Dr. Peter Velthuis Kliniek bereikt fraaie resultaten bij verwijdering van rimpels LASER VRAAGT OM VERTROUWDE HANDEN 1 m 24-uurs zorg m Bedenk wél dat dit zéér exclusief voordeel is! OftU>s. WIN-TOT-15,7-MIUOEN-BOI\l irfeCKCT POSTCODE Agenda Kanier Karavaan De BMW: 4851 SG 011 in Ulvenhout II' FIESTA CHIA 1.3 INJ. 16V - 5 DEURS FIESTA 1.3 RS 16V - 3 DEURS 6t*v* ESCORT LIM. EDITION 1.6 - 3 DEURS I I DE UITSLAGEN VAN 22 SEPTEMBER 2 miljoen ƒ7,- ƒ6,- V advertorial Een sprong van lichtjaren vooruit. Van het IJzeren Tijdperk direct in de wereld van Star Trek. Anders kun je de introductie van de lasertechniek in de medische wereld niet omschrijven. Deze sterke, ultra-geconcentreerde lichtbundel maakt bepaalde behandelingen minder belastend voor de patiënt en een snellere genezing mogelijk. Voor de cosmetische chirurgie betekende dit niet zomaar een lichtpuntje, maar zelfs een complete doorbraak, met tot dan toe onvermoede mogelijkheden. Zoals bijvoorbeeld het wegsmelten letterlijk - van rimpels in het gezicht. In veel gevallen is hierdoor een ingrijpende face-lift, chemische peeling of dermabrasie het weg- slijpen van rimpels) met de bijbehorende bloederige toestanden en een langdurig herstelproces overbodig. De laser als zachtaardige vervanger van mes, bijtende chemicaliën of slijpsteen is gelukkig geen science fiction meer, maar pure realiteit. Het schijnbare gemak van de la sertherapie kent echter ook een keerzijde, zegt dermatoloog Dr. Peter Velthuis. De techniek breidt zich snel uit en de toegankelijk heid ervan maakt dat ook minder gekwalificeerde mensen zich op dit terrein begeven. Met alle ge volgen vandien. Dan geldt dat ondeskundige heelmeesters stin kende wonden maken. "Hoewel het zo eenvoudig lijkt, is de la serbehandeling bepaald geen si necure," stelt de specialist. "De laser is ooit ontwikkeld als wa pen. We hebben geleerd het te temmen en in ons voordeel te ge bruiken, maar in handen van on bevoegden of minder goed opge leide mensen, kan het nog steeds meer schade aanrichten dan mij lief is." Dr. Peter Velthuis is een van de absolute pioniers en experts op het gebied van cosmetische laser behandelingen in ons land. Bijna drie jaar geleden haalde hij als eerste de revolutionaire 'Silk Touch' C02 laser naar de Bene- Na één laserbehandeling.. .zeker jaren jonger Hoewel de lasertechniek uiter mate veilig is, blijft de behande ling een ingreep in de huid, waardoor altijd een kleine kans op complicaties blijft bestaan. De cliënt kan hier zelf al veel *tegen doen door de aanwijzin gen die hij of zij krijgt voor de voor- en nazorg goed op te vol gen en de speciaal hiervoor ont wikkelde crèmes te gebruiken. De Dr. Peter Velthuis kliniek heeft bovendien het hele gene zingsproces op papier gezet, waardoor de cliënt precies weet welke verschijnselen in welk sta dium na de behandeling optreden en wat zij of hij moet doen bij af wijkingen. Bij onregelmatigheden kunnen ze 24 uur per dag, 7 dagen per week bellen voor aanwijzin gen of directe hulp. Overigens blijkt dat door de uitgebreide in formatie vooraf steeds minder mensen buiten kantooruren con tact opnemen. "We besteden erg veel tijd aan de communicatie," zegt Dr. Velthuis. "Het intakegesprek met de der matoloog en de verpleegkundige duurt zo'n drie kwartier. De dag na de behandeling komt men terug voor de eerste controle en de week erna hebben we minimaal nog twee of drie