SCHIEDAM BELOOFD: Armand zingt zes uur in overvolle 'Farm' 4. intiatuin Uitnodigende gidsen bij Reisburo Mareno Herfstvakantieweek op kinderboerderij STOPT! Regel nü alvast je lening/ als je meteen wilt toeslaan. GGD FitZorg en gemeenten slaan handen ineen JUvtpimettie Vxut Sxwat Burgerlijke stand Fancy-fair bij De Ooievaars Activiteiten voor ouderen Originaliteit in Podium Café 99 10% tot 60% Parfumerie Van Soest Cheque van 50 gulden bij gratis oogmeting! VSB'BANK Zakelijk bekeken Op is dus echt op! Groeneveld Opticiens HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 8 OKTOBER 199741-1442 Geboorteaangiften in Schiedam van 19 tot en met 25 september: Kelly S. d.v. Ekelmans - Raatjes, Niek z.v. Gülpen - Groenewe- gen, Dorine E.P. d.v. van der Drift - van Kuik, Harry A.R. z.v. Schagen van Leeuwen - Vis sers, Jip z.v. Maat - Habets, Kim H.M. d.v. Groenendaal - Tim- mers, Sophia d.v. Paul - Jaswin- der Kaur, David J. z.v. Koever- pians - van Broekhoven, Krish na K. z.v. Lalta - Edwards, You- ri z.v. Collè - Zandbergen, Alan, z.v. Khalid - Maryam, Kareem Sindi, Anil C.I. z.v. Cicilia - Ma- haraj, Rania D. d.v. Anoui, Mees z.v. Hoogesteger - Roden burg, Job J. z.v. Campman - Overzier, Adam z.v. Smits - Chaanouni, Vanity d.v. Vender- bos - van der Hoeven, Antonio z.v. Munjas - Munjas, Isra d.v. Dervic - Jusicic, Liam T. z.v. Brand - van der Bemd, Isabelle d.v. Louis - van Deventer Ondertrouwd: R.P. Rommelse 28 jr. en N.C. Hensen 28 jr., K. Kramer 27 jr. en G.J. Dijkshoorn 28 jr., R.J.H. Hoogendoorn 29 jr. en I.M.C. Stamkot 27 jr., P. Frenaij 40 jr. en M. Esbach 37 jr., M.J, van Trierum 31 jr. en C.D. Boom 30 Jr- Getrouwd: D. Roodenburg 26 jr. en M. Gal 19 jr., E.E. Westra 29 jr. en L. Lepolder 27 jr., PH. Plate 31 jr. en I. Hamerslag 32 jr., J. Pascual 32 jr. en C.A.H. Klink 27 jr., M. Smits 30 jr. en A. den Elzen 27 jr., M. Moes 24 jr. en B.R. Snel- leman, 23 jr., M.S. Nanhu 30 jr. en N. Baanvinger 20 jr., X. Baj- raktari 28 jr. en K. Avdulahi 20 jr., P. de Vree 25 jr. en P. Vink 25 jr., P.S. Lachman 33 jr. en S.S. Mohan 31 jr., H.H. van Buijten 36 jr. en Y. Hokke 25 jr. Overleden: A.C.M. van Tol vr., 95 jr., L.M. van der Vorst vr., 84 jr., ge- b-gew.met: F.A. de Raay, W.M.M. Gillisse vr., 90 jr., ge- h.gew.met: W. Brok, H. Visscher man, 83 jr., J.H, Jansen man, 70 jr., P. Burgerjon man, 77 jr., L.H. Lips man, 88 jr., W.G.J. Edixhoven man, 83 jr., A.F. van Noordt man, 96 jr., C.J.M. Wei- mar vr., 84 jr., geh.gew. met: C.F.T. van Kessel. Rectificatie: 22 tot en met 28 augustus gebo ren: Kevin z.v. Bekker-Sagatova 1 tot en met 5 september ge huwd: F.T. Dolleman 26 jr. en N. Rieken 23 jr. SCHIEDAM De Schiedamse Invaliden Sportvereniging 'De Ooievaars' heeft weken lang in tensief gereden om spullen te verzamelen voor de fancy-fair, maar kan nog wel wat gebrui ken. Wie nog spulletjes heeft kan even bellen (tel. 4269053), dan komt iemand ze ophalen. De fancy-fair wordt gehouden op zaterdag 18 oktober aan de Westmolenstraat 26 en duurt van 9.00 tot 16.00 uur. Toegang kost 1,-, inclusief een kopje koffie. (T Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 i Schiedam i Tel. 010-4621015 fL SCHIEDAM Wel zes uur lang heeft Armand afgelopen zaterdag staan zingen in Café Chicken Farm. Het publiek was dan ook razend enthousi ast en het overvolle café barst te bijna uit de voegen. Niet alleen Schiedammers kwamen om Armand te horen zingen, zelfs mensen uit Limburg en Friesland trokken hiervoor haar de Brandersstad. D. Makelaar van de Chicken Farm: „Ik had niet verwacht dat het zo druk zou zijn. Er kunnen ongeveer tachtig men sen naar binnen, maar er wa ren er wel zo'n honderdvijftig. Ik moest bij