tekoop Er staat bij Fox aan de Scheepvaartweg nieuw team klaa/Stuk Voor stuk jonge en voorat kreatifve meppn. Zij wején de laaiÉe nieuwte haarmode. Samen be wat bemest bij jouw stijl pn wd vi. past; Je kunt het zo gek nief g&Mt - bedepken of zij maken Mê kort, lang, met krullei h iêÊÈÈ 'ÉéÊt*- afspraak metWÈ mÊk&JËm WAÜÉk. onze kappen Uitbundige jubileumviering Radio Modern Zuidplein Wapen gevonden Uw bloed, hun maaltijd Activiteiten voor ouderen Klaveijassen Bloemschikken WASSENAAR Jan Mulder maakt zich vrolijk over gebruik mobiele telefoon Kookles voor oudere mannen Nieuw boekje SVO klaar Opleiding NLP nu ook in Rotterdam BOER MAKELAARDIJ MIDDEN HOLLAND B.V. Tel. 0182-538400, fax 0182-538440 Internet: http://www.huislijn.nl/boer Winkelcentrum "De Heester", Vuurdoornlaan 16a. Gouda WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 NVM Radio Modern op het Zuid plein bestaat in september maar liefst 25 jaar. Een jubile um dat niet onopgemerkt voorbij zal gaan als het aan de bedrijfsleiding ligt. Niet alleen zullen tijdens de maand sep tember een aantal artikelen er tegen feestprijsjes uitgaan, ook zijn er speciale demonstraties georganiseerd. Hierbij is reke ning gehouden met de veran derende voorkeuren van de consument. Zo staan brood bakkers, stoomkokers en stoomreinigers de laatste tijd sterk in de belangstelling. De demonstraties worden ge houden van 12.00 - 17.00 uur op de volgende dagen: zaterdag 6 september (Stoom- reiniger), zaterdag 13 septem ber (Espresso en Stoomkoker), zondag 14 september (Espres so), zaterdag 20 september (Broodbakker en Friteuse), za terdag 27 september (Combi Magnetron en Breedbeeld KTV) en zondag 28 september (Combi Magnetron en Breed beeld KTV). die op de eerste schooldag na de zomervakantie op elke basis school wordt uitgedeeld. De boeken zijn dan ook uitsluitend nu via school te bestellen.' Boektoppers bestaat uit vier boekenpakketten die besteld kunnen worden door de ouders. Er bestaan honderden boeken. Maar hoe kom je als ouder te weten wat de beste kinderboe ken zijn? Boektoppers behoren tot de beste. Ze zijn stuk voor stuk spannend, of leuk, of ont roerend. Ze zijn geselecteerd op titel, schrijver en AVI-leesni- veau. Het zijn dus bekende kin derboeken. Veel Boektoppers- boeken zijn zelfs bekroond.' Pakketsamenstelling Pakket groep 1 en 2 (4 prenten boeken voor 25 gulden). Tony Ross: Ik kom je opeten! Ingrid en Dieter Schubert: Plat- voetje. Martin Waddell en Bar bara Firth: Ga je mee. Kleine Beer? Lieve Baeten: Lotje is jarig. Pakket groep 3 en 4 (6 kinder boeken voor 25 gulden). Brigitte Minne en Agnes Verbo- ven: De hut in de boom en ande re verhalen. Elfie Donnelly: Een pakje voor mevrouw Larietand. Heieen Vissinga: De tijd keert om (Mo treek dijt ed). Ingrid Uebe: Giechelbig. Ole Lund Kir- De meest voorkomende soort vlo is de zogenaamde 'katten- vlo'. Anders dan de naam doet vermoeden, komt deze zowel op honden als katten voor. Na ieder bloedmaaltijd legt het vrouwtje zo'n 4 tot 8 eieren. Het duurt gemiddeld, onder gunstige omstandigheden, 4 tot 6 weken voordat vanuit het eitje een vol wassen vlo is ontwikkeld. Kat- tenvlooien hebben als vervelend kenmerk dat zij ook mensen bij ten. Thuiskomst In de vakantieperiode