STOPT! Cricketbond in de fout Harry van Kapel laat ÓDC voetballen W aterweg-topscorer SCHIEDAM Bruggetje al een jaar vervallen SUvifumetie Van Sect Berichten voor sportredactie Monsterscores Korenbeurs Ooievaars zoekt vrijwilligers Zaterdag 27 september in de Grote Kerk SPORT Zeemansdrankjes I Percussie workshop Samen zingen met de EO 10% tot 60% Parfumerie Van Soest UW EIGEN IONNETJE IN HUIS VANAP 91 PER WEEK Nieuw busje Lentefeest Het Nieuwe Stadsblad Op is dus echt op! V SCHIEDAM Zoetwaterkapi tein, plezierschippers en beman ning kunnen voor een oorlam met gespierde inhoud terecht bij het Nederlands Gedistilleerd Museum op zaterdag 27 en zon dag 28 september. Schelvispekel, hagel en donder, schipperbitter en ander vader lands gedistilleerd worden geser veerd aan de Lange Haven op. i het terras van het museum. In de branderij van het museum I ligt op een eikenhout fust lang zaam de authentieke moutwijn jenever te hijpen. Vanaf half ok tober komt die jenever in de ver koop, gebotteld in fraaie nostal gische flessen. Tijdens de Brandersfeesten geeft het museum een korting van 2.50 op de entree (niet geldig bij andere kortingen/inclusief een r consumptie naar keuze). SCHIEDAM- De percussie workshop onder leiding van i Kofi Ayivor, bijgenaamd Pro fessor of Rhytmology, gaat weer I van start in wijkcentrum de Er- ker. Er kunnen nog steeds men sen inschrijven voor deze cursus. - De Master Drummer laat Afri kaanse ritmes voelen en spelen. De workshop begint op vrijdag 3 oktober, bestaat uit 10 lessen voor 150,- en wordt gehouden op vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Er zijn genoeg instrumenten aanwezig, ook de zogenaamde djembé's, de mooiste Afrikaanse trommels, en veel andere percus sie. De groep heeft ervaren en beginnende deelnemers en mee spelen. Aanmelden kan bij John, tel. 4737253 of Pieter, tel. 4262974. SCHIEDAM Liefhebbers van het programma 'Samen zingen in...' van de Evangeli sche Omroep kunnen woens dag 1 oktober meezingen in de Grote Kerk in Schiedam. Tijdens deze avond, waarin samenzang en koorzang cen traal staan, maakt de EO op namen voor twee radiopro gramma's die op de vroege zondagmorgen worden uit gezonden. Aan het 'Samen zingen in Schiedam' werken het Chris telijk Gemengd Koor 'Deo Cantemus', K. Alers (fluit), M. Zonnenberg (orgel), en H. van Dijk (presentatie) mee. De avond begint om 19.45 uur en toegang is gra tis. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 WATERWEG In de Grote Kerk wordt zaterdag 27 sep tember een In Memoriaincon- cert gegeven voor Addie de Jong. De stadsbeiaardier van onder meer Vlaardingen en Schiedam overleed op 3 april dit jaar plotseling aan een hersenbloeding. Hij wilde toen net beginnen aan de opnamen van een bijzondere cd. Het In memoriamconcert vindt plaats op initiatief van orga nist Aad Zoutendijk, musicus Ton Stolk en Tineke de Jong, de weduwe van Addie. Addie de Jong was een begaafd musicus. Hij was pianist, orga nist, beiaardier, dirigent en com ponist. Op 26 juli 1941 werd hij te Delft geboren. Na orgel- en pianolessen te hebben gevolgd bij Jan J. van den Berg en Leen 't Hart, zette hij zijn studie voort aan het Rotterdams Conservato rium bij onder anderen Piet van den Kerkhoff en George Stam. In 1966 behaalde Addie het einddiploma orgel 'met onder scheiding' en het einddiploma piano met waardering 'uitmun tend'. „Addie woonde in Delft tegenover de toren van de Grote Kerk", vertelt Tineke de Jong. „Daar hoorde hij iedere dag het carillon spelen en dat vond hij prachtig. Naast zijn studie orgel en piano ging hi} daarom in Amersfoort ook beiaard stude ren onder leiding van Leen 't Hart." - Stadsbeiaardier Na het behalen van zijn muzika le diploma's werd Addie de Jong cantor-organist van de Goede Herderkerk in Rotterdam-Schie- broek en stadsbeiaardier van verleden. De nieuwste aanwinst van Lentefeest is voorzien van luchtvering met niveauregeling. Hierdoor kan de wagen aan de achterkant 'knielen', en dat is met name handig bij het in- en uitrijden van gasten die in een rolstoel zitten. als Parfumerie Van Soest. Na 60 