Daniel mm opzet Strijd tegen het verleden Mosselen met selderierijst leerdink Genieten in Gent Nieuwe aanvullingen zorgen voor nog meer speelplezier In de sporen van Van Gaal met Actua Soccer Mantels Coats Jacks Soepel Vallende Cashmere De collectie is nu op z'n mooist Puzzelhoekje Uitgelezen T Voorgeproefd p Nederlandse ^Hyperventilatie f-j Aangehoord DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1997 38-483 Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: redactie serulce iiieekbLaden Wegener Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 £i&- talHttALXiStluM ISBN 90-Z45-Z70Q-7 Het is geen toeval dat de boeken van Danielle Steel inmiddels als televisiefilms te zien zijn geweest. Herkenbare situaties, spannen de intriges en een heldere weergave van emoties maakt haar werk steeds weer bijzonder en haar laatste boek, Boze Opzet, is hier geen uitzondering op. Al op de eerste paar pagina's van 'Boze Opzet' wordt de situatie van de zeventienjarige Grace Adams duidelijk. Na een slopende ziekte is haar moeder overleden en haar vader John, een populaire advocaat, wordt overladen door medeleven. Maar terwijl de directe omgeving niets dan goeds over John wil horen, heeft Grace haar vader op een hele andere manier leren kennen. Uit een misplaatste loyaliteit jegens haar moeder houdt Grace haar geheimen echter achter gesloten mond. Vechtend voor een beter bestaan dwingt Grace haar verleden naar de achtergrond, maar dan slaat het lot onbarmhartig toe en lijkt Grace weer terug bij af te zijn. Zal Grace ooit het geluk leren kennen? Lezen is weten! Benodigdheden (4 personen): 400 gram selderie, 1/4 liter witte wijn, 1/4 liter water, 250gram parboiled langkorrelrijst, zout, 3 kilogram mosselen, 50 gram boter en 1/8 liter witte wijn. Bereiding: maak de selderie schoon en snijd de groente in dunne plakjes. Breng 1/4 liter witte wijn en 1/4 liter water aan de kook en voeg de parboiled langkorrelrijst en 300 gram gesneden selderie toe. Laat het geheel 15 minuten koken. Doe de overgebleven (100 g) gesneden selderie en 1/8 liter witte wijn in een grote pan. Was de mosselen en leg ze eveneens in de pan. Zet het deksel op de pan en laat het geheel 20 minuten sudderen. Vergeet niet om de pan af en toe om te schudden, zodat de mosselen gelijkmatig gaar worden. Giet vervolgens het kookvocht af. Smelt de boter en giet dit over de mosselen jjj? Serveer de mosselen vervolgens met de selderierijst en....eet smakelijk! Heeft u wet eens mosselen gecombineerd met rijst? Het is bet proberen ze ker waardt Rm I ODE VEERPLEIN 27*3131 CX VLAARDINGEN TEL. 010^343906 MODE IN DE MATEN 36-52 OOK KORTE- EN HEUPMATEN. De NEDERLANDSE HYPERVENTILATIE STICHTING geeft informatie over alles wat met hyperventilatie te maken heeft. Bel of schrijf naar Postbus 74386 1070 BJ Amsterdam Stichting 1| telefoon 020-662 88 76 Steun de Nederland se Hyperventilatie Stichting en word donateur! X Steeds meer filmliefhebbers uit ons land weten hun weg naar België te vinden. En dat is niet zo vreemd, want het Internationale Filmfestival van Vlaanderen, dat dit jaar van 7 tot en met 18 oktober in Gent plaats vindt, is een bezoek méér dan waard. Het festivalprogramma bestaat dit jaar uit ruim driehonderd voorstellingen. De internationale jury, bestaande uit onder andere Gina Lolobrigi- da en Irvin Kershner, zal tijdens het festival een vijftiental films beoordelen en het Filmspectrum biedt een prachtige bloemlezing van 's werelds beste nieuwe speelfilms, documentaires en korte films. De feestelijke slotavond, op zaterdag 18 oktober, zal worden afgesloten door Walt Disney's nieuw ste animatietopper 'Hercules' (zie foto). Fantasie klikt zich vast Door Sylvia Honders In het najaar van 1995 keek iedereen nog een beetje onwennig tegen de nieuwkomer in speelgoedland aan, maar inmiddels wordt in ons land per hoofd van de bevolking het hoogste verkoopcijfer ter wereld behaald! We kunnen dus rustig stel len dat K'NEX een po pulair speelmaatje is geworden en de wed strijden, die jaarlijks door K'NEX wordt ge organiseerd, maken te vens duidelijk dat dit unieke constructies peelgoed de fantasie blijft prikkelen. En dankzij de regelmatige aanvullingen op het as sortiment krijgt die fantasie geen kans om een dutje te gaan doen! Ook dit najaar zijn er weer leuke nieuwkomers die de mogelijkheden van K'NEX nog groter ma ken. Neem bijvoorbeeld de Robot Driewielers. Dankzij het speciale K'NEX scharnierelement kun je de figuurtjes echt zien trappen op de peda len van deze grappige driewielfietsen. Deze gemotoriseerde cre- acties zijn voor de Sience Fiction fans een absolute must. Maar ook het verleden kan dit najaar met K'NEX weer tot leven geroepen worden, want in de speel goedwinkels zijn sinds kort ook T-Rex koffers en K'NEXosaurussets te vinden waarmee prehisto rische monsters uit het Jurassic tijdperk in elkaar geknutseld kunnen wor den. Ook de Micro Motoren en Micro Vliegtuigen zijn een extra onderzoek waard. Of je nou liever een 500 cc motor of een Harley brommer hebt, met het Micro Motoren- A l .