Gevonden en vermiste dieren SCHIEDAM Royal Leerdam Cristal aan Buitenhavenweg SPORT Ga nu bridgen Kunst in hal bij WBS Korenbeurs niet kansloos tegen Spaanse opponent AGENDA Bridgesociëteit start seizoen Geen prijzen voor 'Schiedam' Excelsior'20 wil trainer Murray Goodwin niet kwijt Vorm en inhoud van activiteiten veranderen met de tijd Maaltijdsoep in 'Weerklank' Scyedam gewijd aan onderwijs Berichten voor sportredactie Zestig jaar getrouwd Info-avond universiteit Het Nieuwe Stadsblad I SCHIEDAM In ontmoe tingshuis 'De Weerklank' wordt donderdag 4 september weer een heerlijke maaltijdsoep geser veerd. Vanaf 17.00 uur is ieder een welkom voor een drankje en een hapje. Rond 17.30 uur kan men aan tafel. De kosten bedra gen 5,50 per persoon. Per keer 'eten gemiddeld zo'n twintig mensen mee. 'De Weerklank' ligt aan het Cor nelia van Zantenplein 51. Wie mee wil eten kan zich aanmelden bij mevr. G. Groenewegen, tel. 4709971. SCHIEDAM Het augus tusnummer van Scyedam, het tijdschrift van de Histori sche Vereniging Schiedam, is geheel gewijd onderwerpen die verband houden met het onderwijs- Reden zijn de Open Monumentendagen die op zaterdag 13 en zondag 14 september plaatsvinden, met als thema 'Scholen en monu menten'.. In Scyedam staan onder meer artikelen over onderwijzer P.W. van Mi laan en de geschiedenis van het protestants-christelijk onderwijs in Schiedam. In de losse verkoop kost het blad zes gulden. Het is ver krijgbaar bij de VVV, in de boekhandel en bij de kraam van de Historische Vereni ging Schiedam in De Koren beurs tijdens de Open Monu mentendagen. INGEZONDEN BRIEVEN Het is mooi dat u in Het Nieuwe Stadsblad van 20 augustus jl. aandacht besteedde aan het weer zichtbaar worden van de ruïne Huis te Riviere. Jammer dat het historische stuk je werd overgenomen uit de Stadsgids van Schiedam 1997, waarin de blunder werd gemaakt de Tachtigjarige Oorlog in 1275 te 'doen plaatsvinden'. Daaraan is al eens een artikeltje gewijd in Het Nieuwe Stadsblad. De Tachtigjarige Oorlog was van 1568 tot 1648. Dat weet u dan ook weer. M. v.d. Feltz, Schiedam Redactie: We trekken het boe tekleed aan. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 door NANS WOLTERS Zakelijk bekeken Bridgesociëteit Schiedam, Westfrankelandsestraat 11, organiseert cursussen voor beginners op de dinsdag- en donderdagavond (12 avonden), start 16 en 18 sept. Bridgeclub Branderstad, spelend op de maandagavond, heeft nog ruimte voor enige enthousiaste leden. Voor verdere informatie: tel. 4737275. SCHIEDAM In de hal van het kantoorgebouw van Woningbouw vereniging Schiedam (WBS) is vanaf 1 september een expositie van het werk van de Schiedamse kunstenaar Henny van Leeuwen te zien. Hij exposeert aquarellen die in de zomer van 1990 ontstonden tijdens een werkbezoek aan New York. De aquarelen balanceren op het vlak van de abstracte kunst en semi- figuratieve duiding. In het jaarverslag van de woningbouwvereniging staat een aantal van die aquarellen afgebeeld, waarmee men nadruk wil leggen op het rijke Schiedamse kunstaanbod. De expositie loopt tot 1 januari 1998. Woningbouwvereniging Schiedam is gevestigd aan de Kerklaan 33. Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Vermist: 2-8 teef, zwart/bruin, bolle ogen, zw. halsband, 11 jr. 'Herta'; 8-8 donkergrijze pers, 1 jr. gecastr. kater, omg. Fabri- straat; 10-8 poes, Noorse bos kat cypers wit, halflang haar, rechter hoektand afgebroken, halve staart, 4 jr. Mara, omge ving Klaas Katerstaart; 12-8 kater, gecast cypers bruin, bei ge buik, litteken op lip, 'Max', omg. Van Leeuwenhoekstraat; 13-8 kater, gecastr. zw.wit, grijze band penning, 12 jaar 'Arti', omg. Broersvest; 14-8 poes, cyp. grijs, witte bef 12 jr. en kater, rood-wit mager oud, omg. Warmoezenierstraat; reu, shiwawa, 9 jr., kruimel, omg. Perenlaan; 18-8 kater, donker cypers, gecastr. 