'Verdwenen' Oni Louhenapessy komt bij Deltasport weer boven water 'Cion een feestclub? Klopt. Bij ons kan echt alles' P ft UJ Amateurvoetbal '97-'98 LU SC Door Bas van den Berg De spelers van Deltasport worden niet meer warm of koud bij de komst van nieuwe gezichten. De ene keer traint Marco Sas, oud- Sparta en oud-NAC, mee; de an dere keer kondigt Oni Louhena- pessy zich aan. Bij het horen van die naam fronsen de meeste spe lers hun wenkbrauwen. 'Wie is dat ook weer? 'Speler van Sparta en Telstar, maar die jongen was toch zoek?' De 28-jarige zwartgekrulde Mo- lukker lacht z'n tanden bloot. „In derdaad dacht Telstar dat ik zoek was. In werkelijkheid lag ik ziek thuis als gevolg van een chroni sche knieblessure. Dat heb ik te danken aan André Hoekstra. Het gebeurde toen ik met Sparta te gen RKC speelde. Ik ben altijd su- pergemotiveerd en ga er als een scheermes in, maar dat deed Hoekstra toevallig ook. De blessu re heeft min of meer mijn betaald voetbalcarrière bepaald. Bij Spar ta viel ik in de smaak van de trai ners Jan Nijman en Rob Baan en daar werd twee keer kampioen van Nederland met de reserves. Op het PSV-toemooi van de lan delijke A-jeugd werd ik zelfs tot beste speler uitgeroepen. Later zat ik regelmatig op de bank bij het eerste en maakte ik mijn de buut tegen Ajax. Maar tegen RKC, ik was toen een jaar of negentien, ging het fout. Die Hoekstra kwam zo fel op me in, dat ik m'n voorste kruisbanden van de rechterknie scheurde. Clubarts Casper van Eijk voorspelde dat ik nooit meer zou spelen. Na de operatie heb ik een jaar lang gerevalideerd in Zeist." Daarna voelde Oni Louhena- pessy, die z'n neefje Ely onlangs zag getransfereerd van Ajax naar Udinese, zich sterk genoeg voor een rentree. „Sparta zag niks meer in me, maar Excelsior des te meer. Ik speelde twee jaar op het middenveld achter Mario Been. Je hoort veel negatieve verhalen over Excelsior, maar ik heb een fijne tijd meegemaakt. Omdat Ex celsior te laat was met een nieuwe contractaanbieding, was ik vrij en ging ik naar Telstar. Ik kon het bij Excelsior goed met trainer Cor Pot vinden, maar bij Telstar lag ik regelmatig in de clinch met hem. De steeds opspelende knieblessu re maakte dat alleen maar erger. Vanaf november loop ik in de ziektewet en nu wacht ik op alge hele afkeuring. Telstar zegt dat het tijdens mijn blessure vergeefs contact met me heeft gezocht, maar ik weet vrijwel zeker dat het niet waar is. Omdat ik van dokter Heijboer moest blijven spelen, desnoods op amateurniveau, kwam ik door trainer Ton Pattina- ma bij Deltasport terecht." Twee dagen rusten Oni Louhenapessy is zich ervan bewust dat er behoorlijk wat van hem wordt verlangd. „De spelers verwachten wonderen van me, maar de aanpassing vergt tijd. In het betaalde voetbal krijg je de ballen in de voeten, bij de ama teurs moet je de ballen zelf opha len. Bij Deltasport moet ik leiding ge ven op het middenveld. Ik heb be grepen dat dit het zwakste deel van de ploeg is. Mij best, maar gun me de tijd. Na elke wedstrijd moet ik sowieso twee dagen rus ten. Dat heb ik in feite allemaal aan die André Hoekstra te dan ken. Ik ben in het veld ook geen lieverdje, dat weet ik. Mijn fout is misschien dat ik het teveel voor de spelers opneem als ze een tik krijgen. Ik voel me dan geroepen iets terug te doen. Al m'n trainers hebben er steeds op gehamerd dat ik veel zuiniger moet spelen. Ge woon mijn tegenstander afstop pen en creatief zijn op het mid denveld. Maar ja, zo is nu eenmaal mijn ka rakter. Misschien denken alle Mo- lukkers er wel zo over. Opkomen voor andere mensen! Ik blij blij dat de spelers van Del tasport niet tegen me opkijken. Ik coach ze in het