t Janssen
WOONBOULEVARD
mwm\
roobo
REE
Witter
rooDOl
Witter
SITUATION
carpet-land
verlichting f
verlichting
JONGENOTTER
A-20, afrit nr. 8
(bij McDonald's-mast)
Openbaar vervoer:
Buslijn 126, halte
Floreslaan
bruynzeel
SITUATION*
KWANTUM
Westlandseweg,
Vlaardingen
(naast IBIS-hotel)
STADSREGIO
ROTTERDAM
AF*jt
VLAAROINOfN
AFRIT 8
VlAAHOINOï N
WIST J
KOtPABAO
CENTRUM
V'JS'JJ
van der U
T
KLASSIEKE STIJLMEUBELEN
n
37-478
BEKENDMAKING
OPENBAAR VERVOER
Tervisielegging dienstregeling 1998 - 1999 RET en ZWN
Van 11 september tot en met 8 oktober 1997 liggen op alle
Rotterdamse deelgemeentekantoren en de secretarieën van de
gemeenten binnen de stadsregio Rotterdam ter inzage de voor
stellen voor de dienstregeling 1998 - 1999 van RET en ZWN in
het gebied van de stadsregio Rotterdam. De voorstellen bevatten
een (beperkt) aantal verbeteringen en een aantal aanpassingen op
minder drukke trajecten. De voorstellen leiden tot besparingen op
de exploitatiekosten. Deze besparingen zijn noodzakelijk om een
deel van de verwachte vermindering van de rijksbijdrage op
te vangen. Daarnaast worden besparingen gerealiseerd door
verbeteringen van de bedrijfsvoering bij de RET en ZWN.
Reacties op de voorgestelde veranderingen kunt u tot en met
8 oktober 1997 sturen aan:
Stadsregio Rotterdam
Antwoordnummer 1790
3000 WB Rotterdam.
Een postzegel is niet nodig.
De voorgestelde veranderingen zijn (in het kort) hieronder
omschreven; voor een uitgebreide toelichting kunt u terecht bij
uw (deel)gemeente.
Van de buslijnen 20, 38, 52, 56 en 70 wordt op enkele dagdelen de
frequentie verhoogd, van de buslijnen 9, 32, 46, 47 48. 56, 75 en
78 op enkele dagdelen de frequentie verlaagd.
De halteafstanden van de tram worden vergroot door een aantal
halten samen te voegen of op te heffen. Dit leidt tot een hogere
reissnelheid enerzijds en tot langere loopafstanden naar de halte
anderzijds.
Tramlijn 7 krijgt begin-eindpunt Marconiplein in plaats van
Spangen.' In Spangen blijft lijn 6 als alternatief voor de reizigers
van lijn 7 bestaan.
Tramlijn 13 vervalt op het traject CS - Blijdorp - CS op zondag.
Lijn 3 blijft daar elk kwartier rijden. De route van lijn 3 is dezelfde
als lijn 13, maar dan in omgekeerde/ichting.
De routes van de buslijnen 30, 31, 34 en 95 worden veranderd.
Lijn 30 en 34 worden "aan elkaar geknoopt" tot één lijn 30 met
de volgende route
Capelle West (Adm. Helfrichstraat)
Kralingse Veer (IJsselmondselaan)
metrostation Capelsebrug
's-Gravenland (Schonberglaan) - Blinkerttunnel
Valeriusrondeel - Rembrandtsingel
metrostation Capelle Centrum
Zuiderbreedte - Keerkring
metrostation De Terp
Noorderbreedte - busbaan Schollevaartseweg - Operalaan
Station Schollevaar
Oosterflank
Station Alexander
De volgende trajecten van de lijnen 30/34 vervallen: Ketensedijk
(gecompenseerd door het rijden via het Valeriusrondeel), gedeelte
P C. Boutenssingel - metrostation Slotlaan, het trajectdeel van
lijn 34 via Oosterlengte - De Vallei - Scheldedal en een deel van
de Burg. Van Beresteijnlaan (gecompenseerd door de route via
Schollevaartseweg).
Lijn 30 rijdt op sommige momenten van de dag even vaak als
lijn 30/34; op andere (rustigere) momenten echter minder vaak.
Lijn 95 vervalt tussen metrostation Capelle Centrum en Station
Alexander. Lijn 31 blijft daar wel rijden. Op zaterdag rijdt lijn
31 eens in het uur om het vervallen van lijn 95 te compenseren.
Lijn 32 rijdt niet meer tussen 9.00 en 15.00 uur tussen Overschie
en Station Schiedam via de Spaanse Polder. Om dat op te vangen
gaat lijn 41 (uurdienst) naar Station Schiedam rijden in plaats
van naar het Marconiplein. In de spitsuren blijft lijn 32 wel rijden
tussen Overschie en Station Schiedam.