keer - al dan niet tele fonisch - contact. Eigenlijk zou den dit soort kwaliteitsmaatrege len en een open communicatie vanzelfsprekend moeten zijn bij dit soort behandelingen, maar ik weet dat dit niet overal gebeurt. Ik maak me zorgen over de wildgroei op het gebied van lasertherapieën en de beloftes die gedaan worden. Wij werken met de allermodern ste lasers, blijven constant in kwaliteit investeren en willen de beste en meest vertrouwde la serkliniek in Nederland blijven." Een rimpelbehandeling met la ser kost, afhankelijk van de grootte van het te behandelen deel van het gezicht, vanaf 1.500,-. Deze prijs is inclusief alle controles en speciale crè mes om de huid te prepareren voor de behandeling en crèmes voor de nazorg. lux en introduceerde daarmee de lasertherapie voor rimpels. In middels heeft hij in de Dr. Peter Velthuis Kliniek al zo'n 1000 rimpelbehandelingen uitgevoerd en een goed zicht gekregen op de mogelijkheden - en de onmoge lijkheden - die de laser biedt. Deze ervaring komt ook tot uiting in een stringent kwaliteitsbeleid, dat op een aantal pijlers rust, zegt Dr. Velthuis: "Ik eis voor de volle 100% kwaliteit bij de medewer kers, bij de apparatuur, bij de in formatie die we aan cliënten ge ven, bij de behandeling en bij de voor- en nazorg. We hebben daarvoor eigen richtlijnen, zoge heten protocollen, ontwikkeld, zodat iedereen exact dezelfde zorg volgens dezelfde hoge stan daarden levert." Vertrouwde handen In de Dr. Peter Velthuis Kliniek in Rotterdam werken behalve Dr. Velthuis nog twee andere derma tologen - Dr. Werner Habets en Dr. Errol Prens - en gediplomeer de verpleegkundigen, zodat de cliënt altijd in vertrouwde handen is. Kort legt Dr. Peter Velthuis de voordelen van een laserbehande ling uit: "Het mooie van de laser is de selectiviteit en de veiligheid. Je kunt de omtrek en de diepte van het gebied dat je behandelt, tot op een fractie van een milli meter precies bepalen. De laser verdampt uiterst dunne laagjes huid met een grote precisie. Een rimpel is eigenlijk niets meer of minder dan een diepe groef in de huid. waarvan je de rand met de laser afplat. Deze rand wordt dan vrijwel glad en onzichtbaar. Ver geleken met face-lifts, dermabra sie of chemische peelings geneest het sneller, is het resultaat beter en bestaat er minder kans op complicaties. Het heeft ook een veel langduriger resultaat dan het inspuiten van collageen om de rimpels op te vullen." Het herstelproces gaat een stuk sneller dan bij andere behande lingsmethoden. Na ongeveer een week zijn de korstjes al verdwe nen. Uiteindelijk rest op de be handelde plaatsen nog slechts een lichtroze verkleuring die, dat is per cliënt verschillend, binnen één tot drie maanden verdwijnt. Deze verkleuring is overigens met make-up uitstekend te ca moufleren. Bij sommige mensen kan naderhand extra pigmentvor ming en een donkerder verkleu ring optreden, die echter weer verdwijnt. Bovendien heeft de Dr. Peter Velthuis Kliniek van dit praktijkverschijnsel geleerd en samen met de 'huisapotheker' speciale crèmes ontwikkeld die de pigmentvorming verminde ren. De behandelingen vinden onder een lichte plaatselijke ver doving plaats en geven bij de meeste mensen geen napijn. Ervaring De laser kan rimpels verwijde ren die bij een face-lift aanwezig blijven, zoals de verticale groe ven op de bovenlip die bekend staan als 'plooirokjes'. Door de opgedane ervaring