Veel toppers aan de start in Zoetermeer Stadshart/Ohraloop opent het ZuiderSter Loopserieseizoen Ace Vincent versterkt gelederen van populaire vocal group CV defect? mm help vluchtelingen overleven ZOAi voor 1 Salontafel 1095.- Straluma's unieke inruilservice 5295. Gratis parkeren Piet v.d. Pool Vaillant VCW244 VR comb'y Q7f- Erop uit in 't groen? Doen! Wandelen in het Staelduinse Bos III De ZuiderSter Loopse rie beleeft op zondag 28 september een knallende opening met de lie Stadshart/Ohraloop in Zoetermeer. Aan de start van de wedstrijd loop over 10 kilometer verschijnen onder andere toppers als Kamiel Maase, Joseph Kipchir- chir, Marcel Laros, Mi chel Doeser, Alex Mut saars, Marcel Versteeg, Simon Vroemen, Genna- dy Panin en Peter van der Velden. Een Zoeter- meers centrum vol atle- tiekspektakel is daar mee gewaarborgd! 'Naast de wedstrijd over 10 kilometer hebben we ook recreatieve lopen op het programma staan', vertelt Sjors Draaisma na mens het organisatiecomi té. 'Trimmers zijn van har te welkom op de 2,5-, 5- en 10 kilometer waarvan de start om 12.00 uur plaats vindt. Op de Stadshart- loopdag zelf kan vanaf 10.00 uur worden inge schreven in Bar/Disco theek Amphion aan de Amsterdamstraat'. Ook organiseert men een 2,5 kilometer lange scho lierenloop voor leerlingen van het basisonderwijs. De deelname aan dit onder deel is gratis. Voor meer informatie: tel. 079 - 3617368. De meeste aandacht van het atletiekpubliek zal zondag uitgaan naar de KNAU-loop over 10 kilo meter, waarin het al bij voorbaat dringen wordt om een podiumpositie. Bij de 1996editie eindigden maar liefst acht deelne mers binnen de magische grens van 30 minuten. De Kenyaan Laban Chege is sinds 1994 houder van het parcoursrecord van 27 mi nuten en 51 seconden. Wellicht is het sterke inter nationale veld van dit jaar in staat om die toptijd te verbeteren. De aanwezig heid van liefst drie WK-deelnemers (Kamiel Maase, Marcel Laros en Simon Vroemen) maakt in ieder geval duidelijk dat de reputatie van de Stadshar t/Ohraloop zich in stijgen de lijn bevindt. Vooral Maase geldt in de atletiek- wereld als een man waar rekening mee gehouden moet worden. Zijn erelijst spreekt boedelen met de nationale titels op het NK Cross 1997 en het NK 5000 meter alsmede inter nationale successen tijdens de Universiade (goud op de 10 kilometer dit jaar) en een 11e plaats bij de we reldtitelstrijd. Voorts is Maase in het trotse bezit van het Nederlands record op de 10 kilometer (27,35). Bij de Stadshartloop van vorig jaar eindigde de Lei- denaar als tweede. Sprint-atleet Marcel Laros bouwde zijn goede naam op door uitstekend te sco ren op de 3000 meter stee ple chase waarin hij in 1996 en 1997 nationaal kampioen werd. Bij het laatstgehouden WK in deze discipline bracht hij het tot de halve finale. Ook Simon Vroemen geldt als specialist op de midde nafstand. Een 10 kilometer echter gaat de loper van Ciko'66 zeker niet uit de weg. De Rus Gennady Pa nin is eveneens in het bezit van een imponerende ere lijst. Gouden'plakken bij het NK Cross 1995 en de NK's over 10- en 20 kilo meter in 1996 en 1997 plaatsen hem in Zoeter meer bij de grootste kans hebbers op de zege. Peter van den Velden (PSV) zou met zijn persoonlijk record van 28,51 eveneens mee kunnen doen in de slag om de eindwinst, terwijl de Kenyaan Joseph Kipchir- chir als grote onbekende aan de start verschijnt. Dames Bij de dames zal het ge vecht om de hoogste eer een onderonsje worden tussen Luminata Zaituc (Duitsland), Carlonie kwanbai (kenya), Irina Le- bendinskaya (Rusland) en de Nederlandse atletes Mieke Aanen en Erika van der Bilt. Ook ZuiderSterti- telhoudster Carla Ophorst mag in staat worden ge acht zich in de strijd om de hoogste eer te mengen. Marlien van Beek en Jessie Hulst gelden als outsiders. 'Al met al belooft de Stadshart/Ohra-loop een prachtig evenement te worden', zegt Sjors Draaisma. 'We rekenen op een totaal deelnemersaan tal van zeker 1200. Daar mee behoren we zo langza merhand tot de grotere wegatletiekevenementen in het land'. Ook het feit dat de Zoeter meerse wedstrijd deel uit maakt van de ZuiderSter- -Loopserie, wordt door de organisatoren als zeer prettig ervaren. 'Je draait mee in een gerenommeerd circuit en dat heeft abso luut voordelen', aldus Draaisma. 