Auto kort Meer keus winterhanden Nieuwe Cadillac Seville debuteert in Frankfurt Klassiekers voltooien rally Parijs-Peking Audi A6 2.4 Automaat gebouwd voor de toekomst Jaguar verkoopt wereldwijd 20% meer auto's Peugeot 'Roland Garros' Auto - \Zerkeer - Sport - Onderhoud - Techniek Coloforz redactie serulce weekbladen Wegener WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 36-444 830 Maat* Deze pagina werd in opdractt van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699382 tl tQ I\/to Ij d? l Vredestein heeft het assortiment Snowtrac en Wintrac winter handen flink uitgebreid. Daardoor zijn deze winterhanden nu voor vrijwel elke auto beschikbaar. Een auto met winterhanden, zoals de Vredestein Snowtrac en Wintrac, zal stabieler blijven op gladde ondergrond dan een auto op gewone banden. De Vredestein Snowtrac in het T-segment (tot 180 kriyh) en de Wintrac in het H-segment (tot 210 krryh) bieden onder winterse omstandigheden tot zo'n 12 meer grip en een 10 kortere remweg vergeleken met gewone banden. De speciaal ontwikkelde profilering zorgt voor optimale grip en tractie. Hoewel de Snowtrac en Wintrac aanzienlijk kunnen bijdragen tot vergroting van de rijveiligheid in de winter, vereist dit jaargetijde natuur lijk nog andere voorzorgen aan auto en bovenal aanpassing van het rijgedrag. Zowel de Snowtrac als de Wintrac is in een groot aantal maten verkrijgbaar. Ter completering van beide gamma's is de maatvoering verder uitgebreid. Ook dit jaar presenteert Peugeot een aantal sportieve Roland Garros-modellen. Dit maal gaat het om de 106, de 306 5-deurs 1.6 en de Cabriolet 1,6, die in de kenmerkende groen-metallic lak (Grand Chelem) met bijbehorende crème-kleurige leder ver krijgbaar zijn en vernoemd worden naar het prestigieuze tennistoernooi in de Franse hoofdstad. Alle 'Garrossen' zijn bovenop de standaarduit rusting van het basismodel uitgerust met een flink pakket extra's zoals: specifieke groen-metal- lic lak, gedeeltelijk lederen bekleding en niet te vergeten, het glazen schuifdak. Ook een airbag voor de bestuurder en passagier, een audio-instal- latie, stuurbekrachtiging en een toerenteller kun nen deeluit-maken van het Roland Garros-pakket. Cadillac toont deze maand in Frankfurt voor het eerst de nieuwe Seville. Met deze opmerkelijke keuze voor een debuut buiten de VS onderstreept Cadillac haar wereldwijde ambities in het meest prestigieuze autosegment. Met de nieuwe Seville verwacht het topmerk van General Motors dan ook met name in Europa en in Japan een aanmerkelijk belangrijkere rol te gaan spelen. Vergeleken met de huidige Cadillac Seville, die in 1992 zijn debuut maakte, is het model '98 voorzien van een compleet nieuwe carrosserie. Daarbij werd de lengte teruggebracht tot bijna 5 meter maar in het interieur juist meer ruimte geschapen. Ook de nieuwe Seville is weer voorzien van het Northstar aandrijf-systeem dat nu bestaat uit een aluminium 4.6 liter V8 krachtbron met vierkleppen-technologie en vier bovenliggende nokkenassen, gekoppeld aan een elektronisch geschakelde viertraps automatische versnellingsbak. De Cadillac Seville komt begin 1998 naar Europa in twee versies: de SLS (202 kW/275 pk) en de STS (224 kW/305 pk). Op 5 mei dit jaar begonnen 25 historische auto's aan de vintage- car-rally Parijs-Peking. Onlangs bereikte de groep, met deelne mers uit Nederland, Duitsland, Engeland, Denemarken, Zweden en Polen, na 74 dagen en 11.000 kilometer de finish in Peking. Het idee van de rit Parijs-Peking stamt al uit 1907. Het belangrijkste doel was toen de betrouwbaarheid van de automobiel- in die tijd nog een betrekkelijk nieuwe vinding - aan te tonen. De Revival Tour Parijs-Peking is nu geen strijd meer tussen concurrenten, maar een uitdaging voor de deelnemers om zowel de duurzaamheid van hun vintage cars te testen als om mensen en culturen te leren kennen. De vintage cars en hun bestuurders hebben zonder incidenten hun reis voltooid. De 'oude' auto's stelden niet teleur. „De sfeer onder de rijders was bijzonder goed en de mensen zijn meestal overal even hartelijk tegen ons geweest. Ook de voedselfourage was geen enkel probleem. In de dorpen verspreid over Siberië was er altijd wel een boerin te vinden die de reizigers verse eieren, melk of een lichte snack wilden verkopen. Het enige echte ongemak was de muggenplaag", aldus de één van de rallyrijders. 