6 jr., omg. Van Haarenlaan. Gevonden: 5-8 wit/bruin/grijze poes, soort lapje, cyp. kop, omg. Zadelmakershof; 11-8 dwergpapagaai, omg. P.v. An- rooijlaan; 10-8 lapjeskat zw. en rode vlekken, witte kraag en beige, omg. Voornsestraatr; 14-8 poes, cypers grijs circa 3 mnd. omg. Zwartewaalstraat; 15-8 papagaai, groen grijze kop, oranje geel aan zijkant, geringd, omg. Lorenslaan; 17- 8 2 agapornissen, 1) oranje kop, geringd, verder groen en blauw; 2) witte kop met oranje streep boven de ogen, licht grijs, met licht blauwe staart, geringd; 18-8 sinds 1 week ge signaleerd, donker cyperse ka ter? Cornelia van Zantenplein; 19-8 sinds 1 week gesignaleerd Van Hallstraat, zw.witte kater met witte voetjes. Inlichtingen bij Amivedi, tel. 4711857. HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 28 AUGUSTUS 199735-1475 SCHIEDAM - Dankzij de steun van enkele sponsors, een garan tie van de gemeente Schiedam en een bijdrage van NOC*NSF reist De Korenbeurs naar het Spaanse Santiago de Compostela voor het Europa Cup-treffen tegen Deportivo Universitario de Santiago. Korenbeurs plaatste zich aan het eind van vorig seizoen via de nationale bekerstrijd voor het Europese toernooi waarin gespeeld wordt om de Nancy Evans-cup. De Schiedamse afvaardiging bestaat uit de spelers Arjan Karbaat(19), Danny Maas(20), Nermin Smajic( 18), trainer/coach Luc Janssen en teambegeleider Emie Dekker. Dekker acht de Schiedamse tafeltennissers niet kansloos. Depor tivo beschikt over een Chinees (de 32-jarige Zao Qiang) die vierde staat op de Spaanse ranglijst. „Die zou ons wel eens te machtig kunnen zijn", schat hij in. Meer kans hebben de Korenbeurs spelers tegen de broers Jacobo en Juan Ensenat die volgens kenners veel minder sterk zijn dan Qiang. Het vijftal vertrekt vrijdag 29 augustus van het Brusselse vliegveld Zaventhem. De volgende dag wordt om 19 uur aan het Europese karwei begonnen. van donderdag 28 augustus tot en met woensdag 3 september VOETBAL - donderdag: Ko zakken Boys-SVVSMC(19 uur). Zaterdag: Maasdijk- DRGS/zo(14.30 uur), Maasdijk 2-DRGS/za(12 uur), Voorne- HBSS(14 uur), HSC/za-GTB(14 uur). Zondag: SVVSMC-WRW(17 uur), CVV-Hermes DVS, Zwer vers/C-ODC/S( 14 uur), Dinsdag(beker 18.30 uur): Nat- .Nederlanden-SVDPW, VFC- SVVSMC, ODC/S-HBSS, VDL-VVK, Schiedamse Boys- Deltasport, Cion-Excelsior'20, DRGS/za-Demos, PPSC-Her- mes DVS, Ursus-DRGS/zo, RKWIK-GTB. CRICKET: zaterdag Harga 11 uur Hermes DVS-Excelsior'20. HONKBAL: zondag Spijke- nisse-Schiedam. KORFBAL: zaterdag veld kv Vlaardingen 14.30 uur Oranje Nassau-ODI en Vlaardingen- Harga. SCHIEDAM - Bridgesociëteit Tamboer begint op woensdag 3 sep tember in Boerderij Landvreugd (Sweelincksingel 7) weer met de competitie. De aanvang is 19.45 uur. Op vrijdag 5 september volgt de start van de wekelijkse instuif in wijkcentrum De Blauwe Brug (Bachplein 590). Daar is de begintijd 13 uur. Beide activiteiten zijn niet alleen bestemd voor ervaren bridgers maar ook voor beginners. Een bezoek aan de instuif kost twee gulden per keer, terwijl men voor deelname aan de competitie jaarlijks contributie betaalt. Voor meer informatie kan men terecht bij A. Tamboer, tel. 4269635. SCHIEDAM - De softbaldames van Schiedam hebben niet kun nen profiteren van de onver wachte misstap van klassements leider UW. De Utrechtse equi pe verloor van Survivors waar door de vrouwen van coach Leo Buiteman via winst in de dubbel tegen Herons naast UW had den kunnen komen. Eén van de twee wedstrijden ging echter ver loren waardoor UW het kampi oenschap zeker stelde en met Alcmaria Viijjrix in de slag gaat voor promotie naar de hoogste klasse. Ook de honkballers lopen het kampioenschap mis. Zondag herstelde Schiedam zich na het fatale verlies tegen koploper Jeka via een 4-2 zege op Hawks. In deze wedstrijd richtte pitcher Leslie Gerkema de aandacht op zich door het gooien van elf maal drieslag en slechts éénmaal vier wijd. Hij kreeg niet meer dan vier honkslagen tegen. SCHIEDAM - Het ziet er naar uit dat landskampioen Excel- sior'20 weer op zoek moet naar een nieuwe crickettrainer. Vol gens voorzitter Vince Marron wordt er nog steeds met Murray Goodwin gepraat en gezocht naar financiële mogelijkheden om hem ook volgend jaar in Thurlede te houden. „De deur staat nog op een kier", betoogt