gebeurt het veelvuldig dat er vlooienpla gen ontstaan in huizen. Wanneer er geen beweging in huis is, ko men de eitjes niet uit, maar zo dra er beweging is in het huis komen de eitjes uit en begint de overlast. Met name wanneer de huisdieren het huis (tijdelijk) verlaten, kan een vlooienplaag ontstaan. De vlooien kunnen in dat geval alleen mensen besprin gen voor een lekkere bloedmaal tijd. Wat u zelf kunt doen om een vlooienplaag te voorkomen is stofzuigen. Hierbij moet er wel aan gedacht worden om de stof- zak na iedere stofzuigbeurt te vervangen. Ter voorkoming van een vlooienplaag na de zomerva kanties kan het zinvol zijn om het huis vooraf veilig te behan delen. Hierbij moet ook op plaatsen waar men normaal ge sproken niet loopt of niet komt de behandeling worden uitge voerd. Daartoe zijn in de handel middelen verkrijgbaar die u zelf kunt toepassen. Ook zijn er mid delen verkrijgbaar yvaarmee huisdieren behandeld kunnen worden om vlooien te voorko men. Professionele aanpak Om er zeker van te zijn dat het gehele pand op de juiste wijze wordt behandeld, is het aan te bevelen een deskundige in onge- diertebestrijding in te schakelen. Deze deskundigen vindt u bij de Nederlandse Vereniging van On- gediertebestrijdingsbedrijven. Door de landelijke dekking van deze Vereniging is er altijd wel een deskundig bedrijf bij u in de buurt. Voor het NVO lid bij u in de buurt kunt u contact opnemen met het secretariaat van de NVO, Postbus 80523, 2508 GM te Den Haag of telefonisch via nr. 070- 3514851. SCHIEDAM Medewerkers van de' afdeling Groenvoorzie ning hebben vorige week dins dag bij werkzaamheden aan het Stationsplein een verroest vuur wapen aangetroffen. Woensdag werd het wapen bij het politiebu reau afgegeven. Naar de her komst van het vuurwapen wordt een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM In dienstencen trum de Woudhoek wordt don derdag 4 september vanaf 13.00 uur gebiljart voor de Rijnmond bokaal. Tot 13.00 uur kan men vrij biljarten. Zondag 7 september is in De 4 Molens een thé-dansant met d.j. Leon. Het duurt van 13.30 tot 16.30 uur en toegang kost 2,-. SCHIEDAM Wie houdt van klaverjassen, kan vanaf 5 sep tember wekelijks in wijkcentrum de Blauwe Brug terecht. Van 20.00 tot 22.30 wordt er elke vrijdag onder leiding van J. van Henten gezellig een avondje ge klaverjast. De kosten zijn 2,50 per keer. Voor verdere informa tie kan contact worden opgeno men met de receptie van de Blau we Brug, Bachplein 590, tel. 4701049. SCHIEDAM De nieuwe cur sus bloemschikken groei en bloei voor gevorderden start woens dag 3 september. De beginners kunnen vanaf woensdag 10 sep tember aan de slag. De cursus bestaat uit zeven lessen en kost 25,- voor leden en 32,50 voor niet-leden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met R. Leeuwang, tel. 4263132, J. van Broekhoven, tel. 4714391, of L. van der Voorden, 4712389. SCHIEDAM, Edisonplein 8b MAKELAARS/TAXATEURS OG Gerrit Verboonstraat 12, 3111 AA Schiedam. Tel. 010-4737933* kegaard: Pudding Tarzan. Han-| na Kraan: Verhalen van de boze| heks. Pakket groep 5 en 6 (6 kinder-1 boeken voor 25 gulden). Carry Slee: Ridder Schijtebroek. Jan Terlouw: Oom Willibrord. Henk Hokke: Marloes. Jaap ter I Haar: Boris. Leonie