SCHIEDAM Mountainbike voor Excelsior-spelers 'Bodem in beweging' Filmclub Videoshop al tien jaar populair Aleidaschool flink opgeknapt Twee bekende Rotterdamse kunstenaars exposeren deze maand hun werk Fraude met uitkeringen Centraal Systeem beeldende kunst De mens achter de heilsoldaat 'Kinderwerk' ORANJE Bridgeseizoen weer gestart De nieuwe openingstijden van VSB Bank Schiedam Vlaardingen Popschool weer van start Orgaan- en weefseldonatie VSB'BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 3 SEPTEMBER 199736-1442 SCHIEDAM Voor het eerst zijn de openbare kunstwerken in de open ruimte van Schiedam geïnventariseerd en centraal ge registreerd. Dit gebeurde afgelo pen voorjaar in opdracht van het college van B&W. Het nieuwe registratiesysteem is toeganke lijk voor alle geïnteresseerden. Het wordt beheerd door de afde ling Maatschappelijke Aangele genheden van de gemeente en kan op afspraak worden inge zien. Van tachtig werken zijn de basis gegevens opgenomen in een geautomatisserd bestand. Het bestand zal steeds worden geac tualiseerd. Informatie kan wor den opgezocht op trefwoord, jaartal, locatie etc. Alle werken zijn gefotografeerd en bekend is in welke staat van onderhoud zij zich bevinden. Momenteel wordt onderzoek gedaan naar de mo gelijkheden tot restauratie van enkele beschadigde werken en naar de kosten van een bescher mende coating over een aantal werken. Tevens wordt gewerkt aan een onderhoudsadvies voor de kunstwerken in de buiten ruimte. Meer informatie bij de afdeling MAG, tel. 2465471. SCHIEDAM Bij de opening van het seizoen van het Leger des Heils op zaterdag 6 septem ber, laten heilsoldaten aan el kaar zien wat ze in hun vrije tijd doen. Heilsoldaten zijn mensen die lid zijn van het Kerkgenoot schap Het Leger des Heils. Iedereen herkent ze als ze in uni form lopen, als ze de Strijdkreet aanbieden of als voor de collecte aan de deur komen. Maar achter de heilsoldaten zitten gewone mensen die een hobby hebben, creatief zijn en van alles verza melen. Op 6 september is in het Korpsgebouw aan de Lange Ha ven 27 een soort tentoonstelling van diverse verzamelaars en cre- atievelingen. Deze expositie is van 13.00 tot 16.00 uur open voor alle belangstellenden. SCHIEDAM Stichting Wel zijn Nieuwland organiseert op twee locaties tal van activiteiten. Voor begeleiding van kinderen van 4 tot en met 12 jaar is men op zoek naar enthousiaste vrij willigers. Inlichtingen via tel. 4738671 (Guy Demol). SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever 0ranie 1 c 95 per literI O. Vieux Oranje 95 per literI O. U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 ONDER VIER OGEN Na een welverdiende vakantie gaan veel mensen deze dagen weer naar school of werk. Lekker uitgerust en er even een poosje tussenuit geweest. Na zo'n vakantie merken veel mensen vaak dat ook hun ogen „veranderd" zijn. Ze heb ben ineens meer moeite met kijken, dichtbij of ver weg. „Na mijn vakantie zie ik ineens minder goed, hoe kan dat nou?" Het lijkt inderdaad of de ogen tijdens de vakantie verslechterd zijn. In werkelijk heid vermindert de conditie van ieders ogen, echter zo langzaam en geleidelijk dat je het niet goed merkt. Pas als men na de vakantie weer in het oude ritme verder gaat, merken veel mensen het ver schil. Logisch dat wij na va kanties ook meer oogmetin gen uitvoeren. Ogen zijn te belangrijk om onvoldoende aandacht aan te besteden. Merkt u ook dat uw ogen ver anderd zijn? Loop dan ge woon even bij ons binnen of maak een afspraak. Ons uitge breide oogmeetkundig onder zoek is gratis en kost u onge veer een half uur. Het levert u in ieder geval zekerheid over de conditie van uw ogen. door NANS WOLTERS De handen uit de mouwen. Ook burgemeester Scheeres en wethouder Hafkamp uiterst rechts) gaven acte de présence op de huldiging van de landskampioen. SCHIEDAM - Even leek het erop dat burgemeester Reinier Scheeres Excelsior'20 in zijn enthousiasme over het behalen van het derde achtereenvolgen de landskampioenschap een graswicket ging beloven. Het gebeurde tijdens de door het gemeentebestuur geregelde hul diging van de nationale titel houder in het Proveniershuys. Net op tijd