t Janssen WOONBOULEVARD mwm\ roobo REE Witter rooDOl Witter SITUATION carpet-land verlichting f verlichting JONGENOTTER A-20, afrit nr. 8 (bij McDonald's-mast) Openbaar vervoer: Buslijn 126, halte Floreslaan bruynzeel SITUATION* KWANTUM Westlandseweg, Vlaardingen (naast IBIS-hotel) STADSREGIO ROTTERDAM AF*jt VLAAROINOfN AFRIT 8 VlAAHOINOï N WIST J KOtPABAO CENTRUM V'JS'JJ van der U T KLASSIEKE STIJLMEUBELEN n 37-478 BEKENDMAKING OPENBAAR VERVOER Tervisielegging dienstregeling 1998 - 1999 RET en ZWN Van 11 september tot en met 8 oktober 1997 liggen op alle Rotterdamse deelgemeentekantoren en de secretarieën van de gemeenten binnen de stadsregio Rotterdam ter inzage de voor stellen voor de dienstregeling 1998 - 1999 van RET en ZWN in het gebied van de stadsregio Rotterdam. De voorstellen bevatten een (beperkt) aantal verbeteringen en een aantal aanpassingen op minder drukke trajecten. De voorstellen leiden tot besparingen op de exploitatiekosten. Deze besparingen zijn noodzakelijk om een deel van de verwachte vermindering van de rijksbijdrage op te vangen. Daarnaast worden besparingen gerealiseerd door verbeteringen van de bedrijfsvoering bij de RET en ZWN. Reacties op de voorgestelde veranderingen kunt u tot en met 8 oktober 1997 sturen aan: Stadsregio Rotterdam Antwoordnummer 1790 3000 WB Rotterdam. Een postzegel is niet nodig. De voorgestelde veranderingen zijn (in het kort) hieronder omschreven; voor een uitgebreide toelichting kunt u terecht bij uw (deel)gemeente. Van de buslijnen 20, 38, 52, 56 en 70 wordt op enkele dagdelen de frequentie verhoogd, van de buslijnen 9, 32, 46, 47 48. 56, 75 en 78 op enkele dagdelen de frequentie verlaagd. De halteafstanden van de tram worden vergroot door een aantal halten samen te voegen of op te heffen. Dit leidt tot een hogere reissnelheid enerzijds en tot langere loopafstanden naar de halte anderzijds. Tramlijn 7 krijgt begin-eindpunt Marconiplein in plaats van Spangen.' In Spangen blijft lijn 6 als alternatief voor de reizigers van lijn 7 bestaan. Tramlijn 13 vervalt op het traject CS - Blijdorp - CS op zondag. Lijn 3 blijft daar elk kwartier rijden. De route van lijn 3 is dezelfde als lijn 13, maar dan in omgekeerde/ichting. De routes van de buslijnen 30, 31, 34 en 95 worden veranderd. Lijn 30 en 34 worden "aan elkaar geknoopt" tot één lijn 30 met de volgende route Capelle West (Adm. Helfrichstraat) Kralingse Veer (IJsselmondselaan) metrostation Capelsebrug 's-Gravenland (Schonberglaan) - Blinkerttunnel Valeriusrondeel - Rembrandtsingel metrostation Capelle Centrum Zuiderbreedte - Keerkring metrostation De Terp Noorderbreedte - busbaan Schollevaartseweg - Operalaan Station Schollevaar Oosterflank Station Alexander De volgende trajecten van de lijnen 30/34 vervallen: Ketensedijk (gecompenseerd door het rijden via het Valeriusrondeel), gedeelte P C. Boutenssingel - metrostation Slotlaan, het trajectdeel van lijn 34 via Oosterlengte - De Vallei - Scheldedal en een deel van de Burg. Van Beresteijnlaan (gecompenseerd door de route via Schollevaartseweg). Lijn 30 rijdt op sommige momenten van de dag even vaak als lijn 30/34; op andere (rustigere) momenten echter minder vaak. Lijn 95 vervalt tussen metrostation Capelle Centrum en Station Alexander. Lijn 31 blijft daar wel rijden. Op zaterdag rijdt lijn 31 eens in het uur om het vervallen van lijn 95 te compenseren. Lijn 32 rijdt niet meer tussen 9.00 en 15.00 uur tussen Overschie en Station Schiedam via de Spaanse Polder. Om dat op te vangen gaat lijn 41 (uurdienst) naar Station Schiedam rijden in plaats van naar het Marconiplein. In de spitsuren blijft lijn 32 wel rijden tussen Overschie en Station Schiedam. Zodra op het Molenlaantracé goede doorstromingsmaatregelen voor de büs zijn getroffen en ook het knelpunt Prinses Irenebrug