jaar geven wij kortingen van op ons gehele assortiment. Wij willen de zaak leeg hebben op 18 oktober. P.s. Denkt u alvast aan uw geschenken voor de feestdagen? Broersvest 27,3111 EA Schiedam SCHIEDAM - Het is alweer enige weken geleden dat de cricket- competitie met het verregenen van de derby tussen Hermes DVS en Excelsior'20 werd afgesloten. Het was een beetje mistroostig slot voor een competitie die de Tburlede-ploeg opnieuw de victorie van het kampioenschap bracht, maar in het kamp van de beide Schiedamse grootmachten het wrange gevoel achterliet dat er op het bondsbureau met hun belangen nauwelijks rekening gehouden is. Hoe anders valt het te verklaren dat de competitieleiding de beide clubs tot tweemaal toe op dezelfde dag een thuisbeurt voorschreef en het zelfs bestond om de derby 's op een zaterdag te programme ren. Terecht worden daarbij zowel aan Harga- als aan Thurlede-zijde dikke vraagtekens geplaatst en vraagt men zich af of deze dienstregeling de straf is voor de forse oppositie die er onder andere door Schiedam is gevoerd tegen de bondsplannen om de competitie-indeling een ander aanzien te geven. Boze overigens Schiedamse) tongen beweren dat een van iedere cricketkennis gespeende werkstudent het competitie-schema in elkaar heeft gedraaid. Het lijkt ver gezocht, maar mocht dat verhaal van die uitzendkracht werkelijk waar zijn dan moet een competitie-leider toch in staat zijn om dergelijke blunders bij te sturen. Hoe hel ook zijhet is de knappe koppen op het bondsbureau ten volle aan te rekenen dat er met de Schiedamse cricketbelangen gesold is. Het is alleen te hopen dat de heren zich in hun ivoren torentje realiseren dat hun regie de promotie van het cricket absoluut niet dient. GSV SCHIEDAM - De twee punten die ODC Schiedam in drie wedstrijden bijelkaar sprokkelde, doet absoluut geen recht aan de werklust die de heren in de driemaal anderhalf uur etaleer den. „Twee is te weinig", is dan ook de mening van trainer Harry van Kapel. Als voorbeeld voert hij het openingsduel tegen Pretoria aan. „We spelen die gasten zo'n beetje van de mat en scoren tweemaal. Toch gaan we slechts met één punt naar huis omdat die lui toevallig tweemaal bij ons in de zestien verdwalen en nota bene nog scoren ook." Toch weet Van Kapel dat het tij eens moet gaan keren. „Weet je, ik heb tot dusverre nog niet één keer in de opstelling gespeeld die me voor ogen staat. De vakanties zitten me nog steeds dwars. En blessures. Dadelijk ben ik ook Marco Eshuis enkele weken kwijt. Die werd zondag in de dertigste minuut om iets dat werkelijk geen naam mag hebben met een rode kaart weggestuurd. Klos heette de scheidsrechter. Dat zijn wij nu eveneens." t De ex-SMC-er heeft zich ten doel gesteld om ODC in ieder geval voetballend in een ander jasje te steken. „De mannen hebben steeds volgens de Engelse stijl gespeeld: lange halen gauw thuis. Dat moet eruit. We moeten het voetballend gaan oplossen en ik ben ervan overtuigd dat de ploeg er uiteindelijk in zal slagen om zich dat eigen te maken." Van Kapel is nog te kort bezig om het volle rendement van zijn aanwezigheid te kunnen waarnemen. Daarvoor refereert hij aan het tweede competitieduel (tegen Jai Hind). „Omdat het dan even niet voor de wind gaat, wint het ongeduld terrein en vallen ze zomaar terug naar wat ze gewend waren: het lange halen-voetbal. Mij hoor je niet zeggen dat dat het verlies veroorzaakt heeft, maar wel toonde het aan dat de nieuwe lijnen nog niet echt vast in de koppies zitten." Over de inzet heeft hij niets te klagen. „Ze doen hun stinkende best." Vandaar dat hij er, ondanks de twee punten die nu nog slechts op de rekening geschreven konden worden, op rekent dat ODC de weg omhoog gaat inslaan. „En wie weet zit er, indien het ooit gaat lukken om met een compleet elftal te gaan spelen, zelfs wel een periodetitel in." SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het nummer 010-5913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan worden gezonden aan Postbus 258,3140AG Maassluis of bezorgd op het adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. SCHIEDAM - De Korenbeurs deerde reserves hadden helemaal is de tafeltenniscompetitie ge- geen mededogen met de tegen- start met een monsterzege op het stander en versloeg Pecos 4 met Veenendaalse Scansped/SKF. 10-0. Alleen Arjan Karbaat moest een De dames herstelden zich van partij prijsgeven, hetgeen leidde een uitglijder in de proloog en tot een 9-1 eindscore. De vorig devalueerden het Hilversumse seizoen uit de le klas gedegra- Quick'32 met 10-0. SCHIEDAM - De Invaliden Sportvereniging De Ooievaars zoekt voor de afdeling zwemmen een drietal personen die op woensdag avond de leiding willen versterken. Het tekort is ontstaan door de groei van het aantal zwemmers. Het bestuur van Ooievaars zegt niet op zoek te zijn naar hooggeschoolde zwemmers die over een reddingsbrevet beschikken. „Het is voldoende om de zwemkunst machtig te zijn", meldt voorzitter Mare Chomette. Wie geïnteresseerd is kan zich melden bij het verenigings-secretariaat, aan de Westmolenstraat 26, telefoonnummer 4269053 (te bereiken van maandag tot en met woensdag tussen 9.00 en 16.00 uur). SCHIEDAM - WK, dat za- De stand: terdag zesmaal scoorde tegen 1. WK 4,66 (14 doelpunten het Waddinxveense Be Fair, uit 3 wedstrijden); heeft de eerste plaats overge- 2. Excelsior'20 4,33 (13 uit 3); nomen van Excelsior'20 dat na 3 en 4. HSC/za en DRGS/za 4 de elf treffers tegen Postduiven (12 uit 3); in de twee daaropvolgende 5. VDL 3,33 (10 uit 3); wedstrijden niet verder kwam 6 en 7. Excelsior M en MSV'71 dan één doelpunt per dag. 3 (9 uit 3). VeWr«w«eWKW<*nm TsokMÓ^^ortingj 078-6317505 HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 39-1475 SCHIEDAM De Stichting Lentefeest Schiedam mag zich sinds kort de trotse bezitter van een nieuwe bus noemen. De IVECO Daily kon worden aan geschaft dankzij een royale fi nanciële bijdrage van het VSB Fonds Schiedam-Vlaardingen. Maar ook Lentefeest zelf tastte diep in de buidel om deze aan schaf mogelijk te maken. De wagen werd dinsdag 23 sep tember ten doop gehouden. Voor deze gelegenheid was een aantal vrijwilligers - waaronder alle chauffeurs - naar de thuisba sis van de Stichting aan de Tuin- laan in de Brandersstad geko men. Bij de presentatie van de bus werden de chauffeurs voorzien van een nieuw jack en een strop das, voorzien van het embleem van Lentefeest. „Hierdoor zullen jullie voortaan nog beter herken baar zijn voor onze gasten", al dus mevrouw Koning van Len tefeest. Chauffeurs die reeds in de nieuwe bus hebben proefgere- den, zijn daar zeer over te spre ken. „Hij rijdt als een trein. Ze ker in vergelijking met de vorige bus. Die reed veel stugger en dat was voor de inzittenden niet al tijd even prettig." Gelukkig behoort dat nu tot het SCHIEDAM - Het bruggetje dat Kethel-Oost verbindt met het Beatrixpark ligt er vervallen bij! Vorig jaar augustus is het in elkaar gezakt. Er is toen een noodvoorziening getroffen door het bruggetje te stutten, met de belofte aan buurtbewoners dat het volgende maand gerepareerd zou worden. „Maar van de brug over de Poldervaart vallen steeds meer stukken hout naar beneden", aldus W. Fontijn, een ongeruste omwonende. „Al vele malen heb ik naar de gemeente gebeld, maar er is niets gedaan. Uiteindelijk is in juni een handge schreven bordje aan de brug bevestigd met de tekst 'Binnenkort wordt er begonnen met vernieuwingswerkzaamheden aan de brug. B.v.d. Gemeente Schiedam'. Nadat er weer wat verrotte stukken waren afgebroken zijn er wel 'noodverbanden' aangelegd, maar de vraag is hoe lang dat blijft zitten. Het directe gevaar voor kinderen of nachtelijke fietsers is nu wel geweken, maar het had gewoon niet zover moeten komen. Ondertussen ligt de brug er al meer dan een jaar vervallen bij." S. Poppe, voorlichter van de gemeente: „Het vorige weekend waren er verrotte planken uit de brug getrapt. Aan het bruggetje zijn inmiddels noodreparaties verricht. Nieuw hout voor reparatie was al een aantal weken geleden besteld. De levering van dit hout wordt over één a twee weken verwacht. Daarna begint de definitieve reparatie: vervanging van slechte