Marron. Excelsior'20 wil de Australiër graag in Thur lede houden. „We zijn driftig op zoek naar een sponsor. Toen we hem eerder dit jaar voor het hui dige seizoen vastlegden is het ohs gelukt om op het laatste moment een sponsor te vinden. We blij ven hopen dat zich nu alsnog een weldoener meldt." Goodwin heeft zich op Thurlede vooral aan bat danig in beeld gespeeld en bleek perfect te pas sen in het concept, dat de Schie dammers opnieuw de nationale titel bezorgde. Toch relativeerde captain Eric Dulfer aan de vooravond van de competitie de kansen van Excel sior'20. Hij zei genoegen te ne men met een plaats bij de eerste vier. „Dat baseerde ik op de tij delijke afwezigheid van Luuk van Troost en Carl Schewe. Maar toen we zonder kleer scheuren door de eerste wedstrij den heen kwamen en beide spe lers zich weer meldden heb ik mijn prognose meteen bijgesteld. Daarna is alles van een leien dakje gegaan." SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het nummer 010-5913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden bij het redactiekantoor, Westhavenkade 14 té Vlaardingen. Nermin Smajic is Korenbeurs' sterkste troef in Spanje SCHIEDAM Het echtpaar Prins stond deze week stil bij het zestig-jarig huwelijksfeest. Bur gemeester Scheeres was dinsdag middag present om de felicitaties namens de gemeente over te brengen en enige cadeaus te overhandigen. Antoon Willem Prins werd op 19 maart 1913 in Rotterdam gebo ren. Zijn vrouw, Petronella Ma ria Bosman, zag het levenslicht op 5 juni 1918 te Schiedam. Zij traden op 25 augustus 1937 met elkaar in het huwelijk op het stadhuis van Schiedam. Zij heb ben een zoon en een dochter en negen kleinkinderen. De heer Prins was in vroeger tijden werkzaam in de metaal bij Wilton Fijenoord, bij vloerenbe drijf en bij de fam. De Neef in Vlaardingen. Zijn vrouw deed het huishouden. Tegenwoordig is het echtpaar Prins woonachtig aan het Heijermansplein. Burgemeester Scheeres brengt namens de gemeente de felicitaties aan het echtpaar over SCHIEDAM De Volksuni versiteit organiseert een tweetal informatie-avonden over het cursusprogramma in het nieuwe seizoen. Tijdens deze info-avon- den zijn docenten aanwezig, die het een en ander over de ver schillende cursussen vertellen. Ook is het programmaboekje verkrijgbaar. De informatie-avonden worden gehouden op vrijdag 29 augustus in zaal Triangel aan de Fransen straat 14 in Vlaardingen en op donderdag 4 september in wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590 in Schiedam. Beide avonden beginnen om 19.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen met de Volksuniversiteit, telefoon 4603354 (dagelijks tus sen 10.00 en 12.00 uur). SCHIEDAM Bij de Veree- nigde Glasfabriek aan de'Bui tenhavenweg wordt dinsdag 2 september een winkel geopend met exclusief en bijzonder kris tal. „Nu is het niet meer nodig dat men uit deze regio naar Leerdam komt om daar een vaas, schaal of sculptuur uit te zoeken", verklaart manager Leon Stephan van de Koninklij ke Nederlandsche Glasfabriek Leerdam. „Gelijktijdig met de opening van de Kristalwinkel in Schiedam wordt een dergelijke zaak in Maastricht voor het pu bliek open gesteld. In deze vesti gingen, die zijn ontworpen door Siem van der Marei, worden uit sluitend ambachtelijk vervaar digde Cristal Supérieur produc ten verkocht, zowel unica's als series." - In de Kristalwinkels is werk te zien van zeer bekende glaskun stenaars als Floris Meydam en Copier en uiteraard glaswerk van de Leerdamse Glasfabriek. Frans Molenaar, hoofdzakelijk bekend als couturier, ontwerpt de laatste jaren ook woonacces soires waaronder vazen, deze zijn eveneens opgenomen in de collectie van de Kristalwinkel. De producten die de Leerdamse glasfabriek het afgelopen decen nium produceerde - onder meer het wereldberoemde Gildeglas - zijn in kringen van verzamelaars inmiddels gewaardeerde objec- Een unieke collectie glaswerk ten geworden. Bij de grote veilingenhuizen is er altijd veel belangstelling voor, weet manager Stephan te mel den. De Kristalwinkel, hoewel niet direct in