voor de bus is opgelost, gaat lijn 35 naar Station Alexander rijden in plaats van naar Zevenkamp. De busbediening van Ommoord en Zevenkamp wordt overgenomen door een lijn Station Alexander - Ommoord - Zevenkamp. In Zevenkamp gaat hij een lus rijden: Zevenkampse Ring - Tochten- weg - Cole Porterstraat - Victor E. Van Vrieslandstraat. In studie is nog het rijden om-en-om Argonautenweg Minoslaan en het eindigen beginnen in de spits van de helft van de ritten bij 'Station Wilgenpias. Lijn 40 (die alleen op zaterdag en zondag rijdt) wordt opgeheven. Lijn 41 gaat naar Station Schiedam rijden in plaats van naar het Marconiplein. De drie ritten na 18.00 uur vervallen. Reizigers tussen Overschie en het Marconipein dienen van een overstap- verbinding gebruik te gaan maken. Lijn 44 krijgt nummer 144 (onder voorbehoud) en stopt niet meer op het Sandelingplein. Lijn 45 vervalt tussen CS en het Marconiplein. In de spits worden de korte ritten Marconiplein - Spaanse Polder doorgetrokken naar Bedrijvenpark Noord-West. Op de Beukelsdijk wordt het vervallen van lijn 45 deels gecompenseerd door het vaker rijden van lijn 38. Lijn 46 vervalt tussen de Burg. Oudlaan en metrostation Kralingse Zoom. De tramlijnen 7 en 9 blijven rijden over de Burg. Oudlaan. Lijn 47/48 gaat komend van zuid via de Kralingse Zoom rijden in plaats van de Burg. Oudlaan. Op de terugweg naar zuid is dat nu al zo. Lijn 49 gaat overdag met de helft van de ritten naar de nieuw bouw van IJsselmonde Veranda. Tussen de spitsuren betekent dit op het traject CS - Station Zuid een hogere frequentie, voor het traject Station Zuid - Groenenhagen een lagere. Lijn 54 rijdt niet meer 's avonds en op zondag tussen Station Schiedam en Woudhoek. Lijn 64 rijdt op zaterdag niet meer voor 10.00 en na 18.00 uur. Lijn 65 rijdt niet meer na 23.05 uur. Lijn 67 gaat naar de Charloisse Poort in plaats van Remise Waalhaven. De lijnen 68 en 69 rijden niet meer door het Waalhavengebied maar er omheen via Waalhaven Zuidzijde. In de spitsuren rijden bussen van metrostation Slinge naar het Waalhavengebied. De lijnen 68 en 69 worden 's avonds na 20.00 uur een gecom bineerde uurdienst: Zuidplein - Heijplaat - Pernis - Zuidplein. Voor reizigers naar Pernis betekent dit een omweg via Heijplaat, reizigers van Heijpaat reizen via Pernis. Lijn 70 gaat overdag vaker rijden, maar de helft van de ritten gaat eindigen bij Station Lombardijen in plaats van bij het Clara Ziekenhuis. Dit betekent dat tussen Zuidplein en Lombar dijen de frequentie omhoog gaat en tussen Lombardijen en het Clara Ziekenhuis omlaag. Lijn 74 gaat in Hoogvliet via de wijk Tussenwater rijden in plaats van de Aveling. Bovendien rijdt hij in de spits nog maar eens per uur, en op zaterdag en zondag niet voor 10.00 en na 18.00 uur. Lijn 76 rijdt 's avonds niet meer via het Charloisse Hoofd, maar zijn gewone rechtstreekse "overdag-route". De RET-nachtbus gaat in de nacht van vrijdag op zaterdag elk uur rijden in plaats van elk half uur. In de nacht van zaterdag op zondag blijft de nachtbus elk half uur rijden. ZWN-lijn 98 gaat in Krimpen a/d IJssel een nieuwe route rijden, waarmee de nieuwbouw van Lansingh Zuid een busverbinding krijgt. Lijn 98 wordt daarmee in Krimpen een ringlijn. ZWN-lijn 95 krijgt een andere opzet. Het wordt een lijn Krimpen - Capelle - Nieuwerkerk - Rotterdam Alexander, waarbij de route in Krimpen wordt ingekort van de Vijverlaan tot het Zandrak. Het gedeelte Capelle Centrum - Schenkel - Prins Alexanderlaan - Station Alexander vervalt. Lijn 31 blijft daar rijden. De Nieuwer- kerkse nieuwbouwwijk Esse krijgt een busverbinding. Rotterdam, 11 september 1997 Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam, drs. H. Koetje dr. A. Peper secretaris voorzitter

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17