-.oaafe- Niels Dam (grote foto) en Daniëth Zwart (fotootje links) lieten vorig jaar at zten wat je met K'NEX allemaal kunt doen. set kun je je helemaal uit leven. Als je liever met je hoofd in de wolken bent, is de Micro Vliegtuigenset iets voor jou. Met deze set kun je namelijk in een han domdraai je eigen ge vechtsvliegtuig, vracht vliegtuig of helikopter bouwen! Natuurlijk kun je uren lang in je eentje knutselen aan een mooi ontwerp, maar nieuwe Mini Acties- peelsets bieden ook diver se mogelijkheden om sa men met anderen te spe len. Zo kunnen bijvoor beeld met het nieuwe elas- tiek-lanceersysteem spannende wedstrijden gehouden worden. Is jouw eigengebouwde voertuig sneller als de cre atie van je tegenstander? Draait jouw tol het langst? De mogelijkheden voor een wedstrijd zijn net zo groot als je eigen fantastie! En als je alle fantasie in een prachtig en zelfbe dacht K'NEX-ontwerp hebt gestopt, kun je zelfs meedoen aan ónze wed strijd! Meedoen is een voudig. Pak je K'NEX en maak iets bijzonders. Er zijn geen regels aan het ontwerp verbonden, dus verzin er maar vrolijk op los. Zet, als je klaar bent, het eindresultaat op de foto en stuur deze foto - het liefst met jou erbij - vóór 31 de cember 1997 op naar KNEX-Fotoactie, Post bus 1830, 3000 BV Rot terdam. (Het is om admi nistratieve redenen niet mogelijk om de foto terug te sturen.) En bij deze wedstrijd draait het niet alleen om de eer. Je kunt er ook hele mooie prijzen mee win nen. De K'NEX-kunste- naar met het mooiste eiybf meest aparte ontwerp krijgt de allernieuwse T'Rex koffer ter waarde van 99,95, maar er zijn tevens zes K'NEXosau russets (ter waarde van ongeveer 80,-) te verde len. Reden genoeg dus om er eens goed voor te gaan zitten! Maak er iets moois van en wie weet lopen straks de dino's ook wel bij jouw door het huis! ABODE FGHIJKLMNO Gek van voetbal? U denkt dat u het beter kunt dan de ecbte coaches? Dan is nu uw kans aangebroken. Met Actua Soccer heeft u de mogelijkheid om uw eigen nationale team op te stellen, de speelstijl te be palen en ook nog zelf mee te voetballen. Dribbelen, passen, onthalen, het zijn slechts enkele van de mogelijkheden. Dit voetbalspel is visueel een lust voor het oog en wordt weergegeven in SVGA- PC CD-ROM mode. Het geluid is ook pri ma in orde, met juichend pu bliek en zelfs live commen- ACTUA SOCCER PC CD-Rom Gremlin Interactive Keuring: v.a. 8 jaar taar. Het is mogelijk het spel vanuit verschillende ge zichtspunten (vanaf de zij lijn, achter het doel etc.) te bekijken. Actua Soccer laat zich ge makkelijk bedienen via het toetsenbord, danwel met de joystick. De systeemeisen zijn niet echt zwaar naar de huidige maatstaven. Een 486DX-100 met 8 MB ge heugen zou al voldoende moeten zijn om het spel te kunnen draaien. Actua Soccer is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Rob Peters Omschrijving horizontaai: 1.beroep 2.fatnilielid-litea rachtige drank 3.voorzetsel-botervat-hij (spreektaal/-kinder taal 4.deel van week-ontkenning-rondhout-pony 5.uittoep- luxe brood-arabische drank ó.kieur-fïnancieie tegemoetko ming 7.koordans-chemische stof-bedrog (barg.) 8.heilige (afk)-omgang van toren-boom 9,ttoodsein (afk)-onbep.vnw- gewas lö.loterij zonder nieten-vaartuig H,boom-plaats in Noord-Holland-dyne (afk) 12.hoofddeksel-rund-deel van hoofd (mv)-bijbeis persoon i3.oude stad-deel van dag (afk>- rivier in jtalië-regeringsreglement (afk) 14.halsgordel van trekdier-honingbij 15.beroep Omschrijving vertükaaliA.vogel B.soort vloerbedeksel-be roep C. lengtemaat (afk)-hoenderprodukt-viek-bordspe) D.vernis-de oudere (Lst.afkJ-kledingstuk-judograad E.rrtin- naar-alleenspel-godsdienst (aik) F.toneelpop-teleurstellend G.troefkaart-oogvocht-onbep. vnw H. voorzetsel-gemalin van Aegir (royth.)-aanhef boven brief I.profeet-houding-tijdperk J,smalle opening-keukenkruid K.gewezen (Lat./-Noorse go den-plaats in Drente L.ontkenning-vis (mv)-lengtemaat (afk)- familielid M.&lee-mep-uitroep-bijwoord N.bakmengsel-het- zelfde O.sraatsambtenaar (hist.) A4.B7 - ll1.ilt.A13.C14.Nll LU.09.04.N3.N4.0ll. J14.KI5-M9.F7.F8

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 11