dé 'loop' aan de Buiten havenweg 114-116, is vanwege deze collectie zeker een bezoek waard. Openingstijden van woensdag tot en met vrijdag van 10 tot 17.30 uur en zaterdag tot 17.00 uur. Cas Spijkers, bekend van kookprogramma's op de te levisie, verricht dinsdag de ope ning. worden regelmatig studiebijeen komsten georganiseerd, waarbij in '96 ónder meer vrouwenbe snijdenis op de agenda stond. „Activiteiten die veel vragen van onze vrijwilligers", aldus Mar griet van Gorsel. „Om alle plan nen te kunnen uitvoeren werd het afgelopen jaar een intensief wervingsprogramma opgezet om voldoende «vrijwilligers aan te trekken. De kunst is echter om deze onmisbare inzet te behou den en dat wil niet altijd luk ken", bekent zij. Spreekuur „Hoewel de meeste vrijwilligers het werk als boeiend ervaren, haakt men toch af als zich een kans voor doet op betaald werk. Ook door studieplannen of ziek te vallen mensen af en daardoor zijn we verplicht te blijven zoe ken naar gemotiveerde mensen. Eerlijk gezegd vormt dat wel een van onze grootste zorgen. Want als je alleen al kijkt naar het vierde kwartaal van 1996, waarin op het spreekuur 861 vragen werden gesteld door asielzoekers en statushouders over maat schappelijke ondersteuning, taal, werk en onderwijs en over de rechtspositie, dan weet je dat begeleiding noodzakelijk is", al dus de coördinator. Vrijwilligers van de stichting kunnen kiezen uit verschillende activiteiten. Meer informatie bij Vluchtelingenwerk, Laan van Bol'Es 11, tel. 4700330. Opvang en begeleiding zijn van groot belang en de Stichting Vluchtelingenwerk Schiedam heeft er dan ook de handen aan vol. Ruim dertig medewerkers, waarvan de meesten vrijwilli gers, zetten zich in voor mensen die noodgedwongen hun land moesten verlaten. Vluchtelin genwerk Schiedam heeft vorig jaar veel aandacht besteed aan de verbetering van het beleid. Zo is een programma voor scholing en training ontwikkeld voor vrij willigers en stagiaires. Daar naast vinden niet alleen interne bijeenkomsten rond verschillen de thema's plaats ook landelijk worden workshops gevolgd. Toeloop Margriet van Gorsel, coördina tor van Vluchtelingenwerk Schiedam: „De toeloop van vluchtelingen was het afgelopen jaar minder. Dit geldt zeker voor de stroom mensen afkomstig uit landen als Georgië. Dat bete kent echter niet dat ons werk minder intensief is geworden, wel zijn daardoor de vorm en inhoud van het beleid veran derd. Vorig jaar is bijvoorbeeld een begin gemaakt met het op stellen van individuele begelei dingsplannen, zodat het intro ductie- en integratieproces van onze cliënten beter kan worden ge,volgd." Volgens Van Gorsel is er nu meer aandacht voor het geeste lijk en maatschappelijk welzijn van personen die bij de organisa tie terechtkomen. Veel mensen verkeren in psychische nood en door periodiek overleg en sa menwerking met GGD Nieuwe Waterweg Noord, Maatschap pelijk Werk, Riagg, huisartsen en scholen wordt geprobeerd sa men met een asielzoeker een op lossing te zoeken. Daarnaast SCHIEDAM Sinds eind 1994 is in Schiedam een aan vullende opvang voor asielzoe kers ingericht. Op dit adres verblijven thans nog acht ge zinnen die in afwachting zijn van de uitspraak: 'blijven of vertrekken naar het land van herkomst'. De plannen van de regering om opvang maxi maal een halfjaar te laten du ren, blijkt in praktijk niet al tijd te werken. Sommige asielzoekers wachten vaak één a twee jaar op een uit spraak. Vergeleken met hun lotgenoten in de landelijke op vangcentra hebben de bewo ners van de aanvullende op vang in Schiedam het wat be ter getroffen. Zij beschikken over een eigen verblijfsruimte met kookgelegenheid. Het onderkomen van Vluchtelingenwerk aan de Laan van Bol'Es in Groenoord (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.34 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE. Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16. 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Vrijwilligers nog steeds hard nodig bij Vluchtelingenwerk

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3