No 9 geen huursubsidie aangevraagd? 0 0 0 0 \y U woont alleen (ook zonder kinderen) U woont niet alleen *1 Bel van maandag t/m donderdag 1 t/m 11 september, van 19.00 - 21.00 uur! Belangrijk Hebt u recht op huursubsidie Dan hebt u misschien ook recht op méér Hoe het kan lopen: de familie B.E. Woner Kijk met dit schema of u mogelijk in aanmerking komt voor huursubsidie Woont u in een huurwoning en hebt u nog geen huursubsidie aangevraagd? Dan doet u uzelf misschien tekort. Misschien hebt u namelijk toch recht op huursubsidie. En misschien zijn er nog andere regelingen waar u, wanneer u bepaalde zaken niet kunt betalen, recht op hebt. Weet u het niet (zeker)? Bel dan vanaf maandag 1 september de huursubsidielijn Zorg dat u de gegevens over uw huur, inkomen en vermogen bij de hand hebt Uw leeftijd: 18 t/m 22 jaar Kale huurprijs per maand enkele servicekosten tusse 330 en 575 Uw leeftijd: 23 t/m 63 jaar Uw leeftijd: 64 t/m 65 jaar O Kale huurprijs per maand enkele servicekosten tussen ƒ330 en/1085 Ja Br O Nee Bruto jaarinkomen in'96 lager dan ƒ28.100 Ja O Nee Vermogen op 1 januari '98 minder dan 38.000 Ja O Nee Ja O Nee Bruto jaarinkomen in '96 lager dan ƒ34.800 Ja O Nee Vermogen op 1 januari '98 minder dan 38.000 Ja O Nee O Kale huurprijs per maand enkele servicekosten tussen ƒ330 en 1085 Ja O Nee Uw leeftijd: 66 of ouder Bruto jaarinkomen in '96 lager dan ƒ34.800 Ja O Nee Vermogen op 1 januari '98 minder dan 65.000 Ja Nee O Kale huurprijs per maand enkele servicekosten tussen 330 en/1085 Ja O Nee Bruto jaarinkomen in '96 lager dan ƒ30.700 Ja O Nee Vermogen op 1 januari '98 minder dan 65.000 Ja O Nee Leeftijd van u èn: iedereen bij u in huis: 18 t/m 22 jaar O Kale huurprijs per maand enkele servicekosten tussen 330 en 575 Ja O Nee Totale bruto jaar inkomen in '96 lager dan 37.000 O Nee Totale vermogen op 1 januari '98 minder dan 56.000 Ja O Nee Leeftijd van u èn: iedereen bij u in huis: 64 jaar of jonger Kale huurprijs per maand enkele servicekosten tussen 330 en 1085 Ja O Nee Totale bruto jaar inkomen in '96 lager dan 46.200 Leeftijd van u of een of meer medebewoners 65 jaar of ouder O Kale huurprijs per maand enkele servicekosten tussen 330 en 1085 Ja O Nee Ja To O Nee Totale vermogen op 1 januari '98 minder dan 56.000 Ja O Nee Mensen van 66 jaar en ouder brengen het grootste deel van het bruto jaar inkomen in. Het bruto jaarinkomen in '96 is lager dan 40.200 O Ja O Nee Mensen jonger dan 66 jaar brengen het grootste deel van het bruto jaar inkomen in. Het bruto jaarinkomen van '96 is lager dan 46.200 Ja O Nee Totale vermogen op 1 januari '98 minder dan 90.000 Ja O Nee Colofon Voor informatie: Woningstichting Maassluis Stichting Woningbedrijf Vlaardingen Patrimoniums Woningstichting Woningstichting Noordvest Woningbouwvereniging Schiedam U kunt ook terecht bij de gemeente waar u woont: Vlaardingen: Schiedam: s Maassluis: Bel de huursubsidielijn! IWaarom een huursubsidielijn leder jaar blijkt dat veel mensen geen gebruik maken van hun recht op huursubsidie. En dat is jammer. Vooral voor henzelf. Via de huursubsidielijn kunt u te weten komen of het voor u zin heeft om alsnog huursubsidie aan te vragen, en wat u daarvoor moet doen. Kortom: twijfelt u Bel dan Nieuwe huursubsidiewet: meer kansen voor iedereen Met ingang van 1 juli 1997 is er een nieuwe Huursubsidiewet. Door die nieuwe wet komen nu ook mensen in aanmerking die daarvoor géén recht op huursubsidie hadden. In Nederland zijn er één miljoen huurders per jaar die huursubsidie ontvangen. Daarnaast zijn er nog eens zo'n 200.000 huurders die eigenlijk wel recht hebben op huursubsidie maar het niet aanvragen. Misschien bent u wel één van hen. Vroeg u nooit huursubsidie aan omdat u dacht dat het subsidiebedrag erg laag was? Lees deze informatie en bekijk of het indienen van een aanvraag voor u de moeite loont. Voor wie is huursubsidie Huursubsidie is er in principe alleen voor zelfstandige woonruimte. Dat wil zeggen: woonruimte waarbij u een eigen ingang, badka mer, toilet en keuken hebt. Als u een huis, flat, appartement of een woonwagen huurt, kunt u dus recht hebben op huursubsidie. Als u op kamers woont, hebt u geen recht op huursubsidie. Wanneer hebt u recht op huursubsidie en op hoeveel hebt u recht Of u recht hebt op huursubsidie is afhankelijk van de hoogte van uw huur, uw inkomen, uw vermogen en de leeftijd van u en uw medebewoners.Op hoevéél huursubsidie u recht hebt, is afhanke lijk van de hoogte van uw huur, uw inkomen, de leeftijd van u en uw medebewoners en de gezinsgrootte. In het schema hieronder kunt u zien of u mogelijk in aanmerking komt voor huursubsidie. i Binnen uw kolom drie keer JA aangekruist? De kans bestaat dat u voor huursubsidie in aanmerking komt. Haal een aanvraagformulier bij uw gemeente. Binnen uw kolom drie keer JA aangekruist? De kans bestaat dat u voor huur subsidie in aanmerking komt. Haal een aanvraagformulier bij uw gemeente. U moet uw aanvraag (met bijlagen) altijd vóór 1 okto ber bij uw gemeente inleveren. Wanneer u altijd via uw verhuurder huursubsidie aanvraagt, moet u ervoor zor gen dat u uw formulier daar tijdig (bij voorkeur vóór 14 september) inlevert. Uw verhuurder stuurt uw aan vraag dan weer door naar de gemeente. Het inleveren van de aanvraag bij de gemeente of de verhuurder gaat op (telefonische) afspraak. Als u sinds 1 juli verhuisd bent, dan moet u binnen drie maanden na uw verhuizing uw aanvraag indienen. U moet er zelf voor zorgen dat u en alle mensen die bij u in huis wonen bij de gemeente staan ingeschreven op het adres waarvoor u de subsidie aanvraagt. De gemeente neemt deze gegevens op in de Gemeentelij ke Basis Administratie (de GBA). Er zijn, behalve huursubsidie, nog een aantal regelingen bij de gemeente waarmee bepaalde zaken ook voor u ineens betaalbaar kunnen worden. En wie recht heeft op huursubsidie, heeft in een aantal gevallen ook recht op een tegemoetkoming vanuit die andere regelingen. Om een paar voorbeelden te noemen: O bijzondere bijstand O reductieregelingen als Rotterdampasfniet in Maassluis), Sociaal Cultureel reductie fonds O garantieregeling D kredietverstrekking minima onder gunstiger rentetarief O kwijtschelding gemeentelijke belastingen Wanneer u de huursubsidielijn belt, dan krijgt u een medewerker aan de lijn die alles weet van huursubsidie. Maar bovendien heeft diegene ook informatie over welke regelingen er nog meer zijn, en waar u daarvoor terecht kunt. Ook kunt u informatie opgestuurd krijgen die u verder