Dennis van Eek zoekt de schijnwerpers bij MW'27 'De Beuk' kan weer van zijn sigaar genieten Doelverdediger kan de naam van trainer Mark Nijssen niet meer horen Amateurvoetbal '97-'98 hadden, ik gewoon in de basis had gestaan." Vervolgens keepte Van Eek zijn wedstrijden in het tweede elftal en nam daarna bij de hoofdmacht zijn plaats op de bank in. Hij wachtte tegen beter weten in op een nieuwe kans. „De technische man bij Excelsior, Henk van de Burg, zei rond de winterstop dat ze nog niet wisten of Nijssen mocht blijven. Desondanks kreeg hij een contractverlenging voor twee jaar. De spelersgroep en dan met name de routiniers waren verbaasd over dit besluit, maar als je een basisplaats hebt accepteer je dat soort besüssingen veel makkelijker. Toch had ik nog steeds de intentie om te blijven. Ik blijf geloven dat ik genoeg kwaliteit heb voor de hoofdklasse, als ik maar weer een kans zou krijgen. Nijssen vroeg me half mei of er veel belangstelling voor me was van andere clubs. Toen ik zei dat dat klopte zei hij nog wel van me te horen. Dat getuigde er niet van dat hij mij erg graag wil de behouden. Voor de Westland Cup speelden we na de competitie nog tegen Monster. In de rust stonden we met 3-0 voor en alle wisselspelers mochten erin, be halve ik. Ik moest blijven zitten. Op dat moment knapte er iets in me. Ik belde het bestuur en Nijs sen en vertelde dat ik weg zou gaan. Ze waren verbaasd. Wie weet keer ik ooit nog terug, maar niet meer onder Nijssen. Ik voelde me ook een echte Ex- celsior-jongen, maar op deze ma nier had het voor mij echt geen zin meer." Bij MW27 hoopt de sluitpost mi nimaal op een periodetitel. „Ik weet niet wat ik moet verwachten. We hebben op papier een goed elf tal, maar moeten dat natuurlijk wel waar gaan maken. Ik zie het wel zitten. Dat ik aanbiedingen van andere clubs heb laten schie ten, bewijst wel dat ik er vertrou wen in heb." meer jongens die vorig jaar met Excelsior kampioen geworden zijn." De afgelopen competitie begon veelbelovend voor de jongste telg uit het voetbalgekke geslacht Van Eek (zijn broers René en Jos haal den beiden het profvoetbal). „Ik had een goed eerste seizoen ach ter de rug. Excelsior had welis waar Rob Grauwmeijer binnenge haald, maar concurrentie heb je nu eenmaal overal. Daar komt bij dat ik Robert van den Broecke uit het eerste had gekeept. Van den Broecke was min of meer een standbeeld in Maassluis dus ik was vol zelfvertrouwen. De voor bereiding liep voor zowel Grauw meijer als mij niet echt goed. Nijs sen gaf toch aan mij de voorkeur. De competitiestart liep goed en ook daarna stond ik lekker te kee pen. Thuis tegen SHO ging het mis. We stonden in de rust met 1-2 ach ter en Nijssen schold me in het kleedlokaal helemaal stijf. Ik zou het niveau niet aankunnen en meer van dat soort opmerkingen. De tweede helft zat ik uiteraard niet lekker meer in mijn vel. Na dat incident praatte ik een aantal weken niet meer met Nijssen. La ter is er toch over gesproken, maar ik voelde dat ik niet het vol ledige vertrouwen van hem had. Na acht wedstrijden werd ik ge passeerd en kreeg Grauwmeijer zijn kans. Niet dat ik echt slecht gespeeld had, integendeel. Mijn laatste wedstrijd in de basis was tegen Zwart Wit '28 uit. We kre gen enorm veel kansen maar slaagden er niet in te scoren. In de laatste minuut verloren we met 1- 0. Nijssen vertelde me de donder dag daarop dat ik niet zou spelen. Het was te onrustig in de ploeg en we scoorden te weinig. Ik heb hem nog gevraagd of ik ze er zelf in moest gaan schieten. Hij zei zelfs dat als we nog gewonnen DoorMikosGouka Dennis van Eek. Tweede doelman bij Excelsior Maassluis of niet, hij had het afgelopen seizoen aanbie dingen op zak van Papendrecht, Unitas en Rozenburg. Dat kwam mooi uit, want de sluitpost had het wel gezien bij de hoofdklas ser. Toch gaf hij de voorkeur aan MW27, nota bene een derdeklas ser. In Maasland wil Van Eek zich wederom in de schijnwerpers spe len. De 29-jarige Rotterdammer betreurt het dat het met Excelsior Maassluis tot een breuk kwam, maar de naam Mark Nijssen? Die kan hij niet meer horen. Voor Dennis van Eek was één seizoen onder de van Nieuwenhoorn ge komen trainer meer dan genoeg. Hij besloot op te stappen en ver dedigt dit seizoen het doel van de Maaslandse club. „Maassluis is een hele mooie ver eniging met heel veel mensen op de juiste plek. Een tweede jaar on der Nijssen zou voor mij echter