010-4. IN KRANT Klachten over veerboot, vliegtuig en booreiland Weer transport naar Roemenië I Struma deZuicWSter De Havenloods voor de Hartstichting De Havenloods voor de Nederlandse Hartstichting in deze w** De Boetes kunnen oplopen van zeshonderd tot duizend gulden Vrouw gewond bij beroving Beller stelt intieme vragen ANWB naar C&A-pand De thtwijte ccllufat "IfHlffl" p mni.hikJj loods Man ontkent schennispleging Play-In voor jonge muzikanten 0318 - 698 698 O Stormachtige tv- uitzending Boodschappen Krant Oh ihChldoh i/Ah DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1997, 49e JAARGANG, Nr 37 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: HN Provincie over de brug Excelsior'20 haalt uit Makelaar van tachtig jaar VLAARDINGEN De politie heeft dinsdagavond in het recreatiegebied De Licke- baert een 31 -jarige Schie dammer aangehouden, om dat hij wordt verdacht van schennispleging. Twee vrou wen zagen de man zonder ondergoed door het gebied lopen en waarschuwden de politie. Naar aanleiding van het signalement werd de man even later opgepakt. Tijdens het verhoor ontkende de man de beschuldiging. Hij verklaarde dat hij alleen maar aan het sporten was. De man is vervolgens weer op vrije voeten gesteld. SCHIEDAM Muziekvereni ging Harpe Davids organiseert op zaterdag 4 oktober voor de eerste maal een Play-In voor jeugdige muzikanten. Leden in de leeftijd van 10 tot'16 jaar van alle muziekverenigingen die ten minste één- jaar een instrument bespelen of les hebben, zijn wel kom op deze manifestatie. Om 9.30 uur wordt een aantal com posities uitgedeeld en om 14 uur wordt onder leiding van dirigent André Leer een slotconcert ten gehore gebracht. De Play-In wordt gehouden in gebouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein. Deelname kost 10,- (inclusief instrument in bruikleen en een lunch). Belang stellenden kunnen contact opne men met het secretariaat van Harpe Davids, Postbus 42462, 3102 GE Schiedam of via tel. 4715959. De inschijving sluit op 20 september. MET ROVC GAAN TECHNICI ER FLINK OP VOORUIT Bei voor de cursusgids: ROVC VLIEGREIS NAAR BARCELONA JOHAN CRUIJFF Op de Meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijn mond komen klachten van de meest uiteenlopende aard binnen. Zo werd begin september enige malen geklaagd over nachtelijke werkzaamheden aan het booreiland Castoro Sei, dat al enkele weken ligt afgemeerd bij scheepswerf Wilton Fijenoord in de Wilhelminaha- ven. Hèt ging met name om lassen en hakken na middernacht. Via de DCMR is er inmiddels voor gezorgd dat van deze overlast geen sprake meer is. Ook de nieuwe veerboot van de Stena Line blijft in deze contreien voor overlast zorgen. Verspreid over de maand augus tus ontving de Meldkamer 33 telefoontjes over de stank van uitlaatgassen door de Stena Discovery. Het bedrijf moet nu voor half september aangeven op welke redelijke termijn tot verminde ring van de stankoverlast kan worden overgegaan. En een Tupolev I34 van de Russische maatschappij Aerofiow heeft woensdagmorgen rond één uur, na het opstijgen vanaf Rotterdam Airport voor veel geluidsoverlast gezorgd. Bij de DCMR Milieudienst Rijnmond kwamen 's nachts 35 en in de loop van de morgen nog eens tientallen klachten binnen. De telefoontjes kwamen onder meer uit Rotterdam, Schiedam, Ber- kel en Rodenrijs, Bleiswijk en Waddinxveen. Volgens een voor lichtster van de DCMR zijn 's nachts behoorlijk wat mensen door het lawaai min of meer uit hun bed gerold en hebben zij meteen de telefoon gepakt. De Tupolev vervoerde zeelieden naar Moer- mansk. Het toestel vertrok door vertraging pas tegen één uur 's nachts omdat er problemen waren bij de paspoortcontrole. WATERWEG Stormachtig Vlaardingen komt zondag 14 september uitgebreid in beeld in het televisieprogramma 'Te land, ter zee en in de lucht'. In deze aflevering worden namelijk de opnamen uitgezonden, die za terdag 7 juni in Vlaardingen werden gemaakt van het onder deel 'De Aanhanger Wint'. Die opnamen moesten even worden onderbroken toen een enorm noodweer losbarstte. De uitzen ding begint zondag om 20.30 uur bij de TROS op Nederland 2. SCHIEDAM Met ingang van dit schooljaar houdt de gemeente zich actiever bezig met de aanpak van spijbe laars. Zo heeft Schiedam zich aangesloten bij het 'Basta!