is de behande ling wat aangepast. Dr. Peter Velthuis: "In het begin deden we ook geïsoleerde delen van het ge zicht, maar daarvan zijn we afge stapt, omdat dan de overgang met de niet-behandelde huid erg goed zichtbaar blijft. Je kunt bijvoor beeld alleen de kraaiepootjes naast de ogen verwijderen, dat wordt ook heel mooi, maar je blijft soms wel de afscheiding met de omliggende huid zien. Daarom doen we tegenwoordig bij voorkeur grotere oppervlak ken." Zijn collega's wijzen op een onvermoed maar welkom bij-effect: "In de praktijk bleek dat de C02 laser een samen trekkende invloed heeft op het onderhuidse bindweefsel, waar door de huid van grotere opper vlakken, zoals de wangen, strak ker wordt. Dat is dus eigenlijk hetzelfde als wat je met een face lift bereikt, maar je hebt het voor deel dat de mond niet wordt ver trokken en dat je niet bang hoeft te zijn voor littekens, het door snijden van een zenuw, of dat diepe infecties ontstaan.". Rimpels voor.. ...en na een laserbehandeling De techniek schrijdt nog steeds voort en Dr. Velthuis volgt de ont wikkelingen op de voet. Dit heeft ertoe geleid dat de 'Silk Touch' C02 laser al is vervangen door een nog nauwkeuriger opvolger, de 'Feather Touch' C02 laser, waarvan de behandelingsdiepte nog beter is in te stellen, wat enor me voordelen biedt op die plaat sen waar de huid erg dun is. Daarnaast blijft de kliniek aan een steeds hogere kwaliteit werken. Vorig jaar hield zij een enquête onder behandelde cliënten, waar uit naar voren kwam dat 80% van hen tevreden tot zeer tevreden was over de resultaten. Van de andere 20% heeft de kliniek veel geleerd. Het bleek dat zij vaak andere ver wachtingen hadden van vooral het herstelproces en soms ook het eindresultaat. Dit was aanleiding om het beleid op sommige terrei nen bij te stellen. Op de eerste plaats is de informatievoorziening verder verbeterd, zodat iedereen exact weet wat zij of hij wel of niet mag verwachten. De derma toloog doet altijd het eerste ge sprek waarin de medische voorge schiedenis van de cliënt uitgebreid aan bod komt, hij neemt de behan deling door en bespreekt de te ver wachten resultaten. Daarnaast is er een gesprek met een verpleeg kundige voor meer praktische vra gen over de voor- en nazorg. Deze toont daarbij ook foto's van hoe het gezicht er in de verschillende fases van het herstelproces uitziet. "We willen dat de cliënt ons goed kent en vertrouwt en daardoor ge makkelijk contact met ons op neemt in het geval zij of hij vragen heeft," zegt Dr. Velthuis. Voor meer informatie kiint u contact opnemen met: Dr. Peter Velthuis Kliniek Rotterdam Bussum Eindhoven/Geldrop 010 - 436 97 22 035 - 692 32 00 040 - 286 86 82 mum. Nu bij Vink Evag voor Nu bij Vink Evag voor Official Ford-dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland 1 tfecwooAn/ogeH.' Nu bij Vink Evag voor NATIONALE LOTERIJ! Nog drie maanden. Dan gaat hij eruit: de Postcode Kanjer van de Postcode Loterij. De Kanjerprijs is de rijkste prijs van Neder land en ook een hele leuke: in één klap kan een hele postcode miljonair worden. U én uw buren met dezelfde postcode. De Kanjer is nu minstens 15,7 miljoen gulden en groeit nog steeds. U moet er toch niet aan denken dat u met lege handen staat als straks de Postcode-Kanjer op uw postcode valt en u niet meedoet. We trekken de prijs uit alle meespelende lotnummers, dus zorg dat u er bij bent. U