Kooiker: De heksensteen. Paul Biegel: De| rover Hoepsika. Pakket groep 7 en 8,(6 kinder-1 boeken voor 25 gulden). Mieke van Hooft: Treiterkoppen. Peter Jan Rens: Rauzer. Simone Schell: Marie Pouceline of de Nicht van de Generaal. Uri Or- lev: Het eiland in de Vogelstraat. Jacques Vriens: En de groeten van groep 8. Anke de Vries: Blauwe plekken. Voor de scholen die deelnemen is er geen administratieve romp- j slomp en men krijgt voor elke tien bestellingen een gratis pak ket naar keuze voor de schoolbi-1 bliotheek. Malmberg eist geen minimum aantal bestellingen als voorwaarde voor levering. 'Elke bestelling, ook al is het er maar een, leveren we uit. Dat voorkomt teleurstelling bij kin deren en ouders,' aldus Eij- spaart. 'Het is kortom de mooi ste kinderboeken-aanbieding op dit moment.' Volgend jaar komt Malmberg met nieuwe pakket ten met andere Boektoppers. 'Elfstedentocht? Dat moet gauw anders, anders zie je volgend jaar het beeld van Henk Angenent die per mo biele telefoon vraagt voor wel ke prijs de spruitjes op de vei ling van Bodegraven gaan. Mag niet gebeuren. De tocht moet de aloude ontberingen terugkrijgen' Deze maand verschijnt in de boekhandel het boek 'Mobieli- quette' waarin Jan Mulder zich verbaast en vermaakt over het gebruik van de mobiele telefoon. Een mobiele telefoon is immers razend handig, maar soms even zo irritant. De treffende en ironi sche tekeningen zijn gemaakt door Stefan Verwey. Mobieli- queffe is een initiatief van Liber- tel. Naar verwachting zijn er in het jaar 2000 vier miljoen mobiele bellers. Nog voor 2010 zal het aantal aansluitingen voor mo biele telefonie die voor vaste te lefonie overtreffen. Hoogste tijd dus voor het vaststellen van en kele gedragsregels. In achttien korte verhalen neemt de schrijver Jan Mulder het ge bruik van de mobiele telefoon en de daarbij behorende etiquette op de korrel. Mulder schrijft geen wetten voor, maar biedt uit het leven gegrepen adviezen voor mobiel belgedrag. Op de slotpagina volgen de adviezen, waarvan de eerste luidt: 'Bel zo veel u wilt, maar stoor een ander niet.' Jan Mulder was spits bij Ajax en Anderlecht. Tegenwoordig is hij columnist voor onder andere de Volkskrant, Playboy en Elsevier. Ook in het televisieprogramma Barend Van Dorp steekt hij zijn rake observaties niet onder stoelen of banken. Mobieliquette is een initiatief van Libertel. De organisatie neemt hiermee het voortouw in de discussie over mobiel belge drag. Het boek wordt onder an dere gratis verstrekt aan alle nieuwe abonnees. De handelse ditie wordt verspreid door uitge ver Thomas Rap; de boekhan- delsprijs bedraagt f 9,95. Aan het begin van het school jaar komt uitgeverij Malm berg uit Den Bosch met een nieuw initiatief om het lezen door kinderen te bevorderen. Onder de naam 'Boektoppers' biedt Malmberg bekende en bekroonde kinderboeken aan tegen een zeer lage prijs. Voor 25 gulden kan elke ba sisscholier in het bezit komen van een pakket van zes popu laire kinderboeken. Voor de kleuters is er een pakket van vier fraaie prentenboeken. De pakketten zijn samengesteld naar leeftijd en leesontwikke- ling van de kinderen. Malm berg, dat ook de bekende edu catieve jeugdbladen Pippo, Bobo, Okki, Taptoe en Hello You! uitgeeft, wil