SCHIEDAM Aan een touwtje DCMR-gebouw af w. Wie schiet mooiste foto van Heemtuin Moeder van superactief kind enthousiast over Boddaertcentrum Politiebureau enige tijd dicht wegens vlooienplaag Schiedam scoort in Vienne Rommelmarkt op Zomerfestival Poelier Sluis vertrouwd adres Inbreker op de vlucht KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM Voor de tweede keer wordt op zaterdag 6 sep tember het Nieuwland Zomer festival georganiseerd. Onder deel hiervan is een rommelmarkt rond het wijkcentrum op het Nieuwlandplein. Hiervoor zijn nog enkele kramen beschikbaar. Informatie via telefoonnummer 4346619 (na 18 uur). SCHIEDAM Volgens poelier Sluis (Broersveld 113b) is verwarring ontstaan naar aanleiding van een arti kel in Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 27 augustus. In het stuk werd melding ge maakt van toenemende leeg stand van winkelpanden in de binnenstad. Op de bijho rende foto stond een pand in verval aan het Broersveld, naast poelier Sluis, met als bijschrift dat achteruitgang dreigt in het centrum. „Nogal wat klanten dachten dat het bijschrift op mijn winkel sloeg", aldus Sluis. Miets is minder waar; poelier Sluis blijft een vertrouwd adres in de Schiedamse binnenstad. SCHIEDAM Een 37-jari- ge Rotterdammer is donder dagochtend op heterdaad be trapt bij een inbraakpoging in een woning aan de Dal tonstraat. Toen de man de politiemede werkers zag, nam hij de be nen. Na een korte achtervol ging kon de Rotterdammer echter worden aangehouden. Tijdens zijn verhoor bekende hij diverse inbraakpogingen en één daadwerkelijke in braak. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Stank, stof, lawaai, of water- en bodem verontreiniging: al vijfentwin tig jaar kan men voor klach ten hierover in de regio Rijn mond aan de bel trekken bij de DCMR Milieudienst Rijn mond. Ook verleent de dienst al een kwart eeuw vergunnin gen aan bedrijven die zich aan milieuvoorschriften moe ten houden, houdt ze toezicht op bedrijven en brengt ze de ontwikkeling van de milieuk waliteit van de regio in kaart. De hele maand september zal de DCMR dit jubileum vie ren. Afgelopen maandagochtend werd de feestmaand geopend: onder belangstelling van ruim 200 werknemers van de DCMR, lieten drie abseilers zich aan touwen langs het DCMR-gebouw zakken en ont hulden daarbij de vlag met de tekst '25 jaar DCMR Milieu dienst Rijnmond. Zicht op de toekomst'. Even was het spannend, toen de drie mannen al van het dak wa ren gestapt en één van hen was vergeten zich aan het touw vast te maken. Daarna vervolgden ze soepel hun weg naar bene den, met de nieuwe vlag klappe rend in de wind. Veilig beneden gebracht, nam directeur G. van Tongeren het doek in ontvangst om het ver volgens in de vlaggenmast te hijsen. Helaas stond de wind in de verkeerde richting, zodat de vlag in spiegelschrift kwam te hangen, maar dat kon de pret van het DCMR-personeel niet drukken. In het kader van de jubileum- maand zal de Milieudienst tij dens de Wereldhavendagen op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 september laten zien hoe zij werkt aan het minimaliseren van de milieubelasting in het Rijnmondgebied. Een andere activiteit die de Mi lieudienst in gang zet is een symposium in St. Petersburg. Dit heeft als thema 'Strategie voor de ecologische veiligheid van St. Petersburg, gebruik ma kend van de Nederlandse erva ring' en vindt plaats van 9 tot en met 12 september in de House of Scientists in St. Petersburg. Op maandag 15 september wordt nog een symposium ge houden voor Nederlandse gas ten in de Doelen. SCHIEDAM Mevrouw P. Kooij begrijpt niet waarom bewoners van Leliëndaal zo veel bezwaren hebben tegen de komst van een Boddaert centrum in hun straat. Van de rechter kregen zij desondanks onlangs gelijk. Hij stelde dat het huidige bestemmingsplan een