'n Droom van een auto De VW Passat in sedan-uitvoering is met ingang van 1 september standaard voorzien van een in delen neerklapbare achterbank (met uit zondering van de V6 syncro) en electrisch ver stelbare en verwarmbare buitenspiegels. Tevens worden er nog een aantal productverbe- teringen doorgevoerd zoals onder meer een ver beterde wegrijbiokkering, blauwe dashboard verlichting, witte knipperlichten voor en een ruitenwisser met intervalschakelaar. De prijs van de Passat wordt verhoogd met gemiddeld 2,5%. De meerprijs voor de Passat Variant blijft 2.500 gulden. Nadat Daewoo in 1996 als tweede eindigde op de Poolse automarkt met een verkoop van 128.099 auto's (29.9 procent) mikt Daewoo dit jaar op de eerste plaats met de verkoop van 200.000 auto's (37 procent marktaandeel). .W- schetsen van Seville '98 Door Anjès Verhey De nieuwe Audi A6 is be slist geen koopje. Met enkele plezierige extra's uitgerust kwam onze in metallic Racing Green gespoten zescilinder op ongeveer 107.000 gulden. Maar dan heb je wel wat onder het zitvlak. De auto ziet er uit alsof hij minstens anderhalve ton kost. Hij heeft zoals het een Audi betaamt een tijdloze vormgeving die teruggrijpt naar de wor tels van het Duitse de sign: voor kenners het Bauhaus. Zijn vorm is volkomen bepaald door de functie en de stroom lijn vormt geen beletsel voor goede toegankelijk heid. In het kader van conse quente lichtbouw heeft Audi haar met de Alu-Audi A8 opgedane ervaring ruim toegepast op deze A6-serie. De auto rolt (standaard) op fraaie lichtmetalen velgen, maar ook delen van de voor- en achterwielophan ging, de bevestigingsele menten voor het interieur en de bumpers alsmede portieromlijstingen en mo torkap zijn uit aluminium vervaardigd. Voor het eerst is een nieuw model nu eens niet zwaarder maar ca. 40 kilo lichter dan het vorige uitgevallen. Dat merk je goed aan het verbruik. De hoogst mo derne dertigkleps zescilin der met variabele nokkenas- regeling brengt het op 165 pk. Bij normaal Nederlands gebruik zal het verbruik bij gemiddeld 1:9,5 uitkomen, 'n Sprintje van 0 naar 100 knyü trekt-ie in 10,2 secon den en de topsnelheid be draagt 217 knyü. Let wel, wij reden een met de sublie me vijftraps automaat uit geruste versie. Niet alleen is de glanzend metalen scha kelcoulisse ervan een voort durende visuele vreugde maar met deze automaat kun je in een speciale sleuf gebruik maken van het Tip- ven Tronie-systeem en dan door naar voren of achteren bewegen van de selectie hendel op- of terugschake len. Na de instap bevind je je in een lichte en ruime ambian ce. Toevallig heet een van de drie mogelijke interieur uitrustingsversies zo. Zon der meerprijs zijn ook nog een Advance en een Ambi tion mogelijk. Op die ma nier kan iedereen het bij zijn karakter en instelling passende interieur compo neren. Leder kost (samen met edelhout) extra. Het in terieur is van een onver woestbare kwaliteit. Mooie kunststofbehandeling en fraaie stevige stoffen of ede le veloursbekleding roepen een luxe sfeer op. De cock pit is "kaptisch" opgezet. Dat wil zeggen dat alles wat je aanraakt meteen duidelijk doorgeeft hoe je ermee moet omgaan. Schakelaars zijn op de juiste plaatsen aangebracht en alles voelt aan alsof het voor de eeu wigheid gemaakt is. De in zittenden zijn maximaal be veiligd. In de royale zetels o.a. standaard zij-airbags. De bestuurdersstoel kan e- lektrisch in hoogte worden versteld. Fraai detail is de verlichtingsconsole achter in die tot het totale binnen- veiligheidsverlichtingscon- cept behoort. Een mooi "airbagstuur" en perfect ge plaatste gemakkelijk te be dienen pedalen ronden het interieur af. De auto is goed te overzien, ook naar achte ren bij parkeren. Zowel voor als achter heeft Audi de nieuwe A6 van een nieuwe wielophanging voorzien. Met name de viervoudig gelokaliseerde voorwielen bepalen het pre cieze stuurkarakter zonder voelbare acceleratiereacties. De wegligging is subliem, het bochtgedrag licht on- derstuurd en verregaand neutraal. Onze A6 was voorzien van de uiterst een voudig te bedienen cruise- control. Zo voortrollend roept de auto onwillekeurig het gevoel op dat het om een veel duurdere, veel sterkere wagen gaat. Het bandenafrolgeluid is eigen lijk nog het enige dat te ho ren is. Een aardig detail, nog handig ook, zijn de uit klapbare portiervakken. Er kan veel in en het is mooi aan het zicht onttrokken. Dat is ook de bagage in de enorme berging. Deze kan een belading van 551 dm3 aan. De grote klep opent vanuit de bumper breed tussen de achterlichten. De brandstoftank kan 70 liter bevatten, goed voor ca. 650 km. Een grote inspectie dient om de 30.000 km te geschieden. De kleine beurt om de 15.000 km. De Audi A6 is in deze vorm een ab solute droomauto. Als je er zuinig op bent zal hij, mede dankzij de perfecte anticor- rosie-behandeling tien tot twintig jaar probleemloos meegaan. Het model zal ook dan niet uit de toon vallen. Het gaat goed met Jaguar Cars. In de eerste zes maanden van 1997 boekte de Jaguar organisatie wereldwijd met totaal 21.977 au to's een verkoopstijging van 20% ten opzich te van het eerste halfjaar van '96. De spectaculaire Jaguar XK8 speelt in dit succes een grote rol; er werden maar liefst 8.369 XK8's Coupe en Convertible verkocht. Een positieve ontwikkeling daarbij is ook dat de successen in belangrijke mate afkomstig zijn van Europese markten, zoals Duitsland, Spanje en de Benelux. In ons land verkochten de 11 Regionale Jaguar Centra maar liefst 52% meer auto's dan in dezelf de periode vorig jaar. Gezien de aantrekkelijkheid van het modelprogramma rekenen Jaguar Cars Ltd. en Jaguar Nederland dan ook op een verge lijkbaar succesvolle tweede helft van 1997.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 19