'We vertellen elkaar werkelijk alles' Decoraties moeten eigentij ds karakter Nieuwe Passage onderstrepen Twee Schiedamse tweelingen De aankleding van het winkelcentrum PASSAGEPOST PAGINA 3 Ceen band zo hecht als die tussen tweelingen. SCHIEDAM Arjanneke en Carin Ottens. Mirjam en Je- annette Struijk. Twee Schie damse eeneiige tweelingen die niet zonder elkaar kun nen. „Als ik naar haar kijk, zie ik mezelf staan", zegt Carin. „De gedachte dat Carin iets ernstigs over komt... Als ik daar aan denk word ik helemaal gek. Dan zou ik niet meer verder kunnen leven. Echt waar", zegt Arjanneke. Ceen band zo sterk als de band tussen tweelingen, wordt wel eens beweerd. Zelfs partners schijnen bij tweelingen pas op de tweede plaats te staan, al wordt ze dat, ver standig genoeg, nooit echt nadrukkelijk verteld. Of is het allemaal maar gezever en onzin? Is die band tussen tweelingen eigenlijk wel zo bijzonder? „Absoluut! Vier keer absoluut!", verwoordt Arjanneke uit de grond van haar hart. „We heb ben dezelfde ideeën..." „Dezelf de smaak, we denken hetzelfde. We hebben toch dezelfde ge nen?", vult Carin aan. „Kijk maar naar onze beugel. De tan darts vertelde ons dat we exact hetzelfde gebit hebben." Arjan neke: „En we zijn de hele tijd bij elkaar. We hebben op school ook altijd bij elkaar in de klas gezeten. Want waarom zou je iets dat zo natuurlijk is uit el kaar halen? Ik vond het altijd wel leuk om bij mijn zusje in de klas te zitten." Een kort pauze en dan: „Ik vind het dan ook vre selijk dat mijn zus gaat trou wen en dat ze weggaat. Richt maar vast een ka mertje voor me in, hoor!", lacht Arjanneke tegen Carin. Beiden hebben er nooit moeite mee gehad een tweeling te zijn, met alles wat daarmee samen hangt zoals hetzelfde gekleed gaan. Carin: „We hebben toch dezelfde kledingsmaak. Giste ren zijn we wezen winkelen en we kwamen met dezelfde kle ding thuis." Mirjam herkent de ervaring. „Wat Jeannette bij voorbeeld gisteren aanhad. Dat had ik ook willen aantrekken. Of zoals vandaag. Jeannette en ik hebben onafhankelijk van el kaar rood-zwarte kleren aange trokken. Mensen denken dan al tijd dat we dat expres doen. Maar dat is helemaal niet waar. Het is immers niet zo vreemd dat we dezelfde smaak hebben: we komen uit hetzelfde ei." „Dat was ook wel grappig", ver telt Arjanneke over het twee ling zijn. „We hadden met ons eindexamen exact hetzelfde vakkenpakket en ook precies dezelfde cijfers!" „Maar het vreemde is weer dat ik links ben, en zij rechts. Dat hoor je wel vaker van tweelingen", merkt Carin op. Nog een over eenkomst. Carin en Arjanneke zijn allebei juf op een basis school; Jeannette en Mirjam werken alletwee op een kan toor. PARTNERS De band tussen Mirjam en Jean nette is pas echt hecht gewor den op latere leeftijd. Mirjam: „Wij sloegen elkaar vroeger de hersens in. Totdat we op ons zelf gingen wonen, toen pas kre gen we een hechte band. En dat gaat heel ver. Zij was een keer naar Indonesië gegaan op va kantie. Je mist elkaar verschrik kelijk. Een drama. Ik werd dood ziek en toen bleek dat Jeannette op dezelfde dag ook ziek was ge worden. Toen ik haar van Schip hol haalde waren het vreselijke toestanden. Huilen! En schreeu wen: 'En je gaat nooit meer we- heg!' De mensen die naast ons stonden moeten wel hebben ge dacht dat we elkaar jaren niet meer gezien hadden." En, laat het een waarschuwing zijn voor partners van tweelin gen: Arjanneke, Carin, Jeannet te en Mirjam vertellen elkaar al les, maar dan ook alles. „Als ik merk dat Jeannette iets niet aan me heeft verteld, nou, dan is dat hoogverraad. Puur hoogver raad. We zitten dan ook de hele dag aan de telefoon. En we we ten wie wie belt: 'O, ik hoef niet te bellen, want Mirjam die belt me zo'. En mijn man kan dan nog zo vaak zeggen: 'ik wil niet datje het aan Mirjam vertelt', ik vertel toch lekker alles." Arjan neke en Carin herkennen het probleem en moeten er harte lijk om lachen. PROFITEREN De twee tweelingen blijven ko men met typische ervaringen. Zo zijn Mirjam en Jeannette op dezelfde dag, 2 mei, met de be valling begonnen, al komt het jaar niet overeen. Mirjam: „We zijn, natuurlijk, bij eikaars be valling geweest, ook al protes teerde mijn man. 