helpt. De heer en mevrouw B.E. Woner* zijn beiden de 65 gepasseerd. Ze wonen nu in een mooie flat.Toen zij de huursubsidie-pagina in deze krant en het artikel over huursubsidie in het blad van hun verhuurder gelezen hadden, hebben ze toch eens een keer een aanvraag ingediend."Ik dacht altijd dat ik geen recht had op huursubsidie, omdat ik naast mijn AOW ook nog een pen sioentje heb"aldus de heer B.E. Woner,"maar ik hoorde van een buurman die nog werkt, dat hij ook huursubsidie kreeg. En zijn inkomen is hoger dan het minimum Mijnheer en mevrouw B.E. Woner hebben bij hun verhuurder als nog huursubsidie aangevraagd. Bij de aanvraag moesten ze opge ven dat ze nog een spaarbankboekje hebben en een auto van een paar jaar oud. Mevrouw B.E. Woner heeft daar wel begrip voor."Het is natuurlijk niet zo leuk dat je bij je huisbaas alles moet vertellen over je spaargeld, maar ja, huursubsidie is ook niet bedoeld voor mensen met een ton op de bank en een nieuwe BMW voor de deur. Maar de medewerkster van de woningcorporatie ontving ons gelukkig in een spreekkamer,dus er kon niemand meeluisteren." De familie B.E. Woner ontvangt nu, bij een huur van fl. 535,-,fl. 115,- huursubsidie. De huursubsidie wordt elke maand automatisch van de huur afgetrokken, zodat zij een lagere huur betalen. De heer B.E.Woner:"Zonde eigenlijk. Ik had al jaren geleden huursubsidie moeten aanvragen. Ik heb mijn hele leven hard gewerkt,en altijd netjes belasting betaald. En als je dan ergens recht op hebt, dan moet je daar toch gebruik van maken, nietwaar Bij de corporatie hebben ze alles netjes voor ons in orde gemaakt. We hoef den alleen onze jaarop gaven mee te nemen en onze handtekeningen te zetten. In een paar minu ten tijd hadden we gere geld dat we niet meer elk dubbeltje om hoe ven te draaien. Laatst dachten we: laten we lekker eens met onze kleinkinderen een dagje naar Blijdorp gaan. En dat hebben we gedaan. Dat zouden we vroeger niet zo snel hebben kun nen doen." Gefingeerde naam Dit is een gezamenlijke publicatie van de gemeente Vlaardingen, Schiedam en Maassluis plus de woningcorporaties in deze steden. De tekst is deels ontleend aan de publicatie van het Ministerie van VROM"Huursubsidie voorde huurder" Eindedactie: Gemeente Vlaardingen, Dienst Stadswerk, communicatie sector volkshuisvesting Aan deze publicatie kunnen geen rechten ontleend worden. Als u na het lezen van deze informatie een afspraak wilt. maken, of nog vragen hebt over huursubsidie, dan kunt u ook terecht bij uw verhuurder; RJ.Troelstraweg 6 3144 CX Maassluis.Telefoon 010 - 593 04 30 Emaus 31 3135 JC Vlaardingen.Telefoon 010 - 248 88 88 Schiedamseweg 12 3134 BK Vlaardingen.Telefoon 010 - 248 84 44 Woningstichting Samenwerking Vlaardingen Stadhouderslaan 181 3136 BM Vlaardingen.Telefoon 010-474 74 11 Noordvest 18 IJl PH Schiedam.Telefoon 010-473 91 66 Kerklaan 33 3121 KC Schiedam.Telefoon 010 - 247 58 88 Gemeente v Vlaardingen Dienst Stadswerk, sector volkshuisvesting, r Hoflaan 27, telefoon (010) 248 4683. Gemee inte Set Gemeente Schiedam 's Gravelandseweg 567 iedam telefoon (010) 246 5555. S MAASSLUIS eerste stad aan de waterweg Gemeente Maassluis Koningshoek 93050 telefoon (010) 5931931.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 5