SCHIEDAM Frans Bauer naar Brandersfeesten Eerste paal voor nieuwbouw kinderopvang Honki-Ponk Werkzaamheden Spinhuispad vervolgd Regel nü alvast je lening, als je meteen wilt toeslaan. 27 24J5 O® ^sdzxbatuin 99 95 99 99 Collecte voor Hargahoeve Vier lessen over beleggen Politie vindt hennepkwekerijen Kinderbingo 'Aantal decibels dat voor een geconcentreerde luisteraar nèt waarneembaar is CDA over wonen voor ouderen Het Nieuwe Stadsblad VSB'BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 24 SEPTEMBER 199739-1441 SCHIEDAM De collecte van de Dierenbescherming wordt dit jaar gehouden in de week van maandag 29 september tot en met zaterdag 4 oktober. De collectanten zijn herkenbaar aan de groene bus met de beken de sticker van de Dierenbescher ming. Er wordt gewaarschuwd voor andere 'inzamelacties voor zwerfdieren'. Bij twijfel kan men medewerkers van dierentehuis Hargahoeve raadplegen (tel. 4714151). De opbrengst van de collecte komt ditmaal ten goede aan een nieuwe speelplaats voor asielhonden. SCHIEDAM Bij de Stichting Huishoudelijke Voorlichting (Nieuwe Haven 147) start op donderdag 2 oktober een cursus Spaar- en beleggingsvormen. De cursus is bedoeld als opstapje voor beleggen, om dan via een voudige strategieën optimaal ge bruik te maken van fiscale voor delen. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer beleg gingsfondsen, hypotheken, ef fecten en levensverzekeringen. De cursus omvat vier lessen van 2,5 uur op donderdag van 19.30 tot 22 uur. De kosten bedragen 50 gulden. Informatie via tel. 4264781. SCHIEDAM De politie heeft maandagochtend rond 10.00 uur een inval gedaan in een drietal hennepkwekerijen aan de Vlist- straat in het industriegebied Spaanse Polder. In de loodsen werden ongeveer achthonderd planten aangetroffen. Ter plaat se kon de politie bovendien zes verdachten aanhouden, onder wie de eigenaar, een 50-jarige Rotterdammer. Voor de electri- citeitsvoorziening voor de kweeklampen en pompen werd illegaal stroom afgetapt. De po litie werd bij de ontruiming geas sisteerd door medewerkers van de Eneco en de Roteb. SCHIEDAM In het wijkcen trum Dreesplein wordt woens dag 1 oktober van 13.30 tot 15.30 uur een kinderbingo geor ganiseerd. Kinderen van 5 tot en met 12 zijn zijn welkom. Er zijn drie prijzen per ronde en meedoen aan vier rondes kost drie gulden. Qloods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 NsJ door PETER BRAAD SCHIEDAM De geluidso verlast van de industrie in het westelijk gedeelte van het Rijnmondgebied neemt de ko mende vijf jaar toe. Dat meldt de DCMR Milieudienst Rijn mond in een informatiebro chure over de sanering van de geluidbelasting door bedrijven in Pernis, Botlek, Europoort en Maasvlakte. In de Water weg-gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis gaat het als gevolg van uitbreiding van activiteiten in het indu striegebied Pernis-Botlek om een toename van het geluid met drie decibels. „Een aantal dat voor een geconcentreerde luisteraar nèt waarneembaar is", aldus de DCMR. In 1992 al hebben de gemeente Rotterdam, de provincie Zuid- Holland, het ministerie van VROM en de Stichting Euro poort/Botlek Belangen een overeenkomst gesloten over de beheersing van geluidbelasting in het gebied Rijnmond-West, waar uitbreiding van industrie en woningbouw op gespannen voet met elkaar staan. De totale geluidvermindering, waartoe de industrie zich toen heeft ver plicht en de gevolgen ervan voor de geluidbelasting op de gevels van woningen in de regio, zijn vastgelegd in een saneringspro gramma dat sinds maandag 22 september ter inzage is gelegd voor de Rijnmond-bewoners. Moderne technologie De bedrijven in de regio Rijn mond mogen eventuele uitbrei dingsplannen realiseren, terwijl ze geleidelijk werken aan een vermindering van het geluid. Tot het jaar 2003 neemt daarom de geluidbelasting door de industrie toe. Daarna wordt de geluidso verlast op de meeste plaatsen minder, tot onder of op het hui dige niveau van 55 db(A). Dat is het gevolg van de systematische vervanging van oude installaties en afgeschreven materiaal door moderne, stillere technologie. „Geluid vormt een belangrijke factor in het leefmilieu van men sen", legt de DCMR uit. „La waai van bronnen als verkeer en industrie kan hinderlijk zijn voor bewoners, terwijl aan de andere kant geen auto kan rijden en geen fabriek kan draaien