dergelijk opvanghuis in deze buurt niet toestaat. Vol gens moeder Kooij, die een zoon op het Boddaertcentrum heeft, zien omwonenden spo ken. Bovendien steekt het haar dat wel de gemeente en omwonenden gehoord werden, maar niet de ouders van de kinderen. Alex Kooij (7) bezoekt sinds twee maanden het Boddaercen- trum aan de Schoolstraat. Over de werkwijze van deze hulpverle ningsinstantie is zijn moeder bij zonder te spreken. „Het zijn ge specialiseerde beroepskrachten die heel liefdevol met de kinde ren omgaan. Zo zouden er veel meer moeten zijn." Minder waard Alex is een kind met 'ADHD', wat in zijn geval betekent dat hij druk en superactief is. Moeder Kooij: „Al vanaf het moment dat Alex tweeënhalf jaar was, ben ik bezig met voor hem de juiste hulp te krijgen. Zo zat hij bijvoorbeeld op een medisch kinderdagverblijf en deed ik aan video-hometraining. Maar over- al waar ik kwam in hulpverle- nersland had ik het idee dat ze niet goed raad met Alex wisten. Ik werd eigenlijk steeds van het kastje naar de muur gestuurd. Je probeert er alles aan te doen om je kind zo goed mogelijk op te voeden. Als dat dan niet hele maal naar wens verloopt, ben je blij ergens wel goed geholpen te worden, zoals nu bij het Bod daertcentrum." „Ik weet dat er een gesprek ge weest is tussen vertegenwoordi gers van Boddaert en een aantal buurtbewoners, maar dat heeft geloof ik niet veel opgeleverd. Omwonenden houden hardnek kig vast aan hun mening dat als er één kind tussen zit dat afwij kend gedrag vertoont, alle ande re kinderen daardoor negatief beïnvloed zullen worden. Maar zo werkt het uiteraard niet", al dus mevrouw Kooij. „Ik snap trouwens ook niet waarom de woningen in Leliëndaal minder waard zouden worden als in deze straat een Boddaertcen trum komt." Barbecue Moeder Kooij vreest dat Schie dammers door de hele commotie rondom de komst van het Bod daertcentrum naar Leliëndaal een verkeerd beeld krijgen van de kinderen die dit centrum be zoeken. Overigens zijn in de Schoolstraat de contacten tussen het centrum en de buurt uitste kend. Alex gaat samen met ne gen andere kinderen - in leeftijd variërend van 5 tot 12 jaar - iedere dag na schooltijd naar het eerder genoemde Boddaertcen trum. „Alex is net één week op kamp geweest. Daar heeft hij het reuze naar zijn zin gehad. Verder gaan ze regelmatig naar het zwembad, de dierentuin of het bos. En nog niet zo lang geleden hadden de begeleiders een bar becue verzorgd. Maar ook bin nen wordt van alles georgani seerd voor de kinderen. Er is een werkbank, waar de kinderen aan kunnen knutselen, en verder is er onder meer een legotafel. Daar naast wordt er 's avonds geza menlijk gegeten. Welbeschouwd is het één groot gezin, alleen met dit verschil dat de begeleiders veel meer aandacht aan de kin deren kunnen besteden. Als ik Alex kom ophalen, valt het me iedere keer weer op hoe enthou siast de kinderen zijn", zegt ze. Zij spreekt met klem tegen dat het om criminele kinderen gaat. „De angst dat het om jonge cri minelen gaat is volkomen over dreven. Het is beslist niet mijn bedoeling de bewoners van Le liëndaal aan te vallen. Maar ik heb er wel genoeg van om mij steeds te moeten verantwoorden voor het feit dat mijn kind naar een Boddaertcentrum gaat. Ik ben er warm voorstander van als wij ouders gezamenlijk aan de omwonenden zouden duidelijk maken dat onze kinderen heus niet zo slecht zijn. Alex is mis schien wel druk, maar hij is be slist niet agressief. Waarom pro beren de buurtbewoners het niet gewoon? Er zou volgens mij een heel leuk contact kunnen ont staan tussen hen en de kinde ren." Overigens betekent de uitspraak van de rechtbank in Rotterdam niet dat de vestiging van een Boddaertcentrum in de woning Leliëndaal 23 nu definitief van de baan is. SCHIEDAM De 21 nieu we studentenwoningen aan de Franklinstraat