Schiedamse Hooglopers STOPT! Buitendienst ONS in nieuw jasje Te veel katten in Hargahoeve SCHIEDAM 'We bieden veel meer dan alleen huishoudelijke voorlichting' SUuipwwiie. BELOOFD: Ontmoeting centraal tijdens tweede Kerkendag in Noord 10% tot 60% Parfumerie Van Soest Cheque van 50 gulden bij gratis oogmeting! Gelijk hebben en gelijk krijgen: een wereld van verschil 'English patient' in het Filmhuis Ritme en dans KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Op is dus echt op! Groeneveld Opticiens Poppentheater in kinderboekenweek HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 24 SEPTEMBER 199739-1442 SCHIEDAM In het Filmhuis draait van donderdag 25 tot en met zaterdag 27 september 'The English patient' van regisseur Anthony Minghella. Tijdens een Britse expeditie in de Sahara stort het vliegtuigje van de geheimzinnige graaf Almasy neer. Met zware brandwonden en aan geheugenverlies lijdend wordt hij verzorgd door Hana. In de hoofdrollen zijn Ralph Fiennes en Juliette Binoche te zien. De film is gebaseerd op een boek van Michael Ondaatje, die er in 1992 de Booker Prize voor kreeg. Aanvang is steeds 21 uur. Toe gang zeven gulden, op donder dagavond geldt: twee kaartjes voor de prijs van één! Kaarten kunnen worden besteld bij de Theaterkassa, tel. 4269563. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM De Stichting Ritme en Dans organiseert in samenwerking met de Stichting Schiedamse Vrouwen-emancipa tie Organisaties, cursussen Rit me en Dans (Afro-Salsa) onder leiding van Marianne Eibers. De lessen starten op donderdag 2 oktober en duren van 19.00 tot 20.30 uur voor beginners en van 20.45 tot 22.15 uur voor gevor derden. In deze cursus gaat het om het ontwikkelen van het natuurlijk ritmegevoel. Er komen zowel Afrikaanse als Afro-Cubaanse ritmes aan bod. Het dansplezier staat voorop en om de week wordt de les begeleid door djem- béspeler Robert Bloemhoff van de West-Afrikaanse percussie groep Obilaya. Voor informatie en opgave: Stichting S.V.O. Broersveld 142, 3111 LK Schie- dam, tel. 4734545. BLOEMENSÉANCE Diana Veer verzorgt op donderdag 25 sep tember om 20 uur de Harmonia- avond met een bloemenséance. In aanwezigheid van een medium ko men boodschappen van gene zijde door. Het is de bedoeling dat de aanwezigen zelf bloemen meebren gen. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Wibaut- plein 165. De toegangsprijs is f 8.50. SCHIEDAM In het tot ten toonstellingsruimte ingerichte Kolpabad in Vlaardingen werd zaterdag geploeterd, gestrom peld en vooral afgezien tijdens het 'kunst hooglopen'. De wed strijd tussen ambtenaren uit Schiedam (groenvoorziening) en Vlaardingen (zorg en welzijn) leek in eerste instantie een fluitje van een cent, maar dat bleek slechts schijn. Twee teams, ieder bestaande uit vier personen, kre gen de opdracht zoveel mogelijk voetzolen onder hun eigen schoenen te verzamelen. Maar liefst 300 zelfklevende voetstappen waren uitgezet op het speelveld en met iedere stap groeide de speler centimeters in lengte. Hoe meer zooltjes wer den verzameld des te wankeler werd het evenwicht. Teamgeno ten hadden er dan ook een zware klus aan om hun speler overeind te houden. Cees van Oorschot van de afdeling groenvoorzie ning ging fanatiek van start en die inzet legde de basis voor de overwinning. De wedstrijd was nog maar vijf minuten aan de gang of de eerste protesten deden zich al horen. Op het rad van fortuin, dat door de frêle in een tule rokje gesto ken Eefje werd rondgedraaid, viel de beurt steeds toe aan Schiedam en daardoor kon die ploeg flink wat zooltjes verzame len. Dit werd door de Vlaardin- gers onder aanvoering van Arie van der Hout niet in dank aan vaard en verbeten zette hij ploegmaat John Klinken aan al les op alles te zetten. Hoewel Paul van Oort, directeur van 't Theater aan de Schie, als scheidsrechter de strijd goed in de hand hield, zag hij nogal wat overtredingen door de vingers. Want 'lopers' werden niet alleen ondersteund door hun ploegge noten, maar zelfs opgetild om te wachten op een volgende beurt. Wel trad hij streng op tegen de Vlaardingse ploeg die halverwe ge de wedstrijd de helft van hun verzamelde zolen verloor. „Overnieuw!", klonk het reso luut. Ondanks die tegenslag scoorden de Vlaardingers slechts tien voetstappen minder dan de tegenpartij. „Geen slechte pres tatie, jullie behaalden een schit terende tweede plaats", aldus Van Oort in een poging de Vlaardingers op te beuren. Deze waren echter te uitgeput om te reageren. Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 SCHIEDAM „Cursisten vinden van zichzelf vaak dat ze twee linkerhanden hebben, maar in de praktijk valt dat reuze mee", vertelt An de Jong. Onlangs begon zij aan haar negentiende seizoen als docente kleding maken bij de Stichting Huishoudelijke Voorlichting (SHV). Bij de cursus 'Zelf kleding maken' zijn nog enkele plaatsen vrij. Vooral mannen worden uitge nodigd mee te doen. An de Jong: „Ik heb een keer een mevrouw op les gehad die vrese lijk zat te tobben met het overne men van een patroon. Toen ik haar ging helpen, vertelde ze mij dat haar man daar zijn hand niet voor omdraaide. Dan had je be ter je man kunnen sturen, was mijn reactie. Tot mijn verrassing kwam hij de week daarna met haar mee. Hij bleek inderdaad reuze handig met naaien en heeft hele leuke kleren gemaakt. Ove rigens dacht zijn vrouw dat man nen niet welkom waren. Een misverstand dat jammergenoeg hardnekkig voortleeft. Kleding maken is heus niet alleen iets voor vrouwen. Kijk maar naar de mode-wereld: de toonaange vende couturiers zijn allemaal mannen." „We beginnen gelijk met iets te maken, bijvoorbeeld een leuk rokje. Als je namelijk maanden bezig bent voordat het resultaat oplevert, gaan mensen de moed verliezen. De cursisten worden individueel begeleid. Dat werkt het meest stimulerend. Door op deze manier te werken zie je ook dat deelnemers elkaar gaan aan sporen of tips geven, bijvoor beeld bij het naaien van kinder kleding. Tijdens de creatieve ar beid wordt er ook heel wat (bij gepraat, en in de pauze drinken we met z'n allen gezellig een bak je koffie. Er hangt in ieder geval een fijne sfeer. Het is beslist geen stoffig gedoe." Volgens An de Jong is kleding maken tegenwoordig een stuk eenvoudiger dan vroeger en gaat het ook sneller. „Vroeger moest zowat alles met de hand gebeu ren. Daar hebben we nu geluk kig supermoderne naaimachines voor. Daarnaast is ook de tech niek van het kleren maken in de loop van de jaren drastisch ver anderd." Om op de hoogte te blijven van de laatste ontwikke lingen in de mode, laat zij zich regelmatig bijscholen. „Verder geef ik mijn ogen altijd goed de kost wanneer ik in de stad ben." Voordeliger „Behalve dat eigen gemaakte kleding perfect zit, is het ook stukken voordeliger. Een broek als Parfumerie Van Soest. Na 60 jaar geven wij kortingen van op ons gehele assortiment. Wij willen de zaak leeg hebben op 18 oktober. P.s. Denkt u alvast aan uw geschenken voor de feestdagen? Broersvest 27, 3111 EA Schiedam SCHIEDAM Ze zijn vanaf deze week niet meer over het hoofd te zien, de buitendiens tmedewerkers van ONS Milieu. De rond de honderd man tellen de uitvoerende dienst zal voor taan in nieuwe, fel oranje ge kleurde outfits zorgen voor schone straten en het ophalen van huisvuil. Na veel vergelij kend onderzoek bij onder meer reinigingsbedrijven van andere gemeenten heeft een commissie bestaande uit personeel en lei dinggevenden van ONS Milieu een nieuw en opvallend kleding- pakket samengesteld. De kle ding die ook gedragen gaat wor den door de prikploeg van de BGS en de onderhoudsploegen van de Wijkserviceteams in Oost en Nieuwland, bestaat uit een zomer- en een wintergarderobe die voldoet aan alle veiligheids normen, volgens onder andere de ARBO-richtlijnen. De reflec terende strepen op de kleding zijn daar een goed zichtbaar voorbeeld van. Tot het pakket behoren niet alleen de veiligheid- spakken en -jacks, maar ook overhemden, spijkerboeken en zelfs sokken. Wie voortaan de reiniginsgdienst aan het werk ziet, zal wellicht in het begin even met de ogen moeten knip peren maar zal daarna toegeven dat het opvallende oranje het straatbeeld zeker opfleurt. tr Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Medewerkers van ONS Milieu in hun nieuwe outfit. SCHIEDAM Het thema van de kinderboekenweek van dit jaar is De Tijdmachine: Vroeger in kinderboeken. Hoewel de kinderboeken week pas van 1 tot en met 11 oktober plaatsvindt, kunnen kinderen van 5 tot 12 jaar in de maand september al meedoen aan de knutselwedstrijd 'Maak je eigen Tijdmachine'. De mooiste, gekste en leukste tijdmachine wordt beloond met een prijs. Wedstrijdformulie ren zijn af te halen in de Openbare Bibliotheek te Schiedam. Op dinsdag 7 oktober speelt van 16.00 tot 17.00 uur poppentheater Robhetty de voorstelling Prins Hugo en de Tijdmachine. Prins Hugo moet om met prinses Cindy te kunnen trouwen een opdracht uitvoeren. Hij beleeft daarvoor een vijftal avonturen. Het publiek mag kiezen welke avonturen dat zijn. De voorstelling vindt plaats in Wijkcentrum De Blauwe Brug (Bachplein) en is bedoeld voor kinde ren van 4 tot 10 jaar. Toegangskaartjes a 1,- zijn in de voorverkoop verkrijgbaar in de Openbare Bibliotheek Schiedam. In de kinderboe kenweek is er in elke bibliotheekvestiging van Schiedam een tentoon stelling van de bekroonde kinderboeken en kunnen kinderen vanaf 8 jaar meedoen aan een puzzeltocht door de bibliotheek. die in de winkel circa 100 gulden kost, maak je zelf voor rond de 25 gulden. Jammer is alleen dat er nog maar zo weinig stoffenza ken zijn. In Schiedam alleen nog op de Hoogstraat. Op zondag 28 september staan we met een stand van de SHV voor deze winkel. Dat is aan het het einde van de Brandersfeesten. We ho pen met deze actie een groot aantal Schiedammers enthousi ast te maken voor de SHV." De SHV werd kort na de oorlog opgericht en had als doel voor lichting te geven op huishoude lijk gebied. „Er was destijds vooral behoefte aan goede voor lichting op het gebied van de voeding", aldus coördinator Emmy Smit. „Doordat wij op een gegeven moment minder subsidie ontvingen, konden niet meer overal in het land cursus sen georganiseerd worden. Ge lukkig krijgen we in Schiedam nog subsidie van de gemeente." „Wat de naam Stichting Huis houdelijke Voorlichting betreft, hebben we besloten voortaan de afkorting SHV te gaan gebrui ken", zegt Emmy Smit. „We denken namelijk dat het woord huishoudelijk niet helemaal de lading meer dekt. Ons cursu saanbod is heel gevarieerd, dus van zelf kleding maken tot een cursus spaar- en beleggingsvor men." Een SH V-programma boekje is te verkrijgen aan de Nieuwe Haven 147, 3117 AA Schiedam, tel: 4264781, fax: 4265098. AVONDMUZIEK IN DORPS KERK Voor het tiende ach tereenvolgende jaar begint op zondag 28 september de serie Avondmuziek Dorpskerk Ke- thel. Onder leiding van Theo Goed hart brengt het Leids Vocaal En semble werk van Monteverdi, Pizetti en Verdi ten gehore. Aan vang 19.00 uur, vrij entree (col lecte na afloop). SCHIEDAM Voor de tweede maal in successie organiseren de kerken in Schiedam-Noord op zondag 28 september een Bijzondere Kerkendag. Lag vorig jaar de nadruk op een informatiemarkt - waarop werkgroepen uit de verschillende kerken zich presenteerden - deze keer staat het elkaar ontmoeten centraal. „In '96 ontdekten we namelijk hoe leuk mensen het vinden om te ontdekken dat hun buurman of -vrouw eveneens naar de kerk gaat. Ook al is dat een andere kerk dan zij zelf bezoeken", aldus Margreet van der Kraan van de voorbereidingsgroep. De leden hiervan zijn afkomstig uit de Rooms-katholieke, Hervormde en Gereformeerde kerken in Noord. Gedurende de Bijzondere Kerkendag zorgt het Don Bosco-koor voor de muzikale omlijsting, evenals het Dorpskerk Orkest. Een Zaïrees koor zal onder voorbehoud eveneens acte de présence geven. Van der Kraan: „Daarnaast zullen er onder meer stands zijn van Amnesty International en de Wereldwinkel. Voor de kinderen worden er allerlei ludieke spelletjes georganiseerd, die bij mooi weer gedeeltelijk buiten zullen plaatsvinden. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht. Zo zal er gezorgd worden voor een hapje en een drankje. De bijzondere Kerkendag wordt gehouden in kerkgebouw De Ark aan het Hargplein in Schiedam- Noord. Het programma duurt van circa 11.15 tot 14.00 uur. De kerkdiensten in alle deelnemende kerken beginnen zondag 28 septem ber om 10.00 uur. Aan deze dag zijn geen kosten verbonden. Belangstellenden van buiten de kerken zijn ook welkom. Kittens SCHIEDAM Dierentehuis Hargahoeve zit overvol met katten. Er zijn 24 plaatsen voor de dieren, maar op dit moment zitten er 47. Veel katten zitten noodgedwongen in te kleine draadkooien of in buitenhokken. Hun leeftijd varieert van vier maanden tot elf jaar. Alle katten worden bij Hargahoeve ingeënt, ontwormt en krijgen een vaccinatieboekje en een paspoort. De volwassen katten zijn allemaal gesteriliseerd of gecastreerd en de jonge katten uit het asiel kunnen als ze oud genoeg zijn tegen geredu ceerd tarief worden gesteriliseerd of gecastreerd. Wie overweegt om een gezellige kat in huis te nemen kan gerust eens langsgaan bij het dierentehuis. Mattie is een bastaard Mechelse herder teef van ongeveer vijfjaar. Ze is gevonden op de Matlingeweg (grens tussen Schiedam en Rotterdam) en had een bruin lederen halsband om. Het is mogelijk dat ze ontsnapt is van een terrein in de omgeving van bedrijvenpark Noord-West. Mattie heeft kleine grijze plekjes op haar kop, waarschijnlijk littekens van het vechten. Wie herkent deze hond en weet waar ze thuis hoort? Hargahoeve is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. VSB'BANK t De Schiedamse ambtenaren bleken zaterdag betere 'hooglopers' dan hun Vlaardingse collega's. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Breed cursusaanbod bij SHV door CHRIT WILSHAUS Handen uit de mouwen bij 'Zelf kleding maken' in wijkcentrum De Blauwe Brug. Kom nu naar de Groeneveld Oogzorgdagen, van maandag 15 septem ber t/m zaterdag 11 oktober En laat gratis uw ogen opmeten. Dan krijgt u een cheque van 50 gulden die u kunt verzilveren bij aankoop van een complete bril of contactlenzen (eerste paar). dot meer aandacK+. SCHIEDAM, Hoogstraat 17. FOTO:RIEN KONINGS Mattie Misschien herkent u het wel. De net gekochte PC die het niet goed doet. Een aanrijding waarbij u het gevoel heëfi geen schuld te hebben, maar toch wil de tegenpartij uw schade niet betalen. Een reorganisatie bij uw werkgever, waarbij men probeert u op een zijspoor te zetten.... Zo zijn er talloze voorbeelden uit de dagelijkse praktijk. En niets is vervelender dan het gevoel te hebben machteloos te staan als u schade heeft opgelopen door toedoen van een ander. Of dat nu materiële of letsel schade betreft. U kunt natuurlijk proberen met hulp van een 'deskundige' kennis of familielid uw recht te halen. Of hopen dat een consumentenvereniging of vakbond voor u alles uit de kast haalt. Of u kunt zelf een advocaat inschakelen. Dat laatste loopt al snel in de papieren. Het adviestarief voor één uur advocaathulp ligt rond de f 340,-, waarbij een bijdrage van de overheid alleen is weggelegd voor diegenen met (zeer) lage inkomens. En de andere mogelijkheden lukken vaker niet dan wel, omdat ze zich beperken tot een enkel advies of worden stopgezet als het op een rechtszaak lijkt uit te draaien. Bijna iedere Nederlander heeft een aansprakelijkheidsverzekering. Voor als iemand aanspreekt voor geleden schade. Zo'n verzekering vinden we heel gewoon. Maar als we zelf schade lijden, nadeel onder af vinden of letsel oplopen door een ander, dan vinden de meeste pr Nederlanders een passende verzekering minder vanzelfsprekend. En dat terwijl het in de steeds ingewikkelder wordende samenleving alleen maar moeilijker wordt om je recht te halen. In de landen om ons heen is een rechtsbijstandverzekering al de gewoonste zaak van de wereld geworden. Het kan daarom absoluut geen kwaad om eens serieus te denken over een verzekering die ervoor zorgt dat praktisch alle soorten schadeclaims en geschillen op professionele wijze voor u worden geregeld. Een verzekering die zich snel terugverdient: de jaar premie is lager dan één uur adviestarief voor een advocaat. Zo hoeft u zich ook bij kleinere geschillen niet af te vragen of 'het wel de moeite loont'. VSB Bank kan u goed adviseren over zo'n gezinsrechts bijstandverzekering. Loop eens binnen of maak een afspraak op Districtskantoor Broersvest 110 in Schiedam (010) 246 46 00 of Veerplein 1 in Vlaardingen (010) 44 55 222. Dan heeft u niet alleen gelijk, maar dan krijgt u het ook! VSB. Daar kom je verder mee. ffortii Oi

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13