niet goed zijn geweest. Bij MW27 ga ik weliswaar in de der de klasse spelen maar trainer Cor van Hoeven had een zeer goed verhaal. De club is ambitieus en ik krijg de kans mijn kwaliteiten te tonen. Daarnaast lopen er nog Door Erwin van der Lee SVDPW, Schoffies Van De Parall elweg. Jarenlang werden de ini tialen van de Hargaclub verbas terd. Maar het is een club van het volk, de club van de noeste arbei ders. Wie herinnert zich niet de verwoestende brand die het club huis in de as legde? In een record tijd herrezen de kantine en de kleedkamers. De dag van de ope ning was een van de mooiste in het leven van Joop Beukers, oer- DPWer en bestuurslid. Met tra nen in zijn ogen kon hij weer van zijn sigaar genieten. SVDPW, Sig aren Vereniging De Prima Werk ers!? Zeker na de hereniging met Rob van Vliet lijkt die betiteling gerechtvaardigd. Kantine en be stuurskamer zien blauw van de tevreden uitgeblazen sigaren rook. Want ook Van Vliet lust wel een 'stinkstok'. Het gaat SVDPW voor de wind. Van Vliet, ongedi plomeerd nota bene, behoedde tot groot geluk van 'De Beuk' SVDPW voor degradatie en loods te de ploeg een jaar later de vierde klasse in. „Dertig jaar ken ik Rob van Vliet al. Nog nooit heb ik met hem sa mengewerkt. Elke keer zat hij er gens, tot anderhalf jaar geleden. Joop Droog was trainer, maar was te lief voor de groep. Begrijp me niet verkeerd, want Joop Droog is een wereldman. Maar die gasten wilden niet meer. Ik heb Rob er toen van overtuigd dat slechts één ploeg zou degraderen en op het moment dat hij het overnam, stonden we met drie punten stijf onderaan. Natuurlijk wist ik dat er drie uitgingen, maar als ik dat had verteld had hij het nooit ge daan. Elf punten achter op de vei lige vierde plek van onderen, maar we hebben het wel gered. Kampioen van de onderste vier werden we gekscherend ge noemd. Echt kampioen worden is natuurlijk nog mooier. In de twin tig jaar dat ik lid ben van SVDPW heb ik heel wat te vieren gehad. Bij DPW is niet veel nodig voor een feestje. Het is bijna altijd raak. Toen Rob van Vliet zelf nog voetbalde, gingen we met dertien bussen naar Zeist om de Gouden Plak te veroveren. We werden kansloos laatste, maar gezellig dat het was die die dag." Beukers heeft ook minder leuke dingen meegemaakt op Harga. De teloorgang van de zaterdagtak bij voorbeeld. De vereniging lag bij na op z'n .gat. „Dat was bijna net zo erg als de brand, hoewel dat het ergste was dat mij in mijn leven is overkomen. Dikke tranen heb ik toen gehuild. Het was pas voor een ton verbouwd. De hele sport wereld kwam kijken en de ge meente had natuurlijk mooie woorden, maar daar hebben we echter weinig van gekregen. Een paar man zijn dag en nacht bezig geweest om geld in te zamelen. We kregen ook veel: tegels voor de kleedkamers, kratten bier, chi nees eten, haring. Dertig man zijn drie maanden bezig geweest om de kantine en kleedkamers op te bouwen." Zelf heb ik nimmer tegen een bal getrapt, ik heb altijd een kader functie bekleed. Tegenwoordig noemen ze me zelfs 'Bobo' of 'Matt Busby'. Technisch directeur is een mooie titel die Van Vliet voor mij verzonnen heeft. Hij zegt zelf dat er geen benaming is voor wat ik allemaal doe. Soms neem ik wel eens teveel taken op me, maar mensen met vragen worden nu eenmaal steevast naar mij doorverwezen. Nu ken ik ook veel mensen, dus komen we altijd wel uit de problemen. Een voorbeeld. Er kwam een scheidsrechter niet opdagen. Willem van Ravens (VVK; red.) is een goede kennis van mij, dus een telefoontje was genoeg. Vijf minuten later kwam hij met een grote, rooie kop van het harde fietsen aan om het twee de te fluiten. Schitterend toch? Een Balmoralletje (sigaar; red.) als dank was genoeg. Bij SVDPW lopen tal van dergelijke figuren. Zonder hen de club niet draaiend te houden. Sinds die 'Rooie' (Rob van Vliet; red.) aan het bewind staat, heeft de club een opleving gekregen. Het is alleen maar ge zelliger geworden. Vorig jaar was het 's zondags soms zo druk dat de spelers de kantine niet eens meer binnen konden komen." Aanbiedingen kreeg Dennis van Eek het afgelopen seizoen volop. Hij gaf de voorkeur aan MW'27, nota bene een derdeklasser. In Maasland wil de doelman sportieve wraak nemen op Mark Nijssen. Foto Peter Molkenboer Joop Beukers. Het gaat SVDPW voor de wind en dat kan 'Bolle Beuk'wel bekoren. Foto Peter Molkenboer

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 55