zijn opgeleverd en dat was reden voor een feestje. Zeker aangezien het de eerste studentenwoningen zijn die door de Woningstich ting Noordvest worden ver huurd en het vrij lang had ge duurd voordat voor deze loca tie een nieuwe bestemming was gevonden. Daarom wilde men deze oplevering niet on gemerkt voorbij laten gaan. Afgelopen donderdag is feest gevierd met de nieuwe bewo ners, omwonenden en allen die een bijdrage hebben geleverd aan de totstandkoming van de nieuwbouw. Wethouder A. Reijnhout heeft in aanwezigheid van ruim zeven tig feestvierders op 'luchtige' wij ze de officiële openingshandeling verricht door bij de entree bal lonnen op te laten. Daarna kon den kinderen zich uitleven op een springkussen en konden de nieuwe bewoners onder het ge not van een hapje en een drankje kennismaken met de omwonen- den. De honderd ijsjes die de WSN had besteld vonden gretig aftrek: binnen een kwartier was het voorraadje op. T. Hurkmans van de WSN: „Veel omwonenden waren nieuwsgierig hoe de studenten woningen zijn geworden en na tuurlijk wie hun nieuwe buren worden. De studenten zijn heel tevreden over hun nieuwe op trekje: de woningen zijn royaal en ook de eigen voorzieningen vallen in de smaak. Het enige minpuntje is dat er nog geen tv- aansluiting is." Maar raadslid Th. Schoenma kers van Platform Schiedam heeft een ander negatief punt aan het licht gebracht in vragen die hij heeft gesteld aan het colle ge van B&W. „De toewijzing van de studentenwoningen is niet gebeurd volgens het woon ruimteverdelingssysteem dat de gemeenten Maassluis, Viaardin- gen en Schiedam met de corpo raties zijn overeengekomen, na melijk publicatie in de woonkeu- zekrant. Men heeft gedacht te kunnen volstaan met advertentie in het Algemeen Dagblad." Plat form Schiedam vindt het betreu renswaardig dat hierdoor aan woningzoekenden in Schiedam een kans is ontnomen ten gunste van kandidaten die geen binding hebben met de regio. De studen tenwoningen zijn inmiddels alle maal verhuurd. De WSN heeft een wachtlijst. Belangstellenden kunnen zich melden bij W. Ak kermans van de WSN. WOENSDAG 3 SEPTEMBER 199736-1441 SCHIEDAM In het kader van het vijftienjarig bestaan van de Heemtuin in het Prinses Bea- trixpark organiseert de afdeling Natuurontwikkeling in samen werking met Huize Brabant een fotowedstrijd met als titel 'Wie maakt de mooiste foto van de Heemtuin?' Deelname aan de wedstrijd is gratis. Het programma van deze wed strijd betreft meerdere dagen. Op zondag 7 september om 11.00 uur start de wedstrijd in de tentoonstellingsruimte van kin derboerderij 't Hoefblad in het Beatrixpark. Hier krijgen de deelnemers eerst allerlei nuttige tips over fotograferen van dhr. Krijger van Huize Brabant. Daarbij komt onder andere de werking van de camera, lichtin val, moment van fotograferen en de stand van de camera aan bod. Na deze korte instructie krijgen de deelnemers een uur de tijd om in de Heemtuin twaalf mooie foto's te maken. Men dient hier voor een eigen camera te gebrui ken. Voor fotorolletjes wordt ge zorgd. Als het fotorolletje vol is, dient het te worden ingeleverd. Zondag 14 september vanaf 14.00 uur is er in de tentoonstel lingsruimte van de kinderboer derij een presentatie van alle ge maakte foto's. Aan de hand van deze tentoonstelling zal de jury de winnende foto uitzoeken. En zondag 21 september om 13.00 uur in de Heemtuin is de be kendmaking van de winnende foto met aansluitend de prijsuit reiking aan degene die de win nende foto heeft gemaakt. In vijftien jaar tijd is de Heem tuin uitgegroeid tot een bijzon dere tuin. Een tuin waarin veel streekgebonden planten (streek- flora van Zuid-Holland) groei en. De door de mens in het Ne derlandse landschap aange brachte dijken, slootjes, bossen, akkers, grienden zijn er in het klein nagebootst. Deze verschei