ontwaarde Scheeres echter het 'waarschuwende vin gertje' van wethouder Luub Halkamp en meldde hij aan de inmiddels met rode koontjes van opwinding luisterende Thurlede-delegatie dat dat gras er voorlopig toch niet inzat en dat ze het voorlopig moesten stellen met een fikse tuil bloe men en een riem met gemeente wapen. „Om de broek op te houden, want door de inspan ningen zullen jullie ongetwijfeld de nodige kilootjes op het sport veld achtergelaten hebben." Dat juist de zonder broekriem naar de ontvangst afgereisde captain Eric Dulfer daarvan het levende bewijs bleek zorgde (omdat zijn riem nogal ruim be meten was) voor de nodige hila riteit. Het was de aanloop naar een uiterst ontspannen vervolg van de huldiging waar ook de spon sors van de Excelsior'20 nog een duit in het geschenkenzakje de den. Ze schonken iedere speler een mountainbike. SCHIEDAM Ouders van leerlingen van de Gravin Aleida school - voorheen bekend als de Julianaschool - in Oost, staken afgelopen vrijdag flink de handen uit de mouwen. Dat was in het kader van een grote opknapbeurt die het schoolgebouw de komende tijd zal ondergaan. Het initiatief daartoe werd door de ouders genomen. De meesters en juffen van de Aleida ondersteunen deze actie. Zij zullen dit schooljaar op allerlei manieren de facelift van de school onder de aandacht brengen. De hele operatie wordt afgesloten met een grote opzoomeractie in het voorjaar. Voor het zover is zullen er echter heel wat zweetdruppeltjes gevloeid zijn. Tot de werkzaamheden die verricht gaan worden, behoort het schilderen van de voorgevel plus de letters 'Gravin Aleidaschool' en het onder handen nemen van de kleuterlokalen. Het tuintje achter de school zal gereed worden gemaakt om in de toekomst natuurprojecten te laten plaatsvinden. Tuin- en ander gereedschap wordt ook ingezet bij het groen dat zich voor de school bevindt. SCHIEDAM Joost Min- nigh en Tom Waakop Reijers stellen deze maand hun werk ten toon in de Art Gallery van Interbook aan de Lange Ha ven. Dat galeriehoudster Burggraaf de twee bekende Rotterdamse kunstenaars heeft kunnen strikken voor een expositie is min of meer te danken aan het beleid van het gemeentebestuur. Sinds kort maakt het college van B&W het voor kunstenaars van buiten de stad interessant om te exposeren in Schiedam. Mensen die zich professioneel bezighouden met kunst en niet woonachtig zijn in Schiedam kunnen namelijk toch inschrij ven op kunstopdrachten boven de 30.000 gulden. Dit maakt het aantrekkelijk in deze con treien grotere bekendheid te verwerven om zodoende meer kansen te creëren een op dracht in de wacht te slepen. Van Tom Waakop Reijers zijn bij de Art Gallery beelden te zien, hoofdzakelijk in brons uit gevoerd, en van Joost Minnigh etsen, litho's en een combinatie van deze technieken. Beide kunstenaars zijn al ruim twintig jaar met hun vak bezig, expose ren in binnen- en buitenland en werden onderscheiden met ver schillende prijzen. Zo mocht Tom Waakop Reijers onder meer de Eerste Europese Beeld- houwprijs en de Gouden Me daille van België in ontvangst nemen. Eigen koers Volgens Reijers maakt zijn werk nog altijd een ontwikkeling door. Dat betekent echter niet dat hij met nieuwe kunststro mingen mee zwemt „Ik volg mijn eigen koers", verklaart hij „en die verandert toch wel. De laat ste tijd abstraheer ik mijn beel den en sculpturen meer. Mijn uitgangspunt bij het uitbeelden blijft weliswaar figuratief, die ren- en vrouwenfiguren, maar de vormen worden strakker. Ik probeer in mijn beelden een spe cifiek, karakteristiek moment vast te leggen en daardoor is mijn werk herkenbaar bij het publiek. Die abstracte benade ring is bijvoorbeeld goed te zien in het beeld dat ik vervaardigde voor de Rotterdamse Haven dienst. Dit object wordt in sep tember onthuld op het Marco- nieplein." SCHIEDAM De afdeling Natuurontwikkeling organiseert op zondag 7 september in de Heemtuin voor het hele gezin de doe-excursie 'Bodem in bewe ging'. De tocht start om 14.00 uur in de tentoonstellingsruimte van kinderboerdeij 't Hoefblad en deelname is gratis. In de ten toonstellingsruimte van de kin derboerdeij gaan de gidsen Hans Buisman, Siert