Landinrichting in de Krimpenerwaard Wandelen in het Stormpoldervloedbos Wandelend door Hitland Hitland: wandelen, fietsen en... golfen! lan° nn DEZE WEEK Natuur- en Recreatiegebied WATER, WANDELEN EN ANDERE V R I J E T I J D S I D E E N Wandeling langs de Nieuwe Waterweg k bij de 'Er op uit* Actie k Uitzichtpunt op Skiheuvel in het Hoge Bergse Bos E rasmusfestijn in Feijenoord t.w.v. 100,- 36-1006 Zeven weken lang is dit de ideeënkrant voor de regio Rotterdam. In deze krant vindt u tips om op een leuke manier uw vrije tijd in een natuurrijke omgeving te besteden. Wist u bijvoorbeeld dat in Rotter dam en directe omgeving prachtige fiets- en wandelroutes zijn uitgezet? Daarnaast zijn er in de mooie natuurgebieden nog veel meer dingen te doen: vissen, paardrijden, kanovaren, deltavliegen, golfen of een kinderboerderij bezoeken. Elke week wordt een speciale wandel- of fietsroute beschreven, waarbij tegelijk een handig kaartje is afgedrukt. Als u de pagina uit de krant knipt kunt u meteen op pad! In 't Oeverbos, tussenVlaar- dingen en Maassluis, kunt u heerlijk wandelen in een bosrijke omgeving. Geniet u van het prachtige Water weg, met de altijd boeiende internationale scheepvaart. Bij restaurant 't Oeverbos kunt u terecht voor een kop je koffie of een diner. Vanuit de serre en vanaf het terras kijkt u uit over de Waterweg. Hij is spiksplinternieuw: het Uitzichtpunt bovenop de heu vel van de Skibaan. Het uitzicht vanaf dit punt (35 meter) is in drukwekkend: bijhelder weer ziet u de Euromast in Rotter dam, de kerktorens van Delft en de contouren van Zoetermeer. U kunt er op uw gemak van ge nieten, want het recreatieschap heeft er bankjes geplaatst. Natuurlijk ziet u bijna het gehe le Rottemerengebied, met de klimberg, de golfbaan, het mountainbikeparcours, de Zevenhuizer Plas, de Rotte zelf, en nog veel meer! De Krimpenerwaard wordt momenteel door landin richting aangepast om er meer en beter in te kunnen recreëren. Dat is maar één van de aan passingen die worden doorge voerd in het stuk van 2.500 ha. dat is aangekocht. Ten behoeve van de landbouwbedrijven in de Krimpenerwaard worden namelijk de werkomstandighe den verbeterd. In het westelijk gelegen nieuwe recreatiege bied De Krimpenerhout komen paden om op te fietsen te wan delen of paard te rijden, Daar naast wordt de reeds bestaande kanoroute door de Krimpener waard uitgebreid. Voor de fiet sers is er meer goed nieuws: tussen Krimpen aan den IJssel en het Loetbos is het nieuwe fietspad in gebruik genomen. Wie hier nu gaat fietsen kan kie zen uit aantrekkelijke routes van voor een hele of een halve dag. Maar ook de wandelaars wor den niet vergeten: er wordt gewerkt aan een netwerk met veel groene voetpaden. Het Afrikaanderplein in Feijenoord staat op zondag 7 september van 11.00 tot 17.00 bol van de activitei ten. In het kader van het Erasmusfestijn, dat dit jaar voor de tweede keer plaatsvindt, is er een wa renmarkt, een havenmarkt en de markt 'Natuurlijk Feijenoord'. De warenmarkt is een ge zellige markt waarbij on dernemers van de winkel driehoek Afrikaanderplein samen met andere kooplie den hun producten tonen. Verder zijn er een aantal kermisattracties en valt er volop te snoepen. Sinds het Stormpoldervloed bos in Krimpen aan den IJssel een nieuwe ingang heeft gekregen, is het veel aantrek kelijker geworden voor wande laars. Met de nieuwe ingang is een rondwandeling ontstaan die bezoekers volop in de gelegen heid stelt om van dit unieke natuurgebied te genieten. Een voetgangerssluis zorgt er voor dat de rust op de smalle wandelpaadjes niet wordt ver stoord door fietsers en ruiters. Om tegemoet te komen aan de wensen van wandelaars is het afgelopen jaar in het Stormpol dervloedbos een proef gehou den met het verstrekken van wandelfolders. Bij de ingang van het terrein werd een folderbak geplaatst met gratis wandelfolders. Deze folders geven heel concrete in formatie over de natuur in één van de laatste zoetwatergetij- dengebieden van Nederland. De folderbak bleek een succes, zodat deze nu permanent bij de ingang van het natuurterrein aanwezig is, Om de informatie voorziening in het Stormpol dervloedbos verder te verster ken heeft het Zuidhollands Landschap een informatieruif geplaatst bij de nieuwe ingang. Deze ruif geeft tekst en uitleg over de natuurwaarden in het gebied en over de samenhang mpt de getijdenwerking van de rivier. In de ruif hangen ook ge- tijdentabellen van Rijkswaters taat die aangeven wanneer in het gebied kan worden gewan deld zonder natte voeten te krij gen. De ruif wordt óók uitgerust met een folderbak, Wandeling: Hitland, Capelle Nieuwerkerk a/d IJssel Startpunt: Openbare golf baan Hitland bij Restaurant Van Rijcke Vorsel Afstand: 5 km LA= Linksaf