mim Gemeente peilt mening Schiedammers Gemeente Schiedam Stedelijke economie Gemeentelijk Informatiepunt Volgende week in deze krant het programma van de Dienst Sport en Recreatie Schiedam Zwembad Zuid en Zwembad Groenoord HMD Schiedam: grote stad Sneller aan het werk Openbare Vergaderingen Commissie vergadering W V Schiedam se Mupi's WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 De gemeente Schiedam heeft het bij de regering voor elkaar gekre gen dat Schiedam voortaan wordt beschouwd als 'grote stad*. Dat klinkt misschien vreemd voor een gemeente met 75.000 inwoners. Maar aan de andere kant: de pro blemen die Schiedam moet oplos sen zijn De gemeente ontwikkelt samen met het Arbeidsbureau en de bedrijfsverenigingen één loket voor werkzoekenden. In dit ene loket kan iedere werkzoe kende in één keer worden geholpen met het verkrijgen van een uitkering en het vinden van een baan of scholing. Verder kunnen werkzoekenden hier terecht met al hun vragen over, scholing en uitkering. Wethouder Aad Wiegman van Sociale Zaken gaat de eerste twee weken van september pra ten met Schiedamse inwoners, instellingen en bedrijven. De gemeente wil horen welke oplossingen er zijn voor het verbeteren van de veiligheid op straat, de bestrijding van de werkloosheid en het tegengaan van verloedering van de Schiedamse wijken. Ook het onderwijs en de ouderenzorg staan hoog op de agenda. Veiligheid WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WET RUIMTELIJKE ORDENING/VRIJSTELLING TOEPASSING ARTIKEL 19 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 36, WOENSDAG SEPTEMBER 1997 36-441 Gemeenteberickten wel dege lijk die van een grote stad. Daarom krijgt de gemeente extra geld om de werkloosheid te bestrijden, de veiligheid op straat te vergroten, het onderwijs te ver beteren en verloederende buurten op te krikken. Burgemeester en wethouders wil len weten wat de bevolking vindt van de plannen die in de maak zijn. Iedere gulden kan maar één keer worden uitgegeven en het gemeentebestuur wil er zeker van zijn dat de juiste zaken worden aangepakt. Wethouder Wiegman, de eerst verantwoordelijke voor het Schiedamse 'grotestedenbeleid', legt begin september zijn oor te luisteren bij buurtbewoners en instellingen. Want nu kunnen zij nog invloed uitoefenen op de plan nen. Vandaag het twee de deel uit een serie van vijf arti kelen over de pro blemen van de grote stad: de eco nomie. Scholing en werk Schiedam gaat meer burgers met een uitke ring scholen en stimuleren om zelf werk te zoeken. Voor langdurig werklozen is gesub sidieerd werk beschikbaar. Zij kunnen werk ervaring opdoen via de banenpool, de Jeugdwerkgarantiewet en de Melkertbanen. Gesubsidieerd werk slaat twee vliegen in één klap. Allereerst helpt het werkzoekenden aan werkervaring. Werken haalt ze uit een sociaal isolement en geeft ze het gevoel een zinvolle bijdrage te leveren aan de samenleving. Deze 'extra' werkgelegenheid is bovendien goed voor de wijken in de stad. Want nu wordt er werk gedaan dat anders was blijven liggen. Dat verbetert de leefomgeving en ontlast de vrijwilligers die zich inzetten voor hun buurt. Hulp van de gemeente Schiedam gaat al deze plannen betalen met het geld dat de stad heeft gekregen van de regering. De gemeente gaat met dit geld meer langdurig werklozen (cliënten van de sociale dienst) op het spoor naar scholing en werk zetten. De deelnemers krijgen onder meer begeleiding bij het op een rijtje zetten van hun kansen en mogelijkheden. Vrijwilligerswerk speelt hierbij ook een rol, omdat het een goede opstap naar een betaal de baan blijkt te zijn. Wethouder Wiegman Burgemeester en wet houders hebben het bij de regering voor elkaar gekregen dat Schiedam is aange merkt als grote stad. Dat betekent dat de gemeente bijna zes miljoen gulaen extra krijgt om de leefbaar heid in de stad te ver beteren. Wethouder Wiegman heeft twee wijkbezoeken op zijn programma en zal op verschillende locaties spreekuur houden om te praten met de Schiedammers. Wijkbezoeken Als eerste zijn de twee wijken aan de beurt. Op dinsdag 2 septem ber bezoekt de wethouder Nieuwland. Vanuit de wijkservicepost in de De Wildestraat trekt hij de buurt in om van de bewoners te horen welke problemen als eer ste moeten worden aangepakt. Het bezoek duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Op donderdag 4 september, ook van 15.00 tot 17.00 uur, gaat de wethouder op bezoek in de wijk Oost. Hij doet dat vanuit de wijk servicepost in de Franklinstraat. Op donderdag 4 september is de wethouder samen met burgemeester Scheeres aanwezig op een bijeenkomst over de veiligheid in Schiedam. De