r Fietstocht door Midden-Delfland. Ca 33 km, 3,5 uur. Ontdek de Oranjebuitenpolder ntSt Recreatiegebied Midden-Delfland DEZE WEEK Rugzakroute Berg- en Broekpark WATER, WANDELEN EN ANDERE V R I J E T I J D S I D E E N Ideeënpagina 1 Fietsen in Midden-Delfland: ontdek 't Huur eens een boot in de Rottemeren, Het Rottemerengebied is van oudsher een water sportgebied bij uitstek. Ie der jaar komen hier dui zenden watersporters voor een korter of langer {va kantieverblijf." Maar ook als 'niet-watefepörter kunt u van het water in de Rotte meren genieten. Op ver schillende plaatsen zijn vaartuigen te huur: kano's, waterfietsen, roeibootjes, motorbootjes en natuurlijk ook zeilboten. Er is speciaal voor de kinderen een vaar- puzzeltocht gemaakt, waar bij de deelnemende kinde ren een leuke attentie ont vangen. Als u deze Er Op Uit-krant meeneemt, krijgt u deze week bij de volgen de bedrijven 10% korting op de huur van een boot: Botenverhuur Van Vliet (tel 180-632361Botenver huur De Roerdomp (fel. 0180-631505) beiden in Zevenhuizen, en Botenver huur Meerenbos (tel. 010- 5217676) te Bleiswijk, Bel van tevoren even om te reserveren! Op zondag tussen twee en vied uur kunnen zowel kinderen als volwassenen op kinderboer derij de Wilgenhqf aan de Ring dijk bij het Centrum voor Natuur- en Milieu-Educatie (C.N.M.E.) een rugzak lenen. Ouders krijgen een handlei ding en kinderen een werk boek. De rugzakroute wordt, aangegeven door palen. Al Wandelend gaan de kinderen op onderzoek uit in het Berg en Broekpark. Karakteristieke knotwilgen en graslanden wor den aan een onderzoek onder worpen, er kan gevist worden naar waterdieren en hommels worden van dichtbij geobser veerd. Om het 'natuurontdek- ken' zo makkelijk mogelijk te maken is aan alles gedacht. Zo bevat de rugzak een totaalpak ket met onder meer kleurpot loden, een gum, een potje voor iet wateronderzoek en zelfs Jenschepnet (inschuifbaar) De rugzak kan alleen op zon dag geleend worden. j)m teleurstelling te voorko nen is het verstandig een rug jakje te reserveren. Dat kan op werkdagen op nummer (010) 461 49 40. Het lenen is overi gens gratis. Maakt u gebruik van zo'n handige fietsdrager ach terop uw auto? Parkeer c^e auto dan bij een van de volgende startpunten: Zwembad Kerkpolder in Delft Molen 'Aeolus' te Vlaardingen Café 'Vlietzicht' aan de Vlaar- dinger Vaart LA= Linksaf RA= Rechtsaf RD= Rechtdoor Startpunt zwembad Kerk polder in Delft Vanaf de parkeerplaats, met de rug naar het zwembad, LA (Kerkpolderpad), bij einde weg RA (richting Den Hoorn), bij T-kruising LA (Richting Vlaar dingen). Bij Y-splitsing (met een bank) rechts aanhouden (langs het water), u rijdt nu Schipluiden binnen. Eerste brug rechts over (bij bordje Tramkade) LA weg vervolgen langs het water (let op verkeer). Derde (boog)brug links over (tegenover Brugstraat), en di rect RA voetpad op (25 meter) langs het water de Vlaardingse- kade volgen. Daarna rijwielpad op, RD fietspad op (schelpen pad langs het water), onder brug door het pad langs het wa ter vervolgen tot eerste zijweg net voorbij Café Vlietzicht. Startpunt Café Vlietzicht langs de Vlaardinger Vaart Net voor bij Café Vlietzicht LA naar beneden (bij bord Z), de ze weg blijven volgen tot aan voorrangskruising, RA (Bree- weg), deze weg bij kruising rechtsaf y^rvolgen. Daarna 2e weg RA (Holyweg) fietspad op. Bij de Olmendreef RA en het fietspad blijven vol gen tot aan de Holysingel. Hier RA, onder de snelweg door tot aan de Burg. Heusdenssingel, hier voor de verkeerslichten RA, richting Maassluis/Hoek van Holland, Bij de volgende verkeerslichten (Westlandseweg) oversteken en meteen LA richting Pernis, Langs Lenti Tandprothetische Praktijk na ca. 20 meter LA rij wielpad op (richting o.a. Per nis). U komt nu bij de molen Aeolus, Startpunt Molen Aeolus in Vlaardingen Vóór de molen bij stoplichten LA weg oversteken, richting 'Doorgaand Verkeer A 20' vol gen, (dus weer terug langs de andere kant van de weg), vóór brug RA (Trekkade), fietspad langs het water blijven volgen tot ANWB-paal 18944/2, hier RA, met bocht naar links, weg blijven volgen (Holyweg). Bij splitsingen RD (Woudweg), bij eindeWoudwegRA, direct na bord Schiedam LA, bij einde weg RA, bij splitsing LA, spoo» weg over, (Kandelaarweg), weg vervolgen (Schieweg), bij Y-splitsing RD, pad langs het water blijven volgen.Bij gebouw Koning en Hartman LA (Ener gieweg). Bij kruising weg over steken, Energieweg blijven vol gen, bij station Delft-Zuid fiets pad op, bij viaduct RA, (richting Schipluiden), deze weg RD blij ven volgen, na fietspad Sadat- weg aan de rechterkant volgi (borden Schipluiden blijven v< gen). Vóór bord 'Schipluiden' RA fietspad op, RD blijven vol gen tot parkeerplaats bij zwem bad Kerkpolder. Wie denkt dat er aan de noord oever van de Nieuwe Waterweg niet van natuur valt