onderdelen door nieuw hout en daarna schilderwerkzaamheden." Hij is niet meer bij bewustzijn gekomen en overleed woensdag 3 april. Twee dagen cd-opnamen werden dus helaas twee dagen ziekenhuisopname", aldus Tine ke. Gelukkig worden de werken van Addie de Jong toch op cd uitgebracht. De zeventien orga nisten, aan wie Addie zijn bewer kingen had opgedragen, is ge vraagd om hieraan mee te wer ken. Dertien van hen hebben hierop positief gereageerd, on der wie Aad Zoutendijk. „De opnamen zijn inmiddels begon nen en begin volgend jaar komt de cd uit", weet Zoutendijk. De muziekschijf wordt waarschijn lijk gepresenteerd met een In Memoriamconcert in de Goede Herderkerk in Schiebroek. Aanstaande zaterdag wordt Ad die de Jong herdacht met een In Memoriamconcert in de Grote Kerk in Vlaardingen. Aad Zou tendijk speelt dan een toepasse lijk repertoire met werken van Lebèque, Couperin, Bach, Böhm, Schneider, Franck en Parry. Hij sluit het concert af met drie cantates van Bach, die door Addie de Jong voor orgel zijn bewerkt en het stuk dat Ad die speciaal voor Aad Zouten dijk had geschreven voor zijn cd. Voordat Zoutendijk aan deze werken begint, wordt 1 minuut stilte in acht genomen. Het con cert begint om 15.00 uur en de toegang is uiteraard gratis. Rotterdam, Vlaardingen, Schie dam en Voorschoten. Daarnaast was hij dirigent van verschillen de koren en gaf hij regelmatig concerten in binnen- en buiten land, waar hij bovendien tiental len prijzen in de wacht sleepte. Als componist schreef hij vele werken voor koor, orkest, orgel en beiaard. „Vooral het beiaard was hem zeer lief', weet Ton Stolk. „Hij trok zelfs ooit met een rijdend beiaard en een koor de stad in om het instrument te promoten. In de zomermaanden organi seerde hij ook combinatiecon certen, waarbij hij in de kerkto ren het carillon bespeelde, terwijl in de oude hal van het stadhuis andere musici op bijvoorbeeld clavecimbel speelden." Addie de Jong verleende ook zijn medewerking aan talloze plaat- en cd-opnamen. In de loop der jaren zijn er vele tiental len platen en cd's verschenen, waarop hij koren en solisten als organist of dirigent terzijde stond. Maar Addie heeft ook heel veel solo-opnamen ge maakt. Zijn laatste cd-opname werd hem echter fataal. Opgedragen Addie de Jong overleed op de dag dat hij wilde beginnen aan de opnamen voor een bijzondere cd. Hij had 17 bewerkingen van psalmen en gezangen gemaakt, die hij had opgedragen aan even zoveel collega-organisten, onder wie Aad Zoutendijk, organist van de Grote Kerk in Vlaardin gen. „Deze bewerkingen wilde Addie in de St. Joriskerk te Amersfoort op een cd opne men", vertelt Tineke de Jong. „Op dinsdag 1 april was hij nog de hele dag in die kerk in de weer om te studeren. De opnamen zouden woensdag 2 en donder dag 3 april plaatsvinden. Hij ging die woensdag kerngezond bij mij thuis weg, maar enkele uren later kreeg ik een telefoon tje dat hij onwel was geworden en naar een ziekenhuis in Amers foort was gebracht. Hij bleek een hersenbloeding te hebben gehad. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS door NICK VAN DIEN Gasten in een rolstoel kunnen de nieuwe bus ran Lentefeest makkelijker inrijden. Een schitterende zonnebank vanaf 5,58 per week. Dat kan met het Sunhouse Privé Leaseplan. Hoe dit werkt kunt u uitgebreid lezen in de speciale folder, verkrijgbaar bij sunhouse. VOORDELEN VAN LEASE geert grote uitgave Ineens lage maandelijkse betaling gedurende vaste looptijd niet duurder dan kopen of huren door levering direct van fabrikant compleet aan nuls geleverd en geplaatst direct uw eigendom 1 ""oiiiK met grotej 8el voor mchtmgen iSUNHOUSE TOULONSELAAN 69 3311 LT DORDRECHT In Memoriamconcert voor stadsbeiaardier Addie de Jong Omwonende W. Fontijn: 'Inmiddels hebben er al wat noodreparaties plaatsgevonden, maar de brug ligt er al een jaar vervallen hij. De in april overleden stadsbeiaardier van onder andere Vlaardingen en Schiedam, Addie de Jong, wordt zaterdag herdacht met een In Memoriamconcert in de Grote Kerk van Vlaardingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3