de deur gaan staan om er steeds mensen in te laten als er een aantal wegging." „Het optreden was waanzin nig. Hij zohg verzoeknummers en mensen mochten woorden roepen en als hij daar iets mee kon, dan zong hij er een liedje over. Twee keer heeft hij drie uur achter elkaar staan zingen en spelen. En dat op zijn leef tijd, want hij is toch al 51 jaar oud", aldus Makelaar. Behalve het publiek was Ar mand zelf ook enthousiast over de avond. Hij vond het zo gezellig dat dit optreden waar schijnlijk een vervolg krijgt, zodat hij over een half jaar wellicht weer op de planken van de Chicken Farm zal ver schijnen. WATERWEG De ge meenten Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis gaan in nauwe samenwerking met GGD FitZorg proberen om de steeds groter wordende groep 50-plussers in deze re gio aan het bewegen te krij gen. Initiatiefnemers van dit unieke project zijn Twan Theelen, hoofd accommodatie van Schiedam en Han Rutten, projectleider bij GGD Fit Zorg. „Vorig jaar hebben wij met groot succes in de Schie damse sporthal Margriet een fitheidstest voor ouderen ge houden. Dit jaar wilden wij dat weer doen, maar dan met wat meer professionele onder steuning", aldus Twan Theel en. „Uit recent onderzoek blijkt, dat bijna tachtig procent van de 50- plussers niet of nauwelijks aan sport doet en die cijfers zijn wat ons betreft reden genoeg om ac tie te ondernemen", zegt Theel en, die snel contact heeft gezocht met het begin van dit jaar opge zette GGD FitZorg in Vlaardi'n- gen. „Ook daar was men en thousiast over de plannen en al snel werd het plan opgevat om ons niet alleen te richten op Schiedam, maar ook Vlaardin- gen en Maassluis bij dit project te betrekken." FitTest Zo is de regionale SeniorenFit- Test ontstaan, die op woensdag 5 november in de sporthal Mar griet wordt gehouden. „50-plus sers kunnen daar terecht om in zicht te krijgen in de algemene lichamelijke conditie. Men kan de bloeddruk laten testen, maar ook informatie verkrijgen over het overgewicht, de spierkracht en lenigheid. Ook kan er even tueel een cholesterolmeting uit gevoerd worden, terwijl over de uitkomsten van de diverse testen na afloop een kort gesprek ge voerd kan worden met een sportarts", aldus Han Rutten van GGD FitZorg. Voor deze regionale 50-plus se- niorenFitTest zijn ook alle orga nisaties en sportclubs, die zich bezighouden met activiteiten voor 50-plussers, uitgenodigd zich te presenteren op een senio ren-Infomarkt. „De uitnodigin gen zijn net de deur uit. maar wij verwachten veel reacties, ook ge zien de ervaring van vorig jaar", zegt Twan Theelen, die daarvoor weer graag de Margriethal be schikbaar stelt. „Deze locatie ligt erg centraal en is gemakkelijk bereikbaar met het openbaar vervoer." Het initiatief van vorig jaar is overigens niet voor niets ge weest. „Twee groepen van in to taal 75 personen zijn na die fit heidstest aan het sporten gegaan en dat is geen slecht resultaat. Ook is bekend dat juist deze groep van 50-plussers niet pre cies weet waartoe zij nog in staat is op het gebied van sporten. Een duwtje in de rug én de juiste informatie hebben zij daarom nodig om aan het bewegen te komen", meent Han Rutten. Ook wil GGD FitZorg zich pre senteren als organisatie waar men terecht kan voor diverse activiteiten in het kader van be wegen en gezondheid. „Steeds meer dringt het besef door bij jong en oud, dat bewegen heel belangrijk is voor de gezond heid. Ouderenorganisaties, maar ook bedrijven, ontwikkelen steeds meer activiteiten om de mensen aan het bewegen te krij gen. Een goed bewegingspro gramma zorgt voor een daling van het ziekteverzuim en de mensen voelen zich lekker in hun vel zitten bij