'Nou, dan blijf ik gillen om mijn zus!' Dat kun je toch niet maken om ons van elkaar af te houden?" Jeannet te: „Dat begrijpen mensen dan niet. Nou, wij zaten in hetzelfde ei en zij niet." Uiteraard profiteren Arjanne ke, Carin, Jeannette en Mirjam ook van het feit dat ze tweeling zijn. Carin: „Arjanneke is beter in natuurkunde. Toen we in 3 VWO zaten, hadden we bij een proefwerk afgesproken dat we op het blaadje alleen onze ach ternaam zouden zetten. Het laagste cijfer ging toen naar Ar janneke, omdat zij het toch la ter kon ophalen." „En het is wel handig met geld opnemen", zegt Mirjam. „Of toen Jeannet- tes paspoort was verlopen. Nou, dan neemt ze toch gewoon mijn paspoort mee?!" Foto's bekijken is altijd weer een zoekplaatje voor de twee tweelingen. Carin: „Als ik oude foto's van ons zie, dan kan ik al leen aan de horloges zien wie wie is. Soms weet ik het echt niet en dan denk ik echt: wie ben ik?" De Nieuwe Passage is op zich al mooi genoeg. Daarom worden versieringen met mate in het winkelcentrum toegepast. SCHIEDAM - Over 'visual merchandising', het mid den van de markt en een ei gentijdse uitstraling. Ofte wel het decoreren van het jongste winkelcentrum waar Schiedam trots op is: De Nieuwe Passage. Teda van Campen is de sterke troef die het winkelma- nagement in handen heeft om De Nieuwe Passage keer op keer in een nieuw jasje te steken. „Het is de truc om het winkel centrum zijn eigen karakter te laten houden en er toch keer op keer anders te laten uitzien. Daarbij moetje natuurlijk goed rekening houden met de archi tectuur die voor een groot deel het imago van het winkelcen trum bepaalt." Het moge duidelijk zijn. Bij vi sual merchandising, zoals het vak van Van Campen officieel heet, komt heel wat meer kij ken dan het ophangen van een paar fleurige posters. Zo heeft de decorateur te maken met verschillende seizoenen en the ma's. Voor het allernieuwste thema is gekozen voor het cijfer 2. De Nieuwe Passage bestaat immers binnenkort, om precies te zijn op 14 september 1997, 2 jaar. En dat moet uiteraard gevierd wor den, waarbij de versieringen niet mogen ontbreken. „We hangen heel grote tweeën op in felle kleuren, waarbij het geel de boventoon voert, want dat is de huiskleur van De Nieuwe Passage. Verder ziet het winke lend publiek prachtige span doeken boven de in- en uitgan gen hangen en wordt het geheel opgevrolijkt met veel ballonnen voor een feestelijk tintje", licht Van Campen alvast een tipje van de sluier op. BESCHEIDEN Als deze van oorsprong binnen- huisarchitecte in de weer gaat. houdt ze vooral rekening met haar doelgroep. „De Nieuwe Passage ligt in het midden van de markt. Dat betekent dat er zowel design-winkels als filia len van grote ketens te vinden zijn, wat een heel breed publiek aantrekt. Mensen komen er voor de dagelijkse boodschap pen en voor het zogenaamde funshoppen. De decoraties moe ten dus een vrij grote groep mensen aanspreken." Ook is het de bedoeling dat de versieringen bescheiden blij ven. Het gaat immers om de winkels. Zij moeten er zo aan trekkelijk en laag-drempelig mogelijk uit zien voor winke lend Schiedam. Voor De Nieuwe Passage houdt dat in dat Van Campen niet al te scheutig is met decoraties. „Het eigentijd se karakter van dit winkelcen trum is gezellig en uniek, dan hoor je niet verblind te worden door allerlei poespas." MaasposT Colofon: Nieuwe Passagepost is uitgave van MaasposT, onderdeel van Maasstad WeekbladeN Oplage 47.000 Redactie Margreet Feenstra Monique Siemsen Irene Veringmeier jalmarTeunissen Vormgeving Arnold van der Struys Vormgeving voorpagina C.H.S. Fotografie Willem de Bie Dick Sluijter jacco Zanstra Foto bureau Wilem de Bie Acquisitie Marja van der Lee Remy Versnel

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 35