Gerritsen en Cor van Sliedrecht in op het thema 'Bodem in beweging'. Zij laten zieft welke kleine dieren er alle maal in en op de bodem voorko men en hoe ze leven. Op vragen als 'wat eet een worm', 'wat voor een nut hebben pissebedden' en 'waarvan leven lieveheersbees tjes in de winter' geven zij uitge breid antwoord. Om het bodem leven te leren kennen en te erva ren gaan de deelnemers in de Heemtuin op zoek naar bodem bewoners. Tussen omgevallen boomstammen, houtsnippers, houtrillen en in de grond valt veel te ontdekken. Daar leven verschillende torretjes, kevertjes, wormen en andere bodembees tjes. Naast het speuren naar bo demleven gaan de deelnemers op zoek naar dieren in de sloot. Hier leven bijvoorbeeld water luizen, tubifex en muggenlarven. Om deze onderwaterwereld zichtbaar te maken zijn schep netten, waterbakken en determi natietabellen beschikbaar. Meer informatie bij de afdeling Natuurontwikkeling van de ge meente, tel. 2465521. SCHIEDAM Bij bridgevereniging Schiedam-West start donder dag 4 september het nieuwe seizoen. De wekelijkse clubavond wordt gehouden in de bovenzaal van de Margriethal en begint om 19.30 uur. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Voor info kan men contact opnemen met M. Broeren, tel. 5917751 of A. Zijdenbos, tel 4706787. Andere beelden (ongeveer vijf tien) van kunstenaar Reijers zijn te vinden in Rotterdam, op on der meer de Koeweide in Croos- wijk (muskusos) en een zonne- baadster aan de Provenierssin gel. Ook in het bankgebouw van ABN/Amro aan de Coolsingel staan drie beelden van de Rot terdammer. Tom Waakop Reij ers houdt alles, vanaf het ont werpstadium tot de afwerking, in eigen hand. Scholeksters Uit het werk van Joos Minnigh spreekt een eigentijdse figuratie ve stijl met veel aandacht voor de natuur. Bekend van hem is onder meer de litho met de vele scholeksters tegen een groene achtergrond, die allemaal in de zelfde richting staan. Minnighs' werk is te vinden in een aantal openbare collecties. Onlangs won hij de Purmaryn-grafiek- prijs, een onderscheiding van het publiek die door het Waterland Museum jaarlijks mogelijk wordt gemaakt. De expositie bij Interbook Inter national aan Lange Haven 97 loopt tot en met 21 september. De expositieruimte is geopend van woensdag tot en met zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. Vrij entree. Een sculptuur van Tom Waakop Reijers. SCHIEDAM De popschool start dit seizoen haar zevende cursusjaar. Ook ditmaal is er gelegenheid voor gitaristen, basgitaristen, zangers en zangeresen, drum mers en toetsenisten om zich aan te melden. Op woensdag 10 september om 20.00 uur vindt in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 een introductiebijeenkomst plaats voor nieuwe popschool- leerlingen. Aan het begin van de avond zullen de vijf docenten een aan tal nummers spelen, zodat ook muzikaal met de docenten ken nisgemaakt kan worden. Hier na is inschrijving mogelijk. De lessen beginnen op woensdag 17 of donderdag 18 september. Opleiding De popschool is een opleiding voor popmuzikanten. Behalve les op een instrument, wordt er ook elke week met elkaar in een band speelt. Deelnemers leren van de do cent de basisvaardigheden op het instrument, zodat men al snel in een band kan spelen en aan het einde van het seizoen een paar keer zult optreden. De popschool is er ook voor gevorderde muzikanten, met een band op eigen niveau. Deze bands treden regelmatig op. Zo heeft de popschool het afgelopen seizoen meer dan zestig optredens verzorgd. De popschool kost 65.- voor leerlingen tot 21 jaar en 76.50 voor leerlingen vanaf 21 jaar. Meer informatie via tel. 4269680, op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. WATERWEG De Gezond- heidswijzer van de GGD Nieuwe Waterweg Noord besteedt deze maand aandacht aan het thema 'Orgaan- en weefseldonatie'. Hierbij wordt ingegaan op de vraag of men vóór of tegen do natie is of dat men de beslissing overlaat aan de nabestaanden of een zelf aan te wijzen persoon. Door de nieuwe Wet op de Or gaandonatie wordt deze vraag volgend jaar actueel. Zodra de Wet van kracht is, kan iedereen van 18 jaar en ouder de eigen voorkeur laten registreren. De