regelmatige sport beoefening. Overigens mogen wij niet klagen over belangstel- SCHIEDAM In dienstencen trum de Woudhoek wordt don derdag 9 oktober vanaf 13.30 uur bingo gespeeld. Zes ronden kosten 6,-. In dienstencentrum Oost kan men donderdag van 14.00 tot 16.00 uur olieverf schil deren. Deelnemers betalen alleen de materiaalkosten. Vrijdag 10 oktober is in dien stencentrum Oost koffie-inloop van 10.00 tot 12.00 uur. Toe gang is gratis. Hier wordt van 14.00 tot 16.00 ook het geheu- genspel gespeeld. Deelname is gratis. Zaterdag 11 oktober wordt er gedanst in De 4 Molens van 19.30 tot 23.30 uur. Toe gang kost 2,-. Zondag 12 okto ber is in de Woudhoek van 14.00 tot 16.30 uur thé-dansant. Deel name hieraan kost 2,-. In De 4 Molens is zondag van 11.00 tot 13.00 uur koffie-inloop. Toe gang is gratis, 's Middags is hier een contactmiddag en ruilbeurs. Dit duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. SCHIEDAM- Cindy Peress speelt donderdag 9 oktober vanaf 22.00 uur in Podium Café. Deze dynamische singer/songwriter speelde al eerder in Podium, toen met haar voltallige band. Dit maal zal ze weer bruisen van blues, stampen van rock, swingen van jazz, stralen van soul, maar vooral schitteren van originaliteit. Zaterdag 11 oktober treedt Asrai vanaf 22.30 uur op in Podium. De band heeft een gedegen live reputatie die gekenmerkt wordt door een evenwichtige combinatie van stevige rock met invloeden uit wave en metal, eigenzinnige drums en zang die emotie, melancholie en dan weer agressie uitstraalt. Toegang is gratis. ss li i SCHIEDAM Toerkoop Reisburo Mareno heeft er een vestiging bij gekregen: afgelopen zomer opende het vijfde Mareno reisbureau de deuren aan de Mgr. Nolenslaan 520. Het is ruim opgezet met een enorme gidsenwand waar de kleurige reisgidsen uitnodigend liggen te wachten. Ook is er een handige aanbiedingenwand met de nieuwste last-minutes. De Mareno reisbureau's zijn aangesloten bij Toerkoop, de grootste reisbureauketen van Nederland. Iedere week zijn er speciale aanbiedingen die alleen bij deze kantoren te boeken zijn. Die aanbiedingen zijn ook terug te vinden op RTL 4 Reistext pagina 535. E. Konings, manager van het reisbureau: „De persoonlijke be nadering bij het uitzoeken en boeken van de door de klant gewenste reis is kenmerkend voor Mareno. Wij vertegen woordigen alle bekende touro perators en omdat dit reisbureau onafhankelijk is, kunnen we zo wel de juiste als de meest voorde lige reis aanbieden." Klanten ontvangen bij iedere boeking een fles wijn en een kleine attentie bij het afhalen van de reispapieren. INLOOPCONCERT K. Passchier (koororgel) en W. de Peuter (hobo) verzorgen zaterdag 11 oktober het concert in de Grote kerk. Het begint om 15.00 uur en toegang is gratis. ling. Sinds de opening in maart van dit jaar hebben wij al meer dan 300 aanmeldingen binnen van mensen die op de een of andere manier aan een activiteit bij ons meedoen", zegt Han Rut ten. Aanmelden ^Belangstellenden voor de Senio- renFitTest op woensdag 5 no vember kunnen zich tot uiterlijk 26 oktober aanmelden via de daarvoor bestemde inschrijffor mulieren die ondermeer verkrijg baar zijn bij de huisartsen, zwembaden, thuiszorgwinkels, bibliotheken en bij de GGD Fit Zorg. Deelname is beperkt en geschiedt op volgorde van bin nenkomst. De kosten bedragen 7,50. Voor meer informatie kan men terecht bij' GGD FitZorg, telefoon 2488095. SCHIEDAM Op kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark organiseert de gemeentelijke afdeling Natuurontwik keling in de herfstvakantie (20 tot en met 24 oktober) elke middag een extra activiteit. Deze extra activiteiten zijn voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar. Het