denheid brengt een bijzondere sfeer met zich mee, welke mooi op een foto kan worden vastge legd. Meer informatie over de foto wedstrijd bij de afdeling Natuur ontwikkeling, telefoonnummer 2465521. SCHIEDAM Het hoofdbureau van politie aan het Bijdorp plein is donderdagmiddag enige uren gesloten geweest in verband met een vlooienplaag. De receptie, wachtruimte en spreekkamers moesten worden ontsmet met chemicaliën. Hoe de vlooien het bureau binnen zijn gekomen, blijkt moeilijk te achterhalen. „Mogelijk door een bezoeker, maar wellicht ook via de gevonden voorwerpen", zegt voorlichtster L. 't Hart. „Bij die spullen zit weieens kleding, dus wie weet." Voor spoedeisende gevallen moesten mensen tijdens de ontsmetting uitwijken naar politiebureaus in de omgeving. De dienstingang aan de achterzij de van het gebouw bleef overigens wel open. Eerder in de week ging het politiebureau in Rotterdam-Crooswijk al enige tijd dicht wegens een vlooienplaag. Toen bleek dat het ongedierte door politiemedewerkers mee naar binnen was ge bracht, nadat zij een woning hadden betreden waar de vlooien welig tierden. SCHIEDAM In de Schie damse zusterstad Vienne (Frankrijk) vindt elk jaar een van Europa's grootste jazzfesti vals plaats. Twee weken lang spelen de 'gro ten der aarde' elke avond in het amfitheater van Vienne voor cir ca 9.000 mensen. Tijdens het festival zijn er ook tal van andere optredens en acti viteiten. Eén daarvan is het 'Concours International Jazz a Vienne'. Dit concours is opgezet in samenwerking met de zuster- gemeenten. De jazzbands Ilsa, Nemesis en The Dutch Jazz Trio hebben dit jaar namens Schie dam deelgenomen en uitstekend gepresteerd in het internationale veld. Het was het vierde jaar dat deze jazzcompetitie in Vienne georga niseerd werd. Via het samenwer kingsproject, 'Jazz competitie, Jazz a Schiedam, Jazz a Vienne' (van de gemeente en Muziekcen trum 'OpMaat') werden uit acht jazzbands Ilsa, Nemesis en The Dutch Jazz Trio gekozen om naar Frankrijk af te reizen. De competitie in Vienne is de eerste twee weken van juli gehouden. Rond de twintig jazzbands uit Frankrijk, Spanje, Slovenië, Ca nada, Duitsland, Wales en Ne derland hebben er aan deelgeno men. In de einduitslag hebben de bands het uitstekend gedaan. The Dutch Jazz Trio is vierde, Ilsa vijfde en Nemesis is tiende geworden. In de solistencompe titie zijn vijf muzikanten bij de eerste tien geëindigd. Net als in de drie voorgaande edities heeft Vincent Kuiper uit Schiedam zit ting genomen in de jury van het concours in Vienne. STICHTING KINDEROPVANG SCHIEDAM ZOEKT U VOOR UW KIND KINDEROPVANG OP MAAT? OF WILT U BIJ U THUIS OF BIJ DE VRAAGOUDER THUIS KINDEREN OPVANGEN EN VERZORGEN? Dan kan gastouderbureau Schiedam voor u bemiddelen. Wij brengen gast- en vraagouders met elkaar in contact, om opvang voor kinderen van 0 t/m 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Tijdens de opvangperiode bieden wij begeleiding en ondersteuning. Het opvangtarief voor een kind bij een gastouder bedraagt 4.- en bij de vraagouder 6.- per uur. Heeft u interesse of vragen, neem dan vrijblijvend contact op met Brigitte de Bruijn of Ank de Gier van het gastouder bureau, Van Ostadelaan 120,3117 XM SCHIEDAM. Tel. 010-4265819. i Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods Is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep, Bezorgklachten: (kantooruren) NS De wind en het DCMR-gebouw trotserend onthullen de drie abseilers de juhileumvlag. 'Angst voor jonge criminelen aan Leliëndaal is overdreven' door CHRIT WILSHAUS Moeder en Alex Kooij. Honderd ijsjes bij studentenwoningen Wethouder A. Reijnhout verricht op 'luchtige' wijze de openingshandeling van de 21 studentenwoningen. Met chemicaliën ging men het ongedierte te lijf.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3