zonder geluid te produceren. In weste lijk Rijnmond zijn woningbouw en industrie beide aanwezig. Het is een sterk geïndustrialiseerd ge bied waar ook veel mensen wo nen. Dat leidt soms tot strijdige belangen. Bewoners willen een zo prettig mogelijk leefklimaat, terwijl de industrie ruimte nodig heeft om te kunnen produceren." Grenzen „Om het leefklimaat te bescher men heeft de overheid grenzen gesteld aan de hoeveelheid ge luid die woningen 'op de gevel' mogen krijgen. Rond de indu striegebieden Pernis, Botlek, Eu ropoort en Maasvlakte staan duizenden huizen op locaties die kwetsbaar zijn voor geluidbelas ting. Vaststaat dat sanering moet plaatsvinden. Maatregelen zijn nodig om het geluid van de industrie te verminderen", aldus de milieudienst. Het saneringsprogramma ter vermindering van de geluidbe lasting door de grote industrie in Rijnmond-West ligt gedurende vier weken ter inzage bij de pro vincie Zuid-Holland en de ge noemde gemeenten. SCHIEDAM Het zomerse weer trok zaterdag en zondag het publiek massaal naar de Brandersfeesten. Het feest werd geopend door burge meester R. Scheeres en zands culpturen kunstenaar M. Alta- mar, die de burgervader voor deze gelegenheid in zand pro beerde uit te beelden. Om vijf uur startte de Heine- ken Branders Blues Night en kregen voorts vijf amateur bands de gelegenheid zich te presenteren op de twee podia op het Hemaplein. De optre dende formaties waren geselec teerd uit 26 bands en aan het eind van de avond werd na veel wikken en wegen besloten de eerste prijs uit te reiken aan de Rotterdamse band Experience. Zondag werd in de Lange Kerkstraat een kunstmarkt ge houden. De dertig kramen waarop schilderijen, beelden en handwerk werd aangebo den werden druk bezocht door jong en oud. Op het Hema plein werd zondag door de Schiedamse Theaters en de stichting Opmaat een groot open podium georganiseerd waar niet alleen muziek werd gemaakt maar waarop zich ook theatervoorstellingen af speelden. Radio Schiedam bracht dit alles life in de ether. Volgende week krijgt het Brandersfeest een vervolg met onder meer het 'RTL Staatslot op locatie'. Inmiddels is be kend welke befaamde artiest in het kader van deze loterij zon dag 28 september zal optreden. En dat is ongetwijfeld goed nieuws voor de fans van Frans Bauer, want deze schlagerzan ger brengt vanaf 13.00 uur zijn liedjes ten gehore. Zandsculpturen kunstenaar M. Altamar beeldhouwt het hoofd van de burgemeester uit een grote hoop zand. JENEVER PROEVEN In Café-Jeneverie 't Spul wordt 26 sep tember een echt brandersfeest gehouden: de jeneverproeverij. In schrijven voor deelname kan elke dag in het café aan de Hoogstraat 92. Voor 15,- kan men tien van de ruim veertig aanwezige jeneversoor ten proeven, inclusief de nodige hapjes om tussendoor het één en ander te neutraliseren. De driejarige Jarry Kahn heeft samen met Christiaan Hof wethouder De Leede de eerste paal voor de nieuwbouw geslagen. onderwijsbestemming weer te rug. De vestiging aan de Schie- damseweg 65 blijft gewoon open. Stadsarchitect René Meere te kende voor het ontwerp van de nieuwbouw. Naar eigen zeggen is het een 'gebroken-ei model', een ellipsvormig gebouw waar in veel natuurlijke materialen zijn gebruikt. Hiermee heeft Meere de uitgangspunten tot uitdrukking willen brengen van de filosofie die bij Honki- Ponk wordt gehanteerd. De stichting werkt vanuit het ge- dachtengoed van twee pedago gische stromingen en één ont wikkelingspsycholoog, te we ten Rudolf Steiner, Janusz Korczak en Thomas Gordon. Aannemer Gebr. V.d. Nieu- wendijk uit Stellendam zal het gebouw voorjaar 1998 opleve ren. Het kinderdagverblijf zal straks over 72 kindplaatsen be schikken. SCHIEDAM De Stichting Kinderopvang Honki-Ponk zag vorige week woensdag een lang vervulde wens in vervul ling gaan, toen de eerste paal van de nieuwbouw van dit kin derdagverblijf werd geslagen. Die eer viel wethouder A. de Leede van Welzijn, Volksge zondheid en Milieu ten deel. Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het hem nooit ge lukt was zonder de voortreffe lijke hulp van Jarry Khan en Christiaan Hof, beiden afkom stig van twee huidige Honki- Ponk locaties. Anne Marije Montulet keek uiteindelijk lie ver toe. De nieuwbouw dient ter ver vanging van Honki-Ponk aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 494 en aan de Park weg 195. Laatstgenoemd on derkomen moet plaats maken voor de metro, de Honnerlage Gretelaan krijgt haar vroegere Schiedam, Vlaardingen en Maassluis krijgen de komende zes jaar te maken met een kleine toename van geluidhinder, veroorzaakt door de industrie aan de overkant van de Nieuwe Waterweg. SCHIEDAM Het bouwrijp maken van het terrein waarop het bouwplan Branderspoort zal worden gerealiseerd, wordt deze maand vervolgd. Het terrein ligt aan het Spinhuispad. De werk zaamheden duren tot eind no vember. Er zal vanaf eind september worden gewerkt aan de riolering en er zullen vrachtwagens met grond af en aan rijden om het terrein op de juiste hoogte te kunnen opleveren. Vanaf maan dag 29 september moet het ver keer richting binnenstad reke ning houden met omleidingen. De rijbaan van het Spinhuispad zal namelijk worden opengebro ken om aan de riolering te kun nen werken. Bovendien zal de rijbaan iets worden verlegd om de bouw van de woningen moge lijk te maken. Met ingang van maandag 13 ok tober zal het (tijdelijke) parkeer terrein aan het Spinhuispad ver dwijnen. Het bouwplan strekt zich namelijk ook tot dit terrein uit. Het terrein tussen de St. Stel, opeens ziet u die ene auto waar u al 'n tijdje naar op zoek bent. En het prijs kaartje valt alleszins mee. Als u van tevo ren een VSB Doorlo pend Krediet heeft afgesloten, kunt u meteen toeslaan. Want daarmee heeft u altijd extra geld achter de hand voor onverwachte uit gaven. Met als belangrijk voordeel dat u alleen rente betaalt over het bedrag dat u daadwerkelijk opneemt. En het renteper centage is in 9 van de 10 gevallen lager dan bij andere krediet-verstrekkers. Wilt u direct een Doorlopend Krediet afsluiten? Bel dan gratis met onze leen- adviseurs: 0800 8182. Ze zijn 24 uur per dag bereikbaar. Des te eerder staat uw droomauto voor de deur. VSB, Daar kom je verder mee. f/orfii, Anna Zusterstraat en het Spin huispad is reeds voor de zomer periode bouwrijp gemaakt. Na de fase van het bouwrijpma- ken zal Bouw- en Aannemings bedrijf Breur met de feitelijke bouw starten. Na de start van de verkoop in het voorjaar en het feestelijke startsignaal van het project op 26 juni ter gelegen heid van de komst van de Zweedse ambassadeur, is sprake van een ruime belangstelling voor het bouwproject. Inmiddels is al bijna de helft van de wonin gen verkocht of onder optie. Het plan omvat in totaal 143 wonin gen en een aantal bedrijfsruim ten. SCHIEDAM- Het CDA orga niseert op woensdag 1 oktober, de Dag voor de Ouderen, een bijeenkomst over woonvoorzie ningen voor ouderen in Schie dam. Centraal staat de vergrijzing in de stad. Het CDA vindt dat voor het toenemend aantal ouderen passende huisvesting moet wor den neergezet. Ook moet meer zorg op maat worden geboden, bij voorbeeld in de vorm van boodschappen doen en huishou delijke werkzaamheden. De bij eenkomst wordt samen georga niseerd met de ouderenbonden KBO en PCOB, die beide spre kers afvaardigen. Ook directeur Smit van De Harg/Spaland en directeur De Graaf van Woning bouwvereniging Schiedam zul len het een en ander vertellen over ouderenhuisvesting. De bijeenkomst vindt plaats in verzorgingshuis Spaland (W. Andriesenlaan 10) en duurt van 9.30 tot 12.15 uur. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) Meer industrielawaai tot 2003 FOTO:EMMY OERAITSMA Het voordelige VSB Doorlopend Krediet Internet: www.vsb.nl onderneming Miaaaaaauw woef..woef Krabpaal Amethist van 26,95 voor Bonzo senior brokken, 8 kg, van 29,99 voor Flexllljn 2 In bruin, rood en zwart. Looplengte 5 meter, voor honden tot 13 kg. Van 27,50 voor 16 Flexllljn 3 voor honden tot 30 kg. Van 38,50 voor Bij Intratuin vindt u nu allerlei aanbiedingen voor uw grootste vriend. Speciaal nu voor 4 oktober bieden wij u de lekkerste, de leukste of gewoon de handigste dierbenodigdheden aan voor een scherpe prijs. Dus vraag uw grootste vriend wat hij/zij wil en kom naar Intratuin. Bij aankoop van Bonzo Senior Diner, 8,5 kg, of Bonzo Brokken, 8 kg. Ontvangt u tijdelijk de Bonzo snack Senior Pootjes geheel GRATIS. Fellx alu kuipje, IOO gr. verkrijgbaar In 3 smaken van 1,39 voor Hondenspeelgoed van 5,95 voor Bonzo senior diner, 8,5 kg, van 29,99 voor Whlskas cocktail, 1 kg, rund en vis van 5,99 voor 4ü PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. HET GROENE WARENHUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3