avond duurt van 20.15 tot 22.00 uur en vindt plaats in Zorgcentrum 'Thurlede' aan de Nieuwe Damlaan. Het Gemeentelijk Informatiepunt kunt u vinden op de 5e etage van het Stadskantoor. Het Informatiepunt is geopend voor publiek van 8.45 tot 12.15 uur en van 13.45 tot 16.15 uur. Telefonisch kunt u het Informatiepunt bereiken door te bellen naar telefoonnummer 2465389. Markt Op vrijdag 5 september houdt de wethouder een spreekuur in het Vrouwenhuis 'Het Gebouw' aan het Broersveld, van 10.00 tot 12.00 uur. Direct daarna, van 12.00 tot 14.00 uur, zal hij aanwezig zijn op de Schiedamse markt. Daar kunnen marktbe- zoekers hun ideeën en vragen aan hem voor leggen. Raad van Kerken Op dinsdag 9 september hoort de wethou der van de Schiedamse Raad van Kerken hoe zij denken over de plannen van de gemeen te. Een dag later komen de Schiedamse wel- zijnsinstellingen op bezoek in het Stadskantoor om de plannen voor de jeugd- en ouderenzorg te bespreken. Bedrijven Samen met burgemeester Scheeres gaat de dinsdag 9 september een "riifs ven over de voorstellen om de stedelijke eco nomie te verbeteren. Dit gesprek vindt plaats bij Slavenburg's Bouwbedrijven, Nieuwe Haven 139, om 20.00 uur. Gemeenteraad Ten slotte gaat de wethouder nogmaals de Schiedamse markt op. Vrijdag 12 september, weer van 12.00 tot 14.00 uur, hebben de Schiedammers nog de mogelijkheid om te praten met de wethouder. De resultaten van alle gesprekken komen aan bod in de gemeenteraadsvergadering van maandag 22 september. Informatie Wie meer wil weten over deze bijeenkom sten of over de Schiedamse aanpak van de grote stadsproblemen, kan contact opnemen met de gemeente: H. Gerrits, tel. 2465469. 9 september een wethouder op dinsdag y sep gesprek aan met het Schiedamse bedrijfsle Raads- en commissiestukken liggen ter inzage. De banenkrant met vacatures van bedrijven en instellingen binnen de regio Rijnmond, is wekelijks te verkrijgen en de Parkeerfolder en Stadsgids 1997 kunt u zo meenemen. Nieuwe brochure: - Plezier van de zon Alles over zonneboilers. - Het hoe en waarom van de Economische en Monetaire Unie De gevolgen van de Euro voor nederland. - Het verdrag van Amsterdam Wat is er tijdens de Eurotop in Amsterdam afgesproken - Geef elkaar de ruimte Over vrachtwagens en vrachtwagenchauffeurs. - Hoeveel ruimte geeft Nederland aan luchtvaart? Dialoog over de toekomst van de lucht vaart in Nederland. - Stadsregio Rotterdam Overzicht namen en adressen. - Van 't een komt het ander Recycling: de stand van zaken. Gemeente- en Commissievergaderingen in september Commissie Cultuur, Sport en Recreatie Datum: donderdag 4 september Tijd: 16.15 uur Plaats: Stadskantoor, kamer 5.06 Secr.: B.M. Steenbergen, tel. 2465467 Commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid (ÓSW) Datum: maandag 8 september Tijd: 20.00 uur Plaats: Gebouw dienst Educatie, Piersonstraat 31 Sect.: H.A. Boer, tel. 2465994 Commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) Datum: dinsdag 9 september Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: mevr. L.J. Klapwijk, tel. 2465680 Commissie Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie (SVC) Datum: woensdag 10 september Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: H.C. Jansson, tel. 2465434 Commissie Welzijn en Volksgezondheid (W& V) Secr.: G.W.P. Mulder, tel. 2465475 Gaat niet door. Commissie Algemene en Economische Zaken (AEZ) Datum: maandag 15 september Tijd: 16.15 uur Plaats: B.G.S., Van Berckenrodestraat 6 Secr.: mevr. É.M. Poortvliet, tel. 2465833 Commissie Milieu Datum: maandag 15 september Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadskantoor, 5e etage, kamer 5.06 Secr.: mevr. A. Nix, tel. 2465440 Commissie Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Archief (FBPA) Datum: woensdag 17 september Tijd: 16.30 uur Plaats: Stadskantoor in het Bedrijfsrestaurant Secr.: J. Boshuizen, tel. 2465361 Gemeenteraadsvergadering Datum: maandag 22 september Tijd: 20.00 uur Plaats: Aula van het Stedelijk Museum Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agen da kan één week voor ae vastgestelde ver gaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van com missie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, maandag t/m vrijdag van 8.45 - 16.00 uur, 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1. Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. Colofon Stadskantoor tel. 010-2465555 fax:010-4737021 - Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Bezoekadres: Emmastraat 1 Kantoorgebouw 's Graveland tel. 010-2465155 fax 010-2465298 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA bezoekadres: 's Gravelandseweg 567 Eindredactie: Bureau Communicatie Sc Externe betrekkingen tel. 010-2465389 fax 010-2465364 Foto Jon van der Ploeg De vergadering van de Commissie Welzijn en Volksgezondheid (W8cV) die gehouden zou worden op 11 september gaat niet door. In de Schiedamse Mupi's hangt de komende weken een affiche van het Comité Open Monumentendag. Op het affiche ziet u een afbeelding van de Schiedamse Muziekschool. In de Korenbeurs is tijdens de Open Monumentendagen door het Gemeente Archief een tentoonstelling ingericht over het thema: scholen. Tijdens de 'Open Monumentendagen', zaterdag 13 en zondag 14 september, gaan deuren open die anders gesloten zijn. *n? UcUjt wn yij. K ^n lrJprmatk «itrum H Uk 273 01 22 Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief- jstukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: A. Warnaar Vlasakker 9 en 11 T. Smits De Vlinderhoven 16 Dienst RET P.J. Troelstralaan Dienst RET Vijfsluizen woningen vergroten berging bouwen metrostation bouwen metrostation bouwen Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Dienst Gemeentewerken Prinses Beatrixlaan 18-20 schoolgebouw gedeeltelijk slopen Verleende bouwvergunningen/meldingen (ind. datum verlening): (datum verlening: 29-08-1997) J.H. Zonneveld A.J. Jansen V.E. Eekhof-Blaauw J. Mak Boskalis Dolman b.v. J. Hersbach De Akkers 8 Nassau Dillenburgstraat 9 Burg. Knapperdaan 53 Hoofdstraat 195 I woning vergroten berging bouwen garage vergroten opslagruimte verbouwen tot caravan stalling Nieuwe Waterwegstraat 52 tijdelijk kantoorgebouw bouwen (termijn 4 jaar) Bosrand 30 woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben len tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1, Schiedam. Datum: 09 september 1997 A. Warnaar M. Jongeling Datum: 16 september 1997 Vlasakker 9 en 11 Basilicumveld 1 Dienst RET Dienst RET P.J. Troelstralaan Vijfsluizen woningen vergroten dakkapel bouwen metrostation bouwen metrostation bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel.: 2465503/2465489. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor T. Smits A. Warnaar M. Jongeling G. Grund De Vlinderhoven 16 Vlasakker 9 en 11 Basilicumveld 1 De Akkers 11 berging bouwen woningen vergroten dakkapel bouwen gevel wijzigen De bouwplannen zijn in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Spaland-west". De plan nen worden daarom tevens gezien als een verzoek om vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen t.z.t. voor deze plannen vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. De plannen liggen hiertoe vanaf 4 september t/m 3 oktober 1997 ter inzage in het Stadskantoor, 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bij burgemeester en wethouders bedenkingen indienen (t.a.v. de directeur van de dienst Gemeentewerken, chef hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht, postbus 61, 3100 AB Schiedam). Bouwplan woningen Zijlstraat 58-66 en bouwplan uitbreiding twee kiosken object op Geuzenplein (nrs. 15 en 17) De burgemeester maakt bekend dat voor de volgende bouwplannen is verzocht om toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: 1. door Heuvelhorst Architecten is, namens Levago Projectontwikkeling, een bouwplan inge diend voor de bouw van zeven woningen op de locatie Zijlstraat 58-66. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Schienoko" maar is in overeen stemming met de in voorbereiding zijnde herziening van dit bestemmingsplan; 2. door Architectenburo van Rutte is, namens Hamers-Spijkers onroerend goed b.v., een bouwplan ingediend voor de uitbreiding van twee kiosken en de bouw van een object met naamsaanduiding op het Geuzenplein (nrs. 15 en 17). Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Woudhoek Noord 1994" maar is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde (partiële) herziening van dit bestem mingsplan. Het college is voornemens voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschriften op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nadat van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar is ontvangen. Tekeningen van genoemde bouwplannen liggen van 4 tot en met 17 september van 08.30 - 12.30 uur en 's middags na telefonische afspraak (tel. 2465625) ter inzage bij de afdeling Stedebouw in het Stadskantoor, 12e etage (kamer 12.11), Emmastraat 1. Gedurende de ter mijn van ter inzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen lijk bedenkingen inb 61, 3100 AA Schiedam. schriftelijk bedenkingen inbrengen bij de directeur van de dienst Gemeentewerken, Postbus

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2