De lol van het watertrappen derkruiper intratuin Dierenbescherming op zoek naar collectanten Gemeente peilt mening IN KRANT 'RET is partijdig' College van B& W komt met grondige herziening aanbestedingsbeleid HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM 95 Prijsvraag Afvalkalender loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010 - 473.88.88 925.720 Nat pak bij tonnetje steken Brand verraadt hennepkwekerij Kamer steunt stadsprovincie WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997, 49e JAARGANG, Nr 36 Rotterdamsedijk 437, Schiedam VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: 'Verkeerd beeld van Boddaert' Mountainbike voor cricketers DCMR bestaat kwart eeuw SCHIEDAM Muziekvereni ging St. Radboud houdt zondag 7 september voor de veertiende keer het Kampioenschap Tonne tje Steken van Kethel. Al rijdend in een karretje vanaf een helling- baan zuilen velen dan weer pro beren een stok in de ring te ste ken die onder een tonnetje hangt. Prikt men goed, dan mag men naar de volgende ronde, maar wordt er mis geprikt, dan zorgt de inhoud van het tonnetje voor een nat pak. Het evenement begint om 10.30 uur met een koffie-concert van de harmonie van St. Radboud. Daarna wijdt de dirigent van de harmonie het spektakel in door als eerste een poging te wagen op de hellingbaan. Het evenement vindt plaats te genover de kerk aan de Kerkweg in Kethel, hoek Joppelaan. In schrijven kan vanaf 11.00 uur. SCHIEDAM Bij een brand in een woning aan de Laurens Cos- terstraat is donderdagavond rond 10.45 uur een kleine hen nepkwekerij ontdekt. De brand weer is de woning binnengegaan om het vuur te blussen en heeft daarbij de kwekerij aangetrof fen. De brand was vermoedelijk ontstaan door een overbelaste zekering. Toen de brand was ge blust, ontmantelde politieperso neel het hennepkwekerijtje. In totaal werden 173 hennepplan ten, zeven assimilatielampen, een luchtfilter, een dompelaar, een thermostaat en een schakel bord in beslag genomen. De 23- jarige bewoonster werd aange houden. Tegen haar wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Platform Schie dam heeft bij de RET protest aangetekend tegen het voorne men om de voertuigen in de Rot terdamse kleuren (groen/wit) te spuiten. „Wij beschouwen de RET als een regionaal vervoers bedrijf', schrijft fractievoorzit ter Th. Schoenmakers aan de RET-directie. „Dagelijks maken vele niet-Rotterdammers ge bruik van uw bussen, trams en metro. Zonder al die reizigers van buiten de grootste stad zou het droevig gesteld zijn met de bezettingsgraad. Van het voeren van uitsluitend Rotterdamse kleuren gaat volgens ons een verkeerd signaal uit. Veel bewo ners van omringende gemeenten zullen er een nieuwe uiting in zien van de vermeende neiging tot overheersing door de groot ste regiogemeente." Drie minuten watertrappen is voor de meesten meer dan genoeg, maar er zijn jongelui die dat bijna twee uur volhouden. De Schiedamse Marieke Groen (18 jaar) is er zo één, zij presteerde het zaterdag om één uur en 50 minuten water te trappen. Zij werd op de voet gevolgd door Faruk Elem (13 jaar) die slechts vier minuten eerder op moest geven en Pascal Pico 14 jaar) die met 1.45 uur een prachttijd neer zette. Afgelopen zaterdag vond de landelijk happening 'Massaal Watertrap pen' plaats. De sportieve uitdaging die minimaal drie minuten moest duren speelde zich af in 26 zwemaccommodaties in het gehele land en in totaal 1758 deelnemers trapten uit alle macht. Ook in Sport- en recreatiebad Groenoord gingen 27 deelnemers het water in. Manager Rob Schouten maakte van de gelegenheid gebruik om degene die dit het langst volhield uit te roepen tot 'Schiedams kampioen Watertrappen 1997'. Correct watertrappen is geen sinecure, want het lichaam moet verticaal in water staan dat meer dan twee meter diep is en hoofd en armen tot aan de polsen moeten boven water blijven. De armen mogen alleen bewegen om in evenwicht te blijven, dus even een paar zwembe wegingen maken is er niet bij. Lenneke Schellart (9 jaar) eindigde op de vierde plaats met 1.30 uur en Sacha Traas (12 jaar) met 1.8 uur belandde op de vijfde plaats. Voor Schiedammers die het jammer vinden niet te hebben deelgenomen aan het watertrappen, is er goed nieuws. „Het was een leuk evenement en daarom hebben we besloten dit in het vervolg jaarlijks te organiseren", verklaart Rob Schouten. SCHIEDAM Een meerder heid in de Tweede Kamer houdt vast aan de vorming van een stadsprovincie Rotterdam. Er is brede steun voor de nieuwe inte rim-wet zoals die door het kabi net is voorgesteld. Onduidelijk blijft echter nog wat de bevoegd heden en taken van het nieuwe