hiermee een extra stimulans geven aan de leesontwikkeling. De boeken van succes-auteurs als Jan Terlouw, Jaap ter Haar, Paul Biegel, Carry Slee, Jacques Vriens, Anke de Vries, Mieke van Hooft en Hanna Kraan, kunnen worden besteld via school. Jan Terlouw, de bekende kinder boeken-schrijver, heeft eens ge zegd: 'Als we een kind leren le zen, geven we het een cadeau waarvan de waarde nauwelijks is te bevatten.' Uitgever Theo Eij- spaart benadrukt: 'Boeken zijn belangrijk, ook voor de jongste kleuters. Je kunt met boeken le zen eigenlijk niet vroeg genoeg beginnen. Het begint met voor lezen, samen de platen in pren tenboeken bekijken, samen pra ten over wat je ziet. Het stimu leert de taalontwikkeling van het kind. En doordat ouder en kind samen genieten van het kijken, praten en lezen, leert het kind boeken kennen als bron van ple zier. Zeker als het kind in groep 3 en 4 zelf leert lezen, zijn boe ken belangrijk. Boeken bieden woordjes, kleine zinnetjes en zelfs korte verhaaltjes. Kinderen die lezen, leren zich concentreren en hoeven zich niet te vervelen. Bijzondere aan dit initiatief is wel de prijs. De boeken kosten slechts 25 gulden voor een pak ket van 6 (of 4 prentenboeken). 'Normaal kost dit soort boeken in de winkel rond de twintig gul den per stuk,' zegt de uitgever. 'We hebben de drempel dus be wust heel laag gemaakt.' 'Het is goed als kinderen van jongs af een beetje geholpen worden bij de keuze van boeken. Bij die keuze kunnen school en ouders elkaar goed aanvullen,' aldus Eijspaart. 'Daarom bieden we de Boektoppers aan met een folder Drie trainers van het instituut Arcturus starten gezamenlijk een training Neuro Linguistisch Programmeren in Rotterdam. Alle drie zijn ze ervaren in de fijne kneepjes van NLP. Onder het motto: 'test alles eerst voor dat je erin gaat vertrouwen en maak kennis met de trainers' or ganiseren ze een open dag. Deze zal plaats vinden op zondag 7 september in de ruimte van de Hyperventilatie Vereniging Rot terdam, Gerard Scholtenstraat 128 te Rotterdam. Degenen die langs willen komen op de intro ductiedag worden verzocht dat even te laten weten: Arcturus 010-4220252 of 0252-518537. Arcturus is gevestigd op de Bergsingel 141-a, 3037 GD te Rotterdam Arcturus is een gerenommeerd instituut in NLP met vestigingen in Nederland België en Frank rijk en is daarmee één van de grotere instituten op dit kennis gebied in Nederland. Arcturus geeft al meer dan 10 jaar oplei dingen in NLP en nu dus ook in Rotterdam. Arcturus is geregis treerd bij de Nederlandse Vere niging van NLP, de NVNLP. Zij hechten aan een open samenwer king met andere instituten. Zo vindt regelmatig trainersuitwis seling plaats met o.a. het New York Training Institute in Ame rika. Dit instituut is het oudste instituut op het vlak van NLP. SCHIEDAM Van de huidige generatie oudere mannen heeft een groot deel nooit leren koken. Het kan echter handig en ge makkelijk zijn om de basis van het bereiden van een maaltijd te kennen. Tijdens de cursus van de Stichting Huishoudelijk Voor lichting leren senioren eenvoudi ge, voedzame en gevarieerde maaltijden klaar te maken. De achtdelige cursus start in sep tember op vrijdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur in het Maas