Mercurius meer dan zomaar een boekhandel Dierenvrienden zitten goed bij Kids for Animals 2,95 Chinese pot 6.95 I FEESTMELANGE 4.95 Moten, Thee, Honing, Zuidvruchten Geschenken GRATIS! Pecannoten 6.95 Walnoten 8,95 tegenover Albert Heijn Zaterdag 6 september grote manifestatie en begin oktober Kinderstreetfestival ej 5 Extra grote vliespinda's 1 QC DE LEKKERSTE NOTEN :5 E C S a op n c Chinese gesneden gember NIEUW! Flowery American Breakfast Tea Bij aankoop van 15.- een ludieke noot-tas C tt X g EXTRA mOTE PRUIMEN Oosterse schoonheid van 12.95 voor WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 36-452 SCHIEDAM —Dat het schooljaar weer gaat beginnen is goed te merken bij boekhan del Mercurius in het Hof van Spaland. In het piepkleine kan toortje staan de bestellingen opgestapeld tot aan het pla fond. „Het is momenteel top drukte", zegt boekhandelaar Ruud Arret balancerend op een trap. „Nu komen onder meer nog de paniekbestellin gen binnen van studenten die net terug zijn van vakantie en tot hun schrik vaststellen dat ze hun boeken nog moeten be stellen." De boekhandel is vanaf het begin in het winkel centrum gehuisvest in het hui dige pand. „Toen ik hier kwam werken, bestond de winkel al vijf jaar", vertelt hij. Pretoogjes Samen met de Openbare Bi bliotheek in Schiedam bedacht Arret de Schrijversavonden. Ieder jaar komt een zestal au teurs naar de Brandersstad om voor te lezen uit eigen werk en vragen van het publiek te be antwoorden. In de loop der jaren werden de Schrijversa vonden een groot succes. Van het afgelopen seizoen is Ruud Arret de avond met Marcel Möring het meest bijgebleven. Maar de auteur waar hij nog de beste herinneringen aan be- waardt is Willem-Jan Otten. „Dat had waarschijnlijk te ma- ken met het thema zelfbeschik king waarover hij met het pu bliek sprak." Over de gasten van het komende seizoen wil Arret nog niets kwijt. „Ik heb een interessant namenlijstje klaar liggen", zegt hij met pret oogjes, „maar ik vertel er nog niets over. Het moet nog even geheim blijven," Iedere zomer, vlak voor de vakantie, organi seert boekhandel Mercurius een boekenmarkt middenin het Hof van Spaland. Alle boeken die daar te verkrijgen zijn, kos ten dan vijf gulden en soms zelfs-minder. De echte liefheb bers zijn er altijd vroeg bij om die boeken ertussen uit te halen waar hun belangstelling naar uit gaat. Literatuur Boekhandel Mercurius be schikt over een uitgebreid as sortiment boeken. Wie een lief hebber is van literatuur zal er niet vergeefs binnenstappen. Hetzelfde geldt voor degene die op zoek is naar een boek over handwerken of over in formatica. Daarnaast zijn er een groot aantal verschillende kranten en tijdschriften te vin den, evenals allerlei kantoorar tikelen. Zeer de moeite waard zijn ook de serie videobanden die aan de hand van historische beelden van bioscoopjournaals een indruk geven van het Ne derlandse verleden. SCHIEDAM De winke liers in het Hof van Spaland pakken weer ouderwets uit. Op zaterdag 6 september zet ten zij het overdekte winkel centrum open voor Schiedam- se verenigingen. Die zullen zich dan van elf tot vier uur massaal presenteren. Ook clowns en een springkussen ontbreken niet. En op zater dag 4 oktober is er het Kin derstreetfestival. Tussen elf en vier uur betekent dat een wervelende show met talloze artiesten, zoals de Limonade Robot en Mucho de Kameel. Ongeveer een jaar nadat het Hof van Spaland in Schiedam-Noord ingrijpend werd opgeknapt, toont voorzitter Anne Krijger van de winkeliersvereniging zich tevreden over de resultaten. „Je merkt dat iedereen zo'n beetje z'n stek heeft gevonden. De klanten tonen veel waardering voor de verscheidenheid aan winkels. Vrijwel alles wat een mens nodig heeft, is tegenwoor dig te vinden in het Hof van Spaland. Mede door de uitge breide, gratis parkeerruimte en het feit dat men overdekt kan winkelen, slaat dat enorm aan." Nieuw seizoen Alle reden dus voor een feestje. Onder de titel 'Welkom thuis' organiseren de winkeliers ko mende zaterdag een speciale ma nifestatie voor verenigingen. „Het moet een soort open dag worden", zegt bestuurslid Jan Bosman