bestuurslichaam worden. Daar over valt waarschijnlijk pas een besluit onder een nieuw kabinet. Nu nog werken de Rijnmond gemeenten samen in de Stadsre gio Rotterdam, waarin de Maas stad veel macht heeft. De ge meenten, waaronder Vlaardin- gen en Schiedam, pleiten in meerderheid voor een stadspro vincie waarin Rotterdam minder in de melk te brokkelen zal heb ben. Als de interim-wet door de Kamer is aangenomen, kan al over drie maanden een zogehe ten kwartiermaker worden aan gesteld die de voorbereidingen voor de nieuwe stadsprovincie gaat treffen. In maart 1999 kun nen dan verkiezingen worden ge houdenvoor een provinciebe stuur. SCHIEDAM Bij het aan besteden van sloopopdrachten door de gemeente hebben ja renlang misstanden geheerst. Er is onzorgvuldig gehandeld door ambtenaren, zaken wer den meermalen mondeling af gedaan en trage besluitvor ming leidde er vaak toe dat sloopopdrachten pas in een zeer laat stadium werden aan besteed. Dat heeft het college van B&W bevestigd in reactie op vragen van de gemeente raad. Volgens een bron bin nen de gemeente heeft dit Schiedam de afgelopen twin tig jaar 'miljoenen guldens' gekost. In reactie op deze 'sloopaffaire' heeft het college van B&W het aanbestedings beleid nu grondig herzien in de vorm van een nota. Vorig jaar werd bekend dat de Dienst Gemeentewerken bij het aanbesteden van sloopopdrach ten veelal voor één en hetzelfde bedrijf (BIK) koos. Concurren ten kwamen niet of nauwelijks aan bod. Onderzoek door VB Accountants en Ernst, Moret Young wees later uit dat soms een schriftelijke opdrachtverle ning ontbrak en dat er bij diver se sloopprojecten sprake was van forse overschrijdingen. Kritisch Zo werd bij controle van de ad ministratie over 1996 voor een totaalbedrag van 4,7 miljoen gulden aan overschrijdingen ge- Sloopopdrachten gingen de afgelopen twintig jaar hoofdzakelijk naar één en hetzelfde bedrijf. constateerd, waarvoor nog aan vullende kredieten moesten wor den aangevraagd. In commissie verband stelde de gemeenteraad zich zeer kritisch op, vooral na dat drie raadsleden (Schoenma kers van Platform Schiedam en de PvdA'ers Siljée en Reuderink) met de bevindingen van een eigen onderzoek naar buiten kwamen. De raad nam half de cember '96 geen genoegen met de reactie van het college op deze 'sloopaffaire' en stelde een groot aantal aanvullende vragen over de gang van zaken. Nu pas ko men B&W met de beantwoor ding hierop. Een aantal grove fouten (onzorgvuldigheid, trage besluitvorming etc.) wordt toe gegeven. Opmerkelijk is verder dat de top van de Dienst Ge- Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 VECHT MEE TEGEN KANKER Onder het motto 'Vecht mee - Blijf geven!' vindt binnenkort de jaarlijkse collecte van de Nederland se Kankerbestrijding plaats. De col lecteweek loopt van 7 tot en met 14 september. Mensen die willen helpen bij het collecteren kunnen contact opnemen met mevrouw M. van der Vlies-Poot van het plaatselijk orga nisatiecomité, tel. 4707865. SCHIEDAM In de week van Dierendag (29 september - 4 oktober) zal de jaarlijkse huis- en straatcollecte voor de Die renbescherming weer worden gehouden. De opbrengst komt volledig ten goede aan het die renasiel Hargahoeve. Het geld zal dit jaar rechtstreeks worden besteed aan een uitbreiding van het asiel. De Dierenbescher ming is hiertoe in staat gesteld door de gemeente en Hermes DVS. Deze sportvereniging heeft een (door hen niet gebruikt) stukje grond afgestaan, waardoor Hargahoeve in staat is een speelterrein voor zwerfhonden te verwezenlijken. Dat kost geld en ook daarom is de jaarlijkse collecte broodno dig. Een aantal vaste collectan ten heeft zich inmiddels weer beschikbaar gesteld, maar nieu we krachten zijn nog steeds wel kom. In een aantal wijken, voornamelijk de postcodes 3112, 3118 en 3119, kan men nog collectanten (ouder dan 16 jaar) gebruiken. Opgeven kan bij dhr. Vaz Dias, tel. 4711295 of tijdens kantoor uren bij Hargahoeve, tel. 4714151. meentewerken blijkbaar jaren lang een vrij onafhankelijke koers kon varen. Zo werd een aantal aanbevelingen van VB Accountants door de directeur van Gemeentewerken als niet noodzakelijk of doelmatig ge zien, dan wel niet door het mana gement uitgevoerd. „Binnen het management zijn taken veront- achtzaamd waardoor verschil lende verantwoordelijkheden niet of onvoldoende zijn uitgeoe fend", aldus B&W. Opmerkelijk in de beantwoor ding is verder dat over politieke verantwoordelijkheden nauwe lijks wordt gerept, terwijl wet houders de afgelopen twee de cennia wel degelijk formeel aan spreekbaar waren op het beleid. In de aanvullende beantwoor ding door het college staat slechts: „Wij hopen