te genieten, is nog nooit in de Oranjebuiten polder bij Maassluis geweest. Deze polder is van oorsprong een kwelderlandschap dat zo kenmerkend is voor riviermon dingen. De vele dijken herinne ren op deze plek aan de natuur lijke dynamiek van eb en vloed. In dit laatste grote open gebied kun je nog diersoorten tegen komen die je niet direct onder de rook van Rotterdam vera wacht. Zo zijn er nog vleermui zen te zien, net als kiekendieven en bosuilen. Reden genoeg om hier op een mooie zomeravond een wandeling te plannen. De rijkdom van het gebied hangt samen met de ligging tus sen de Oranjepiassen in het zuidoosten en het Staelduinse Bas in het noordwesten. Ook vormt de polder voor veel vo gels een laatste 'tankstation' voor ze de oversteek over de bedrijvige Europoort wagen. Als het aan het Zuidhollands Landschap ligt, wordt de Oran jebuitenpolder omgevormd tot een gebied met bos, moeras en Michiel Ijtoudijk Cfrichis) grasland. Dan worden de Oran jepiassen de het Staelduinse Bos namelijk met elkaar ver bonden, waardoor een groot na tuurgebied ontstaat, Mogelijk voelen zich hier dan zelfs reeën in thuis. Midden-Delfland is het gebied dat ligt tussen Schiedam/Vlaar- dingen, Maassluis en Delft. Van uit de stad is Midden-Delfland makkelijk en snel bereikbaar, zowel per fiets, te voet als per auto, Het recreatieschap Mid den-Delfland heeft voor u een prachtige fietsroute uitgezet in het deel van Midden-Delfland dat ligt tussen de nqordrand van Schiedam/Vlaardingen, Delft en Schipluiden. Met be hulp van de kaart en de route beschrijving op deze pagina - die u zó uitknipt - vindt u ge makkelijk de weg. Op deze pagina vindt u zevoff wekgirffang eën leüB&, prijsvraag^et vragen over de groene recreatiegebieden in de regjb. Er zijn iteedsJsuke prijzen te verdienen. Na zeven weken wordt uit alle inzendingen een hoofdprijs getipkken: twee gloédrösuwe fiet^n! Hoe vaker u dus mee doet, hoe meer kans op d#ze prachtig# hoofdprijs, Df weekprijzen z n steeds verschillend. De prijzen zijn deze wee] 1. Rondvaart voor max rondvaartbedrijf Dulcis, zijn gezelschap samensteiie: met zelf ent.w.v, J 75, 2. Dinerbon voor in restaurant 't Oeverb gelegen langs de Nieuwe Wal 3. Twee flessen wijn t.w.v. 25,- van Holland Natuurwijnen. Deze wijn wordt in MiddenDelf- land (Zuidbuurt) zelf gemaakt. Deze week gaan de vragen over Midden-Delf land. Zoek de antwoorden op de volgende vragen in de tekst van deze pagina. iart op deze pagina) 's: 1Milden-Delfland il een: a. bosrijk gebied b. polderlandschap c. tuinbouwgebied c. Schipluiden 3. Welk gebied wordt binnen het recreatiege- bied Midden- Delfland op dit ogenblik nieuw aangelegd? a. Abtswoudse Bos b. Zouteveense Polder c. Broekpolder loods leven weken lang is dit de ideeënkrant voor regio Rotterdam. In deze krant vindt u tips om op een natuurgebieden nog veel meer dingen te doen: vissen, paardrijden, kanovaren, deltavliegen, golfen of leuke manier uw vrije tijd in een natuur rij e o re e besteden. Wist u bijvoorbeeld dat in Rotterdam een kinderboerderij bezoeken. Elke week wordt een speciale wandel- of fietsroute beschreven, waarbij en directe omgeving prachtige fiets- en wandelroutes zijn uitgezet? Daarnaast zijn er in de mooie tegelijk een handig kaartje is afgedrukt. Als u de pagina uit de krant knipt kunt u meteen op pad! station Delft -Zuid SCHIPtl SCHIEDAM deze week met aantrekkelijke korting! bos moeras recreatie (extensief amfibisch) open water reservaatsgebied beheersgebied open gebied fietsroute fietspaden wandelpaden landelijk gebied dienst lande 3v 97.1(219.B Fietsend door Midden Delfland kom je langs de mooiste vaarten, vlieten en plassen. De 'Er op uit-ideeënkrant' is een uitgave gemaakt m opdracht van de stichting WV Rotterdam, WVVoome, de recreatieschappen Voorne-Putten, IJsselmonde, Hitland, Midden-Delfland en Rottemeren, de gemeentelijke dienst Recreatie Rotterdam en stichting'Zuidhollands Landschap. Deze uitgave is tot stand gekomen buiten de redactionele verantwoordelijkheid van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Oplage: 637.49? exemplaren in Groot Rotterdam Met dank aan: Leo Lussenburg Ronald Smit (Dienst Landelijk Gebied) Redactie: Patrick Blom, Dominique Boelen, Hans Hartmann, Karen Kwikkers, Ad de Mooij. Ger de Reus, Carolien Wierks Eindredactie: Midden-Delfland een gebied, met historische dorpskernen, volop natuur en watersportmogelijkheden. Schrijf uw antwoorden op een briefkaart en stuur die vóór 8 sept.' 97 naar De Havenloods Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, onder vermelding van 'Midden-Delfland, week 1' De winnaars krijgen schriftelijk bericht. Alle namen van de winnaars, inclusief de winnaars van de hoofdprijs, worden in deze krant gepubliceerd vóór 24 oktober 1997.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 16