hoort meer over de Postcode-Kanjer in vier gloednieu we speciale uit zendingen van Henny Huismans Surprise Show: de Kanjer Surprise Show. De eerste ziet u aanstaande zondag 28 sep tember om 20.30 uur op RTL 4. De vierde en laat ste show is te zien op 1 januari 1998. En dat wordt een wel heel spannen de uitzending, want daarin bent u rechtstreeks getuige van de uitreiking van deze rijkste prijs aller tijden! Nieuwjaarsdag is dus Kanjerdag. Maar u kunt alleen winnen als u meedoet. En mee doen is simpel. Vul de bon op deze pagina in en stuur 'm op. En wacht niet te lang, want er zijn elke maand meer dan 300.000 prijzen te winnen! st Record Show 29 september Heineken Night of the Proms Verrassingsprijs 30 23 20 17 28 04 08 33 35 19 36 12 45 07 40 02 1.000,- 38 f 20,- 03 500,- 18 f 10,- 29 100,- 42 f9.- 41 50,- 39 f 8,- 13 40,- 34 15 30,- 06 32 25,- 24 /5,- DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 39-477 LX HUIS VERKOOP! 28 Consumentenprijs Kosten rijklaar maken incl. brandstof - Verwijderingsbijdrage Extra's: - Metaallak (Samakand) - 2e Airbag Hoofdsteunen - Voorruitverwarming - Centr. dub. deurvergrendeling met afstandsbediening - Elektr. verwarmbare verstelbare spiegels - Elektr. in hoogte verstelbare bestuurdersstoel - Legeskosten Rijklaar prijs Af speciale VOORRAADKORTING .990 720, 250, 690, 490, 490, 990, 390, 290, 123, ƒ33.423, 3.523, 1 (/oerr'adtdu/a^eH.* Consumentenprijs 26.490,- Kosten rijklaar maken incl. brandstof 720,- - Verwijderingsbijdrage 250,- Extra's: - Metaallak (Melina Blue) 690,- - Veiligheidspakket 490,- - Legeskosten 123,- Rijklaar prijs ƒ28.763,- of? Goh -zéér fpecïo/e ~po*-d J\Aoeeö*id<! Consumentenprijs 30.990,- Kosten rijklaar maken incl. brandstof 740,- - Verwijderingsbijdrage 250,- Extra's: - Metaallak (Amparo Blue) 790,- - Veiligheidspakket 490,- - Legeskosten 123,- Rijklaar prijs 33.383,- Af speciale VOORRAADKORTING f 1.263.- Evertsenweg 6, Industrieterrein Vijfsluizen, Schiedam, telefoon (010) 426 46 90 SPEEL 00K MEE VOOR DE X ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij inclusief de Postcode-Kanjer, alle Bingoprijzen en de Mega Jackpot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand de inleg van nevenstaande rekening af te schrijven. G 40,- (vier lotnummers) 30,- (drie lotnummers) O 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in bloklet- ters. Deelname aan de Nationale Postcode Loterij houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel.: 020 - 677 68 68. de heer mevrouw Naam: Adres: Postcode: Plaats: Bel mij bij een prijs boven 10.000,-. Tel.:I Postbanknummer: I I Banknummer: Bon uitknippen en in een envelop Izonder postzegel) opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 2501 ZV Den Haag. Datum: Handtekening: 140.97.09 KANJER! 27 september - Leeuwarden, Stationsfestival 28 september - Uden, Sportstad Kijk, bel en win 25 november t/m 2 december, Ahoy Rotterdam Bingolijn 0909-0077 (95 ct./min), ma. 21.30 tot di. 22.00 uur Elke maandag 20.30 uur op RTL 4: de Postcode Loterij Record Show Stand Mega Jackpot: De Bingogetallen: Getal 1 t/m 22 05 21 27 14 16 11 Maakt u uw kaart vol met: 31 dan wint u de Thuisbingo 25.000,- Zetfouten voorbehouden De overige Bingoprijzen: Getal 23 t/m 36 Straatprijs trekking augustus: Bekendmaking: 22 september 5.000,- 3246 LM Extra Prijs 25.000,- 3245 LM 020

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7