programma van die week ziet er als volgt uit: maandag 20 oktober om 14.00 of 15.00 uur: rondje met paard en wagen door park en dieren knuffelen in tentoonstellingsruimte van de kinder boerderij; dinsdag 21 oktober om 14.00 of 15.00 uur: natuurspel in moerastuin met leuke prijsjes; woensdag 22 oktober om 14.00 of 15.00 uur: meehelpen met het verzorgen van de dieren; donderdag 23 oktober om 14.00 of 15.00 uur: herfststukjes maken van natuurlijke materialen; vrijdag 24 oktober om 14.00 of 15.00 uur: puzzeltocht naar dieren op de kinderboerderij. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de tentoonstellingsruimte van de kindeboerderij. Hier wordt dan een leuke video of film vertoond. Omdat er maar een beperkt aantal kinderen aan deze activiteiten kunnen deelnemen, worden er per activiteit kaartjes verkocht. Alleen kinderen met een kaartje kunnen deelnemen aan de activiteiten tijdens de herfstvakantieweek op 't Hoefblad. De kaartjes zijn vanaf 8 oktober op de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark verkrijgbaar. Ze kosten 1,00 per stuk per activiteit. Er zijn twee keuzemoge lijkheden: kaarten voor de activiteiten die om 14.00 uur beginnen en kaarten voor de activiteiten die om 15.00 uur beginnen. Er worden per activiteit in totaal 40 kaarten uitgegeven, dus snel reageren is noodzakelijk. Meer informatie (geen reserveringen) bij de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur (tel. 2465521) of de kinderboerderij (tel. 4707844). als Parfumerie Van Soest. Na 60 jaar geven wij kortingen van op ons gehele assortiment. Wij willen de zaak leeg hebben op 18 oktober. P.s. Denkt u alvast aan uw geschenken voor de feestdagen? Broersvest 27, 3111 EA Schiedam Stel, opeens ziet u een mooi antiek voordeel dat u alleen rente betaalt over bankje waar u meteen verliefd op wordt. het bedrag dat u daadwerkelijk opneemt. En het prijskaartje valt alleszins mee. Als u van tevoren een VSB Doorlo pend Krediet heeft afgesloten, kunt u meteen toeslaan. Met de bijbehorende pinpas kan dat a la minute. Dus u heeft altijd extra geld achter de hand voor onverwachte uitgaven. Met als belangrijk En het rentepercen tage is in 9 van de 10 gevallen lager dan bij andere krediet verstrekkers. Wilt u direct een Doorlopend Krediet afsluiten? Bel dan gratis met onze leenadviseurs: 0800-8182. Ze zijn 24 uur per dag bereikbaar. Op die manier zit u straks pas écht goed. VSB. Daar kom je verder mee. J/ortij y, w Zo'n honderdvijftig fans kwamen zaterdagavond naar Armand luisteren. Merendeel 50-plussers doet niet of nauwelijks aan bewegen door PETER SPEK De fitheidstest voor ouderen was vorig jaar in de sporthal Margriet in Schiedam een doorslaand succes. Lekker en afwisselend eten voor uw kat. 6 heerlijke verschillende smaken: rund/lever, hart/lam, krab/garnaal, wild/kip, zalm/tonijn en eend/kalkoen. 410 gram Fellx Nu 12 blikjes voor Dit droogvoer, 1500 gram, voor katten is verkrijgbaar in twee lekkere smaken. Te weten rundvlees of vis. Van 5,95 voor Per blIKIe van 1,69 voor 1,39. donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. PUNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Toerkoop Reisburo Mareno is nu ook te vinden aan de Nolenslaan 520. Kom nu naar de Groeneveld Oogzorgdagen, nog t/m zaterdag 25 oktober. En laat gratis uw ogen opmeten. Dan krijgt u een cheque van 50 gulden die u kunt verzilveren bij aan koop van een complete bril of contactlenzen (eerste paar). meet* exex v\c\ ack+. SCHIEDAM, Hoogstraat 17. Het voordelige VSB Doorlopend Krediet mét handige pinpas. Internet: www.vsb.nl onderneming

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13