RA= Rechtsaf RD= Rechtdoor Op de kruising vóór het restau rant LA (blauw paaltje). Pad ge heel volgen. Aan het eind trap op. Bovenaan RA. Na 600 m. RA en meteen weer RA, richting parkeerterrein. Schelpenpad op. Eerste RA, brug over. RD over houten vlonders. Bij split sing LA. Na ca. 100 m. LA. Na 2 bruggen bij kruising RA. Bij splitsing RA. Bij kruising LA, schelpenpad. Na golfgebouw RA bij blauw paaltje. "l"™len stukje ten oosten van Wm Rotterdam, tussen de ge- JL*Jl meenten Capelle aan den IJssel en Nieuwerkerk aan den IJssel, ligt het natuur- en re creatiegebied Hitland. Op een oppervlakte van ruim 200 ha is er in dit prachtige gebied de laatste jaren veel veranderd. Zo is het noordelijke gedeelte uit gegroeid tot een flink stuk bos met (ligjweiden. Het gehele ge bied is via fiets- en voetpaden makkelijk bereikbaar en door- kruisbaar. Een speciaal natuurpad in Hitland zorgt ervoor dat u door middel van overzichtelijke info op panelen alles te weten komt over de aanwezige flora en fau na. Het zuidelijke gedeelte van het gebied kenmerkt zich door grote vijverpartijen en bosper celen. Daarnaast zijn er moe- ras/drasgebieden met zoge noemde 'knuppelpaden' en vlonders, zodat u tijdens het wandelen droge voeten houdt! In het zuidelijke gebied is in middels een 9-holes golfbaan aangelegd met een 'driving range', een plaats waar geoe fend kan worden. De uitbreiding tot een 18-holes golfbaan is vo lop in ontwikkeling. In het mooie golfhuis kunt u meer informatie krijgen over zowel de golfsport als natuur- en recreatie in Hitland. Uiteraard kunt u er ook iets eten en drinken. Hitland: typisch Zuid-Holland De noordelijke en zuidelijke de len van Hitland worden met el kaar verbonden door een fiets pad langs de Molenwetering. In de wetering mag worden gevist Ook wordt het water gebruikt door kanovaarders. Vanaf het fietspad heeft u een mooi door kijkje op het typische Zuidhol landse veenweidegebied. De moerasstroken langs het pad zijn kenmerkend voor dit deel van Hitland. Het middelste gedeelte van Hitland kan tevens via het fiets pad langs de Mient (haaks op de Molenwetering) worden door sneden. Hierdoor kunt u ge makkelijk een compleet rondje langs de Hollandsche IJssel (Groenendijk) maken, Wie nog niet moe is en verder wil; een overtocht via het voetveer naar Ouderkerk a/d IJssel verlengt de route met de mogelijkheid om door de Krimpenerwaard te fietsen. l weken/lang een leuke prijsvraag met vragen over de groene recreatiegebieden in de regfö. Er zijn fteedsjauke prijzen te verdiette: Op deze pagina vindt u zev^ uit alle inzendingen een hoofdprijs get: doet, hoe meer kans op deze prachtige De prijzen zijn deze week: ikken: twee gloednieuwe fietsen! hoofdprijs. De woekpr ijzen zijn n. Na zeven weken wordt Hoe vaker u dus mee- steeds verschillend. 1een diner voor twee personen in Restaurant Van Rijcke Vorsel 2. golfles t.w.v. 60,- 3. golfles t.w.v. 60,- ioods Deze week gaan de wagen over Hitland. Zoek de antwoorden pp de volgende vragen in do teks: van doze pagina. 1. hoe groot is de oppervlakte van dit recreatiegebied 2. welke balsport wordt in een daarvoor speciaal ingericht gedeelte beoefend? 3. hoe heet de watergang die loopt langs het fietspad dat het noordelijke en zuidelijke recreatiegebied met elkaar verbindt Hitland Golfterrein Hitland OW'. ROTT bos recreatie (extensief amfibisch) epen water open gebied wandelroute fietspaden wandelpaden CAPELDE a/d IJSSEL dienst landelijk gebied Zh.97.1f220.B De 'Er op uit-ideeënkrant' is een uitgave gemaakt in opdracht van de stichting VW Rotterdam, VWVoorne, de recreatieschappen Voorne-Putten, IJsselmonde, Hitland, Midden-Delfland en Rottemeren, de gemeentelijke dienst Recreatie Rotterdam en stichting Zuidhollands Landschap. Deze uitgave is tot stand gekomen buiten de redactionele verantwoordelijkheid van Wegener SijthoffWeekbladen BV Oplage: 637.497 exemplaren in Groot Rotterdam. Met dank aan: Leo Lussenburg Ronald Smit (Dienst Landelijk Gebied) Redactie: Patrick Blom, Dominique Boelen, Hans Hartmann, Karen Kwikkers, Ad de Mooij, Ger de Reus, CarolienWierks Eindredactie: Michiel Houdijk (Trichis) Wandelend zie je jiet meest in IJsselmonde. Mooi aangelegde paden zorgen voor heerlijke tocht. Hitland: veelzijdig natuur- en recreatiegebied waar je bijvoorbeeld ook lekker kunt kanoëen. even weken 1 Schrijf uw antwoorden op een briefkaart en stuur die vóór 15 sept .'97 naar De Havenloods Promotie, Postbus I960, 3000 BZ Rotterdam, onder vermelding van 'Hitland, week 2'. De winnaars krijgen schriftelijk bericht. Alle namen van de winnaars, inclusief de winnaars van de hoofdprijs, worden in deze krant gepubliceerd vóór 24 oktober 1997. r

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 32