Zodra op het Molenlaantracé goede doorstromingsmaatregelen
voor de büs zijn getroffen en ook het knelpunt Prinses Irenebrug
voor de bus is opgelost, gaat lijn 35 naar Station Alexander
rijden in plaats van naar Zevenkamp. De busbediening van
Ommoord en Zevenkamp wordt overgenomen door een lijn
Station Alexander - Ommoord - Zevenkamp.
In Zevenkamp gaat hij een lus rijden: Zevenkampse Ring - Tochten-
weg - Cole Porterstraat - Victor E. Van Vrieslandstraat. In studie
is nog het rijden om-en-om Argonautenweg Minoslaan en
het eindigen beginnen in de spits van de helft van de ritten bij
'Station Wilgenpias.
Lijn 40 (die alleen op zaterdag en zondag rijdt) wordt opgeheven.
Lijn 41 gaat naar Station Schiedam rijden in plaats van naar
het Marconiplein. De drie ritten na 18.00 uur vervallen. Reizigers
tussen Overschie en het Marconipein dienen van een overstap-
verbinding gebruik te gaan maken.
Lijn 44 krijgt nummer 144 (onder voorbehoud) en stopt niet meer
op het Sandelingplein.
Lijn 45 vervalt tussen CS en het Marconiplein. In de spits worden
de korte ritten Marconiplein - Spaanse Polder doorgetrokken naar
Bedrijvenpark Noord-West. Op de Beukelsdijk wordt het vervallen
van lijn 45 deels gecompenseerd door het vaker rijden van lijn 38.
Lijn 46 vervalt tussen de Burg. Oudlaan en metrostation Kralingse
Zoom. De tramlijnen 7 en 9 blijven rijden over de Burg. Oudlaan.
Lijn 47/48 gaat komend van zuid via de Kralingse Zoom rijden
in plaats van de Burg. Oudlaan. Op de terugweg naar zuid is dat
nu al zo.
Lijn 49 gaat overdag met de helft van de ritten naar de nieuw
bouw van IJsselmonde Veranda. Tussen de spitsuren betekent
dit op het traject CS - Station Zuid een hogere frequentie, voor
het traject Station Zuid - Groenenhagen een lagere.
Lijn 54 rijdt niet meer 's avonds en op zondag tussen Station
Schiedam en Woudhoek.
Lijn 64 rijdt op zaterdag niet meer voor 10.00 en na 18.00 uur.
Lijn 65 rijdt niet meer na 23.05 uur.
Lijn 67 gaat naar de Charloisse Poort in plaats van Remise
Waalhaven.
De lijnen 68 en 69 rijden niet meer door het Waalhavengebied
maar er omheen via Waalhaven Zuidzijde. In de spitsuren rijden
bussen van metrostation Slinge naar het Waalhavengebied.
De lijnen 68 en 69 worden 's avonds na 20.00 uur een gecom
bineerde uurdienst: Zuidplein - Heijplaat - Pernis - Zuidplein.
Voor reizigers naar Pernis betekent dit een omweg via Heijplaat,
reizigers van Heijpaat reizen via Pernis.
Lijn 70 gaat overdag vaker rijden, maar de helft van de ritten
gaat eindigen bij Station Lombardijen in plaats van bij het
Clara Ziekenhuis. Dit betekent dat tussen Zuidplein en Lombar
dijen de frequentie omhoog gaat en tussen Lombardijen en het
Clara Ziekenhuis omlaag.
Lijn 74 gaat in Hoogvliet via de wijk Tussenwater rijden in plaats
van de Aveling. Bovendien rijdt hij in de spits nog maar eens per
uur, en op zaterdag en zondag niet voor 10.00 en na 18.00 uur.
Lijn 76 rijdt 's avonds niet meer via het Charloisse Hoofd, maar zijn
gewone rechtstreekse "overdag-route".
De RET-nachtbus gaat in de nacht van vrijdag op zaterdag elk
uur rijden in plaats van elk half uur. In de nacht van zaterdag op
zondag blijft de nachtbus elk half uur rijden.
ZWN-lijn 98 gaat in Krimpen a/d IJssel een nieuwe route rijden,
waarmee de nieuwbouw van Lansingh Zuid een busverbinding
krijgt. Lijn 98 wordt daarmee in Krimpen een ringlijn.
ZWN-lijn 95 krijgt een andere opzet. Het wordt een lijn Krimpen -
Capelle - Nieuwerkerk - Rotterdam Alexander, waarbij de route
in Krimpen wordt ingekort van de Vijverlaan tot het Zandrak.
Het gedeelte Capelle Centrum - Schenkel - Prins Alexanderlaan -
Station Alexander vervalt. Lijn 31 blijft daar rijden. De Nieuwer-
kerkse nieuwbouwwijk Esse krijgt een busverbinding.
Rotterdam, 11 september 1997
Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam,
drs. H. Koetje dr. A. Peper
secretaris voorzitter