Ze kunnen deelnemen door voor maandag 1 september bandopnamen en achtergrondinformatie op te stu ren naar 'T Hart Communicatie, K. Schipper, Postbus 123, 3100 AC Schiedam. Een deskundige jury maakt een voorselectie van de demo-inzendingen. Zes geno mineerden mogen uiteindelijk op de Blues Night spelen. SCHIEDAM— Een 59-jarige Schiedammer is donderdagoch tend van de eerste verdieping van een bouwwerk aan de 's- Gravelandseweg gevallen. Hij was bezig met betonvlechtwerk- zaamheden, toen hij plotseling viel en op zijn rug op de grond terecht kwam. Hij is overge bracht naar het Dijkzigtzieken- huis. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. SCHIEDAM In een auto die geparkeerd stond op de Groene- laan, is zaterdagochtend rond 6.30 uur brand ontstaan. De brandweer is ter plaatse geko men en heeft het vuur geblust. De brand is aangestoken. SCHIEDAM Vier Schie dammers in de leeftijd van 25 tot 40 jaar, zijn zaterdag avond aangehouden voor een horecagelegenheid aan het Broersveld. Zij waren on der invloed van alcohol en gedroegen zich agressief. Het viertal is wegens openbare dronkenschap ter ontnuchte ring ingesloten op het politie bureau. HCC zorgde zaterdagmiddag voor de no dige opschudding door beoogd cricket kampioen Excelsior'20 genadeloos over de knie te leggen. De Schiedamse machi ne stokte bij 124 runs terwijl de mannen van de 'Grote Haagse' eerder een nauwelijks aanspre kende score van 172 hadden neergezet. Dat totaal zou voor een Excelsior-in-goeden-doen geen probleem op hebben geleverd, maar met het kampioenschap bijna op zak ging er in Den Haag van alles mts. „Niet dat we het te makkelijk opgevat hebben, we hadden gewoon een off-day", verklaart captain Eric Dulfer. „Vooral het batten was onzorgvuldig." Een dag later plukte de enig overgebleven concurrent Voorburg CC de wrange vruchten van Excelsiors jacht op revanche. Na de eliminatie van VCC-topper Souft- kar (naar de kant na een duck) en het snelle vertrek van Tim de Leede (60 runs) konden de overige spelers geen vuist meer maken (193 voor 9). Na het verlies van vier wickets passeerde Exceisior'20 het Voorburg.se totaal en konden Dulfer en zijn mannen voor het derde achtereenvolgende jaar de kampioensbeker afhalen bij KNCB-voorzitter Van Ierschot. SCHIEDAM De SOS Telefo nische Hulpdienst Rijnmond is op zoek naar geïnteresseerden voor zinvol vrijwilligerswerk. De hulpdienst is dag en nacht bereikbaar voor een vertrouwe lijk telefoongesprek. Deze ge sprekken worden gevoerd door zorgvuldig geselectereerde en opgeleide vrijwilligers. Het gaat om mensen die gemid deld vier uur per week beschik baar zijn, zelf wat levenservaring hebben opgedaan, goed kunnen luisteren en open staan voor an deren. Kortom, vrijwilligers die nen te beschikken over een ge zonde betrokkenheid bij men sen. De SOS Telefonische Hulpdienst Rijnmond (met vestigingen in Rotterdam en Spijkenisse) biedt nieuwe vrijwilligers vooraf een uitgebreide training van vier maanden, waarin theorie en praktijk worden gecombineerd. Ook daarna is er binnen het team van 65 vrijwilligers per soonlijke begeleiding. Een gratis informatiepakkket is aan te vragen via tel. 4363444. SCHIEDAM De leeg stand in de binnenstad neemt weer toe. Dat meldt het Cen trummanagement in een brandbrief aan het college van B&W. De VVD is zeer ver ontrust over deze ontwikke ling en eist snel actie. De libe ralen willen dat op korte ter mijn een Plan van Aanpak van de grond komt, omdat an ders achteruitgang dreigt. In de periode juli 1995 tot juli 1997 heeft het Centrummanage ment zesmaal onderzoek ver richt naar het aantal lege panden in de Grote Omloop (inclusief de Nieuwe Passage). Ten tijde van de opening van de Nieuwe Pas sage in september '95 nam de leegstand elders toe tot meer dan 30 panden. Dit werd mede ver oorzaakt doordat een aantal on dernemers naar de nieuwe, over dekte winkelpassage vertrok. Na de opening van de Nieuwe Pas sage nam het aantal leegstaande panden af tot iets meer dan 20 begin '96. Gedurende 1996 stabi liseerde dit aantal. Vanaf het be gin van dit jaar is de leegstand echter weer toegenomen. Opgedroogd Momenteel telt de Grote Om loop opnieuw meer dan 30 leeg staande panden. „In vergelijking met juli 1995 zijn we weer terug bij af', aldus voorzitter C. Cop- pens van het Centrummanage ment. Schrikbarend is vooral dat er nagenoeg geen vraag is naar huur of koop van winkelpanden in de binnenstad; de markt lijkt opgedroogd. „Op basis hiervan moeten wij constateren dat het niet goed gaat in het centrum van Schiedam", aldus voorzitter C. Coppens van het Centrum management. „Het effect van de Nieuwe Passage is uitgewerkt. De investeringen die in '94 en '95 in het centrum zijn gepleegd - ABC-complex, Nieuwe Passage en het puienproject Hoogstraat - hebben helaas niet het gewenste 'vliegwieleffect' gehad." Het Centrummanagement is er echter van overtuigd dat de situ atie nog ten goede kan keren, maar dan moet er van twee kan ten snel actie worden onderno men. Zowel de ondernemers als de gemeente moeten zich inzet ten voor een betere binnenstad. „Wij doen er alles aan om de winkeliers in het centrum tot in vesteringen en activiteiten aan te zetten", meldt Coppens. Met de betrekking tot de politiek con cludeert hij tot zijn spijt dat het tot nu toe slechts bij woorden is gebleven. „Ondanks toezeggin gen is er voor de zomervakantie geen besluit gevallen over de in vulling van het Hemaplein en geen integrale Binnenstadsvisie gepresenteerd. We horen al te lang 'dat u ermee bezig bent'. Indien we 1998 als uitvoerings jaar willen gebruiken, moeten in '97 besluiten worden genomen. Wij vrezen dat als dit niet ge beurt, de zaak over de verkiezin gen wordt heengetild. Dit is on verantwoord, het is echt vijf voor twaalf!" Motie De VVD-gemeenteraadsfractie is 'ontstemd en ernstig teleurge steld' over het uitblijven van voorstellen door het college van B&W. Harde bewoordingen, die opmerkelijk genoeg vooral ge richt lijken aan het adres van partijgenoot L. Hafkamp, ver antwoordelijk wethouder voor binnenstadsprojecten. De libera len benadrukken dat zij al tij dens de begrotingsbehandeling eind '96 hebben aangedrongen op een voortvarende aanpak van de problemen in het centrum. Via een motie vroegen zij toen om een structurele oplossing. Nu vraagt de VVD het college opnieuw om op zeer korte ter mijn met een Plan van Aanpak te komen, onder meer met be trekking tot de Grote Omloop en herinrichting Otterbuurt (He maplein). Voor 1 oktober zouden de rele vante raadscommissies zich over dit voorstel moeten buigen, zo dat nog dit jaar besluiten kun nen worden genomen. SCHIEDAM De rechtbank in Rotterdam heeft het besluit van de gemeente Schiedam geschorst om in de woning Leliëndaal 23 een opvanghuis van het Boddaertcentrum te vestigen. Volgens de gemeente kan op basis van het huidige bestemmingsplan zonder problemen in het pand dagopvang van moeilijk opvoedbare kinderen plaatsvinden. De omwonenden hebben dit altijd bestre den. Zij stellen dat vestiging van het opvanghuis in strijd is met het bestemmingsplan. Ook vrezen zij overlast en waardedaling van hun kooppanden. De rechter heeft de omwonenden nu voorlopig in het gelijk gesteld. De gemeente moet het bestem mingsplan in heroverweging nemen. Of de gemeente vasthoudt