- project', dat scholieren direct aanspreekt op hun spijbelge- drag. Tot nu toe lijkt het aan tal spijbelaars in de stad ech ter mee te vallen. Die conclu sie trekt leerplichtambtenaar G. Drukker. „Meestal gaat het om kinderen die rond de schoolvakanties langer weg blijven", zegt hij. Met name de regio's Amsterdam en Rotterdam kwamen in het nieuws met hun beleid om spij belaars harder aan te pakken. Zo heeft de rechtbank in Rotter dam onlangs tien spijbelende scholieren een alternatieve straf opgelegd. Deze minderjarigen moeten zich melden voor de mo tivatiecursus 'Basta!', waar zij sociale vaardigheden leren en gaan nadenken waarom zij niet naar school willen. Proces-verbaal In Schiedam speelt het spijbel probleem niet zo heftig als in de twee genoemde regio's. „Meestal gaat het om kinderen die voor of na de schoolvakantie wegblij ven", verklaart Drukker, die te vens de functie van schoolmaat- schappelijk werker vervult. „Ouders die zich niet aan de regels houden worden dan uitge nodigd voor een gesprek en in dien nodig wordt proces-verbaal opgemaakt. Dat is in feite een jaarlijkse terugkerende gang van zaken." Met ingang van septem ber houdt de gemeente zich toch actiever met het spijbelen bezig door zich aan te sluiten bij het 'Bastal-project', dat scholieren direct aanspreekt op hun spijbel- gedrag. Volgens Drukker konden nog niet zo lang geleden kinderen niet aansprakelijk worden ge steld voor spijbelen, wel hun ouders. „De rechterlijke macht zag toen echter het nut van het nemen van sancties niet in, om dat daarmee de kinderen niet werden gestraft. Sinds 1994 is in de Leerplichtwet opgenomen dat leerlingen vanaf twaalf jaar ver antwoordelijk kunnen worden gesteld voor hun gedrag. Alternatief Het project 'Basta!' biedt een extra en goed alternatief om de spijbelaar op zijn wangedrag te wijzen. Leerlingen die weigeren aan de motivatiecursus deel te nemen staat een boete te wach ten die kan oplopen van zeshon derd tot duizend gulden. Kinde ren van wie de ouders alles in het werk stellen om het spijbelen te voorkomen maar die zo af en toe toch een dag vrij nemen, belan den 'automatisch In "Ir", .autive- ringsproject. Drukker geeft te kennen dat het in Schiedam om een relatief klein aantal zonde bokken gaat. „Bovendien komt het hier nauwelijks voor dat kin deren langdurig spijbelen." Uit de aanpak in Amsterdam blijkt dat justitie bijzonder streng te werk gaat. Kinderen die geacht worden in de klas te zitten maar rondhangen op straat worden door de politie opgepakt. De kosten zijn fiks want wie slechts één dag spijbelt betaalt daarvoor 150 gulden boete. Drukker: „Inderdaad is die financiële sanctie een verve lend aspect aan dit soort maatre gelen, want uiteindelijk zal het bedrag in de meeste gevallen toch worden verhaald op de ouders." SCHIEDAM Een firma uit het oosten van het land meldde zich onlangs bij de Schiedamse Stichting Pintili met het aan bod gratis gebruik te maken van een vrachtwagen, om daar mee goederen naar Roemenië te vervoeren. „Een buitenkans die we uiteraard met beide han den aangrijpen", zegt Els Bosch van de stichting. De familie Bosch zet zich al geruime tijd intensief in om de leefomstandigheden van een weeshuis in Beclean (waar zo'n 360 kinderen wonen) te verbe teren. Een aantal artikelen ver schenen hierover sinds vorig jaar september in Hetf Nieuwe Stadsblad. Door de enorme respons vanuit de Schiedamse bevolking op deze verslagen worden Els en Aad Bosch in staat gesteld bejaardentehuizen in de omgeving van het wees huis mee te laten profiteren. Ook daar is een nijpend gebrek aan kleding en dagelijkse ge bruiksartikelen als zeep en handdoeken. Het transport dat nu plotseling mogelijk is, staat gepland voor eind september. Personen die te laat waren voor het vorige transport kunnen de komende twee weken dus als nog hun spullen afgeven. In de tweede week van decem ber vertrekt opnieuw een vrachtwagen naar Beclean. Re gelmatig wordt Els Bosch door Schiedammers benaderd met de vraag of men iets leuks of bijzonders kan doen