Gezondheidswijzer heeft over dit onderwerp een informa- tiehoek ingericht met uitgebreide documentatie. Ook kan men fol ders meenenem. De Gezond heidswijzer is te vinden in het gebouw van de GGD Nieuwe Waterweg Noord, aan de Van Hogendorplaan 501 te Vlaardin gen. De openingstijden zijn: iedere werkdag van 9.30 tot 15.30 uur. SCHIEDAM De politie heeft vorige week woensdag twee Schiedammers aangehouden op verdenking van uitkeringsfrau de. Een 34-jarige man ontving een uitkering, maar had daarnaast al twee jaar een betaalde baan. Zijn uitkering is direct stopgezet en het onterecht ontvangen geld wordt teruggevorderd. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Onderzoek van de sociale re cherche moet uitwijzen in hoe verre een 28-jarige man zich schuldig heeft gemaakt aan uit keringsfraude. Zakelijk bekeken SCHIEDAM Filmclub Vide oshop viert deze maand het tien jarig jubileum. Voor Bas Teile kamp en Jacques Hofland - de oprichters en huidige eigenaren - begon het avontuur op 1 septem ber '87 in het voormalige pand van de Free Record Shop aan de Rotterdamsedijk. Al vrij snel daarna volgde de verhuizing naar de Gerrit Verboonstraat 10. En sinds mei vorig jaar is de Filmclub Videoshop gevestigd aan de overkant van diezelfde straat. „De vorige ruimte werd simpelweg te klein", legt Jacques Hofland uit. „Bovendien kun nen we onze klanten op deze stek nu nog beter van dienst zijn. Nieuw is dat we naast videoban den ook sigaretten, snoep en ijs verkopen." „Onze klanten ko men trouwens niet alleen maar om een bandje te huren of ko pen. Ze maken ook graag een praatje met ons. Daarbij schen ken wij dan een bakje koffie. Het zijn overigens niet alleen maar Schiedammers die bij ons bin nenstappen. Regelmatig komen hier ook mensen uit Vlaardin gen, Maassluis en Spijkenisse." Op dit moment zijn vooral de spelletjes in opkomst. Hofland: „Play Station, Nintendo 64, het loopt allemaal als een trein." Liefhebbers van cultfilms komen bij Filmclub Videoshop even eens aan hun trekken. „We vin den het belangrijk om ook de fans van dit soort films op hun wenken te bedienen." Filmclub Videoshop - ook voor het gratis telefonisch reserveren van een videofilm - is gehuisvest aan de Gerrit Verboonstraat 17, tel. 4733597. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 23.00 uur. Op zaterdag van 12.00 tot 23.00 uur en op zondag van 14.00 tot 23.00 uur. Tegenwoordig te vinden aan de Gerrit Verboonstraat 17. Met ingang van 1 september 1997 zijn dit de openingstijden van onze kantoren*: De Districtskantoren Broersvest en Veerplein zijn speciaal voor adviesdiensten op zaterdag van 10.00 - 14.00 uur geopend. U bent van harte welkom. Maak hier voor een afspraak met één van onze adviseurs. VSB Bank: 24 uur per dag bereikbaar Voor het gratis opnemen van contant geld is de geldautomaat en de chipkniplader u 24 uur per dag van dienst. Wilt u weten hoeveel uw saldo bedraagt? Vraag dan een saldofooncode aan op uw kantoor. Daarmee kunt u 24 uur per dag, zeven dagen per week bellen voor uw actuele saldo en de laatste af- en bijschrijvingen. Met uw computer 24 uur per dag on line in contact staan met VSB Bank. Dat kan met VSB PC Banking. Het thuisbankierpakket dat betalingsopdrachten maar liefst vijf keer per dag verwerkt. Vraag meer informatie op uw kantoor. VSB. Daar kom je verder mee. Grafiek en brons bij Interbook Schiedam openingstijden Vlaardingen openingstijden Broersvest 110 246 46 00 Veerplein 1 TT 44 55 222 maandag - vrijdag 09.00- 17.30 uur maandag - vrijdag 09.00- 17.30 uur zaterdag 10.00- 14.00 uur zaterdag ÏO.ÖO - 14.00 uur Schiedamseweg 28 «471 40 10 De Loper 24 474 59 00 maandag 13.00- 17.30 uur maandag 13.00- 17.30 uur dinsdag - vrijdag 09.30- 17.30 uur dinsdag - vrijdag 09.30- 17.30 uur Mgr. Nolenslaan 690* 473 50 22 Van Hogendorplaan 45* *471 47 00 maandag 13.00- 17.30 uur maandag 13.00- 17.30 uur dinsdag - vrijdag 10.00- 17.30 uur dinsdag - vrijdag 10.00- 17.30 uur Van Baerlestraat 1* 435 81 44 maandag 13.00- 17.30 uur De openingstijden van deze kantoren zijn niet gewjjzigd. dinsdag - vrijdag 10.00- 17.30 uur Vort it o,

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 9