aan vestiging van het Boddaertcentrum in de Leliëndaal is nog onduidelijk. „Natuurlijk zijn we opgelucht", zegt M. Huls. die namens de bewoners als woordvoeder optreedt. „Eerder verweet de gemeente ons dat de bewoners zich niet goed op de hoogte hadden gesteld van de inhoud van het bestemmingsplan. Dat is door de rechter 'overruled'. Nu blijkt dat de gemeente zelf niet goed naar het bestemmingsplan heeft gekeken. Dat is toch zeer wrang. De bewoners gaan er dan ook vanuit dat verantwoordelijk wethou der Hafkamp op gepaste wijze zijn excuses zal maken voor deze uitglijder." Inmiddels zijn door de D66-fractie in de Provinciale Stalen vragen gesteld over de gang van zaken in Schiedam. De vragen hebben betrekking op de manier waarop de gemeente omgaat met de eigen bestemmingsplannen en het juridische niveau van het planologisch beleid, dat volgens D66 voor verbete ring vatbaar is. De provincie houdt officieel toezicht op de bestemmingsplannen van de gemeenten. SCHIEDAM In het Hof van Spaland krijgen sportverenigingen op zaterdag 6 september de gelegenheid zich te presenteren. Voor enkele sporten zoals schaken, dammen en bridgen is nog tijd en ruimte. Verenigingen kunnen zich nog voor zaterdag 30 augustus opgeven bij J. Bosman, tel. 4712129. SCHIEDAM In palletbedrijf Bremer en zonen aan de Fokker straat is donderdagavond rond 23.00 uur brand uitgebroken. De brandweer moest met groot ma terieel uitrukken om de brand te blussen. Omdat het risico be stond dat een dichtbij staande hoogspanningsmast vlam zou vatten, is de rijksweg A20 tussen het Kleinpolderplein en het Ke- thelplein twee uur afgesloten ge weest voor het verkeer. Ook het treinverkeer is tijdelijk gestremd geweest. De mast is gespaard gebleven, maar enkele hoog spanningskabels hebben de hitte niet doorstaan en zijn geknapt. Niemand is gewond geraakt. Om 03.45 uur kon de brandweer het sein brand meester geven, maar vrijdagochtend moest nog worden nageblust. Het pand van het palletbedrijf is volledig uitge brand en de schade hieraan loopt in de miljoenen guldens. Het is de tweede keer in vier jaar dat het bedrijf wordt geteisterd door brand. In mei 1993 ging de firma ook in vlammen op. Daarbij ging toen een elektriciteitsmast tegen de vlakte. De dag voor de brand werd juist door de rechter beslist dat de eigenaar van het palletbe drijf aansprakelijk is voor de schade van ruim een miljoen gul den die toen werd veroorzaakt aan de mast. Hoe die brand toen is ontstaan, heeft men nooit kunnen achter halen. Ook van de brand van vorige week is de oorzaak tot nu toe onbekend. Het onderzoek loopt nog. Na de brand van vier jaar gele den kreeg de pallethandel toe stemming van de gemeente om De koopjeszolder is weer gevuld het bedrijf op dezelfde plek weer op te bouwen. Dat terwijl het Energiebedrijf Zuid-Holland, de eigenaar van de mast en kabels, de gemeente had geadviseerd dit juist niet te doen. Nieuwe He> Stadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen Ondernemers luiden noodklok over leegstand winkelpanden Achteruitgang dreigt in het centrum. Leegstand en verval zijn op diverse locaties goed zichtbaar OW fi Net als vier jaar geleden maakten hoge vlammen het palletbedrijf in de 's-Gravelandsepolder met de grond gelijk Zie de advertentie elders in deze krant. Hoogstraat 172/174 Schiedam Nu tlftens de Warenhuis op Stelten-dagèh zeer scherpe aanbiedingen. Mooie bolchrysant, extra groot en bomvol met knoppen. U kunt kiezen uit verschillende prachtige herfstkleuren. Van 12.95 voor PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-361000Ö HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1