hiermee te bereiken dat duidelijk is dat de gemeente Schiedam er alles aan is gelegen om de aangetoonde misstanden niet goed te praten of of te zwakken." Justitie Nadat eerst de politie een onder zoek instelde, is de Schiedamse 'sloopaffaire' nu al maanden in handen van het Openbaar Mi nisterie in Rotterdam dat be sloot tot een vervolgonderzoek naar mogelijke frauduleuze han delingen. Persofficier J. Wesse- link sprak eerder van een 'uitge breid, gecompliceerd onder zoek'. Blijkbaar is het OM diep in de zaak gedoken, want B&W melden dat justitie nog steeds een groot aantal dossiers in be handeling heeft. „Wij dienen nu de resultaten van het justitieel onderzoek af te wachten, alvo rens een standpunt over perso nele consequenties in te nemen." SCHIEDAM Wethouder A. Wiegman van Sociale Zaken gaat de eerste twee weken van september praten met Schiedamse inwoners, instellingen en bedrijven. De gemeente wil horen welke oplossingen er zijn voor het verbeteren van de veiligheid op straat, de bestrijding van de werkloosheid en het tegengaan van verloede ring van de wijken. Ook het onderwijs en de ouderenzorg staan hoog op de agenda. Burgemeester en wethouders hebben het bij de regering voor elkaar gekregen dat Schiedam sinds kort is aangemerkt als grote stad. Dat betekent dat de gemeente bijna zes miljoen extra krijgt om de leefbaarheid in de stad te verbeteren. Wethouder Wiegman heeft twee wijkbezoeken op zijn program ma en zal op verschillende locaties spreekuur houden. Als eerste zijn twee wijken aan de beurt. Gisteren bezocht de wethouder Nieuwland. Vanuit de wijkservicepost in de De Wilde- straat trok hij de buurt in om van de bewoners te horen welke problemen als eerste moeten worden aangepakt. Op donderdag 4 september (van 15.00 tot 17.00 uur) gaat de wethouder in Oost op bezoek. Hij doet dat vanuit de wijkservicepost in de Franklin- straat. Donderdagavond is de wethouder samen met burgemees ter Scheeres aanwezig op een bijeenkomst over de veiligheid in de stad. De bijeenkomst duurt van 20.15 tot 22.00 uur en vindt plaats in Zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan. Op vrijdag 5 september houdt Wiegman spreekuur in Vrouwen huis Barrika aan het Broersveld van 10,00 tot 12.00 uur. Direct daarna (van 12.00 tot 14.00 uur) zal hij aanwezig zijn op de markt. Daar kunnen marktbezoekers hun ideeën en vragen aan hem voorleggen. Op dinsdag 9 september hoort de wethouder van de Schiedamse Raad van Kerken hoe zij denken over de plannen van de gemeente. Een dag later komen de welzijnsinstellingen op bezoek in het Stadskantoor om de plannen voor de jeugd- en ouderen zorg te bespreken. Samen met de burgemeester Scheeres gaat de wethouder op dinsdagavond een gesprek aan met het Schiedamse bedrijfsleven over de voorstellen om de stedelijke economie te verbeteren. Dit gesprek vindt om 20.00 uur plaats bij Slaven- burg's Bouwbedrijven (Nieuwe Haven 139). Tenslotte gaat Wiegman nogmaals de markt op. Vrijdag 12 september weer van 12.00 tot 14.00 uur hebben de Schiedammers de mogelijkheid om te praten met de wethouder. De resultaten van alle gesprekken komen aan bod in de gemeenteraadsvergade ring van maandag 22 september. Wie meer wil weten over deze bijeenkomsten of over de Schie damse aanpak van de grote-stadsproblemen kan contact opne men met de gemeente, H. Gerrits, tel. 2465469. Woningstichting Noordvest 4 september gesloten %at WaS het £oede antwoord? Als winnaar is uit de kus gekomen: mevrouw N. v.d. Plas. Wij wensen haar de komende 16 weken veel smakelijke maaltijden toe met het gewonnen groente-abonnement! Over een aantal weken kunt u weer meedoen met een nieuwe prijsvraag over de Afvalkalender. Heeft u vragen over afval? Bei dan het nieuwe nummer van de Klantenservice ONS Milieu, telefoon 44 65 385. NS M Nieuwe HikStadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken Hypotheken en verzekeringen --"/rs"-. 'Sloopaffaire kostte miljoenen lit Deze onderkruiper of Gentiaan kruipt en groeit breed uit en staat graag in de rotstuin. Laat z'n prachtig diepblauwe klokvormige bloempjes volop in de herfst zien. Van 11.95 voor ei PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. Noordvest In verband met een personeelsbijeenkomst is de Woningstichting Noordvest op donderdag 4 september vanaf 12.00 uur voor pübliek gesloten. Voor spoedeisende klachten die direct verholpen moeten worden, kunnen huurders van de Woningstichting Noordvest de wachtdienst bellen, tel. 426 85 78. Het antwoord op de vraag 'Hoeveel GFT-bakken staan er op de plattegrond van de Afvalkalender' moest zijn: 25.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1