college, Nolenslaan 99b. De kos ten zijn 80,- plus ingrediënten- geld. De maaltijden worden tij dens de les genuttigd, men hoeft dus niet vooraf te eten. SCHIEDAM Het nieuwe ac tiviteitenboekje van de Stichting Schiedamse Vrouwen-emancipa tie is weer uit. In het nieuwe seizoen zijn er inloopactiviteiten, zoals koffie-inloop en baravon- den, cursussen, zoals 'Weerbaar heid 55 thema-avonden en gespreksgroepen, bijvoorbeeld over vrouwen, geloof en de maatschappij. Het boekje kan gratis worden afgehaald aan het Broersveld 142. Op vrijdag 12 september organi seert de SVO een open dag van 10.00 tot 15.00 uur. De cursus leidsters zijn dan aanwezig voor het geven van informatie. Men kan zich dan ook inschrijven voor een cursus of thema-avond. *MW MAKELAARDIJ MIDDEN HOLLAND kleur-Maakeen OjlidjJilLJJi: SCHIEDAM, Halleystraat 27 Verzorgde benedenwoning met veel originele elementen en tuin. Ind.: entree, (gang 5.00x1.90/2.00 m) met toilet, voor kamer (4.00x3.00 m), tussenkamer (2.70x3.00 m) en achter kamer (4.00x5.00 m) met vaste kast en opensl. terrasdeu ren. Uitbouw: keuken (1.50x1.40 m) en nette badkamer (2.00x1.85 m) met vernieuwd sanitair (1996), dak vernieuwd in 1997. Achtertuin met mogelijkheid tot achterom. Vraagprijs 95.000.- k.k. SCHIEDAM, Gasstraat 29 NIEUW IN DE VERKOOP In gezellige woonwijk 'De Gorzen' gelegen geheel gemoder niseerde hoekwoning met zonnig dakterras. Ideaal voor starters. Ind.: hal, m.k., ruime woonkamer (9.95x4.05/3.10 m) v.v. kastenwanden, nette kurkvloer, open keuken met L- vormige keukeninrichting, badgeiser en toegang tot binnen plaats en poort naar openbare weg. Bijkeuken (1.05x1.60 m) met aansl. wasm. en toilet met mech. vent. 1e verd.: een ruime slaapkamer (3.80/5.20x3.15/2.20 m) met geïsoleerde wanden, moderne badkamer (1.88x1.45 m) met wastafel meubel en doucheruime (0.80x1.20 m), ruim en zonnig dak terras. Woning geheel v.v. dubbel glas en hardhouten kozijnen. Vraagprijs 169.000.-k.k. Tevens hebben wij een aantal luxe dijkwoningen in de hogere prijsklasse in de verkoop, alsmede een aantal luxe apparte menten in Reeuwijk en Gouda. Uitgebreide fotopresentaties kunt u opvragen bij ons kantoor. Mocht u nadere informatie omtrent ons aanbod of diensten willen hebben, kunt u met ons contact opnemen via telefoonnummer 0182-538400. Of loopt u gewoon even bij ons kantoor binnen aan de Vuurdoornlaan 16a. winkelcentrum De Heester te Gouda. Voor een passend hypotheekgesprek kunt u een afspraak maken met onze hypotheekadviseuse Yvonne Burgmeijer. 36-451 Al weer 25 jaar op het Zuidplein ^»Lid LMV Goedkope boeken voor jonge lezers Ruime bovenwoning met aan voorzijde uitzicht over plein. Indeling: entree, trapopgang. Ruime woonkamer met open keuken, afmetingen ca. 5/2.95x11 m, balken- plafond, wanden afgewerkt met IJsselsteen en granol, open haard. Aan voorzijde kunststof kozijn met dubbele beglazing. 2e verd.: slaapkamer met kastenwand. Bad kamer met bad, douche, toilet en wasmachine aansluiting. Slaapkamer met bergruimte. C.v.-ruimte (1983). De Vereniging van Eigenaars bestaat uit de boven- en benedenwoning en is thans niet actief. Vraagprijs 127.000.- k.k. Jan Mulder kon zich eens lekker uitleven

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 11