van de winkeliersvere niging. „Aan het begin van het nieuwe seizoen is dat natuurlijk een prima gelegenheid om je ac tiviteit meer bekendheid te geven en zo mogelijk nieuwe leden te werven. We hebben in het verle den al een paar keer meege maakt dat optredens van mu ziekkorpsen in het winkelcen trum veel enthousiasme oprie pen. Met onze actie 'Welkom thuis' hopen we dat gevoel op nieuw binnen te halen." Inmiddels heeft zich een groot aantal verenigingen gemeld, va riërend van scouting tot softbal en van ballet tot bowls. Een springkussen en optredens van clowns maken het feest com pleet. Prettig gestoord Op zaterdag 4 oktober is er dan het Kinderstreetfestival. Het programma biedt weer veel va riatie. Zo zijn er de Happy World Kindershow, de Zweef molen en Billy's Toverballen Fa briek'. Verder maakt de vrolijke clown Alim Bami allerlei dieren van ballonnen, schenkt de twee meter hoge Limonade Robot ranje voor de kinderen en zal de ondeugende Mucho de Kameel ongetwijfeld het winkelend pu bliek besnuffelen. Harmonie De Rustende Moeders zorgt voor de' prettig gestoorde muzikale om lijsting. „Een programma met voor elk wat wils", weet Jan Bosman zeker. Zowel de manifestatie 'Welkom thuis' als het Kinderstreetfesti val is voor iedereen gratis toe gankelijk. SCHIEDAM Een van de ver enigingen die zich zaterdag 6 september in het Hof van Spa land presenteren, is Kids for Animals. Kinderen die van die ren houden, zitten goed bij deze club! De energieke jeugdvereni ging van de Dierenbescherming organiseert regelmatig activitei ten waarbij dieren centraal staan. De Schiedamse afdeling van Kids for Animals werd op gericht in 1995 en telt momenteel ongeveer 230 leden. De leiding is in handen van Jacqueline Ade laar en Mirella Uilenbroek. Sa men bedenken zij de activiteiten. „Zo komen we bijvoorbeeld iedere derde zondag van de maand bij elkaar op de kinder boerderij in het Beatrixpark. Iedere keer staat dan een ander thema centraal. Zo hebben we het bijvoorbeeld al eens gehad over scharreleieren en over scha pen. Ook besteden we aandacht aan het verzorgen van dieren en het schoonhouden van hun on derkomens." Daarnaast organi seert Kids for Animals uitstapjes om meer over dieren te weten te komen. Afgelopen juni werd de bereden politie in Rotterdam nog met een bezoekje vereerd. Kinderen mochten toen van al les vragen wat met paarden te maken had. En uiteraard beke ken ze kritisch of de edele vier voeters wel goed behandeld wer den. Gelukkig was dat in orde. Kids for Animals heeft ook een eigen televisieprogramma dat re gelmatig door de TROS via TV 2 wordt uitgezonden. Nieuwe le den tot 18 jaar kunnen nog altijd lid worden. Het lidmaatschap kost 20 gulden per jaar. Dieren vrienden ontvangen daarvoor zes keer per jaar het Kids for Animals-clubblad. Nieuwe leden krijgen tevens een welkomspak ket toegestuurd, dat bestaat uit een cd met 4 dierenhits, een Dib- bes-sleutelhanger, een sticker boekje met dierenplaatjes en een paspoort met gratis toegangs kaarten voor verschillende pret parken en dierenopvangcentra. Wie lid wil worden van Kids for Animals stuurt een kaartje aan: Dierenbescherming Ledenadmi nistratie, Antwoordnummer 2105, 2805 VD Den Haag. Een postzegel mag, maar hoeft niet. t> Ov Os W D- oaw G O T3 T2 OA <A W - 00 500 gram van 3.95 voor Uit zonnig Calitornië Kilo NU voor 8.95 Imet superverse pistache, pecans, hazelnoten, pinda s en cashewnoten voor een feestprijsje 250 gram van 5.95 voor Zr pot 450 gram f t van 3.95 voor excl. statiegeld (in fraai blik) ÏOO gram van 5.95 voor vers gebrand en licht gezouten 250 gram van 7.95 voor 500 gram 4.95 1000 gram WINKELCENTRUM SPALAND Hof van Spaland heet alle verenigingen 'Welkom thuis' De manifestaties in het overdekte winkelcentrum trekken de komende weken ongetwijfeld weer veeIpubliek. Ruud Arret heeft alweer een interessant lijstje met namen voor de komende Schrijversavonden gereed liggen. Spelenderwijs kennismaken met de dierenwereld. Winkelcentrum Spaland pH Qi mm Zolang de voorraad strekt. c'estbon 500 gram 5,50 xtra lekker voordeel in

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13