voor de Roemeense kinderen en ouderen. „Ja dan kan ik eigen lijk niets bedenken, maar nu wil ik met Kerstmis meer doen dan gebruikelijk. Ik heb al twee jaar allerlei spulletjes speciaal voor de kerst verzameld, maar dat is nog lang niet genoeg. Er zitten daar tenslotte ruim 350 kinde ren. En daarom zou ik het op prijs stellen als stadgenoten daarover willen meedenken. Wellicht dat met een of andere actie iets bijzonders tot stand kan komen waarover men in Beclean nog lang zal praten." Kleding, speelgoed, voedsel, toilet- en schoonmaakartikelen kunnen worden afgegeven op het adres Aleidastraat 32b. Als dat niet mogelijk is worden de goederen na een telefoontje (tel. 4734580) opgehaald. SCHIEDAM Twee jongens hebben dinsdagmiddag rond half vijf op de Broersvest getracht om een 29-jarige Rotterdamse vrouw te beroven. Het tweetal reed op een scooter. Terwijl ze de vrouw passeerden, probeerde de jongen die achterop zat haar schoudertas weg te nemen. Dat lukte niet, maar de vrouw werd door de vaart wel enkele meters meegesleurd. Zij liep hierbij enige kleine verwondingen op en is voor onderzoek naar het Schieland Ziekenhuis overgebracht. SAMEN ZINGEN Iedereen kan op zondag 14 september geestelijke liederen meezingen tijdens de ZondagavondZang. Een breed repertoire komt dan aan bod. De ZondagavondZang vindt elke tweede zondag van de maand van 19 tot 20 uur plaats in De Ark (Hargplein 100). SCHIEDAM De politie waarschuwt de inwoners van Schie dam voor een man, die ten onrechte zegt van de Rutgerstichting te zijn. Een Schiedamse vrouw is woensdagochtend gebeld door deze man, die zich uitgaf als medewerker van de Rutgerstichting, een instituut voor relaties en sexualiteit. De man stelde allerlei intieme vragen. Navraag bij de Rutgerstichting heeft echter uitgewezen dat deze instelling nooit op deze manier te werk gaat. De beller heeft dus onder valse voorwendsels de vrouw benaderd. 2 zitsbank DIVA SCHIEDAMDe ANWB verhuist nog dit jaar van de 's- Gravelandseweg naar het voormalige C&A-pand op de Koe markt. Het is de bedoeling dat uiterlijk in december het nieuwe gebouw wordt betrokken. De ingrijpende opknapbeurt gaat bin nenkort van start. „We willen per se meer in het centrum terechtkomen", zegt ANWB-vestigingsmanager H. Zorn. „Dat is goed voor onze uitstraling." De ANWB zal een groot deel van de ruimte op de begane grond in beslag gaan nemen. Of ook andere delen van het pand inmiddels zijn verhuurd, weet Zorn niet. „Vind ik ook niet zo belangrijk, de ANWB trekt op zichzelf al genoeg klanten." Het Nieuwe Stadsblad meldde begin april reeds dat de Kroonen- berg Groep, die het vroegere C&A-pand in beheer heeft, meteen na de zomervakantie zou beginnen met een grote renovatie van het winkelcomplex. Bij de Kroonenberg was Woensdag niemand aanwezig die informatie over eventuple andere gegadigden voor het winkelpand kon verschaffen. via A15 Afslag Barendrecht/IJsselmonde I als het om wonen gaat Nederlandsev Hartstichting Doet u al mee? Kijk in de rode envelop, deze week in uw brievenbus! HN Nieuwe HftStadsblad Wegener Sijthoff Weekbladen Groot Rotterdam Oplage: ruim 3/4 miljoen TECHNISCHE OPLEIDINGEN VOOR RESULTAAT IN DE PRAKTUk Kom dit weekend naar de PreventieCentra en win een en ontmoet (zie onze advertentie verderop) .7- (T voor nieuwe produkten en acties Spijbelaars in de kraag gevat Het overgrote deel van de kinderen gaat trouw naar school ARCHIEFFOTO In diverse kleuren en ook als fauteuil leverbaar! Uitgevoerd in een ecru kleurige stof met losse kussens. Nu van 1895.- voor i a i i "j Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 U doet toch ook mee aan de unieke wedstrijd van de Nederlandse Hartstichting? Let op uw brievenbus, de deelname-enveloppen zijn deze week verspreid! Doe mee, want door uw steun beleven patiënten met een beroerte een onvergetelijke vakantie. En.... u maakt kans op een mooie prijs! Geen deelname-envelop ontvangen? Bel dan 010-469.99.1J. Deze actie is mede mogelijk gemaakt door Interlanden Sprei groep Rotterdam. NederlandseV!/ Hartstichting vrienden van de hartstichting vrienden van de hartstichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1