veld maar ze stu ren moij net zo goed. Dat heeft er toe geleid dat ik bij Deltasport snel vrienden heb gemaakt. Ik weet wat er van me verwacht word en zal het vertrouwen niet bescha men." Oni Louhenapessy. De 28-jari- ge zwartgekrulde Molukker lacht z'n tanden bloot. „Inder daad dacht Telstar dat ik zoek was. In werkelijkheid lag ik ziek thuis als gevolg van een chronische knieblessure. Dat heb ik te danken aan André Hoekstra." Foto Peter Molkenboer DoorMikosGouka SANDER SPANJERSBERG beleefde afge lopen seizoen met Cion een opmerkelijke competitie. De formatie van trainer Cees Goudswaard liet als gevolg van een inzin king de titel glippen. Vervolgens greep de Vlaardingse club naast de tweede kans op promotie door het verloren beslissings duel tegen Zuidland. Toch pakte Cion nog een prijsje. In het Vlaardings voetbalkam pioenschap werd buurman Fortuna Vlaar- dingen in de finale met 1-0 verslagen. Spanjersberg werd 'matchwinnaar' tegen de club waar hij jarenlang voor had ge speeld. „Ik ben begonnen bij TOGB en speelde ver volgens vanaf de C-junioren voor Fortuna Vlaardingen. De vorige zomer, ben ik over- gestapt naar Cion omdat ik op zaterdag wil de gaan voetballen. Ik ga op zaterdagavond gewoon lekker stappen en dan presteer je op zondag nu eenmaal veel minder. Ik ken de de club goed en wist dat alles minder se rieus zou zijn dan bij Fortuna. Toch is dat reuze meegevallen. We hebben een prach tig seizoen gedraaid. We beseften gewoon niet dat we kampioen hadden kunnen wor den. Goudswaard wees ons er wekelijks op, maar toch gaven we het uit handen. Vervol gens hebben we de schouders er weer on der gezet en wonnen we de nacompetitie. Die twee wedstrijden op het complex van Rozenburg waren fantastisch. Het was bomvol. De eerste wedstrijd dacht ik dat het voorbij was toen we met 3-1 achter kwa men. We knokten ons toch nog terug en in de verlenging maakte ik nog 4-3 ook! De tweede wedstrijd speelden we gewoon veel minder. Zuidland won verdiend met 2-0. Om het seizoen toch nog succesvol af te sluiten gooiden we alles op het Vlaardings kampioenschap. De finale was spannend en een kwartier voor tijd kwam ik erin. Ik was geblesseerd en was al blij even mee te doen. Vervolgens maakte ik de winnende treffer. Te gek toch?! Het publiek was fan tastisch. Om onze fans te bedanken, heb ben we na het seizoen een groot feest geor ganiseerd. Cion heeft een grote vaste sup- portersgroep, daar mogen we trots op zijn. Er wordt wel eens gezegd dat Cion een ech te feestclub is. Dat klopt ook wel. Bij ons kan echt alles. Bij Fortuna moest ik altijd keihard trainen, iets waar ik niet echt dol op ben. Bij Cion is het allemaal wat gemoe delijker en je ziet dat er ook prestaties wor den geleverd. We hebben afgelopen seizoen even laten zien wie we zijn. Voor de komen- qo j,Trtyoiü lEEni919ïl .e ran nbx «i .on de competitie denk ik dat we weer bovenin mee kunnen draaien. We hebben gewoon een goede ploeg en we hebben het besef ge kregen dat we echt wat kunnen winnen. We hebben een eigen puntensysteem. Als we winnen krijgen we iets van Cion, als we ver hezen betalen we zelf iets. Dat geld gaat in een pot en daar bouwen we dan weer een feestje van. Het bestuur en de sponsors be taalden ook de helicopter waarmee wij voor de finale van het Vlaardings voetbalkampi oenschap landden op het hoofdveld van Zwaluwen. Cion is voor mij de juiste club met de juiste mensen. Iedereen laat iedereen zoals 'ie is. Als de spelersgroep iemand moet bedanken voor het vorig seizoen, dan zijn het de sup porters wel. Zo moet het dit seizoen ook :w(fdei£ S ll niniliorfc* lua pvilbl' fiji.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 50