'We hopen van de opening van het Zuider- Ster-seizoen een heerlijk spektakel te maken'. Zondag 12 oktober kan het pu bliek van de Zondagochtend concerten kennismaken met een nieuw gezicht bij een vertrouwde groep. Ace Vincent is de nieuwe gevierde man van het populaire Deep River Quartet. Als opvol ger van Wouter Bijker, die de groep om gezondheidsredenen moest verlaten, past deze expres sieve zwarte zanger naadloos in het vocale geluid van de bekende vocalisten. Zijn stem breidt het bereik van The Deeps maar liefst met een half octaaf uit. Ace Vincent (28) werd, na enkele audities gekozen uit vele kandi daten. Hij deed zijn muzikale ervaring op als solist en backing- vocalist bij bekende Nederlandse muzikanten als Jan Vayne, Can dy Dulfer en Gerard Joling. Tus sen de ervaren 'kanonnen' van het Deep River Quartet: Dick Rietveld, Placido Hazel (de man met het licht geroosterde stem geluid) en Sybrandus Finck staat Ace alsof hij er altijd heeft ge staan: een zanger in hart en nie ren. Herkenbaar Samen met het trio Joop van Deuren zingt het Deep River Quartet als altijd de tradtionele negro-spirituals en gospels, maar ook de liedjes uit de jaren '30 en '40. Een groot scala van melodieën uit het wereldreper toire krijgt bij the Deeps een eigen, onvervalst en herkenbaar geluid. Schijnbaar moeiteloos schudden de vier de meest inge wikkelde harmonieën en ritmes uit hun mouw in een perfecte show met een losse, informele presentatie. Voorafgaand aan het concert zorgt pianist Bert Nicodem voor gezellige inloopmuziek. De pre sentatie is in handen van Gerard Cox die aan het begin van elk concert samen met de zaal de actuele Rotterdamse gebeurte nissen doorneemt in 'hekel dicht'. Dat was de week zoals-ie was in Rotterdam. Het concert begint om 11.00 uur. De Grote Zaal van de Doe len gaat open om half elf. Er zijn geen besproken plaatsen. De Doelen opent de deuren van de hoofdingang om kwart voor 10, zodat er nog tijd is voor koffie en gebak. De kaarten kosten f. 17.- en zijn verkrijgbaar bij het Internatio naal Theater- Organisatiebu reau Hanson aan de Saffier straat 9 in Rotterdam, de kanto- ren van De Havenloods en aan de kassa van De Doelen, tel. 010-2171717. leverbaar in Aanbouwwand noten en wortelnoten <jr in wortelnoten Fraai klassiek banksrel met interieur vering, leverbaar in diverse stoffen en kleuren. Romp is noten gekleurd 2V2-1-1 zits Oo20.~ Nergens vindt u zo'n prachtige collectie klassieke en romantische meubelen onder één dak samengebracht als bij Straluma. Verdeeld over twee etages wordt u het neusje van de zalm op woongebied getoond. U vindt er overzichtelijke pre sentaties van de mooiste meubelen uit binnen- en buitenland. Smaakvolle eet- hoeken, comfortabele zitcombinaties en sublieme dressoirs en kasten. Door vak mensen vervaardigd en afgewerkt met oog voor detail. Stijlvol en exclusief... dat is Straluma op zijn best. Straluma kent een unieke inruilservice. Stel, u heeft zin in een nieuw bankstel maar uw oude zitje verkeert nog in prima staat. Informeer dan eens naar de inruil- mogelijkheden van Straluma. Uw oude bankstel bij het grof vuil wil zetten kan altijd nog.... Grote collectie eethoeken vanaf 2795.- Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010 - 292 10 26 Meubelen Tel. 010 - 292 10 22 Verlichting via Al 5 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde OPENINGSTIJDEN OPENBAAR VERVOER noten of wortelnoten Rond het fraaie gebouw bevindt zich een groot parkeerterrein waar u uw auto gratis kunt parkeren. Is dat even prettig winkelen! DEMONSTRATIE SIERBESTRATING A.S. ZATERDAG Bezichtiging modeltuinen. En bij het meenemen van uw tuinmaten maken wij een gratis ontwerp. 0800-0998830 Nationale collecteweek 1997 loods door JAN J. TIMMER Het feil dat het Zoetermeerse evenement onderdeel uitmaakt van de ZuiderSter-Loopserie wordt als zeer prettig ervaren archieffoto Havenloods 39 - 1019 The Deep River Quartet foto: ERIC GEVEN IrfcX <0^ uma maandag van 12.30 tot 17.30 uur dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.30 uur vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur Vanaf het Zuidplein met bus 142 van ZWN U kunt ons vinden op Uweg 411 te Zwanenburg. Ook telefonisch te bereiken op nummer 023-5552230 rssmPRHOUD! U I r OOK VOOR ONDERHOUD!^ heeft aleenjbon^ I 7e^onMden 'bii een storing rijkosten of arbeidsloonmaancj hiermee betaalt abonnement vanaf f Mr P* ma u ook geen materiaalkosten. 1 IS UW KETEL AANVERVm^awntto' hier- 1 Wij bieden u een offerte rn n alle bekende Installatiekosten f 600, Bel voor een offerte toegespitst op uw persoonlijke situatie 24 uur storingsdienst, onderhoud n dagdeel. 7 men 71.30 uur op een booru w u y Giro 550 Tel.: 055 3663339 vluchtelingen[ A.s. zondag 28 september is er weer een wandeltocht georganiseerd door Groenservice Zuid-Holland en de Havenloods. Er is een wandelroute van 5 km met een speurtocht voor de kinderen en een route van 10 km. Startpunt: Parkeerterrein bij de hoofdingang van het Staelduinse Bos bij Hoek van Holland. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunt u op eigen gelegenheid aan de wandeling beginnen. Kosten 2.00 voor volwassenen, 1.00 voor kinderen. Om 14.00 uur kunt u deelnemen aan een natuurwandeling onder leiding van een deskundige gids. GROENSERVICE ZUID-HOllAND Afdeling Promotie: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam X

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 22